Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Genji


Genji
őstag

Őszinte és bölcs gondolatok ezek. Gratula, mégtöbbilyet! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2) Peet


Peet
senior tag

Érdekes és jó írás, de semmi konkrétum így ötletem és tanácsom sincs melyik utat válaszd. Kicsit olyan (bocsi a hasonlatért) mint annak idején az X-akták, hogy mesél valamiről, de a végén nyitva hagy egy kérdést (vagy a kérdést).

Nos szerintem amiket leírtál az már mindenkiben megfogalmazódott.Bennem naponta többször is, hogy egy példát is hozzak:
Ruha vásárlás. Amíg egy fajta cipő, nadrág van, volt addig nincs gond, de amint bemész egy áruházba ahol több száz féle van nem tudsz egyszerűen dönteni. Persze ha konkrét márkát, típust, fajtát keresel akkor meg az nincs.
Hozhatok éppen példát a számítástechinkából is, hogy kell egy laptop. Mindegy milyen, csak pötyörészni kell, jó a legolcsóbb is, de amikor odaérek a boltba látom hogy pár ezerrel többért van olyan amiben már DVDíró van, de még egy kis pénzért cserébe kapok bele több ramot vagy éppen nagyobb kijelzőt ami ugye pötyögésnél is jól jön.
Komolyabb dolgokra is ráhízható amiket írtál, nekem például elsőnek az ugrott be, hogy kimenjél-e külföldre melózni (világot látni) vagy inkább maradj itthon a családdal. Lehet ez utóbbira azért gondoltam, mert most ebben a pillanatban éppen ez forog a fejemben.

Szóval amiket írtál szép, jó de rendkívül általános, Én pedig szeretm a konkrét dolgokat. ;) (de ez csak az Én vélemyénem, bocsi, ha megbántottalak vele)

(#3) tildy válasza Peet (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Direkt írtma általánosan, annyiszor a fejemhez vágták már, hogy magamról beszélek, hogy próbáltam kicsit elvonatkoztatni. Pedig szintén magamról beszéltem:)
Jól gondolod, msotani dilemma az , hogy külföld, több pénz, angolban fejlődés viszont biorobot meló, vagy itthon, kevesebb pénz, de olyan munka, amit nagyon szívesen csinálnék. CSalád nem befolyásol, 1-2 éven belül ugyanis fogjuk a kedvesemmel magunkat, és elindulunk.
Rengetegszer kerültem már döntési helyzetbe. És tényleg úgy vagyok vele, hogy két jó között nagyon nehezen tudok választani. Igazándiból ilyenkor vagy a mindkettő kell, vagy egyik sem elv fogalmazódik meg bennem:(
Nem bántottál meg, sőt. Örülök , hogy írtál.
Várom a többiek véleményét, történetét is , olyan helyzetekről, mikor mattot kaptak, és nem tudták mit tegyenek: melyik utat választották?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) dabadab


dabadab
titán

Hattal parkolas mar megy? :)

DRM is theft

(#5) tildy válasza dabadab (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

:B
Próbálkoztam, maradjunk ennyiben. Igaz volt 3 autónyi hely:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) dabadab válasza tildy (#5) üzenetére


dabadab
titán

''Tedd, vagy ne tedd. De ne probald.'' (Yoda mester)

;)

DRM is theft

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Számomra túl filozófikus a cikk.

***

(#8) tildy válasza ollie (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezen mit értesz? Gondoltam egyébként rá, hogy lehet ide túl komoly ez?4 Vagy lehet , hogy nem lehet róla beszélgetni. Midnegy, megírtam, az enyém, a részem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) moma


moma
őstag

'A halogatás egyszerűen ostobaság. Holnap ugyanúgy döntened kell, akkor miért ne tennéd meg már ma?

Nem lehet, hogy pont, hogy azért nehezek ezek a helyzetek, mert a döntés halogatása is sokszor jó stratégia lehet? Pl , hogy maradjunk a laptop vásárlásnál, ha a mérlegelés info gyűjtés fázisában még egy napot rászán az ember sokszor igenis jobban dönt. (sőt ebben a spec esetben még az árak is eshetnek :DDD )

we all deserve a bit of luck.

(#10) 3psilon


3psilon
aktív tag

Hát tudod... pont ilyenkor, amikor sok a felelősség, nehéz objektíven mérlegelni, ami egy jó megoldás lehet :)
A legegyszerűbb amit tehetsz hogy másokat is megkérdezel, és egy külön vélemény gyakran segít a helyes látásban.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#11) tildy válasza moma (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Pl , hogy maradjunk a laptop vásárlásnál, ha a mérlegelés info gyűjtés fázisában még egy napot rászán az ember sokszor igenis jobban dönt. (sőt ebben a spec esetben még az árak is eshetnek :
A példád nagyon jó. Bár nem az általam írottakra. A fejlődés az egy természetes folyamat, és az is, hogy általában a műszaki cikkek az idő elteltével olcsóbbak lesznek. De ha neked most van szükséged valamire, akkor nem az a lényeg, hogy két hét múlva 20%al olcsóbb lesz, hiszen neked most kell és nem két hét múlva. (Példám erősen túlzó, nem vagyok nagy híve az ''élvezetek'' habzsolásának, a mértéktelen fogyasztásnak. )
Példa: kilyukad a cípőd, és nicns másik, amiben tudnál menni dolgozni, stb... Akkor nem holnap kell, hanem még ha lehet, akkor ma.


3psylon:
''Hát tudod... pont ilyenkor, amikor sok a felelősség, nehéz objektíven mérlegelni, ami egy jó megoldás lehet
A legegyszerűbb amit tehetsz hogy másokat is megkérdezel, és egy külön vélemény gyakran segít a helyes látásban.
''
Vagy csak még jobban összekutíul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Ősember


Ősember
őstag

az irás végén az idézettel valahogy nem értek egyet :F olyan érzésem van, hogy ''jaj gyorsan gyorsan mondjunk valamit, mert most kell és holnap már nem jo, nincs annyi idö, közeleg a vég!'' :( most komolyan, minek ez a nagy sietség? neked is inkább az alapos átgondolást javaslom, mint a rohanást. no meg az idézetben felmerült, hogy tapasztaltabb leszel az idö mulásával, de a szerzö ezt is miért negativ dolognak álitja be? miért csak kifogások keresésére lehetne felhasználni a másnap szerzett tapasztaaltokat?
a másik dolog meg, hogy a cimböl egyböl arra gondoltam, hogy na itt most valaki biztos nagyon magányos és már nem tudja hova tovább :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#13) tildy válasza Ősember (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

PEdig osho jókat szokott mondani.
Ez is nagyon tetszik tőle:
''''''Neked azért van szükséged útmutatásra, mert nem tudod, hogy ott rejtezik benned saját belső vezetőd. Találd meg ezt a belső vezetőt; ezt nevezem én szemtanúnak, ez a te dharmád, a benned élő buddha. Ébreszd fel ezt a buddhát, és egész életed áldást és boldogságot fog sugározni. Örömtől és az isteni minőségtől fog ragyogni egész életed - most elképzelni sem tudod azt a ragyogást. Ez olyan, mint a fény. Sötét van a szobádban, de hozz csak be egy kis fényt! Egy kicsi gyertya is elég, és a sötétség egy szempillantás alatt eltűnik. És ha már van gyertyád, akkor megtalálod az ajtót is. Már nem kell azon töprengened, hogy vajon merre lehet az ajtó. Csak a vakok töprengenek azon, hogy merre van az ajtó. Ha van szemed, és van egy kis fény is a helyiségben, akkor nem gondolkodsz. Vagy mielőtt kimennél, te töprengsz azon, hogy hol találod az ajtót? Nem, egyszerűen csak felállsz és kimész. Egyetlen gondolatot sem vesztegetsz az ajtóra. Nem kezdesz tapogatózni utána, nem mész fejjel a falnak. Egyszerűen csak látod, hogy ott van, és gondolkodás nélkül kimész rajta.''

Osho
''

Arra akarok célozni, hogy az, amit te alapos átgondolásnak nevezel, az van akinél tulajdonképpen egy járkálás az agya körül. Trappolás körbe körbe. ÁTgondolás, számvetés, mérlegelés, súlyozás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) kriz - TLSS


kriz - TLSS
csendes tag

jó gondolatok! ..hát bizony nagy dilemma ez... melyik utat válasszuk...
több lehetőség van. van mikor az élet hozza a lehetőséget, van mikor kénytelenek vagyunk kitalálni hogy merre tovább... én az elöbbit tartom szerencsésebbnek. már az is jó, ha ezt észrevesszük, ugyanis hajlamosak vagyunk - igen, talán lustaságból - az eddigí megszokott,''jól bevált'' utunkat járni.. bár sosem vagyunk megelégedve... nos ezért fontos hogy ne egyedül éljük az életünket! valóban, ha hibás döntést hozunk, csak magunkat hibáztathatjuk... de ha megválogatjuk kikkel barátkozunk, kinek a véleményére adunk - amit legalább annyira fontolóra kell vennünk, mint ezeket a bizonyos döntéseket - akkor megkönnyítjük a dolgunkat! kikérhetjük véleményüket - segítenek a döntést meghozni! egyedül képesek vagyunk félrevezetni saját magunkat.
a másik hogy az élet egy játék! végig kell játszani, mert különben belebolondulunk... ha úgy érzed túl nagy falat, akkor inkább köpd ki, hehe :)

(#15) kriz - TLSS


kriz - TLSS
csendes tag

ui.: mai világunkban ez nem könnyű feladat... az emberek többsége sajnos úgy látom nem a helyes úton jár... nem csoda ha néha elbizonytalanodunk...
ajánlom figyelmedbe ''az utolsó naplemente'' c. írásomat, tulajdonképpen ugyanerről próbálom kifejteni véleményemet... pussz!

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Azt hittem ,kicsit több embert mozgat majd meg az írásom .Utánanézek hol és mit rontottam el. :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Agostino


Agostino
addikt

Melyik könyvét olvastad Oshonak?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#18) tildy válasza Agostino (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos még egyiket sem, hanem az OSho zen tarotot nézegetem rendszeresen, és ott olvasom ezeket a kis ''szösszeneteket''.
Egyszer valamikor rászánom majd magam valamely könyvének az elolvasására is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Akheron válasza tildy (#18) üzenetére


Akheron
senior tag

Nem viszed Te túlzásba a gondolkodást? Felesleges erőfeszítések nélkül is megérnek a döntések az emberben, ha belül feszültség gyötri. Nem kell mindenhatónak gondolnod az apróbbik tudatodat; sok rejtőzik amögött, és abból a sokból mindig akad, ami segítőleg lép fel melletted.

Amikor beszűkül számomra a világ és elnehezedik az élet az aktív gondolatok kiegyensúlyozatlansága nyomán, akkor én le szoktam ülni, csendben - és leteszem, amit addig feleslegesen cipeltem. A döntések meg jönnek maguktól.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#20) Ősember válasza tildy (#18) üzenetére


Ősember
őstag

nem lehet, hogy annak ellenére, hogy még nem ovlastál töle könyvet tulságosan a hatása alá estél? :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#21) tildy válasza Ősember (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Eleve keleti vallások /filozófiák felé vonzódom, tehát meglehet, hogy így van.

Akheron:
Nem viszed Te túlzásba a gondolkodást?[

De lehet túlzásba viszem

Amikor beszűkül számomra a világ és elnehezedik az élet az aktív gondolatok kiegyensúlyozatlansága nyomán, akkor én le szoktam ülni, csendben - és leteszem, amit addig feleslegesen cipeltem. A döntések meg jönnek

Nekem nem jönnek, cvagy nagyon nehezen. Eddig folytam az élettel, msot már valamennyire a lábamra akarok állni. Nem lehetek örökké gyerek, aki fél a döntésektől és azok következményeitől.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Agostino válasza tildy (#21) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Eddig folytam az élettel, msot már valamennyire a lábamra akarok állni.

Pedig ha olvasol Oshotól pár könyvet, mondjuk nem is kell pár, elég, ha elolvasod a Fű nő magátolt, akkor éppen ezekkel a gondolatokkal fogsz találkozni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23) joey7 válasza tildy (#3) üzenetére


joey7
őstag

''két jó között nagyon nehezen tudok választani''

azért ez eléggé kellemes helyzet,mert lehetne két rossz közül is,meg jó is rossz közül is választani. szóval péholyba vagy,mert nem kell kényzserűségből voksolni vmi mellett,még megvan a lehetőség a szabad választásra. a baj akkor wan ha kényszerhelyzet adódik,akkor nix szabadsag,mert a körülmények már befolyásolnak. :)
amúgy jó írás, mindenki szembekerül többször ilyen dolgokkal ez életben. :C

(#24) tildy válasza joey7 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerinted szabad választás, amikor az embernek két olyan dolog közül kell dönteni, ami mindkettő jobb lenne, mint a jelen helyezt? Ez is kényszerhelyzet ám. Visszafelé már nem léphetsz, előre meg csak egy irányba mehetsz....
Egyébként végülis döntöttem, és bár nagyon szerettem volna külföldre menni, szakmailag azt hiszem az lesz a legjobb, ha maradok itthon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) console válasza tildy (#21) üzenetére


console
aktív tag

A keleti filozófiáknak meg az ezoterikának van egy pontja, ahonnan már csupán problémát és gyötrődést okoz. És akkor megjelenik a filozófiákhoz kapcsolódó ragaszkodás...

A sok gondolkodásnak van egy olyan jellegzetessége, hogy akarva-akaratlanul elvezet oda, hogy rájössz, valami nincs rendben; valami lehetne jobb is. A keletifiló/ezo arra jó, hogy helyrerakjon: megmutassa hol húzódnak az emberi képességek határai (sehol). Elmondja, hogy milyen a Jelennek megadni magunkat, beszél egy csomót arról, hogy milyen az Igazság, meg milyen, aki már érti... De ez mind fikció, amíg nem éled meg Te magad. Honnan tudod, hogy az egész nem egy összeesküvés még Oshoval együtt is? :)

Régóta azon a kétségbeesett ponton stagnálsz, ahol a dolgokról gondolkodsz. De ez így nem megy. Egy cselekedet végrehajtását mindig (meg)akadályozza a róla való gondolkodás.
Egy cselekedetet vagy csinálsz, vagy gondolkodsz róla, és úgy elmúlasztod.
Teljesen mindegy merre indulsz kalandozni. Minden lépés jó. Hogyan is lehetne ''rossz''? Te így vagy tökéletes! Jogod van teremteni - azért vagy itt! Az egész Élet érted van! Az egész Élet veled van!

A cselekvéshez csupán a kétségeknek kell eltűnnie. Ha félelem él benned, sosem teszel meg dolgokat. A félelem ellentéte a bizalom. Vagy félelem van benned, vagy Bizalom. Ezeknek is megvan a maga mértékük.
Tedd fel magadnak gyakran a kérdést: Milyen most ez a Félelem-Bizalom mércém? Mi tölt most ki? (ugye emlékszel a Rezonancia törvényére?)

A Bizalomra akkor leszel képes, amikor az ezot/keleti filozófiát már a gyakorlati oldaláról tapasztalod önmagadban. Hogy mi az útja? Boldognak lenni. A bizalom, a boldogság, a megértések, a szeretet oldószerként olvasztanak fel. Napról napra egyre több Pillanatban kell megtalálnod a ''gyermeki játékosságot''... ennyi a recept.

A változáshoz itt Hit és Állhatatosság szükséges.

De ne gondolkozz róla. Szellemi táplálékként inkább a tudatos álmodás témakörét javasolnám ezen a ponton.

Alapkérdések Neked címezve:
Mi az álom? A részed, a lényedhez tartozik - kell, hogy értelme legyen!
Amikor éjjel álmodsz, tudod-e, hogy álmodsz? Miért?
Amikor álmodsz, van egy világ körülötted. Mi a különbség az és a mostani között?
Miből tudod, hogy ez most álom vagy valóság?

Megkerestem Neked egy Osho idézetet (A Buddha útja). Majd még kapsz.
Az igazság - van. Nincs szüksége semmilyen erőfeszítésre részedről: nem kell feltalálnod, nem kell megalkotnod. Az igazságot felfedezni kell, nem megalkotni. És mi akadályoz meg bennünket abban, hogy felfedezzük? Nekünk rengeteg hazugságot tanítottak, hazugsághegyek vannak bennünk. Ezek az akadályok, melyek meghamisítják az igazságot, melyek nem engedik, hogy szívünk azt tükrözze, ami van.
Az igazság nem egy logikai következtetés. Az igazság a létezés, a valóság. Mindig itt van - mindig is itt volt. Csak igazság létezik. Akkor hogy lehet, hogy mégsem találjuk? Hogy csináljuk, hogy mégsem vagyunk képesek rálelni?
Úgy, hogy már kora gyermekkorunktól hamis képeket kapunk; előítéleteket, ideológiákat, vallásokat, filozófiákat... melyek mind tévútra visznek bennünket. Az igazság nem egy idea. Ahhoz, hogy ismerd, nem kell hindunak, mohamedánnak vagy kereszténynek lenned. Ha hind vagy, akkor épp amiatt nem fogod ismerni az igazságot; a hinduságod a szemkendő a szemeiden, amiatt nem láthatod az igazságot. Mit értünk az alatt, amikor azt mondjuk, hogy én hindu vagyok, vagy mohamedán, vagy zsidó?
Ezzel azt mondjuk, hogy már ideáim, elképzeléseim vannak az igazságról, melyeket a Bibliából, a Koránból vagy Gítából szereztem... Az igazságot közvetlenül nem ismerem, de már sokat tudok róla. És ez a ''sokat tudok róla'' a legfőbb probléma, amit orvosolni kell.[..]

Az életet nem gondolni kell, hanem élni.

.

(#26) tildy válasza console (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) divot


divot
veterán

Én kos vagyok, ezért ha döntök, abban a pillanatban már nem vacilálok, hanem mindent megteszek, hogy a döntésem jól süljön el. És nem nézek soha hátra, csak előre.

Ennek némiképp ellentmond, hogy életemben már többször döntöttem nagyon rosszul, ám ezeknek a rossz döntéseknek köszönhetően mindig előbbre jutottam.

Vagyis nálam az elkorcsosult európai horoszkóphit keveredik a keleti sorslegofadássa. :)

(#28) Sir Pocok válasza console (#25) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Régebben azt írtad, hogy nem fogsz felnézni a PH!-ra. Nagyon örülök, hogy ez nem így lett. :)
Remélem a logout-ra írni fogsz egy két jó cikket.

(Bár én tudom, hogy annak semmi értelme nem lenne, mert úgy is csak hazudnál. ;] :D )

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#29) console válasza Sir Pocok (#28) üzenetére


console
aktív tag

Szia.
Biztosan nem fogok írni... csak kibuggyant. De inkább megkímélem az emberiséget tőle :)
Csak hw-ért jöttem fel a napokban. Olvasó üzemmódban működök.
Kevés téma van, amihez érdemes hozzászólnom. De már rájöttem, hogy ez se volt az... :)

.

(#30) tildy válasza console (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnálom, hogy így gondolod. Nagyon örültem pedig annak, amit írtál.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) degu válasza divot (#27) üzenetére


degu
senior tag

Ja! :DDD
Mesz,mint a kos! :D Konokon,leszegett fejjel,es ha valami az utadba all,akkor...oklelsz! :R
/Ez egy pozitiv energia reszemrol,hiszen t.k. kedvellek! :R /
Es az enkeped is majdnem realis :P -es ezt ne savazasnak vedd,hiszen csak csipkelodok... ;] :D
De a vege tetszik a legjobban...amikor rosszul dontok,akkor is jol dontok! :DD

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#32) Sir Pocok válasza console (#29) üzenetére


Sir Pocok
őstag

megértem az indokaidat :)
minden jót :)

[Szerkesztve]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#33) divot válasza degu (#31) üzenetére


divot
veterán

Egyébként tényleg eddig mindig az történt, hogy hoztam egy totál szar döntést, amely teljesen jóra fordult végül. Ennek köszönhetően manapság már bátran hozok mindenféle őrült döntéseket is, mert elbíztam magam sorsilag - csak nehogy egyszer csúnyán ráfaragja. :Y

(#34) console


console
aktív tag

(csak Tildy kedvéért ;) )
Kaptam egy privát üzit kérdésekkel, és mivel szervesen kapcsolódik a témához, meg az előző üzihez, meg mivel a válasz több lett 2 sornál, engedjétek meg, hogy inkább publikáljam ide (igen, sajnálom a PH! adattárolóit). Hátha valaki talál benne valami számára fontosat. (Szerintem a hsz-eim egyenként kitesznek egy féléves emésztésre való cikket) Tehát:

Tetszett,amit irtal,es elmolyoltam rajta egy darabig...
Csak kicsil elmeletinek,elvonatkoztatottnak tunik a fejtegetesed/gondolom ez nagyreszt a keleti/azsiai filozofiabol taplalkozik/
A kerdesem az lenne,hogy mi a modja annak,hogy ezeket a jo gondolatokat hasznaljuk,atultessuk,es hasznosithassuk a mindennapi eletben?
Vagy ez csak egy lelki/szellemi sik,ami a megbekelest-elfogadast segiti?




Na. Te is túl komolyan gondolod a dolgokat. (A legnagyobb probléma a komolyság!)
Ha meg kell neveznem a módszert, akkor az első lépés a megértés. A második lépés pedig a minél gyermekibbé válás (ez visz igazán a tudatossághoz).
Olvasni sokat az Élet működéséről, csodákról, misztikumokról, titkokról, (értelmes) filozófiákról, sziddhikről és buddhákról. Csupán azért, hogy az élethez fűződő, társadalom által korlátolt elképzeléseket meghaladd belül. Magyarul megtudd, hogy az egyetlen szabály az, hogy nincsenek szabályok.
Ez az Élet nevű játék egy olyan időleges játszótér, ahol bármit megtehetsz. Egy színész vagy benne, egy kalandor, egy játékos, és jogod van hozzá, hogy megtapasztalj benne bármit, amit szeretnél. Hogy megteremts bármit, amit akarsz. Ezért vagy itt!
Az olvasások, kutatások lényege ez, hogy a korábbi szilárd, társadalmi hitrendszeredet felolvaszd vele. És közben megértsd, hogy maga a hited az, ami formálja a világod. És persze úgy véled, hogy a tapasztalataid pedig formálja a hited. Pedig egyiket megelőzi a másik. Melyik az?
Ez egy tapasztalat kell, hogy legyen! Meg kell tudnod figyelned a magad gondolatait és a bekövetkező eseményeket, és rá kell döbbenj a felismerésre, hogy a gondolataidhoz alkalmazkodik az egész Világ!
De ezt most el ne merd hinni nekem! Neked kell játszanod és megértened. Biztosan egész másképp fogod szavakba önteni! (ezért beszél ugyanarról sokféle vallás)

Olyan ez a játék, mintha többmilliárdnyi számítógép (elme) lenne egybekapcsolva, és folytonosan hálózatba kötve adnák le egymásnak a minőségi információkat. A minőségi információ alatt nem pont a gondolatokat értem, mert még azt is megelőzi az emberben egyfajta Tudatossági minőség...
Ha boldog vagy belül, mikor szinte szétrobbansz a hálától, mert megtapasztalsz valami csodálatosat, akkor valahogy nem bújik elő félelemmel kapcsolatos gondolat. Sőt gondolat sem jön elő, mert maga a gondolkodás kapcsolatban áll a félelemmel. Helyette él az intuíció.
Viszont amikor félelem tölt ki, aligha jelenik meg Bizalommal, Szeretettel, Kreativitással kapcsolatos gondolat, minőség, alkotási vágy, világhódító (tapasztaló) szándék.

Van a rettegő ember, aki tele van gondolatokkal, (mert annyira ráér, hogy sokat gondolkodhat, és ezért valami ''rossz'' lesz, de jóeséllyel ''okos ember'' lesz) és ezzel taszítja magától az egész világot. A gondolat mindig taszító hatású... Biztosan láttál már ilyen embereket, akiknél már szinte kézzelfogható a belső feszültségük. Az érzékenyebb emberkék meg a nők mindig tudták, hogy az okos emberek taszítóak... Akik IGAZÁN meg akarnak magyarázni dolgokat, mindig is azok lesznek. Mert nem természetes dolog az elmében élni. A legtöbb tudós meg a legtöbb okos ember ezért is marad mindig negatív... Mert mindenhez értenek, csak a vonzás/Élet igazi törvényeihez nem.
(tegyük hozzá, hogy az igazi felfedezések természetesen nem gondolkodás, hanem intuíció szüleményei egytől egyig!)

Aztán van a másik véglet, a bizalmas ember, aki a perceit kreatívan tölti - mindig talál elfoglaltságot magának, és élvezi az életet. Kreatív, gyermeki játékossággal csodálja a Jelen pillanatot, és megleli a benne rejlő lehetőséget. Teremt. És a sok elfoglaltság közepette magától érlelődik benne egy vonzó minőség... és ez az! Ő energiát ad. Ez az igazi tudatosság (kezdete).
Más kérdés, hogy sokan nem ilyen megfontolásokból jutnak el ehhez az Életszeretethez.
Akinek van előolvasottsága (pl. nektek), és mától kellő elkötelezettséggel napról napra küzdenétek azért, hogy jobbá váljatok önmagatoknál, hogy kompatibilisebbek legyetek az Élettel, hogy egyre több percetek nyerhesse el a kreatív, bizalmas minőséget, a tudatosságot... ti így már nem tudnátok ''rossz'' emberek lenni. Képtelenek lennétek ártó szándékkal használni a ''tudásotokat'', a tapasztalatokat, mert akkor eljutottok az alfától az omegáig. Van aki egész életét az omegában tölti, de az igazi tudatosság az a köztes részek megismerésének gyümölcse... amikor több sávot megélsz... De van, aki csak az epszilonban, van aki deltában, és van aki az alfában éli le az Életét... Ezerféle minőség.
De a lényeg a minél több ismerete, hogy minél színesebb legyen a tartalmunk!

Én nem tudnám leélni az életem úgy, hogy nagy stabilan gerincesen azt mondom a világnak, hogy ''Na, én most ilyen és ilyen vagyok.'' Majd szilárdan ragaszkodva a most fikció-ideáljához évtizedekig fenntartom ezt a mostani képemet. Ugyan! Ennek nincs értelme!
Az ember a változásban találja meg magát és az igazi céljait, az ittlétének az értelmét.
Sokáig elzárkóztam a világtól, mert úgy hittem az növeli az igazi tudatosságot, hogy ha kirekesztve a társadalomból, elmeditálgatva, könyveket olvasva, imádkozva majd megtapasztalok valami jelentőset. De ez butaság! Van egy pont, amíg hasznosak ezek a dolgok, de utána magadba zár és jóidőre elveszhetsz.
Aztán rájöttem, hogy a gondolataimat igazából nem tudom ''legyőzni''. Felülemelkedni rajtuk vagy a halál tökéletes elfogadásával tudok (ez alapvetően nem normális - hogy lehetne normális, hogy a legélettelibb dolgot az Élet tagadásával érjük el?!), vagy azzal, hogy megyek, engedek nekik, és akkor, ha tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy játék, békénhagynak, és nem kerülök az egoizmus csapdájába. Szépen, lassan, türelmesen csillapodnak azok maguktól is, és közös nevezőre jutunk... Elzárkózva még a koporsóban sem hagynak nyugodni... Felesleges harcolni ellenük. Azért vannak, mert visznek valamerre. És amerre visznek, mindnek megvan a maga tapasztalati értelme!
Gondolj bele, az Életed úgyis mindig lesz valahogy! Valahogy úgyis eltöltesz itt még egy fél évszázadot. Akkor nehogymár mások útmutatói meg a félelmek vezéreljenek. Jogod van mindarra, amit szeretnél. Ezért vagy itt!

Mi olyat tud bárki is felmutatni, ami az ''Istenin'' kívül lenne? Tudsz bármit mondani, ami nem tartozik bele az Életbe? Pénz, autó, ingatlan, tudomány, szex? Minden a játszótér része...
A tudatosság azért értelmes jelenség, mert ha van, úgy éled az életed a tapasztalatok közepette, hogy közben senkinek nem ártasz - csak adsz. Akiben nincs kellő tudatosság, az többnyire egy tapasztaló, általában ''rossz''/''rosszabb'' emberré válik, mert képes bántani másokat - öncélúan rabol.

Persze ti műveltebbek vagytok: nincs a lexikoni címszavakként leírható jó és rossz ember - ''gondolkodás teszi azzá''. Igazából mindenki árt és használ, elvesz és ad különböző mértékekben mindaddig, amíg a fejében gondolati-káosz él. Hogy a felszínen mi látszik egy emberen, másodlagos. Az első az ember belső minősége és a gondolatai.
A felszín annak következménye...


Alapkérdések (vol. 2.):
Külső szemlélőként Te mennyire tartod értékes embernek magad?
Szerinted passzol az Életed a belső világodhoz?
Mennyire szeretnéd, ha olyan társad lenne, mint amilyen Te magad vagy?
Mennyire szeretnéd, hogy olyan szüleid legyenek, mint amilyen Te vagy?
Mennyire szeretnél egy olyan társaságot, mint amilyen Te magad vagy?

Azt figyeld meg, mi van benned, milyen gondolatok töltik ki a napjaid, és mi történik odakint... Valahogy... ha pórázra kötöd a belső világodat, valahogy minden kezd megváltozni. Egyre több ''Véletlennel'' szembesülsz, egyre több szerencsével találkozol. Ha állhatatosan kitartasz a változás ösvénye mellett, legyen az akármilyen, valahogy az Élet melléd áll. Te megváltozol, és a világ elkezd hozzád igazodni.
Ha tudod, hogyan működik az elméd... Ha tudod, hogy az a sok fránya gondolat, ami folyton ismétlődik benned, mind csupán egyfajta múltból épülődő illúzió, jó eséllyel megértheted, hogy ez nem Te vagy. És azzal, hogy kapizsgálod a hamisat, megérted...

Csak menj, és tapasztalj. Nálad jobban senki nem tudhatja melyik magaslatra szeretnél eljutni! A saját legendádat, a saját regényedet írod! Ez egy múlandó álom, egy buli, egy játék!
Ne gondolkozz az Életről!
TE VAGY AZ!

.

(#35) tildy válasza tildy (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm. Lassan már egy éves lesz ezen írásom.
Döntöttem akkor, nehéz döntés volt, féltem minden következményétől. :U
Életem egyik legjobb döntése volt, kiegyensúlyozottá váltam, mondhatni boldoggá. Azt teszem, amihez értek és amit szeretek. Szakmailag rengeteget fejlődtem .
Jól érzem magam :K

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.