Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza moma (#99) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Vannak olyan etikai normarendszerek, ahol nagyon nem számít, hogy a társadalom egésze mit mond. A letöltés attól még lehet bűn, hogy törvényes és a lakosság nagy része támogatja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) bambano válasza adalbert1 (#91) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szó szerinti értelmezésben valóban a letöltés nem illegális. Viszont a mai letöltőszoftverek a letöltött anyagot azonnal közzé is teszik (ha nem konfigurálod át) és ezzel már illegálissá vált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) adalbert1 válasza bambano (#102) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, ezért írtam, hogy a megosztás viszont az...
De ha már egyszer lent van a gépen a cucc, kíváncsi vagyok ki lesz aki megmondja, hogy torrenttel jött a dolog és nem egy weboldalról töltöttem. :)
Azért még warez oldalból is van egy pár, pont tegnap találtam egy ingyenes nagyobb külföldi site-ot, max. filmet meg zenét töltök onnan.

(#104) moma válasza bambano (#101) üzenetére


moma
őstag

Teljesen igazad van. De a ''vannak olyan''-ból még nem következik, hogy mindegyik olyan :) Tehát ''lehet'' bűn, de nem kell, hogy az legyen. Az, hogy szerintem ténylegesen nem is az, már csak a személyes véleményem (és mellesleg tudom, hogy ha meg lennék szorongatva kicsit ez ügyben, akkor elég ingoványos talajra jutnék, de egyenlőre akkor is így gondolom). Ja és a korábbi hsz-ekben a két fogalom eléggé egybe csúszott, csak azért gondoltam, hogy azért válasszuk el.

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#105) bambano válasza moma (#104) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Morálisan bűn, mert valakinek a szellemi termékét felhasználod a saját jóléted emelésére (pihentet, szórakoztat, stb.) és ezért őt nem jutalmazod. Minden más esetben a termék előállítója díjat kap (pl. az élelmiszer termelője), a digitálisan másolható javak előállítói meg nem. Ez morálisan teljesen helytelen.

Az, hogy ez a tarthatatlan árképzés és más, tőled független, objektív és szubjektív ok miatt alakult így, morálisan nem ment fel senkit, csak magyarázza a helyzetet. Az pedig, hogy az állam kollektív bűnösnek kiáltott ki mindenkit, aki 50 méternél közelebbről látott már számítógépet, az a nyomozó hatóság lustasága miatt van, egyszerűbb volt bevezetni a mindenkilop adót, mint felderíteni az eseteket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) bambano válasza adalbert1 (#103) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem az a kérdés, hogy ha már lentvan a cucc, mit mondanak róla, hanem az, hogy amikor te letöltöd és közben feedelsz másik x darab letöltőnek, akkor abból melyik van a rendőrségen és melyik nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) adalbert1 válasza bambano (#106) üzenetére


adalbert1
veterán

Erre nem is gondoltam...
Ilyenekkel szórakoznak? Mármint hogy letöltenek ők is (ezáltal gyak. csak annyival különbek, hogy nyomozati céllal teszik), és visszakeresgetik a Mo.-i embereket? Ennek nem sok értelmét látnám, ha már rinyál vmelyik. kiadó, akkor lépjenek rá az sms warezesek tökére, hiszen ott haszonszerzés is történik, de persze ismerve őket ez soha nem fog megtörténni...
Meg mondjuk nem hiszem, hogy olyan nagy számban lennének külf. torrent oldalakon a magyar oldalak nagyrésze meg regisztrációhoz kötött (legalábbis most egy se jut eszembe ami nem), így nem hinném hogy reális fenyegetettséget jelentenének a torrentezőknek. Kíváncsi lennék, hogy van-e ilyen konkrét eset is, pl.: x-hez azért mentek ki, mert torrent-en pont visszaosztott nekik is egy file-t.

(#108) bambano válasza adalbert1 (#107) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Van internet rendőrség, ami nem biztos, hogy alapból minden ilyesmit figyel. Viszont ha a te gépeden a nagy zeneműkiadó kutatórobotja megtalálja a zenét, másnap a jogásza fogja verni az asztalt az internet szolgáltatódnál a személyes adataidért és a bírósági határozat is meg fog érkezni órákon belül. Olyanról nem tudok, hogy bárki hagyta volna elfajulni az esetet bírósági szintig, olyanról igen, hogy az isp rendszergazdái az első jogászlevél kézhezvételekor atom módon kirúgták az internet juzert a hálózatról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#109) viharhozo válasza dabadab (#94) üzenetére


viharhozo
addikt

A letoltest a szerzoi jog nem korlatozza.

Marhogy a zeneet. Mert a programoket korlatozza. Ami fenemod logikus.

A lopas alapjaba veve zero osszegu jatek:

De nem. Az esetek tobbsegeben az osszeg negativ.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#110) Lord Zero


Lord Zero
addikt

nem vár(hat)om el, h jelen hszom nagyobb érdeklődést keltsen a publikumban, mint amekkorát a topik bennem, ezért csak úgy ideírom:

alfától omegáig, akár apróra rágva, akár nagyvonalúan falatozva, félhangonként zongorázva, vagy oktávonként ugrálva... itt minden bűzlik és tobzódik a déja vu-től/ban

igaz, még csak százhét hsz hangzott el... de érzem, h az ezután következő kétszázat is már olvastam valahol...

nem, mindegy

(#111) RÁK_ válasza Lord Zero (#110) üzenetére


RÁK_
tag

És mint ismeretes: ''Ismétlés a tudás anyja!'' ;]

(#112) adalbert1 válasza bambano (#108) üzenetére


adalbert1
veterán

Viszont ha a te gépeden a nagy zeneműkiadó kutatórobotja megtalálja a zenét,
Ilyen létezik? Ha igen, és tényleg verik az asztalt, akkor se mennek semmire anélkül, hogy bizonyítanák meg is lett osztva a dolog.

az isp rendszergazdái az első jogászlevél kézhezvételekor atom módon kirúgták az internet juzert a hálózatról.
Van az internetszolgáltatókkal kötött szerződések bármelyikében olyan, amiben kikötik, hogy én mire és mire nem használhatom a szolgáltatást? Mert ha nincs, akkor ezzel hibát követnek el.

(#113) Loha válasza dabadab (#94) üzenetére


Loha
veterán

Teljesen egyetértek, végre vki rendesen összefoglalta a dolgot! :R

(#114) Tithian válasza MLaca (#87) üzenetére


Tithian
őstag

Mostanság én is így vagyok ezzel.

Mit kapok itthon?
Vannak tehetséges, fiatal együttesek (Tűzmadár, Alhana), akiket alig ismernek, vannak régi motorosok (Paksi v. Kalapács aktuális zenekara...), akik bizony már rozsdásodnak, s van milliónyi középszerű előadó. Ennyi. Ez nem sok, egyes műfajokat szinte vagy egyáltalán nem lelni meg a hazai palettán.

Mit a helyzet az EU-15 országokban (kiemelve Ausztriát, Olaszországot, és Hollandiát)?
Az ízlésemnek megfelelő együttesek szép számban fellelhetőek, s egy élvezetes lemez nem drágább, mint itthon, pl. az Edenbridge lemezek 11-12€-ba kerülnek - mondjuk a Headbangerben 3700HUF, valamiből nekik is élni kell -, de egy Nox vagy Ákos lemez is van ennyi.
Hol vannak a hazai könnyűzenében olyan kaliberű énekesek és énekesnők, mint Sabine Edelsbacher, Fabio Lione, Simone Simmons, Sharon den Adel, Olaf Hayer, vagy Bridget Fogle? Vannak-e olyan producereink, dalszerzőink, és szövegíróink, mint Luca Turilli vagy Lanvall? Szerintem nincsenek.

Más műfajokból is lehetne példákat hozni, például nem biztos, hogy ha a pop világában felbukkan egy csiszolatlan, de elég jó hangú énekes (Rúzsa), akkor egy ilyen színvonalú lemezt kellene kiadni debütáló album gyanánt (sikerült középszerű, szerintem hozzá nem illő dalokkal egy jellegtelen albumot kiadni, pedig hazai viszonylatban remekművet is lehetett volna a hangjával készíteni).

Re #108: ugyan már, ez nem Amerika. Igaz, ott sem pontosan így megy a dolog, de ez mindegy.

[Szerkesztve]

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#115) Loha válasza bambano (#105) üzenetére


Loha
veterán

Minden más esetben a termék előállítója díjat kap (pl. az élelmiszer termelője),
De pl. az élelmiszer termelőjének pénzbe kerül minden egyes darab élelmiszer előállítása, meg persze sok munkába, ahogyan minden egyes CD előállítása is pénz. Ha letöltöd akkor senkinek semmibe nem kerül az adott példány és plusz munkája sincs vele.

Mondhatod azt, hogy előállítani sok munka és pénz volt, de így is eladnak annyi eredeti példányt minden arra érdemes szellemi termékből, hogy a készítőnek bőven megéri.

Sztem eddig úgy is túl voltak fizetve ezen a téren sokan... :U

Meg mellesleg, ha nem lehetne semmilyen szellemi termékhez máshogy hozzájutni csak vásárlás által, akkor a legtöbb kevésbé fejlett ország, olyan behozhatatlan hátrányba kerülne a pár nagyon fejlett országhoz képest, ami megint csak annak a pár nagyon fejlett és gazdag országnak lenne jó senki másnak.

[Szerkesztve]

(#116) moma válasza bambano (#105) üzenetére


moma
őstag

Nem és nem :DDD Ha felhasználom valaki ''szellemi termékét'' az miért helytelen etikailag feltétlenül? Miért kellene, hogy mindenképpen jutalmat kapjon? Szerintem ez nem triviális. Ha eléneklek egy dalt és te hallgatod és neked jó, akkor feltétlen meg kell, hogy jutalmazz, mert fáradtam vele? Szerintem nem (legalábbis annyira egyértelműen tuti nem hogy ez valami morális bűn lenne :DDD ). Az, hogy én ezért esetleg el kezdek jutalmat kapni csak azért történik meg, mert te esetleg a normális éneklési szokásom felett is úgy szeretnéd alakítani, hogy énekeljek(kvázi a jutalommal kényszerítesz). Azaz, mesterségesen lesz kialakítva, hogy jutalmat kapjak érte, azért, mert neked vagy a közösségnek úgy tűnt, hogy az a leghasznosabb megoldás, ha engem jutalmaztok. Tehát nem azért, hogy nekem jó legyen. Én csak mellékes haszon élvezője vagyok annak, hogy nektek mi a jó. Nem követelhetem azt ki semmilyen, és főleg nem morális alapon. A valóságban sokáig nem is volt törvény arra, hogy kellene fizetni a sokszorosításért, simán másolták a tekercseket. Aztán egyszer úgy gondolták, hogy jobb, hasznosabb, megint csak a köz és nem az alkotó gazdagsága szempontjából, ha kvázi az lesz a szabály, hogy nem sokszorosíthatók szabadon a dolgok. Tehát az, hogy ma törvénytelen az egy tök esetleges dolog, hogy így van. Simán lehetne az is, hogy ne legyen így. Ez két lehetséges út. Szerintem az a kérdés, hogy melyik ami jelenleg a XXI-edik század technológiai feltételei között, jobban szolgálja a közjót. (szerintem az, hogy börtönbe lehet csukni embereket mert lemásol x britney cd-t az nem ilyen)

Ja és egyáltalán az, hogy van olyan, hogy szellemi termék, az is egy mesterséges kreálmány. A természetben ilyenek nincsenek. Elég ember megegyezett, hogy legyen és definiálták. Az, hogy van amiért díjat kap az előálítója nem jelenti azt, hogy ez minden eseben így kell, hogy legyen. Megállapodás kérdése. Pl. szerintem egy tánclépés megalkotója sem kerül jutalmazásban, pedig sokan utánuk táncoljuk. Miért nem szellemi termék ez is? Ha jönne, hogy fizessünk neki, talán ki is röhögnénk. De persze, dönthetnénk úgy is, hogy mégis fizetünk neki, mert nekünk(!) ez jó, ilyen olyan okokból. Elég fura lenne, ha törvényileg vernék ki belőlünk a pénzt. Szerintem a zenének is ilyennek kellene lenni. Akinek az emberek önként egyesével fizetnek, az ha beéri annyival amennyit fizetnek neki, akkor nem muszály mást is csinálnia. Egyébként igen. Azt, amikor törvényileg hajtjuk be a pénzt szerintem csak nagyon extrém társadalmilag egyértelműen elengedhetetlen esetekre kéne fenntartani. Hogy mi ilyen, arról lehet vitázni. Én két ilyen csoportot látok: 1. egyértelmű közmegegyezés van a kérdésben, de akár elhagyható is lenne (a zenében ez nincsen meg, hisz a nagytöbbség semmi kivetnivalót nem lát a másolásában). 2. Ha nem teszük nagyot bukik a közösség, még ha egyesével mindenki szívesen kihúzná is magát a fizetés alól (szerintem a zene ebbe a körbe sem tartozik). Egyébként az 1. talán nem is kell, mert ha tényleg mindenki pártolja, akkor fiztnének is, ha meg nem fizetnek, akkor meg valójában nem is annyira pártolják, tehát nem nagy gond, ha elhal ennek professzionális űzése.

we all deserve a bit of luck.

(#117) moma válasza Lord Zero (#110) üzenetére


moma
őstag

Szerintem elegánsabb lett volna, ha azt mondod, hogy itt minden bűzlik ellenben ez és ez és ez...

we all deserve a bit of luck.

(#118) Wolverine válasza bambano (#100) üzenetére


Wolverine
félisten

Hát pedig megvehetnéd az instant nőt is :))

Ööö... WTF? Vagy csak én vagyok hülye, hogy nem értem? :B

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#119) Lord Zero válasza moma (#117) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerintem helyénvaló ha megkérdem: szerinted mire vonatkozott a bűzleni ige?
mert szerintem szerinted más az olvasata, mint amit a kontextusban szánatm neki

nem, mindegy

(#120) moma válasza Lord Zero (#119) üzenetére


moma
őstag

Whatever :DDD De akkor helyesbítek, bocs. Ha szerinted itt minden bűzlik a deja vu-től és szerinted csak ismételgetjük magunkat, akkor elegánsabb lett volna , ha kifejted, hogy ellenben ez és ez és ez... persze, ha úgy gondolod, hogy minden elmondhatót elmondtuk :D

we all deserve a bit of luck.

(#121) Lord Zero válasza moma (#120) üzenetére


Lord Zero
addikt

ehhe
az elegáns az, ahogyan kapituláltál ;)
(és mára ennyi elegancia az én nyakkedofób terhelhetőségemnek elég is)
(megaztánaszongyahogy amúgy sem akartam beleártani magam) (túlságosan)

nem, mindegy

(#122) divot válasza dragonfx (#97) üzenetére


divot
veterán

Imádom az ilyen nagypofájú okosjancsikat. Igazad van, nem fogom megérteni. Hülye, agyatlan, buta, zombi vagyok, hiszen ismersz.

(#123) divot válasza dabadab (#94) üzenetére


divot
veterán

Na most már egészen kíváncsi lettem, mert erős réseket látok tátongani az érvelésed falán (képzavar :DDD), ezért megkérdezek egy nagyon okos embert a témában, és majd leírom, hogy jogilag mi a helyzet. :)

(#124) Joyrider válasza dragonfx (#82) üzenetére


Joyrider
tag

Nos, igaz hogy mostanában nem nagyon grabbeltem, de amit eddig kellett, azt mind sikerült.. Ennyit a másolás védelemről..
Egyégként meg engedjék már meg nekem, hogy ne feltétlen az eredeti cd-t adjam kölcsön a haveroknak, akik majd szépen azon csomagolják a tízóraijukat.. :)
Igenis ha akarom, had másoljam már le a saját eredeti cd-imet! :W
Merthogy olyanom is van.. :DDD

Egyébként meg ha van rá lehetőségem inkább begrabbelem saját magam, amit le tudok ellenőrizni, hogy nincs-e hibásan kódolva, mert ugye sok olyan fütyi van, aki csak nyomatja befelé a cd-ket viszon hogy jó lett-e vagy sem azt már b@szik ellenőrizni. És nem ritkán előfordul hogy nagy nehezen megszerzel egy számot, de pattog-kattog-ugrik és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy 128-ba konvertálják szar codekekkel.
Így elég sok olyan mp3-ad lesz ami már majdnem eléri a kazetta minőségét.. Juhéjj! :DD
Köszi, de inkább nem.. Már '97-ben amikor a nagy többség elkezdett mp3-at grabbelni, nekem már akkor a min. 192kbps volt, de inkább 256kbps.
Bár azóta javultak a codekek, még mindig csak elektronikus zenét konvertálnék ilyen minőségben, ''igazi'' hangszerekhez ez kevés.

0day music.. Azt mondjuk valóban csak letölteni lehet, megvenni majd csak hetekkel később, ha bejönnek ez igaz. :R :B

Egyébként nem linkre gondoltam az említett albumokhoz, hanem hogy láttam őket valamelyik CD boltban, persze nem a legújabbakat, pár hónaposakat.. :DDD És jó drágán.. :DD

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#125) Csuki válasza moma (#30) üzenetére


Csuki
csendes tag

Na már most, persze sírni lehet ezerrel, mind a két oldalon...

A zenészek azért sírnak, mert gyenge az eladás,
a hallgató pedig azért mert drága az album.

Nekem van nem egy zenész barátom. Ők mondták, nem én találtam ki, hogy jogdíjakból mennyit kaszálnak. Egyetlen egy sza@ros megmixelt számért 1-2 milcsit símán levadásznak, persze a megmixelt szám nem mindegy, hogy kinek a CD-jére került.... Ez alapból van, + ha rádióban leadják azt az egy számot, akkor leadásonként még plusz pénzt kapnak. És most egy számról beszéltem, nem egy CD-ről.
Egy átlag éves fizetés 2-3 millió környékén van, ezzel össze hasonlítva a számonkénti 1-2 milcsi igen jó aránynak tűnik...

Nyilván a szakma hülye lesz ilyeneket elmondani, mert akkor rájönnék, hogy aki jól csinálja, az igen is nagyon jól jár...
Az is nyilván való, hogy ahhoz hogy jól keressél, tehetséges zenésznek/előadónak kell lenned, illetve nem árt a jó kapcsolat.
Most ezek után döntsük el, hogy a zenészek mennyire járnak rosszul.

Én is azon hallgatók közé tartozom, akik ''inkább letölti, mint megveszi'' a zenét.
Pedig a fizetésemből telne CD-re, csakhogy szerintem édes kis hazánkban nagyon kevés olyan művész van, aki minőségi munkát végezne. Sorra alakulnak meg a bandák. Szinte minden bokorban van egy. Most ezen zenekarok lemezét hülye leszek megvenni. Sokszor letöltőm, aztán törlőm is, mert egyszerűn nevetséges amit Ők úgy hívnak: alkotás.
Akinek tetszik a zenéje, annak a CD-jét persze megveszem, és a DVD-ket is.
De már egyre kevesebben vannak Ők :((

Egyébként pedig, nagyon kényelmes a zenéket csak tallózni és csak egy klikk, és már szól is... :)


(#126) qqtska


qqtska
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes cikk az bizonyos.
Az én véleményem az, hogy ezek a kiadók a múlt rabjai és kamikázetámadást folytatnak.Nem veszik észre, hogy a piac megváltozott, és csak síránkoznak.
Mondok egy példát név nélkül, amit nemrég találtam.
Egy nevenincs punk zenekarról van szó - be kell vallni, hogy eléggé rétegzenét játszanak, és csodálkoznék, ha valamelyik kiadó szóba állna velük- , ráadásul hazánk terméke.
Ők a következőt tették:
Csináltak a nevükből könnyen következtethető oldalt, ahonnan 500 forintért egy egész albumot le tudsz tölteni. Sms-ben kell intézni a dolgokat. Minden egyes nótát meghallgathatod, persze gagyi minőségben, ingyen.Ezért a pénzért megkapod a borítókap és a lemezt jpg-ben, hogy ha van kedved akkor otthon ki tudd nyomdázni.
A legérdekesebb az egészben, hogy nem csak albumot hanem egyes számokat is le tudsz tölteni ha nem kell mind.
Szerintem ez jelenti a jövőt.
Hozzáállás kérdése az egész.

Üdv mindenkinek!

(#127) dragonfx válasza Joyrider (#124) üzenetére


dragonfx
veterán

Ja, én ott hagytam abba a kölcsönzős témát, mikor legrabbeéltem az eredetit és olyna védelem volt rajta hogy 50mpként berecsegett :Y ....Nekem is 256 a mérce, de van mikor 320ba kódólóm őket, aki azt hiszi ninc skülönbség hallgassa meg a 128as mega 320ast csak ennyit mondok, aki nem hall különbséget, go fülészet :R
Igen tehát mikor egyenlőre 3 emberke is lóg 1-1 dvdvel nekem akkro nem szívesen adnám oda az eredetit, ha nem is tízóraizik rajta de lehet a sarokba landol 1 rossz szám után, amugy hogy lássátok van eredetim, egy roxy club nevű album amit 1 szám miatt vettem meg, mert akkor még nem volt netem, 4.7e volt :B
Kimondtad a kulcsszót ''pár hónapos''...pár hónapos zene régi, legtöbb spanom törli őket, de én is lassan id ejutok, mert annyi új jön ki különben azokra nincs idő hallgatni, meghallgatom vagy 200x 1 számot utána azért ráunok...jó vannak örök számok(adagio strings, crazy pipe, Xtasy,mr vain...stb)amik nem kopnak ki és örrké helyet kapnak a listákon. :R

#122>>nem ismerlek, de amit leírtál az örültség, és értelmetlen.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#128) Totyi


Totyi
őstag

Egy átlag bér mo-on nettó 90000 forint.Számoljunk:
-kaja minimum 35000 forint;de inkább több;mert napi 1000 forintot megenni nem nagy dolog.
-villanyszámla:nálunk 1 hűtő+mikró+tévé+gép+osógép üzemel.Ebből a tv mindennap;éppúgy mint a szgép.Egy így durván 5000 forint;és akkor nem számoltam sokat.
-Vízszámla:nem tudom mennyi lehet;olyan 3-4 ezer
-szemétdíj
-télen a gáz minimum 15000
-telefonszámla 2000 minimum
-akinek van kocsija 5000 legalább;kötelező+benzin+súlyadó elosztva egy hónapra

Ez így 66000 forint és akkor még nem is vettél magadnak semmit.
Ismerősnek 103000 forint csak a csekk;pedig 1 gyerekük van és nem élnek hűde nagy lábon.Marad bő 20000 forintunk;mit vegyünk belőle?Egy játékot 10000-ért?vagy egy programot(most mindegy milyet) 6000-ért?Hmmm...vagy egy új dvd-t 5000-ért?netán egy kozsó lemezt 4000-ért?Akkor miből veszünk ruhát;cipőt;festéket a kerítésre;házfelújításra;háztartási gépet?Akkor inek a szgép?Hogy álljon a sarokban?Arra zene;film;játék;program kell;anélkül nincs sok értelme.Ráadásul sok olyasmi van a világon amit kis hazánkban be sem lehet szerezni;és ha mégis igen...horror áron.
A válasz sztem kézenfekvő....ha azt nézzünk;hogy nem keresel fél milliót havonta.

[Szerkesztve]

(#129) Totyi válasza Totyi (#128) üzenetére


Totyi
őstag

Aztán a másik.Nem kell p2p-zni;hogy letölts vmit;amire szükséged van.Van egyszerübb és gyorsabb módja,mint a fájlcsere.

(#130) divot válasza Totyi (#128) üzenetére


divot
veterán

Ezzel legalizáltad a megélhetési bűnözést.

(#131) harry válasza divot (#130) üzenetére


harry
veterán

Engem csak az zavar, hogy minden szart +ban ráraknak és ezért kerül 5000-be egy cd. Van pár kedvenc együttesem, pár évente kiadnak egy lemezt, nem lenne nagyon megterhelő minden évben megvenni egyet, de azért van egy amolyan lélektani határ... 3000Ft-ot viszonylag reálisnak tartanám (főleg ha lennének esetleg ilyen extrák pl mp3-ban is rajta van, honlapról letölthető anyagok, bonusz szám, stb). Lehetne egy olcsóbb megoldás, hogy neten rendelsz egy kódot, amivel letöltheted, esetleg többször is. Vagy filmeknél is, ha meg is veszed eredetiben ott van az elején a sok reklám, figyelmeztetés, és mivel drága volt a cucc, esetleg csinálsz róla egy másolatot, ami tényleg csak egy biztonségi másolat, hiszen ha megkarcolódik, stb akkor kidobtál 5-7k-t semmiért - ne igen, de akkor meg ott a másolásvédelem, amivel lehet megint vergődni... Tehát sztem ezért nem éri megvenni eredetiben (egyrészt az ára miatt, másrészt téged szivatnak mindenféle reklámmal, más.védelemmel, hasonlók).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#132) Loha válasza divot (#130) üzenetére


Loha
veterán

Most komolyan nem érzed a különbséget a szellemi tulajdon illegális másolása, és a bolti lopás között? :D

(#133) sh4d0w válasza divot (#130) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez elég demagóg megszólalás volt... vagy nincs fogalmad a megélhetési bűnözésről... A törvény engedi, hogy magáncélra letölts filmet vagy zenét, ergo mindenki, aki mást mond, hazudik.

https://www.coreinfinity.tech

(#134) divot válasza sh4d0w (#133) üzenetére


divot
veterán

Csak szólok, hogy ez a stílus még a poltopicban sem lenne elfogadható, nem hogy itt...

De: Totyi arról írt, hogy a megélhetés költségei miatt nincs pénze olyan luxusra, mint a szoftverek, zenék megvásárlása. Na most a megélhetési bűnözés ott kezdődik, amikor a megélhetés költségeire hivatkozva fölmented magad ilyen-olyan rossz cselekedetek alól.

(#135) Totyi válasza divot (#134) üzenetére


Totyi
őstag

Annyi a különbség;hogy ezek nélkül még élek és virulok;nem halok éhen.
Zenét;filmet a jogszabály szerint legálisan le lehet tölteni;szoftver az más tészta.

Egyébiránt nem tudom minek kell így pattogni ez miatt...mindenki tölt;aki teheti.Ez van.Ennél jobban már csak Ollie(asszem így híják :) ) idegesít;amikor pampog az illegális szoftver,miegymás másolás miatt.Minek?Annyira fölösleges...
Példának okáért több próbaidős szoftvert is tartok a gépemen.Pl a cfost;kerio-t...

És abban nem tudom mi a luxus;hogy nem veszem meg a mindenféle szar filmeket és zenéket.Őszintén megmondom a doom-ot megnéztem moziban;de ez volt az utolsó.Annyira szar volt;hogy nem megyek többet moziba.Pl a mátrix megvan eredetiben...mit szólsz? :) Ami jó film;az megéri az árát...

(#136) Totyi válasza divot (#130) üzenetére


Totyi
őstag

Apropó...ez az ország hibája;mert a németeknek ilyen nem gond.És az sem;hogy az 5 éves autójukat lecseréljék...és nem suzukira...hanem audira.Szarból nem lehet várat építeni...de ez már a politika topicba tartozik.

(#137) divot válasza Totyi (#135) üzenetére


divot
veterán

Én nem fogok elítélni senkit sem, csupán arra hívtam föl a figyelmedet, hogy nincs kettős mérce: ha a saját esetedben fölmented magad, akkor mindenki mást is fölmentesz. Ha te azzal indokolod a szerzői jogok megsértését, hogy nincs pénzed, akkor a saját szemszögéből annak is igaza van, aki nincstelenség miatt hozzád tör be.

(#138) Totyi válasza divot (#137) üzenetére


Totyi
őstag

DE ha volna pénzem és nem számítana a pénz,akkor megvenném.Ennyi.És a jó műalkotást én is megfizetem.Tudod mennyi eredeti cd-m van itthon?Sok és párja volt még 10 éve 5000 HUF.A fele nem jó zene;de nem ez a lényeg.Én nem indoklok semmit semmivel.Csupán arra hívom fel a figyelmedet;hogy sajnos nem élünk olyan országban;ahol megtehető az ilyesmi.És hogy illegális szoftvert használnék?Helyettesíthető ingyenessel is.Pl:tűzfal;cd író;vírusírtó.És azért meg pláne nem fogok pénzt kiadni;mert a sok unatkozó balfasz vírusokat ír;és megpróbál betörni más gépére.

[Szerkesztve]

(#139) divot válasza Totyi (#138) üzenetére


divot
veterán

Mégeccer: az elv nem tesz különbséget. Ha egyiket elfogadod, akkor a másikat is. Tehát ha fölmented magad, akkor fölmentesz másokat is.
Ez kiküszöbölhető azzal, hogy:
1. Nem töltesz le zenét.
2. Ha már letöltötted, nem magyarázod meg, hogy miért van igazad.

Én az utóbbit választottam. Tudom, hogy egy-két esetben csúnya dolgot műveltem, ezért nem mentegetem magam.

(#140) Totyi válasza divot (#139) üzenetére


Totyi
őstag

Te nem vágod? :((( ZENÉT ÉS FILMET NEM ILLEGÁLIS LETÖLTENI a magyar jogszabályok szerint.FEL IGEN.De ezt Te is tudod;akkor mire ez a nagy hajcihő?
És ki fog megbélyegezni az miatt;hogy letöltöttél filmeket?

Na még egy : nem töltesz le zenét?Akkor megveszed?Te biztos megteheted...jó Neked.Én legálisan letöltöm...ÉS PONT.

[Szerkesztve]

(#141) divot válasza Totyi (#140) üzenetére


divot
veterán

A jelenlegi jogszabályok szerint valóban nem törvénytelen. Ez nem jelenti azt, hogy morálisan minden rendben van a tevékenységgel, mert csak egy régi jogszabály hiányosságai teremtik meg ezt a kiskaput.

Jogilag tehát nem lopsz, etikailag viszont igen.

(#142) Totyi válasza divot (#141) üzenetére


Totyi
őstag

Ez már szőrszálhasogatás és a kákán is a csomó keresése... :U
A hollywoodi produkcióknak pont a mi pénzünkre van szüksége. :U
Pont vagy nem pont...mo-n legális;a többit leszarom.

Ha Te veszel egy suzukit;és akcióban 400000-et elengednek;akkor Te is etikailag lopsz?Mert a jogszabály lehetővé teszi;és Te kihasználod...

Vagy egyszerű példa az adórendszer.Ott is vannak kiskapuk...akkor minden 3-dik ember etikailag lop;mert a törvény lehetővé teszi?Ugyan már...inkább valódi problémákkal foglalkozz;ne azzal;hogy szegény sztároknak nem jut évi 30 millió;csak 20. :(
Azzal;hogy mennyi hajléktalan van mo-n és hogy mennyien nyomorognak.Ez gond...de amit Te csinálsz csak egy fölösleges probléma csinálás...a jogok miatt.

(#143) divot válasza Totyi (#142) üzenetére


divot
veterán

Én csak gondolkodom, elmélkedem...
És közben eszembe jutott például egy Karinthy-történet. Asszem épp ide illik. Az édesapjával utazott együtt a villamoson, de nem jött a kalauz valamiért, így úgy szálltak le a masináról, hogy nem kérte tőlük senki sem a jegyet. Tehát fölhasználhatták voln a legközelebb is. Erre apuka első dolga az volt, hogy összetépte a bilétákat, és kidobta mindkettőt a kukába. A gyermek Karinthy meg értetlenkedett, hogy miért csinálta, hiszen jó lett volna hazafelé is a két jegy. Erre azt válaszolta az édesapja, hogy kisfiam, hiszen leutaztuk a két jegyet.

(#144) #64791808 válasza divot (#141) üzenetére


#64791808
törölt tag

Jogi és morális kérdés... igaz, azzal egyetértek, hogy az lenne a normális, ha megvenném a lemezeket, és utána én ripelném fel, ha igényem van rá.

Csakhogy...

1., Vannak olcsó DVD-k, gyári papíros tokkal, gyári DVD, 5.1-es magyar hang. Nem csak régi filmek. Elmúlt karácsonyra a család 150 ilyen DVD-t vásárolt össze, gyűjtjük. Aztán most hugomnak vettem egy GreenDay CD+DVD+Könyvet 5 ezer forintért. 5 ezer forint sok pénz, de megérte ezt a pénzt.

2., Jogdíjak. Amíg Magyarországon a törvények eleve feltételezik, hogy valaki bűnt követ el, és ezért eleve büntetik, akkor is, ha el sem követi, akkor mit tehet? Hát elköveti a bűnt. A céges mobiltelefonhasználatokról a hazai törvény feltételezi, hogy harmada magáncélú, és az után áfát kell fizetni. Miért? Milyen alapon? És ugyanez: a törvény a hazai optikai adattárolók vásárlóiról eleve azt feltételezi, hogy megsértik a szerzői jogokat, ezért jogdíjjat kell fizetni. A műsoros lemezeknél szintén. Szerintem nem szorul magyarázatra a topic elején lévő kördiagram.

3., Ennek fényében én mért vegyek alsó hangon 4 ezer forintért 65 percnyi zenét, mikor mondjuk annak a fele nem is tetszik, csak a másik felét szeretem? Nem beszélve arról, hogy magát az adathordozót kvázi nem is használom. Őszintén, kinek van itt asztali CD-lejátszója és/vagy discmanje? Sokaknak. Na és százalékban? Na úgy már kevésnek. Namost na én gépen hallgatok zenét, az előadótól összesen bejön 8 szám 3 albumról, akkor mért költsek el 12-15 ropit 3 cd-re?

4., Ha nem mindenki gyorsangyorsan meggazdagodni akarna a lemezekből, és kedvezőbb áron lennének műsoros hanganyagok, valamint a DVD-audio jobban terjedne, akkor lényegesen vissza lehetne szorítani ezt a csúnya morális bűnt. Dehát egyszerűbb drágán adni, és nyávogni, hogy szarul megy a bolt.

(#145) Totyi válasza #64791808 (#144) üzenetére


Totyi
őstag

Ez így van;csak nekem nem volt időm leírni mindezt.

divot: figyelj csak;hagyjuk a témát;kár vitázni.Ha lenne miből;hidd el én is megvenném.

Más : visszatért a régi fogyasztásom;amióta az omv-nél tankoltam :);és tudod hol most a legolcsóbb?Ha pesti vagy;akkor a csepeli tesconál lévő omv kút.252 a sima 95-ös és 260 a carrera.Most az van benne. :))

(#146) divot válasza Totyi (#145) üzenetére


divot
veterán

Helyes, én is csak azt tankolom. De az a baj, hogy nekem innen átmenni oda tankolni többe kerülne, mint ha itt veszem meg. :DDD

(#147) sh4d0w válasza divot (#134) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van moderátort keresek! c. topic, ha vmi baj van egy hsz-emmel, jelezd ott, aztán a majd a mod eldönti, hogy elfér-e a hsz-em, vagy sem; mindenesetre nem fogok megsértődni, ha esetleg kifogásolsz ott egy megszólalásomat. Ha megkérsz, hogy ne szóljak hozzá az írásodhoz, mert nem tetszik a pofám, akkor azt is tudomásul veszem és többet nem szólok hozzá a Te írásaidhoz...

A megélhetési bűnözés arról szól, hogy vki azért követ el bűncselekményt, hogy pl. ne haljon éhen... A zenehallgatás, filmnézés semmi esetre sem ilyen.



Más: szerinted a törvény, amely engedi a zenék, filmek letöltését, elavult. Nekem speciel az a véleményem, hogy ezzel nincsen semmi baj; körül kell nézni Európában, hogy hány másik államban küzd az elnyomó szabályozás ellen - lásd Svédországban még a parlamenti választásokon is elindult a Kalózpárt... Az egy más dolog, hogy a kiadók lobbija jelenleg még lehetetlenné teszi a liberálisabb szabályzást, mert mindig van politikus, aki megkenhető...

https://www.coreinfinity.tech

(#148) divot válasza sh4d0w (#147) üzenetére


divot
veterán

Kedvelem a kioktató stílusodat, csupán erről van szó. Tudod véleményt lehet úgy is formálni, hogy azt mondod: szerintem ezért és ezért nincs igazad, és lehet úgy is, hogy azt mondod: na én ekkora faszságot már rég olvastam, de hülye vagy. Mindkettő ugyanazt jelenti, csak a stílus, ugye.

A témára visszatérve: mivel Magyarországon jelenleg nem törvénysértés a letöltés, nem tudom, hogy milyen még liberálisabb szabályozást szeretnél.

(#149) sh4d0w válasza divot (#148) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha vmiről úgy gondolom, hogy fasság, akkor azt írom, ha úgy gondolom, hogy demagóg, akkor azt írom :)

Nekem a hazai szabályzással semmi bajom, nem akarok liberálisabbat - de ilyet nem is írtam. Én Európára írtam, hogy sokfelé bajok vannak a kriminalizálással. Veled csak abban nem értek egyet, ami az írásod utsó bekezdésében van - de ezt már egy korábbi hsz-ben leírtam...

MOD: értem, mire írtad, hogy liberálisabbat akarok. Nem, idehaza jó az, ami van (leszámítva a jogdíjak megállapítását), én úgy gondolom, hogy külföldön kellene liberálisabb megoldás.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#150) Viszlát válasza sh4d0w (#147) üzenetére


Viszlát
addikt

Érts egyet mindennel és akkor nem lesz gond :)

Mondjuk lehetne liberálisabb olyan formában, hogy bele lehessen hallgatni minden CD-be. Mert azért az kicsit furcsa - mondjuk Ákosnál maradva - hogy vegyem meg azért mert ő vigyorog a borítón, s nem tudom mit vásárolok. Pl az utolsó albumánál nagyon nagy szívás lett volna, ha nem töltöm le előtte meghallgatni, rakás kaki (szvsz), kidobtam volna pár ezrest az ablakon.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.