Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

várom/várjuk az építő jellegű kritikákat, javaslatokat a témasorozattal kapcsolatban.

a további tesztelők jelentkezését, illetve tesztjeit is örömmel vesszük.

(#2) zfarkas válasza ngabor2 (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

Szia!

ATI M7500-höz van Xorg driver, ami tartalmaz 3D gyorsítást, én pl. egy ilyen GPU-s gépen tök jól tudok játszani a NWN-szal.
Aztán: nem mindegy, milyen a WLAN kártya típusa. Egyre több és több driver jön ki Linux alá (Atheros, Intel IPW, RT2500), de van jó pár olyan gyártó, aminek a kártyáját csak ndiswrapper-rel lehet életre kelteni.
Noti esetén szvsz fontos szempont a fogyasztás és a mobilitás: kérdés, hogy tudjuk beállítani a proci sebességet (speedstep, cpufreq), működik-e a suspend-to-ram (ez nagyon jópofa dolog, jó esetben pár 100 mWh-s fogyasztással elvan a gép a követkető wake-up-ig), esetleg csak a suspend2 megoldás (suspend to disk).
Hirtelen ennyi, szerintem ezeket is érdemes lenne alaposan körüljárni.

Szerk: amúgy órási respect, nagyon jó volt egy ilyet látni a Ph!-n, egy IBM T41 + Gentoo install step-by-steppel én is besegíthetek.
Ha valakinek az itt leírtak nem lennének elég alaposak, valamit nem talál, itt még nézelődhet: [link]

[Szerkesztve]

Raw Dark Pure

(#3) ngabor2 válasza zfarkas (#2) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, ki fogom egészíteni, és a te írásodat is várjuk, szerinten nem csak én.

(#4) dabadab válasza zfarkas (#2) üzenetére


dabadab
titán

En annyit fuznek meg hozza, hogy a VGA kimenetet azert erdemes lenne megprobalni, mert nem mindig trivialis a mukodese (foleg, ha mas felbontas kell, mint amit a notebook hasznal) es neha szukseg lehet ra (kivetito, nagy monitor, stb) - TV kimenet detto. (Az USB meg PS/2 viszont kevesbe lenyeges, az mukodik mindenhol).

Egyebkent meg tenyleg jo, hogy vegre ertelmes irasok is vannak a Linuxszal kapcsolatban.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#5) zfarkas válasza dabadab (#4) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ez a probléma előjött már régebben, egy időben szívtem a xinerama-val (D-SUB bemenetes TFT-re nem ment ki a kép, átdugtam CRT-re, jó volt).
Újabban az volt a probléma, hogy első X indítás felbontása OK, második pedig 640x480. Probléma volt a sec. monitor detektálással, expliciten bele kellett írni az xorg.conf-ba, hogy márpedig olyan nincs.

Raw Dark Pure

(#6) dabadab válasza dabadab (#4) üzenetére


dabadab
titán

(Lejart a MOD ido): erdemes lenne meg megnezni a hangot meg a kulonfele laptopos marhasagokat (pl fenyero allitas).

DRM is theft

(#7) ngabor2 válasza dabadab (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a hang az megy, asszem írtam is.

a tvout-ot nem tudom kipróbálni egyelőre, mert nincs tévém. a vga-t viszont ki fogom tudni, azt is beleveszem.

(#8) extraktor válasza ngabor2 (#7) üzenetére


extraktor
tag

Szia!

Esetleg az NTFS partíció írására is van esély Ubuntu alatt?

(#9) sghc_toma válasza extraktor (#8) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Én Gentoo alatt a Captive-ot ([link] használom, nekem bevált.. Gondolom Ubuntu alatt sincs vele gond..

in asm we trust

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

kicsit kiegészítettem a cikket egy lspci és egy /proc/cpuinfo-val. a tévékimenetet, ha sikerül, holnap este letesztelem.

a proci-lassítás alapból megy, mint az a cikkben is látszik, most is 1200MHz-en megy a proc.

(#11) Sianis válasza sghc_toma (#9) üzenetére


Sianis
addikt

Szerintem jobb projekt az NTFS-3G. Több hónapja tökéletesen működik nekem, 2 gépemen is.

Sianis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.