Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DArchAngel


DArchAngel
tag

Szomorú, de ez ma Magyarország. Anyukám tanár. Az ő sulijukat összevonják egy másikkal, kölségkímélési szempontokkal. Eredetileg egy harmadik sulit is hozzájuk akartak vonni, de annak az igazgatója épen jó politikai oldalnak az aktivistája. Az ő iskolája marad, ahogy volt. Arról nem is beszélve, hogy ez nem önkormányzati, hanem megyei szintű döntés.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#2) Vamp


Vamp
senior tag

Igen, kiválóan leírtad, na EZ lett volna az a helyzet, amikor mindenkit egyesével elküldök a JÓ ***** *******!

(#3) Csimasz22 válasza DArchAngel (#1) üzenetére


Csimasz22
csendes tag


Sajnos, ahogy te is írtad, ilyen a mi kis országunk: sokat számít ki kinek az ismerőse, ki kivel van JÓBAN, és másodrangú a tudás, a rátermettség. A ''vetélytársam'', aki (nem én állítom, hanem akik ismerik eddigi teljesítményét) fontos posztra került - talán egy újabb bábnak- , mert jó ismerősei vannak valahol, ahol a döntések születnek....
Az oktatásban most oly divatossá vált intézmény-összevonással meg az a baj, hogy a suli elvesztette volna eddig kínnal-keservvel megszült egyedi programját, saját arculatát. Egy tagintézmény mindig mostoha gyermek... :( Tudom, dolgoztam ilyenben.

(#4) Kantorpe


Kantorpe
tag


Sajnos ez az allas.
Megkell varni amig kidoglik ez a bebetonozott banda.
Addig meg nemaz szamit, hogy mik a kepessegeid, hanem, hogy kinek vagy az ismerose.

Sogor, koma, jobarat effekt. :F

NC, ez a valo vilag!

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#5) kzoltann válasza Kantorpe (#4) üzenetére


kzoltann
aktív tag

szted a bebetonozott banda nem az utodját teszi a sajat helyere?

(#6) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Mért is nem fért ez el 1, azaz EGY darab írásban?

(#7) kj72 válasza Vamp (#2) üzenetére


kj72
csendes tag

Vamp!

Mindenkit elküldenél??
Összevesznél mindenkivel, aki esetleg támogatott volna???
Nomális vagy? Innentől mindenki az ellenséged lenne...
Kicsinálnának...

Mert mi is a felállás (szerintem)?

Az adott iskolában a dolgozók két részre szakadtak, az egyik csapat csöndben van, míg a másik változást akar. Megjelent Csimasz22 a színen, a változást akarók örömmel fogadták.
DE SEMMI TÖBB!!!

Mindenki csak szóban állt ki mellette, semmi konkrét ígéret nem hangzott el.
A polgármester, az alpolgármester is csak SZÓBAN támogatta.
A háttérben ennél sokkal nagyobb érdekek húzódnak meg.
Lehet, hogy pártpolitika, lehet, hogy csak sima hatalommánia, de Csimasz22 csak bábunak kellett volna.
Ha megnyerte volna, akkor a polgármester is és a helyettese is emlékeztette volna, hogy tartozik nekik.
Ha meg nem, (mint ahogy lett is) ők faarccal továbblépnek. Ők nem vesztettek.
Ez az Ő csatájuk volt a másik táborral, de Csimasz22 vívta meg: ő vesztett, ő idegeskedett, ő került konfliktusba, ő marad meg úgy a köztudatban, hogy elbukta.

Mit lehet(ett volna) tenni?

-Figyelni, hogy mely személyek mely oldalhoz húznak (gazdasági vagy pártpolitikai szinten).
-Figyelni, hogy mi történik az adott kerületben. Ki mit akar megszerezni, kik állnak mögötte.
-Jó ismeretségeket szerezni, kapcsolatokat építeni, ''adósokat'' gyűjteni; így tábort, támogatókat szerezni (nem árt, ha politikai szinten)
Amikor minden megvan és elég erős az ember, tehát csak erre tud koncentrálni, és semmi támadási felület nem maradt, akkor belevágni.
Lehet, hogy így is bukás lesz, de legalább megismerik, és tudni fogják, hogy nem egyszrű ellene harcolni.
De ehhez gyomor kell, meg család, akit esetleg megtalál az ellenoldal.

El kell gondolkodni azon is, hogy meg éri ez?
Az a bruttó néhány tízezer forint...
Cserébe állandóan résen lenni, hogy ki ármánykodik.
Figyelni a pénzügyeket, naprakész lenni a törvényekből.
Mindig fittnek, csinosnak lenni, (ünnepségek koszorúzás stb).
Megéri??

(#8) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Egyetértek (Kolombusz)-al, teljesen felesleges volt ezt három részben megjelentetni.
De ha már így tettél, akkor nem kellett volna egyszerre kirakni.
Így az írásod második és harmadik része csak a saját blogodból elérhető.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) Vamp válasza kj72 (#7) üzenetére


Vamp
senior tag

Jaj, most mondhatom, nem úgy értettem, pusztán felidegesített az egész szitáció. Hogy mégis egyes ''őskövület szakik'' mit meg nem engedhetnek maguknak azért, mert a rokon ''párttitkári'' szinten nyomul.

Emberileg aláznék meg mindenkit (igen, azt is aki támogatott volna, persze finomabban, elgondolkodtatóbban mint a főgonoszt). Egyrészt, sokan csináltak szart a szájukból, ez ellen nagyon nincs mentség. Mindössze emlékeztetném arra őket, kik ők, hogy így alámássanak, előjönnék ilyen emberi értékekkel, a mennyel s pokollal, meg egyéb baromságokkal.

Végül mogyoróvajat kennék egyesével mindegyiknek a szájpadlására, hogy megtudják ki az ÚRISTEN! Én ezt tenném...


Nem kell durva dolgokra gondolni, speciel nem zúzatnám be az összeset autólerakatban, meg nem tölteném őket vissza a végbelükbe:D

(#10) erdey_a válasza Csimasz22 (#3) üzenetére


erdey_a
őstag

Győr?

Vérboci

(#11) Szabtom


Szabtom
senior tag

Csimasz, téged jól palira vettek. Kellett egy másik versenyző, de már az elején nyilvánvaló volt (kellett volna legyen), hogy színjáték.

(#12) brazso


brazso
tag

A második forduló után vissza kellett volna lépned. Az lett volna a nagyobb baj, ha megkapod az állást, és egy ellenséges tanári karral kell együtt dolgoznod. Szerintem legközelebb ne egy ''felkérésnek'' tegyél eleget, hanem pályáz meg magad hasonló pozíciót. Fel a fejjel, lesz még belőled igazgató!

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#13) Csimasz22 válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Mert még zöldfülű újonc a szerző!!! :B

(#14) Csimasz22 válasza erdey_a (#10) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Ez Budapesten esett meg...

(#15) Csimasz22 válasza brazso (#12) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Köszi a bátorítást! Utólag én is így látom!

(#16) erdey_a válasza Csimasz22 (#14) üzenetére


erdey_a
őstag

csak azért gondoltam,mert kísértetiesen hasonló esetektől hangos a helyi sajtó :(

Vérboci

(#17) vottokar


vottokar
senior tag

Azt hiszem az itt leírtak egész országunkra jellemzőek. Bár nem ilyen szinten, de nekem is dolgozik barátom önkormányzati cégnél. Sok durva dolgot mesélt már...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.