Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daneeka


Daneeka
senior tag

Jó írás :R

A Cicada meg magyarul kabóca lesz ha jól láttam :)

(#2) talmida válasza Daneeka (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi szépen a kiegészítést! Képzeld, azt olvastam, hogy vannak, akik megeszik a cicadát! Bocsánat, kabócát. ;) Pl mit szólnál egy kis kabócás pizzához? :D ...én inkább tartózkodom. :DDD
Magyarországon is sok van belôlük? (kabócából)


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#3) Daneeka válasza talmida (#2) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nem őshonos itten, bár állítólag Dél-Magyarországon már kezd megjelenni a növekvő átlaghőmérséklet hatására. Én is csak melegebb, délibb országokban láttam ilyet mint pl. Olaszország vagy Horvátország. Ültek a fenyőfák oldalán és cirippeltek és tényleg sokkal hangosabb (és zavaróbb) mint egy tücsök.

Meg nem enném az biztos :D

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

Csak most találtam meg ezt a kis elbeszélést. Igazán aranyos történetek. :R Jó volt olvasni.
Csoky azóta hogy van? Még mindig kölyök mint a retrieverek nagy része? Úgy tudom elég sokáig élnek gyermekkutyakort. Ő is? :)

(#5) talmida válasza Gergő_ (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, hogy elolvastad! Örülök, hogy tetszett. :B

Sajnos rég elütötte egy autó. Semmi félelem nem volt abban a jószágban. Az lett a veszte. :O :O :O Azóta nem is volt kutyám. :(

Most viszont eljutottam arra a pontra, hogy megint nagyon szeretnék egyet. :B Igaz, eddig is szerettem volna, csak a család ellenezte. :((( De mostanra mintha megenyhültek volna? :F (Időnként fölhozom a témát) Férjem a kertet félti, fiam meg a csirkéket. De mondtam nekik, hogy le is keríthetnénk az udvarból egy részt, hisz jó nagy kertünk van.

Hamarosan (?) meglátjuk, hogy mi lesz. :B Majd beszámolok a fejleményekről.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#6) Gergő_ válasza talmida (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

Sajnálom szegény. Remélem rá tudod bírni a családtagjaidat egy új ebre. ;)
Egy kölyökkutyát talán még rá is lehet szoktatni hogy el legyen a tyúkokkal.
Ha van még kakasotok, az úgyis megfegyelmezi. :D

(#7) talmida válasza Gergő_ (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a jókívánságot! Ma reggel is szóbajött a téma,... most meg a citromfát féltik. :) Nem úgy néz ki, hogy egyhamar lesz. :N:O

A tyúkjaink maroknyi méretű, aprócska jószágok, ún. japán tyúkok. A kakas szintén pici. Volt ugyan egy vérengző kakasunk is, de nemrég túladtunk rajta. :B (Van itt egy erdős féle hely, ahol vadonban élnek a japán-tyúkok és kakasok, oda vittük el az "irháját". Ott mutassa meg, hogy ki az úr! ;] Különben annyira szemtelen volt az a kakas, hogy még akkor is megtámadott bennünket, amikor enni adtunk neki. Valami agybaja volt szerintem....mert nem normális az az állat, amelyik a gazdáját támadja. :( Főleg hátba támadott, nem szemből. Persze nem fájt az ütése, csak váratlan volt és ijesztő. Ráadásul repülni is tudott, ami megkönnyítette a dolgát...)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.