Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ateens


ateens
csendes tag

Igazság szerint Vistát felraknui nincs kedvem, elég erőforrásom van hozzá, de a programok többsége sem fut rajta.

(#52) MooN00 válasza ateens (#50) üzenetére


MooN00
aktív tag

Szia!

Igazából mindent leírtál, csak egy irányárat nem, így nem nagyon tudok keretek között ajánlani. 5 évre sajnos semmiféle képpen sem tudsz videókártyát venni (lásd pl: 2-3 éve jött ki a 9600pro, ami nagyon best buy volt, de most sajnos a béka feneke alatt van a tudása).

Ha nem akarsz vistát felrakni, akkor nem lesz dx10-ed, így szinte fölösleges az új generációs kártyákból válogatni (márcsak azért sem, mert ősszel jönnek ki a még újabb, dx10.1-et támogató karik, így egy nagyobb árcsökkenés várható a mostani dx10-es példányoknál - [valószínű]).


A kinézett karid (1950pro) most egész jó vétel ~30k - ~33k körül (512mb-os persze drágább). Még mindig az egyik legjobb dx9-es kártya ilyen árért.Ezzel kihúzhatod talán 1 évig (elfogadható grafika mellett), de azért ez sem igazán időtálló.Ha még találsz a piacon (esetleg használtan) egy geforce 7900GTO-t, azzal még jobban járnál, kicsit jobb teljesítményt nyújt, mint a 1950pro, így talán tovább ki tud szolgálni téged (de csak ha olcsóbban tudsz hozzájutni, mint egy 1950xt-hez ).
ATi frontról használtan érdemes 1950xt után kutatni (valahol 40ért már utánnaddobják használtan), ez még egy jó vétel dx9-re (szerintem egy 1950xt és egy 7900GTO nagyjából egy szinten van, de erre nem vennék mérget, talán az xt kicsit gyorsabb mint a gto).


Ami a mostani helyzetre igaz (dx10-re), az az, hogy ősszel, legkésőbb jövő tavasszal nagyobb árcsökkenés várható, így a most még elég drága kártyákat (8800gts 640mb , 8800gtx ) viszonylag megfizethető árra csökkentik (gondolom én!).
Ha tudsz várni addig, akkor még jobban jársz, mert ezek a karik a fentebb említetteknél is időtállóbbak lesznek (...vagy nem :W ) Persze, ezek mellett már érdemes Vistát használni, a DX10 és DX10.1 eléréséhez (kivéve, ha csak valami csoda folytán nem teszik be XP alá ezeket)

(#53) ateens


ateens
csendes tag

Köszi szépen ezeket az infokat. MAx 40 ezret költenék/ költöttem volna videokártyára. De akkor lehet várok még egy kicsit és el COD-ozok szaggatva :D
A vistáról azt hallottam, hogy nem nagyon futnak rajta a programok, nem tudom miért :) PEdig sokat dolgoztak rajta, na de ez egy másik téma.
x1950 pro-ból 512 MB-osat MSI-ből találtam a pcland-on.

HA Neked kellene dönteni te a fentebb említett kettő közül melyiket vennéd és miért? :D

(#54) MooN00 válasza ateens (#53) üzenetére


MooN00
aktív tag

A vistás dologra kicsit kitérve, ez azért van, mert még nem igazán optimalizáltak rá programokat, de ez természetesen idővel megváltozik, és rendes támogatást kap már ő is (-minden kezdet nehéz, sokan azt mondják, hogy az első SP-ig nem is érdemes feltenni...).

Ha nekem kéne döntenem, akkor én keresnék használtan (..jó áron) egy x1950XT-t, ha lehet , akkor garanciával.....amennyiben nem találnék, akkor maradna az x1950pro 512mb- os változata.

mod: Azért ezeket, mert elég erős kártyák (a gf7-es sorozattal ellentétben ők tudják a HDR+AA-t [nem mintha egetrengetően számítana, de azért is :)] ), és ha jó áron tudnék beszerezni belőlük, akkor biztos, hogy egy jóideig nem váltanék más kártyára.

[Szerkesztve]

(#55) ateens válasza MooN00 (#54) üzenetére


ateens
csendes tag

Köszi szépen :) És miért? :D

(#56) MooN00 válasza ateens (#55) üzenetére


MooN00
aktív tag

Elég erős kártyák még mindig, és biztos, hogy egy ideig azok is lesznek...Talán jövőre már nem lesznek olyan fényesek, de még mindig lepipálhatják az akkori középkategóriát (ez persze feltevés...)

Talán úgy is fogalmazhatunk, hogy mostanság ez a ''best buy''

(#57) ateens


ateens
csendes tag

Ha lesznek a kártyákhoz Dx10-es driverek a Galaxy GeForce 8600GE 512 Mb akkor is gyenge kárty lesz?

(#58) MooN00 válasza ateens (#57) üzenetére


MooN00
aktív tag

Több mint valószínű.Amúgy nem rossz kártya, de később több mint valószínű, hogy kevés lesz (az 512mb pedig itt ''parasztvakítás'', erre a kártyára felesleges, nem használja ki)

Ha DX10 akkor várj őszig mindenképp.

[Szerkesztve]

(#59) ateens válasza MooN00 (#58) üzenetére


ateens
csendes tag

Tehát akkor megfelelő driverekkel sem lenne tökéletes. Értem. ÉS miből gondolod, hogy nem használja ki az 512 Mb-t? Amugy szép estét Neked!

(#60) MooN00 válasza ateens (#59) üzenetére


MooN00
aktív tag

Nem tudja megfelelőképpen kihasználni a kártya a nagyobb vramot, (szerintem a 128bit-ből adódóan, de sokan megkérdőjelezik ezt) így radikális gyorsulás nem érhető el vele, max pár fps a nagyobb felbontásokon. [link]

De szvsz ez a kari dx10 alatt valszeg marha gyenge lesz....

MOD: Most olvason a topikjában, hogy általában az összes 512mb-os csak DDR2-es! Márcsak ezért sem érdemes azt venni.

[Szerkesztve]

(#61) ollie válasza ateens (#53) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenképpen X1950PRO.

***

(#62) ateens válasza ollie (#61) üzenetére


ateens
csendes tag

A starcraft2 vígan elfutna X1950 pro-n? A játékban lesznek már DX10-es effektek is.

(#63) ateens


ateens
csendes tag

A fenti teszt alapján kérdezem, hogy az x1950-es nem e abban tett szert előnyre, hogy 512 memóriával rendelkezik és a használt 8600GE csak 256? HA az is 512 MB lett volna, akkor is tett volna előnyre szert az x1950?

(#64) ollie válasza ateens (#62) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudomásom szerint (a starcraft2.com-on levő FAQ ezt állítja), a játék DX9-es lesz. De ha még lesz is DX10-es effekt, attól még fog futni DX9-es kártyán (a Blizzard nem hülye, hogy vásárlókat veszítsen).

Az X1950PRO meg akkor is bőven leverte volna a 8600GE-t, ha az utóbbinak is 512 mega ramja lett volna.

***

(#65) ollie válasza ateens (#62) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

What are the system requirements for StarCraft II?
We'll have more details on specific system requirements closer to the release date.

Will the game run natively on Windows Vista?
StarCraft II will be fully compatible with Windows Vista, as well as XP. We'll have more details on system requirements closer to release.

Will StarCraft II be available on Mac simultaneously with PC?
As with all of Blizzard's recent releases, StarCraft II will ship on both PC and Mac simultaneously.

Will StarCraft II take advantage of DirectX 10? What other graphical goodies are included?
The game will be compatible with DirectX 10, and we're still considering whether there will be exclusive DirectX 10 graphic effects, but the graphics engine will also be very scalable to ensure that a wide range of different systems will be capable of running StarCraft II. The new engine is also capable of rendering very large units, as well as large numbers of units on screen together. Havok physics have been integrated into the engine for added realism as well.

[Szerkesztve]

***

(#66) ateens


ateens
csendes tag

Valahol olvastam, hogy hangos az x1950 hűtése. Az MSI gyártásában is hangos lenne?

(#67) ollie válasza ateens (#66) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, de az ASUS-é halk.

***

(#68) ateens válasza ollie (#67) üzenetére


ateens
csendes tag

Köszi az infokat, lehet még jövök :) Csak MSI-ben találtam 512 MB-os verziót 39 ezerért.

(#69) MooN00 válasza ateens (#68) üzenetére


MooN00
aktív tag

Nyugodtan vágd zsebre az msi-t...Az ő hűtése is egész jónak mondható.

(#70) ateens válasza MooN00 (#69) üzenetére


ateens
csendes tag

köszi az infot :)

(#71) fradi81


fradi81
veterán

Hali, elolvastam az összes hozzászólást, meg egy másik topikot is. 8600Gt-t akartam venni, de úgy látom egy Ati 1950GT jobb nála és csak 2ezerrel drágább kb. Olyan kellene nekem ami halk, tudnátok ajánlani párat? kösz.

moto g72, Ninebot d28e

(#72) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Kérdésem a következő lenne...erősen gondolkodom egy X1950PRO beszerzésén.
Melyiket éri megvenni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73) ollie válasza Sirandrish (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

HIS, MSI, Asus...

***

(#74) Sirandrish válasza ollie (#73) üzenetére


Sirandrish
legenda

értem...kb ezekre gondoltam énis...köszi:)
Sapphire?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#75) Sirandrish


Sirandrish
legenda

lenne egy olyan kérdésem hogy a Sapphire X1950GT doboza tartalmaz-e olyan átalakitót ami a sima 4pines tápcsatit alakitja át olyan 6 pinesre amit a VGA-ra kell dugni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#76) Silenzio


Silenzio
addikt

Ez azért vicces... A cikk célja az volt, hogy eloszlassa a ''gyenge a középkategória; nincs is középkategória; bepaliztak'' c. tévhiteket, pletykákat. Mivel az 1950-es teljesítménye szvsz szinte sehol sem volt számottevően jobb a 8600GE-nél, nem tudom mire alapozzák itt egyesek ezt a ''magasan veri'' c. véleményüket... Most egy EVGA 8600 GT-vel nyomulok, és még nem igazán csalódtam benne... Ellenben idegesítene, hogy a kártyám nem ismer pár új fícsört, ezért muszáj volt 86xx-re váltanom... A Lost Planet szép példa arra, mit veszít az ember dx9 alatt... És ez nyilván csak az igen szerény kezdet. A ''dx 10-hez minden bizonnyal édeskevés'' c. műsorokat sem értem igazán, szerintem jelen oldal látogatóinak 80%-a előszeretettel szajkózza ezt a rigmust, ám 10-ből ha egy ember tudja mit is tud PONTOSAN a dx 10, és hogy ugyammá' mitől lenne olyan erőforrásigényes... Grafikai motor függvénye, ez bizonyos, és, hogy segget ne csináljak a számból, optimalizálási tényező (ld. Stranglehold vs. Bioshock -mindkettő Unreal 3.0 motor). Nem csalódtam a Gt-kben, a GE-kben meg pláne nem, ellenben számomra fontos, hogy halkabb lett a gép és kevesebbet fogyaszt, kompaktabbnak tűnik az egész.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#77) ftc válasza Silenzio (#76) üzenetére


ftc
nagyúr

Unreal 3 motor se DX10-es :U
DX10-s gama talán a Crysis lesz...de az se telesen mert DX9-n is futnia kell s XP-n is...

DX10 mit is nyujt töbebt mint DX9.0c ?

több shadert enged... elvileg GS-t is enged ,de ha odakerül a dolog 8600 összefossa majd magát szószerint :U
DX10 kb 1 év mulva

(#78) markastor válasza Silenzio (#76) üzenetére


markastor
tag

"A cikk célja az volt, hogy eloszlassa a ''gyenge a középkategória; nincs is középkategória; bepaliztak'' c. tévhiteket, pletykákat. Mivel az 1950-es teljesítménye szvsz szinte sehol sem volt számottevően jobb a 8600GE-nél, nem tudom mire alapozzák itt egyesek ezt a ''magasan veri'' c. véleményüket."

Arra, h. erősebb procival valóban otthagyja a francba a 8600-akat. :D

(#79) Silenzio


Silenzio
addikt

Max. magasabb felbontásokban. SENKI ne akarja nekem bebeszélni, hogy egy 5000+-os X2 annyira szar hogy nem mutatnának különbséget! Nem hiszek a Core2 számottevő fölényében, láttam a Core 2 teszteket, 10%, elvétve 15%-os különbséget tudtak felmutatni, nem 20-30 stb. különbséget. A "számottevő" és "úgy ott hagyja" kategóriák véleményem szerint 30% fölött lennének, ezért szvsz tökmindegy mit használsz, hacsak nem 1920xegetverőennagy felbontásban nyomod az ipart. Én biztosan nem, és ezt le is írtam a cikkben. Sőt, amíg a monitortól 1-1.5 méterre ülök, addig egy 20 inch-es widescreen monitor még zavarna is.
Mellesleg:
Köztudott, a 4:3-at azért találták ki, mert a moziban ülők látómezőjében foglaltatik. A 16:9 már csak a tévével szembeni harc egyik parasztvakító, nézőcsábító fejezete. Aztán valahogy megmaradt, mert szemmel láthatóan érdekesebben lehet rajta komponálni a képeket. Csakhogy attól még nem praktikus. A moziban sem tudsz egyszerre az egész képre koncentrálni, mint a színházban, mindig másra figyelsz. Nem tudnék elképzelni egy FPS-t 16:9-ben...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#80) Silenzio


Silenzio
addikt

Mellesleg ugyebár már kapható az AMD HD 2900 pro, nemsokára a GT, aztán lassan kibontakozik az új közpkategória, ami minden bizonnyal bealázza az általam vizsgált mindkét kártyát. Ha figyelembe vesszük, hogy anno 48 ezerért vettem az 1950-esemet, és momentán 60-ba kerül egy 2900 pro, mindenképp megfontolandó egy ilyen beszerzése, mert megfizethetőnek tűnik és bealázza a 8800 gts-t...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#81) ollie válasza Silenzio (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kapcsold be a 4xAA-t legalább 1280x960-as felbontáson. Rögtön csalódni fogsz. :D

***

(#82) juliabrilke válasza Silenzio (#79) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csak nem számoltad rá a tuningot... ott már "kicsit" nagyobb lesz az általad állított 10% eltérés a Core2 javára... :U

(#83) juliabrilke válasza ollie (#81) üzenetére


juliabrilke
addikt

Erre azért én is kiváncsi lennék. :D Gyorsan elvérezne. :DDD

(#84) beeercciii


beeercciii
csendes tag

haliii
sztetek hogy fog majd muzsikálni a 8600 GE a crysis alatt direct x10-ben???
tegyük fel h van egy 8600 GE-d egy amd athilon 64 x2-es 6000+-os procid meg 2X 2048-as ddr2-es memóriád (667 Mhz)
ezen a konfigon hogy futna sztetek dx10-ben?
végigolvastam énnis a tesztet és sztem is naon jó lett :)

(#85) veberjoe1981


veberjoe1981
csendes tag

Mit futtatjátok azt a nyamvat 8600-ot semmit nem ér hiába dx10-es meg sh4-es , normális beállításokkal esélye sincs megjeleníteni a mostani játékoknál,mert akadni fog mint a barom, ja azt meg nem értem az 1950-et minek hasonlítgassátok hozzá gondolkozzatok már egy kicsit. Az 1950-nek szinte 2-szer nagyobb a sávszélessége alapból erősebb kari mint a nyamvat 8600-t . Vagy veszel egy 1950-et ami dx9-ben oda-vissza veri a 8600-ot, vagy veszel egy 8600-ot a dx10 végett csak a játékok akadni fognak mert nincs meg hozzá a teljesítmény vagy vártok 1 évet amég lejebb megy a 8800 ultrának az ára, ennyi.

(#86) veberjoe1981 válasza beeercciii (#84) üzenetére


veberjoe1981
csendes tag

Hogy fog futni dx10-ben a Crysis 8600-al :-) sima zsír lesz:-)
Ne hülyésked ugye te se gondoltad komolyan hogy normálisan futni fog, akadni fog, mint a szemét hajrá a dx10:-)

(#87) eddie17 válasza veberjoe1981 (#85) üzenetére


eddie17
addikt

Láttál már 1024-ben magas beállításoknál mai játékokat(COD4, Bioshock, Airborne, Strangehold, Timeshift, TDU, GoW, NFS PS stb.) futni a 8600-ason? Mert kérlek szépen mindegyik megy, sőt nem is akad. Na ehhez mit szólsz?
Igaz Dx10 nem az erőssége, mondjuk a Bioshock még így is szépen megy rajta.
Na de vegyük ahogy mondod, hogy dx10 alatt meghal, ez igaz. Csak tundám miért hozod az 1950-et ide, mikor az életébe nem látott dx10-et.
Meg amugy is, az 1950Pro-t már igencsak megelőzte a 8600.

A crysishez meg, igaz, akad dx10-ben, nagyon is, de egy 8800Ultra-n sem szárnyal:)

[ Szerkesztve ]

(#88) veberjoe1981


veberjoe1981
csendes tag

Tessék olvasgatni :

http://prohardver.hu/teszt/geforce_8_a_kozepkategoriaban/geforce_8600_es_8500.html

(#89) veberjoe1981


veberjoe1981
csendes tag

"Őszintén szólva nem estünk hanyatt a GeForce 8600 GTS-től. Kicsit kevésnek találjuk, hogy az NVIDIA a nagyszerű GeForce 8800 GTX-nek csupán a negyedét kínálja a középkategóriában, ráadásul olyan áron (55 000 Ft környékén), amiért a jelenlegi felsőkategória alján elhelyezkedő kártyákat vehetünk, mint amilyen a GeForce 7950 GT vagy még inkább a Radeon X1950 Pro és X1950 XT."

(#90) veberjoe1981 válasza eddie17 (#87) üzenetére


veberjoe1981
csendes tag

Jaj ne bizsonygas már nekem hülyeségeket ezek persze, hogy mennek nem érted a lényeget. Nyomj fel mindent maxra pl ha már említetted az új Nfs-be, és mondj egy fps-t.Mondjuk amiket említettél nekem játékokat mindegyik maxon megy(1024-ben max efektek) az én szerény 1950-emel, a tiedé már nem annyira biztos :-)

(#91) Eagle16 válasza veberjoe1981 (#90) üzenetére


Eagle16
addikt

Most őszintén, elolvastad a tesztet amihez most hülyeségeket irogatsz?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#92) eddie17 válasza veberjoe1981 (#90) üzenetére


eddie17
addikt

:D
Komolyan mondom besz*rok rajtad:D
Amiker írtam 1024-ben minden maxon AKADÁSMENTESEN átlagosan 40-50fps-el megy. Na így most már örülsz? Ja Pro Street meg 60fps, igen minden maxon csak hogy megértsd.

(#93) veberjoe1981 válasza Eagle16 (#91) üzenetére


veberjoe1981
csendes tag

Olvas el az értékelést is ne csak azt nézd ahol jól teljesít a 8600:-)

Ott írja 8600 középkategória 1950 felsőkategória alja.

ennyi

Gondolkozzatok már egy kicsit 1950xtx 64 giga sávszélességü, a ti nyamvat 8600 gts-etek is csak a 32 gigát éri el nem beszélve a 8600 gt 22 giga sávszélességéről.:-)

(#94) veberjoe1981 válasza veberjoe1981 (#93) üzenetére


veberjoe1981
csendes tag

Tudod mit jelet a sávszélesség? Minél nagyobb annál erősebb a kártya annál jobban mennek rajta a játékok.

(#95) veberjoe1981 válasza eddie17 (#92) üzenetére


veberjoe1981
csendes tag

lehet , hogy azok a játékok nem akadnak neked amiket írtál , de adok neked olyan játékot ahol az én xtx-em simán vinni fogja a játékot a te nyamvadt 8600-od meg 800x600-ba is akadni fog.

(#96) Eagle16 válasza veberjoe1981 (#95) üzenetére


Eagle16
addikt

Mondj egyet.
Amúgy látszik a stílusodból, hogy nem értesz az egészhez, és csak azért jöttél ide, hogy kiszórakozd magad...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#97) Tom5 válasza veberjoe1981 (#95) üzenetére


Tom5
addikt

Tiszta ovi...de adok neked olyan játékot ahol az én xtx-em simán vinni fogja :W :W
De az én autóm jobban gurul mint a tied...bibibiiiii :U :R

(#98) Speed® válasza veberjoe1981 (#95) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ki kérte hogy az anno 100kba kerülő XTXet hasonlítsd a 25ks "nyamvadt" GThez?
Ülj le, 1es.

(#99) veberjoe1981 válasza Eagle16 (#96) üzenetére


veberjoe1981
csendes tag

Hát pont,hogy te nem értesz hozzá , de nem vitatkozom feleslegesen , mert látom nem fogjátok fel a pirinyó agyatokkal. a 8600 AZ CSAK EGY LÁTSZATKÁRTYA PÉNZES HÜLYEGYEREKEKNEK AKIK AZT HISZIK ISTENEM SH4 MEG DX 10 JÚJ DE FRANKÓ AZ SZÁMÍT EGY VGA-NÁL :-) na báj

(#100) veberjoe1981 válasza Speed® (#98) üzenetére


veberjoe1981
csendes tag

Elvileg ez 1950 vs 8600 topic nem ?
Tehát az 1950xtx is a 1950 kategóriába tartozik.:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.