Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fabika


fabika
tag

Mivel ha kiválasztunk egy rendszert, akkor azt jó esetben hosszú évekre, akár egy évtizedre is előre.
És honnan tudjuk, hogy egy DSLR kibír évtizedket is? Mikor füstöl el a ccd-n egy pár érzékelő. Mert úgye az elktronikus sérülékenyebb, mint a mechanikus gép.

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#2) domedee válasza fabika (#1) üzenetére


domedee
senior tag

De rendszerről beszéltem... Azaz ha beszerzünk egy vázat, majd 1-2 obit, majd új/jobb obikat még mindig. Aztán veszünk egy okosabb vázat is. És így tovább... Szóval ha már belefeccöltünk sok százezret, akkor még ha meghal is a váz, nem dobjuk ki vele az obikat, hanem lemegyünk szépen a sarki közértbe ;) , vagy ahol kapunk egy újat és megvesszük. Vagy csak szimplán megjavítatjuk. Ha megéri.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3) Timber válasza domedee (#2) üzenetére


Timber
csendes tag

Pontosan igy voltam en is. 2004 augusztusaban vettem meg eletem elso DSLRjet. Nagyon sokat filoztam azon, hogy Canon EOS 300D vagy Nikon D70 legyen-e a valasztott. Eleinte vezetett a D70, mivel faternak Nikonja van es nem igazan volt vele problema. Aztan vegul dontott a mocskos anyagiak, azaz az ar/teljesitmeny arany (300D + 70-300as obi vs D70). Azota kijott jopar uj elerheto aru DSLR (Sony, Olympus, Pana, Leica stb stb) de mar erzem, hogy orokre a Canon EOS rabja vagyok :D Pedig nincs is akkora obi parkom (28-125, 70-300, 170-500 ... osszvissz) es azok amik vannak se a legdragabbak :D, szoval nem lenne akkora ervagas a csere (azert megereznem), de megis ... valahogy hozzam nottek mar. Es kulonben is a Canon MP E-65os ([link]) makrojahoz hasonlot meg nem lattam a tobbi rendszerre :D

(#4) moma


moma
őstag

Jól írsz :D Várom a folytatást.

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.