Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dexter68


Dexter68
addikt

A kitartás és a szerencse mellé nagyon fontos, hogy legyenek jó kapcsolataid és használd is őket ;)
Hajrá!
(bár most már nem is aktuális ez nem?)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Így van, ''csókosok'' kellenek mindenhoval, és akkor nincsen gondod. Anélkül meg el is pusztulhatsz. Kis magyar rögvalóság. :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) Goose-T válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem hiszem, hogy bárhol máshol ez nem így menne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát igen sajnos ez tényleg igy van.Manapság nagyon nehéz állást találni én is már egy csomó interjun voltam , a héten pl 2 is, de nem látok esélyt rá, hogy valamelyik is sikerüljön.De ha nem jön össze az amit elképzeltem , akkor még mindig elmehetek cipőárusnak, lássd Al Bundy :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) bLaCkDoGoNe válasza Goose-T (#3) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Biztos, hogy máshol is így megy. Azonban máshol lehet csókosság nélkül is vinni valamire - legalább tisztességesen megélni. Itt Balkánisztánban erre sincs esély.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) Goose-T válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez viszont nem a társadalmi morál miatt van így, hanem az ország általános anyagi helyzete miatt. Ha Angliában mész el wc-t pucolni, dőzsölve megélsz belőle, itthon meg éhenhalsz.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) bLaCkDoGoNe válasza Goose-T (#6) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért ez nem így van. Csak máshol rendes munkáért rendes pénzt fizetnek többnyire. Itt meg az nyalja fel a nagy lét, akinek van csókosa. És ennek nincs (feltétlenül) köze az ország anyagi helyzetéhez, sokkal inkább az általános társadalmi morálhoz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) lorcsi


lorcsi
veterán

Tőlem állás interjú végén megkérdezték van e ismerősöm a vállalatnál, akkor még fogalmam sem volt mi köze volt ennek az én esetleges állásomhoz
(nem kis cégről volt szó, hanem egy usa központú cég egyetlen usa-n kívüli összeszerelőegysége)

(#9) supesz


supesz
aktív tag

Kapcsolat és szerencse = állás
Kapcsolat és szerencs és tudás = sok pénz
Kapcsolat és szerencs és tudás és nyelvtudás = útlevél egy szebb jövőbe
:)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#10) Goose-T válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem morogni kellene, hanem kapcsolatokat szerezni. Könnyű sárral dobálózni és csókosokat mondogatni, de mi lenne, ha tennél is érte valamit?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) Grafiqs válasza Goose-T (#10) üzenetére


Grafiqs
őstag

Naigen. Kapcsolatokban nincs is hiány. Csak akkor ha az ember irányt szeretne váltani. Ismeretlen vizekre evezni akkor mit sem ér a kapcsolatokkal. Ha abban az irányban épp nincsen.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#12) weedem


weedem
csendes tag

Hogy lehet ilyen jo pofa arckepeket beallitani?

eleg uncsi ami nekem van

amugy szornyu ezt olvasni amirol irtok

meg szerencse hogy van nmit csinalni

munkat keresni nincs is annal szarabb szerintem

amit fontos eldonteni hgogy akarsz elni

eltartott vagy eltartokent

eltartokent meglehetosen nehez

de ha durvan nyomod csak ugy lehet teljes eletet elni.,....

viszont eltartottkent konnyu es kenyelmes az elet de nem tul tartalmas

majd kiderul remelem tudtok valami okosat mondani az arckepre...

koszi udv

*+-ADAM-+*

(#13) Grafiqs válasza weedem (#12) üzenetére


Grafiqs
őstag

Arcképet az Arckép request topikban lehet kérni. De mindenképp olvasd el az #1-es hsz.-t.

Elég érdekesen a meglátásod. Véleményem szerint belülről fakad, az emberből, hogy eltartott vagy eltartó. Személyiségi kérdés.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#14) normal válasza Goose-T (#10) üzenetére


normal
tag

Hmm, és azt hogyan kell?
Rendezek egy állófogadást a családi kástélyban?
Szakmai kiállításokon cseverészek száktekintélyekkel?
(Tudom, kissé irónikusnak tűnik a fenti, de csupán jókedvűen ébredtem.)
Hogy kell építeni a szakmai kapcsolatokat? Akár egy másik szakmában?

Riszpekt :R

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#15) Akheron válasza Grafiqs (#13) üzenetére


Akheron
senior tag

Tágabb értelemben mindannyian eltartottak vagyunk. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#16) dragonfx


dragonfx
veterán

Ma tisztességesen megélni nem lehet bármilyne állásod van kishazánkban, én nem is törekszek rá, mert 2-3 éve rájöttem ez lehetetlen.
Mivel mindneki nem mehet nyugatra így ebből kell kihozni amit lehet, ahogy tudod.Ha mersz nyersz, ha nem mersz beleszürkülsz a társadalomba, ha buksz buksz legalább amíg nem buktál jó volt. :R
Ez van, kár ezen gondolkodni mert egy idő után az erzsébet híd tetején fogod magad találni, vagy a metrósínek között.


[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#17) bLaCkDoGoNe válasza Goose-T (#10) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mert ez így megy. Nyilván.
Tudod, biztos nehéz elképzelni, hogy vannak még olyan idióta emberek, akik nem különösebben képesek érdekkapcsolatok létrehozására és főleg fenntartására. Lúzer dolog? Lehet. Viszont tudok tükörbe nézni.
Innentől az észosztásodat ignorálom.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) FPéter válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ez nem feltétlenül igaz, én rengeteg kapcsolattal rendelkezem és ezek nem kizárólag érdekből fenntartott kapcsolatok. Nem is értem miért gondolja azt az üzleti szempontból értékes kapcsolatokkal nem rendelkező emberek többsége, hogy itt egymás seggének a nyalásáról van szó. Egyszerűen tudod a másikról hogy egy tisztességes ember és ennek megfelelően be mered ajánlani egy céghez ha éppen állást keres. És tudod hogy ő is beajánlana ha te keresnél munkát. De ez nem csak álláskeresésre vonatkozik hanem üzletre is.
Ennek ellenére el lehet menni velük szórakozni, horgászni vagy akármi.

Persze vannak olyanok akik fogcsikorgatva viszik el az üzleti partnerüket teniszezni (vagy szkvassolni egy jót a bréjnsztorming board míting szesön után) és ez valóban undorító. De ne gondoljunk már mindig erre, hiszen egy kapcsolat sokminden miatt lehet értékes. Nem csak a szaporodási kényszer vesz rá arra, hogy barátod, férjed/barátnőd, feleséged legyen. De ez is benne van.

Én inkább esztétikai okokból kifolyólag kerülöm a tükröt :))

[Szerkesztve]

(#19) lorcsi válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


lorcsi
veterán

bazzeg de igazad van :C


FPéter: nem azzal van a gond hogy szól xy-nak hogy van itt egy jó állás, hanem hogy ha megy 1 ember fölöslegesen játszanak a 9 idegével, hoitegetik őket és nem az van hogy a legjobbaz veszik fel ahem az ismerőst, aki lehet hogy közel sem tud annyoit mint aki nem ismerős de megvan mindenféle végzettsége tudása sőt még több is. esélyt semadnak a többinek a bekerülésre leírják őket az első előtti pillanatban


Grafiqs első mondatában pedig minden bennevan. akinek nincs ismeretsége és szerencséje a mai világban annak 0 felé konvergál az munkapiaci esélye. és ha hosszabb távon így marad -mégpedig ebből nagyon nehéz kijutni- óriási problémái lesznek az egyénnek. akinek meg 0 tudása mellé megvan a fent említett 2 dolog éli világát mintha tudna is valamit és mutatja hohgy ő milyen jól csinálja -pedig nem. szerencsétlen másik meg akár milyen megfeszített munkával csak fele anynit vagy még kevesebbet keres és épphogy eltengei életét mert nem volt ismeretség és szerencse életében akárhogy próbálkozott

[Szerkesztve]

(#20) Goose-T válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


Goose-T
veterán

Érdekes elképzeléseid vannak ezekről a dolgokról. Képzeld, én is tudok tükörbe nézni, nem tartok fenn érdekkapcsolatokat és nem nyalom senkinek a seggét. Nehéz elhinni, hogy nem mindenki egy seggnyaló kígyó, kétszínű hazudozógép, akinek van normális munkahelye?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.