Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ecar


ecar
újonc

Ez jó írás, tetszik!
Ilyenek ezek mind. web2, meg elit, beszarás! :U

De ki a fakk, az a ''Mamlaszarcú Mátyás Király''? :F

Inverse

(#2) moma


moma
őstag

Azt nem tudom, hogy neked mindez miért fáj ennyire nagyon. Ha gyengék az oldalak, ha nem lesz rájuk igény akkor elhalnak és kész. Mellesleg az sem biztos, hogy baj, ha a videosite-ok hirdetés tortájából, belföldi cégek is részesülnek.

we all deserve a bit of luck.

(#3) VladimirR


VladimirR
nagyúr

azzal ugye tisztaban vagy, hogy jelen oldal, ahova ezen (megjegyzem szinvonalon aluli) blogbejegyzesedet irtad, szinten resze a kis magyar web2-nek?

elkezdtel egy listat
Digg - Linkter,
YouTube - Videobomb,
Netvibes - Hírfigyelő,
Flickr - iKép,
MySpace - Iwiw


ha megengeded, folytatnam
hive - buzz, logout

mellesleg nem lehet, hogy nem is a citrom savanyu, hanem a szolo?

(#4) Limetime válasza VladimirR (#3) üzenetére


Limetime
csendes tag

Igen, de az előzőekkel ellentétben itt még nem láttam agymosást. Meg amúgy is lesz@rom, csak a PH! miatt vagyok itt, ami ugyan WEB EGYPONTNULLA, de jó. De abban a pillanatban, hogy itt elkezdik kommunikálni a házigazdák, hogy mennyire világelsők ezzel a site-tal, én leszek az első aki ír.

Egyébként miért savanyú a szőlő? Remélem lehet véleményem attól még, hogy nem tulajdonlok én is pár web2-est.

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#5) Limetime válasza ecar (#1) üzenetére


Limetime
csendes tag

http://www.flickr.com/photos/doransky/413266/
http://www.flickr.com/photos/doransky/413219/

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#6) VladimirR válasza Limetime (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

persze, lehet velemenyed (bar mint tudjuk, az olyan, mint a s*ggluk: mindenkinek van, de senki sem kivancsi a masikera), de amig ez abbol all, hogy ''ez szar, az szar'', s egyetlen normalis indokot nem tudsz felsorakoztatni, engedtessek meg nekem, hogy ne vegyelek komolyan, mas velemenyen legyek, ne adj' isten ugy veljem, csak irigykedsz, mert mig a s*gg*d ala tolnak egy rakasz szolgaltatast - magyarul, hogy meg te is megertsd - addig te csak teped a szadat, hogy ez mind hulladek

nem kell hasznalni, nem kell blogolni, megcsak olvasni sem kell
lehet bojkottalni
vagy akar lehet kritizalni is - a szinvonallal csak magadat minosited

egyebkent az elozoekhez kepest ez meg nagyobb agymosas, s ha leghalvanyabb eselyet is latnam, hogy felfogod (nem latom, ha sejtesed is lenne a miertrol, nem irnal ide), szivesen elmagyaraznam neked, hogyan vagy aktiv resze, mitobb, generatora az ilyen es ehhez hasonlo ''magyarositott masolatok'' tomeges keszitesenek

(#7) tildy


tildy
nagyúr

Én viszont úgy gondolom, hogy nagyon nagyon nehéz valami újat alkotni. Ennyi erővel zárjon be az index, mert már azelőtt is csináltak mások hírportálokat, satöbbi , satöbbi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) VladimirR válasza tildy (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sot, zarjon be a magyar web java, az alkotokat....akarom mondani masolokat, uzemeltetoket pedig huzzuk a lampavasra (nem kell egyebkent annyira komolyan venni citrom kollegat, ujbol atolvasva inkabb poennak szanta az irast)

(#9) Limetime válasza VladimirR (#8) üzenetére


Limetime
csendes tag

Itt vagyok, csupa fül és koncentrálok, magyarázd el, hogyan vagyok én a generátor és az aktív részes!

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#10) Limetime válasza tildy (#7) üzenetére


Limetime
csendes tag

Azért nézz már rá légyszi a YouTubera aztán a Videobombra, és utána mondd ugyanezt! De tényleg nehéz újat kitalálni, de ha már másol az ember, ne csináljon úgy, mintha ő szarta volna a spanyol viaszt!

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#11) tildy válasza Limetime (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Majd ha a youtube megcsinálja a multilanguage változatot... Arra meg ugye várhatsz.
De ennyi erővel az összes videómegosztó site koppintás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Limetime válasza tildy (#11) üzenetére


Limetime
csendes tag

Akkor sajnos, mert nem érted, konkretizálom egy apró részét az egésznek. Nézd meg a két site logóját. Lehet videomegosztót csinálni, de vajon miért kell PONT ugyanolyan logót csinálni? Nem hiszem el, hogy ez bárki szerint normális, morálisan elfogadható.

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#13) ecar válasza Limetime (#5) üzenetére


ecar
újonc

Na most ettől sem lettem okosabb. :U

Látom a fejét, de mit kell tudni róla? :F

Inverse

(#14) Limetime válasza ecar (#13) üzenetére


Limetime
csendes tag

nézd meg például a doransky.hu utolsó két bejegyzését és a hozzá tartozó kommenteket.

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#15) QuarK válasza Limetime (#9) üzenetére


QuarK
senior tag

mondd, mit nem ertesz ezen?

amugy VladimirR kollega beelozott, az elso (hangsulyozom, a legelso) gondolatom a ''cikkeidet'' olvasva pont ez volt: te is ugyanennek a millionek a reszese vagy, egy teljesen termeszetes jelensege a dolognak ami ellen kuzdol, vagy legalabbis probalkozol a ''szemunk felnyitasaval''... es hogyan?

ugyanugy, mint ahogy a valosagshow-k tuzere onti az olajat, mikor hangosan megbeszeli a munkatarsaval emberunk a villamoson, hogy ''ez mekkora szar, a multkori adasban is igy meg ugy''...

sot, megkockaztatom, majdnem hasonloan bosszanto tud lennie ez a ''en kurvamod atlatok am ezen az egeszen, ezek mind hulyek, koppintani is alig kepes balfaszok; bezzeg en felulkerekedek az egeszen, ram ez nemhat, es majd felnyitom masok szemet jol, de legalabbis alateszek ezeknek a gyokereknek'' filozofalas; mint az ugymond elit erolkodese, hogy ''hudenagyon igenyes es kreativ es atomkulturalis'' legyen (ami kb. hasonlo mod kinos es mar-mar nevetseges, mint mikor a wc-n hallod, ahogy a szekrekedeses eppen nyogdecsel kinkeservesen.

te is reszese vagy a (ez most nagyon hangzatos lesz, es elcsepelt, vigyazz) rendszernek, sot, tokeletesen mukodsz, es vegzed a feladatod; ugyes csavar, kapsz egy kockacukrot.

(#16) Limetime válasza QuarK (#15) üzenetére


Limetime
csendes tag

Nem egészen értem, amit írsz. Adott egy helyzet, látok valamit, ami nem tetszik, ennek hangot adok. Mi mást tehetek? Befoghatom a számat és nézhetem, ahogy hülyítik a usereket. Valószínűleg így sem számít semmit a véleményem, nem lenne különbség, de nem bírtam magamban tartani.

Hogyan tudok nem része lenni az általad vázolt rendszernek? Nem használom ezeket a szolgáltatásokat, a nemzetközi verziókat használom. Észrevettem egy ideje egy-egy stáb munkamódszerét, kommunikációját és rühellem.

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#17) QuarK válasza Limetime (#16) üzenetére


QuarK
senior tag

Mi mást tehetek?

leszarod

vagy csinalj jobbat

[Szerkesztve]

(#18) Limetime válasza QuarK (#17) üzenetére


Limetime
csendes tag

Csak akkor lehet negatív véleményem, ha csinálok egy jobbat? Ha valaki szerint a modern autók rondák, akkor ennek csak akkor adhat hangot, ha egyben gyárt is szebbet?

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#19) QuarK válasza Limetime (#18) üzenetére


QuarK
senior tag

ne keverjük a gizikét a gőzekével :DDD

(#20) raver válasza Limetime (#16) üzenetére


raver
aktív tag

Hozok egy elég érthető példát.

Én utálom a M*nika, B*lázs féle beszélgetős műsorokat. Épp ezért nem megyek. Se nézőnek, se szereplőnek. Ezáltal a környezetemen kívűl senki nem tudja h utálom. Vili?

De ha bemennék a show-ba és elmondanám, hogy ez mekkora sz@r, akkor csak olajat öntenék a tűzre. Nem pedíg a kedves nézőket terelném az álltalam helyesnek vélt útra.

Te most ugyanezt csináltad. A reklám (legyen bármilyen), ismerté teszi a reklámozott dolgot. És azok akik ezen topikokban postoltak, mind reklámoznak valamit, valamilyen szinten. Mert a hozzászólásuk, érdekelhet emberket, akik arra reagálnak.

És beindúlt az ördögi kör.



Biztos lehetne máshogy is csinálni. De a mai webes felületen, újat alkotni igen nehéz. Ezzel nem védeni akarom a ''másolatokat''. Én sem nagyon csípem ezeket az oldalakat. De pl a logout-ot szívesen olvasom, mert érdekel fórumtársaim véleménye. Legyen az bármilyen. És ha egyszer lesz olyan témám, amit érdemesnek tartok, én is írni fogok.

(#21) Limetime válasza raver (#20) üzenetére


Limetime
csendes tag

A példád tökéletesen érthető, de én nem oda mentem balhézni, az ő showjukba, hanem ide, a PH! oldalára. És mondjuk jó hogy ez is web2, meg minden, de itt nem érzem azt a ''nagy a pofánk lenézünk mindenkit osztjuk az észt'' attitűdöt.

Szóval akkor lenne igazad, ha rendszeresen oda járnék balhézni, vagy állandóan olvasnám ezeket az oldalakat. (Bocsánat, az iWiw-et használom) Egyiket sem teszem.

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#22) raver válasza Limetime (#21) üzenetére


raver
aktív tag

Ha viszont csak hébe-hóba olvasod azokat az oldalakat, akkor hogy tudsz véleményt mondani?????

Én még a logoutról sem merek véleményt alkotni. azért mert még gyerekcipőben jár (remélem). A buzz-t meg talán 2szer néztem. akkor is csak felületesen. így arról sem tudok mondani semmit.

Az iwiw meg egy nagy rakás sz*r. Azt már használom egy idelye, így mondok róla véleményt. De amivel nem találkozom folyamatosan, arról nem mondok. Lehet hogy van véleményem, de nem publikálom, mert nem helyénvaló....

(#23) Limetime válasza raver (#22) üzenetére


Limetime
csendes tag

Bocs, szerintem kezdünk komolytalanodni. Olvastam őket annyiszor, hogy lehessen véleményem, máskülönben nem írtam volna meg, nemdebár?

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#24) I_Am


I_Am
veterán

A kérdésedre annyira egyszerű a válasz, hogy nem véletlenül nem jöttél rá. :))

Megcsinálják magyarul, szinte tükrözik az egészet. Elterjed kis hazánkban. Felfigyel rá az akiröl tükrözték és megvásárolja majd átnevezi a saját nevére. Mi a tét? Csak pár millió és viszonylag kevés munkabefektetés.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) Limetime válasza I_Am (#24) üzenetére


Limetime
csendes tag

Mint írtam is :), megveszi őket előbbutóbb valaki, bár szerintem inkább itthoni médiacég. De pont ezzel a stratégiával van bajom, még pedig az, hogy undorító. Létezik szellemi tulajdon védelme meg minden, és más dolgokban nem ilyen megengedőek az emberek, hogy ''ellopta, befuttatta, milliókért eladta, ez így normális''.

Tényleg csak szerintem nem normális ez? :( :(((

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#26) sanyixXx válasza Limetime (#23) üzenetére


sanyixXx
senior tag

melyik portál fejlesztőcsapatából rúgtak ki?
esetleg ott is ennyit okoskodtál?

tudod járja egy ilyesféle mondás:
Ha az okos hülyéskedi az még elmegy, de ha egy hülye okoskodik...


mod: lehet, I_Am -nek okosabb gondolat pattant ki a fejéből és még 15 sem vagy, csak túl sok ámerikát láttál...

[Szerkesztve]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#27) I_Am válasza Limetime (#25) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor az Ápisz is perelhetné az összes kisvállalkozásban futtatott papirboltot?

Gondolkozz kérlek, mert egyelőre több irásodból is az jön le, hogy nagyon gyerekszemmel nézed a világot és olyan dolgokba próbálsz belelátni amikhez semmilyen háttértudásod nincs. Engem személy szerint nem zavar, hiszen igy is lehet tanulni, de mielőtt írsz valamit illik azért utána is nézni a világban, hogy miről is írsz valójában. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) sanyixXx válasza I_Am (#27) üzenetére


sanyixXx
senior tag

én ezt amúgy áttenném az offba a szakmai közösségből

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#29) Limetime válasza I_Am (#27) üzenetére


Limetime
csendes tag

Elég nagyra nőtt gyerek vagyok akkor. Fogalmazd meg akkor az álláspontodat kérlek. Például: ''ez így tök rendben van, egyetértek vele'', vagy ''A mai világban minden így működik, úgy sem lehet tenni ellene, kuss és lépj be a sorba'', stb.

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#30) raver válasza Limetime (#29) üzenetére


raver
aktív tag

''A mai világban minden így működik, úgy sem lehet tenni ellene, kuss és lépj be a sorba''

Na végre rátapintottál a lényegre. :))

(#31) I_Am válasza Limetime (#29) üzenetére


I_Am
veterán

Kapitalizmus.

Olvass utána, ha még nem tetted és láss csodát. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#32) nbk


nbk
aktív tag

látom, fikázni az megy...
remélem te létrehoztál valami igazán webkettes webkettest mielött ezt az írást összehoztad...
amennyiben igen akkor riszpekt, ha nem akkor meg tessék arcot visszavenni...
fikázni a legegyszerübb...
(ettöl függetlenül a citromot és is szeretem :) )

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#33) VladimirR válasza raver (#30) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ratapintott? nem hogy beallt a sorba, gyonyoruen menetel is a tobbivel egyutt, annyi kulonbseggel, hogy kozben jar a szaja, hogy ''deszar, deszar'', holott, ha akarna siman kilephetne a sorbol - de nem, o csak menetel, s morog....

(#34) raver válasza VladimirR (#33) üzenetére


raver
aktív tag

Hát igen. Kussban én vagyok. ;]


Köcce a linkeket :R

[Szerkesztve]

(#35) Limetime


Limetime
csendes tag

Még szerencse, hogy ennyi társadalomtudós gyűlt itt össze, aki szépen kimosdatja a meglehetősen fantáziátlan piaci szereplőket. Én kérek elnézést, kedves szakértő urak. De azért nem ártana némi önvizsgálatot tartani, én ugyanis egy citrom vagyok ilyen stílussal, de attól még elég sok hülyeséget összehordtok válaszul.

Ami a kapitalizmust illeti, köszönöm, tanultam róla pár évig a megfelelő intézményben. Te is?

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#36) Limetime válasza VladimirR (#33) üzenetére


Limetime
csendes tag

Ember! Szerintem mi a retek répa mogyoró a cikkem, ha nem egy harsány kiáltás, hogy lépjünk ki a sorból, ne fogadjuk már el, hogy ennyire ratyi dolgokkal etetnek minket. Én YouTube-ra nyomok fel videót és soha a k.rva életbe nem fogok a Linkterbe linket nyomni, amikor ott a Digg és társai.

Elmagyarázod nekem, hogy miért állok a sorban?

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#37) Limetime


Limetime
csendes tag

Egyébként is kezd felmenni a pumpám az itt hömpölygő értetlenkedéstől :(

Lime is lime, nana, mondom NANA!

(#38) aXXon válasza Limetime (#37) üzenetére


aXXon
senior tag

Cheateld be a fórumot, van egy billkombináció, amivel a userek hangulata és véleménye hirtelen pozitívra változik, ez pedig : alt + f4

:))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#39) harry válasza Limetime (#36) üzenetére


harry
veterán

''harsány kiáltás, hogy lépjünk ki a sorból, ne fogadjuk már el, hogy ennyire ratyi dolgokkal etetnek minket. ''
Te mi a francról beszélsz? Eddig egyáltalán nem érdekelt, sőt, többnyire nem is tudtam ezekről a 'másolatokról', és őszintén szólva, lesz@rom. Egyedül te vagy az, aki ezen háborog, ami persze nem baj, nyugodtan, de minek zaklatsz ezzel másokat? Ettől mi változik? Lesz még 15 ember, aki azt mondja, bakker tényleg, és akkor mi van? Jobb lesz? Mi az, hogy etetnek minket? Kikről beszélsz? Eddig is azt csináltam/néztem meg amit akartam. Nem beszélve arról, hogy csak ezen a két témán rágódsz: videók, blogok, mintha számodra ez lenne a központ. Illetve gondolom az is, hiszen ezért emeled ki ennyire több írásodban is, és ezért bloggolsz itt abszolút feleslegesen, hogy foglalkozzanak a hülyeségeiddel. És épp ezért állsz a sorban, mert foglalkozol ezekkel. Felkiáltasz ez kis bloggal? Remek. Úgy véled én csak hallgatok és ezt 'hagyom'? Jól hiszed, és miért? Mert egyáltalán nem érdekel, eddig sem foglalkoztam ezzel és ezután sem fogok, ami leginkább azért van, mert fölösleges. Blog/video megosztót másolnak? Jaj, csak össze ne omoljon a világ.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#40) VladimirR válasza harry (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem erted: nem csak, hogy ismeri azon dolgokat amiket fikaz, de aktiv resztvevoje is ezen oldalknak, mint azt a mellekelt abra remekul mutatja
es meg csak eszre sem veszi magat

igy valik a velemenye (lehet ezt velemenynek nevezni?), vele egyeutt tokeletesen hiteltelenne, nevetsegesse

(#41) chop válasza tildy (#7) üzenetére


chop
őstag

Plane, hogy kishazankban nincs nagyon penz kiserletezgetni kulonbozo tartalmakkal.

MOD: igazabol koppint az egesz vilag (licenszek...), valakinek ez felhaborito, valakinek nem. Pont.

[Szerkesztve]

(#42) Wolverine válasza VladimirR (#40) üzenetére


Wolverine
félisten

Számomra már akkor hiteltelen és nevetséges volt, amikor az első két írásához megnyitotta saját maga a topikot. Azok a hozzászólások alapból nem értek egy kalap lószart se, és miután elolvastam a blogbejegyzéseket, azokra is kiterjesztettem a véleményem.

És most megyek aludni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.