Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeges


jeges
senior tag

annak jobb, aki jobban érzi magát a bőrében.

szerk: egyébként ez megen' sarkítás. szerencsére az élet nem fekete vagy fehér

[Szerkesztve]

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Kék bogyó, piros bogyó. Melyik a jobb?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) jeges válasza tildy (#2) üzenetére


jeges
senior tag

az emberiség 10 részre osztható: aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem

(:DDD)
(;])

(#4) burgatshow


burgatshow
veterán

Cypher mondta még a Mátrix 1-ben: ''Boldogok a tudatlanok!''

Egyébként van benne valami. Szerintem attól függ. Kinek melyik a jobb. Én például akkor is jobban szeretem tudni az igazságot, hogy ha az rossz, rosszabb mint amit el tudnék képzelni, vagy amit hallottam.

(#5) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

szerintem kellenek az álmok és a célok.. anlélkül az ember halott.. az egy másik kérdés hogy mire viheti ezekböl. Mindig legyen célod és merj álmodni de sose álmodj nagyobbat/kisebbet annál ami töled tellik..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6) tildy válasza TexT-BoY (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

És ha nincs nekije? Akkor kösse fel magát?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Sir Pocok válasza jeges (#1) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Igen az élet nem ennyire egyértelmű. Én is ismerek olyan idős embert, akinek a szemében még most is benne van a gyermeki huncutság. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8) jeges válasza Sir Pocok (#7) üzenetére


jeges
senior tag

ez tök jó, de akkor mi értelme a kérdésnek? .F

(#9) Sir Pocok válasza jeges (#8) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Mert annak ellenére, hogy vannak kivételek a dolog nem általános.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10) dragonfx


dragonfx
veterán

Ha lehetne választani visszamennék időben és örökre 18 maradnék :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11) ftc


ftc
nagyúr

Álom hol ebben a világban? max 400 évvel ezelőtt...
manapság keves embernek telejsül az álma...
2 dolog szükséges az álmok megvalósitáshoz:pénz és nagyon nagyon sok pénz semmi más
amit tudjuk nem könnyü szerezni becsületes úton..

(#12) dragonfx válasza ftc (#11) üzenetére


dragonfx
veterán

egyetrétek annyival kiegészíteném 2+1. +1=a megszerzett álmot megtartani.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13) ftc válasza dragonfx (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

nah igen nem elfelejteni az álmot...de mire odajut az ember,hogy megtudja valósitani alulról szagulja a lábakat...

(#15) westlake válasza tildy (#6) üzenetére


westlake
félisten

az embereket a celok viszik elorebb ;)
anelkul csak vegetalunk (en mar csak tudom.. kb. 5-6 eve vegetalok :D )

juuj, uristen.. ide en tobben nem irok.. ez nem is a szakmai hozzaszolasaimat noveli :DD

[Szerkesztve]

Play nice!

(#16) ftc válasza Kalandor (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

azom már nicns meg azt nem kérhetem...

(#17) Ősember


Ősember
őstag

elég fura hallgatni a ''felnötteket'' önsajnálkozni... lehet csak egyszerüen tul magasra teszitek a boldogság mércét, nem? :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#18) adalbert1


adalbert1
veterán

''Kinek jobb?

A kiábrándult racionális gondolkozású felnőttnek.
Vagy
A naiv álmodozó, világot megváltó gondolatokat kergető fiatalnak?''



Ilyen szempontból talán a naiv fiatalnak, hiszen az álmai minden nap új erőt adnak a folytatáshoz. Viszont egyre inkább rájön a valós dolgokra>>kiábrándult felnőtt lesz belőle...

Én vhol. a kettő között helyezkedem el, de inkább a kiábrándult felnőtt felé húzok sajnos egyre jobban. :(
Pedig sokkal inkább lennék naiv fiatal örökre, csak sajnos az idő telik, eredményeket meg csak úgy lehet felmutatni ha teszel is értük, viszont racionális célokat kell kitűzni...
Apámtól sokat hallott mondás: ''Az álmodozás az élet megrontója''.

(#19) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Előszöris én is kamasz vagyok, 15 éves. Szerintem kamasznak lenni a legjobb. Az én álmaim eddig mind teljesültek, bár ezek elég rövidtávúak voltak. Akartam egy jobb gépet, rendesen tanultam és magkaptam. Valamit valamiért... Most plexi oldallapot akartam, megvettem mindent, megcsináltam. Szerintem a szülők dolga az álmok megvalósítása vagy legalábbis megvalósításának segítése.

"Csak úgy mondom"

(#20) adalbert1 válasza Csapi007 (#19) üzenetére


adalbert1
veterán

Szia!

Az igaz, hogy egy darabig a szülők dolga, de azért bizonyos korlátok vannak, és ezek a korlátok bizony egyre jobban érvényesülni fognak ahogy idősebb leszel.

(#21) Csapi007 válasza adalbert1 (#20) üzenetére


Csapi007
veterán

Ez a probléma. :O
( :U )

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#22) adalbert1 válasza Csapi007 (#21) üzenetére


adalbert1
veterán

Sajnos igen. :((
Előbb-utóbb el kell kezdeni az önmegvalósítást, a dolgok reális értékelését, fel kell nőni. Ennek mondjuk elég erős személyiségformáló hatása van. Valahogy 16 évesnek sokkal jobb volt lenni. :)

(#23) ftc válasza Csapi007 (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

ez is mindenhol msá.... én pl ha akartam valami megdolgoztam érte..ujságot hordtam stb
szülő nem segitettek cskha nagyon kellett...zsebpénzem nem volt nem is hiányzott ha elakartam érni valamit azt magamtól és semmi jutalom meg miegymás...

(#24) Loha


Loha
veterán

Az a poén az egészben, hogy a felnőttek nem csak azért égnek ki, mert nem tudták megvalósítani az álmaikat, hanem azért, mert azok az anyagias álmok hosszútávon nem okoznak boldogságot... Sztem ezt vhol a társadalom sugallja...
Ne gondolja senki, hogy egy szép háztól, drága kocsitól, meg bombázó feleségtől majd örök életére boldog lesz... A boldogságot vhol máshol kell keresni... :U

(#25) adalbert1 válasza Loha (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Ebben is van igazság amit te mondasz, de azért sok embernek már azért is küzdeni kell, hogy egy viszonylag normálisabb életszínvonalat elérjen, és ez még bőven nem az anyagias álmok kategória...
Igen, nem egyszerűen a pénztől leszel boldog, de azért jó ha minél több van belőle>>>annál kevesebbet kell foglalkoznod az előteremtésével, és annál több olyan dologgal tudsz foglalkozni, ami tényleg boldoggá tesz.

(#26) cskamacska válasza ftc (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Vannak álmok amelyeknek a megvalósulása nem az anyagi helyzeten múlik.[kép]
Aról nem is beszélve, hogy az ember szegényen is élhet álomvilágban. :)[kép]

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) burgatshow válasza Csapi007 (#21) üzenetére


burgatshow
veterán

Majd 2-4 év múlva rá fogsz jönni, hogy nem lesz ennyire egyszerű! :( Egyre kevesebb anyagi támogatásod lesz, egyre több mindent kell magad megoldanod és akkor majd rájösz, hogy mit akart érzékeltetni a szerzemény írója.

Hidd el tudom miről beszélek, nem olyan rég voltam én sem 15. :)

(#28) ftc válasza cskamacska (#26) üzenetére


ftc
nagyúr

jah volt egy álmom,hogy masziroznak folytonossan visszatérő...jelentés ideje lenne elmenni megmasziroztatni magam...
nem szeretek álomvilágban lenni...és álmodni se mostanság..mert ha én álmodok valami annak az ellenkezője valósul meg

(#29) Csapi007


Csapi007
veterán

Na majd meglátom...

"Csak úgy mondom"

(#30) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Első lépésben szerintem célszerű különbséget tenni az álmok és a célok között. Egy álom azért álom, mert már a nevében ott hordozza a megvalósíthatatlanságot.

A felnőtté válás nem szükségeszerűen a csalódásról, inkább a valóság megismeréséről szól. Más kérdés, hogy a valóságot igenis meg lehet élni csalódásként, de ennek nem feltétlenül kellene így történnie.

Ha valaki kellően ismeri önmagát, tisztában van a képességeivel és a lehetőségeivel, akkor ő nem álmodozni fog, hanem céljai lesznek. Olyan céljai, amelyek utat mutatnak számára az életben, melyekért érdemes léteznie. Akinek célja van, az nem a jövőt fürkészi, vagy éppen a múlt fájdalmain kesereg, hanem a jelenben próbálja megvalósítani önmagát.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#31) TexT-BoY válasza tildy (#6) üzenetére


TexT-BoY
addikt

kösse mert akinek nincs célja annak az élete már semmire sem kell ...

Egy rajztanárom monda régebben mikor azt kérdeztem melyik a legjobb festménye tanár ur...:
Nézze fiam egy olyan embernek aki alkot nincs tökéletes. Azon a napon amikor én megfestem a tökéletes képet le fogom tenni az ecsetet és azt mondom ''én megicsnáltam'' de addig minden nap és minden festmény közelebb visz ehez. De valójában sosem érhetem el. ...
Ezen lehet egy picit gondolkodni amugy nem volt hülye csávó:):D

GHoST elég szépen megfogalmaza a cél és az álom közötti diferenciát.. Én eggyetrétek vele.. akinek célja van az nem elveszett ember aki álmodozik az viszont abszolut az. álmokbol nem lépümnk1-röl 2-re jutni és eez tényleg nagy önkontrol és önismeret kell hogy tudjuk mire vagyunk képesek..

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#32) adalbert1 válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


adalbert1
veterán

Végülis igaza volt a rajztanárnak, hiszen tökéletesség nincs, csak tökéletességre való törekvés.

Szerintem úgy is lehetnek céljaid, hogy közben vannak álmaid is., pl.: ha kitűzől valamit hosszabb távú célnak (itt évekre gondolok), akkor az tulajdonképpen az álom kategória, viszont a rövidebb távú céljaid közelebb visznek a megvalósításához...

(#33) tildy válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Túl fiatal vagy. Ezért gondolkodsz így.

Nekem lassan már ez a 2. év, hogy totál céltalanul élek. Nincs miért küzdenem, ja. Aztán néha összejön egy kis reménysugár, akkor teszek érte, de ha nem sikerül, akkor megint nincs semmi.
De meghalni egyelőre még nem szeretnék (de ez nem cél).

Szóval inkább ahelyett, hogy azt mondanád, igen kösse, próbálhatnál úgy hozzáállnia dologhoz, hogy te is juthatsz ilyen helyzetbe. Hajajaj mennyi midnent akartam én 15 évesen, én sem voltam mindig ilyen amilyen most. Csak egyre többször nem jöttek össze dolgok. ÉS innentől már...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) dragonfx válasza tildy (#33) üzenetére


dragonfx
veterán

''Nekem lassan már ez a 2. év, hogy totál céltalanul élek. Nincs miért küzdenem''

Ez milyne süket duma már bocs? :(((
Ha erre írta Text-boy amit írt akkor neki van igaza.
Lehet hiányzik valami az életedből, és nem értél el mindnet amit szerettél volna, de ami megvalósul az boldogsággal kel hogy eltöltsön mégha kevés kicsi dologról is van szó.
Ilyne hozzállással tényleg nehéz optimistának lenni. :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35) Salty


Salty
csendes tag

Kedves SP,
Nagyon jó a gondolat mely ezt a nem hétköznapi kamasz-felnőtt témát valósította meg ;) . De a probléma már ott kezdődik, hogy egy ember 40 évesen is megvalósíthat egy álmot, ugye az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét, és az alkotáshoz, előbb egy álom, elhatározás kell. Ebből azt lehet következtetni, hogy egy hétköznapi dolgozó emberre céloztál, előre kérek elnézést ha esetlegesen tévedtem. Egy álom mögött meg nem feltétlenül a ''Megváltom a világot'' cím áll, a kamaszkorban az ''álom'' szó a személyiség keresésében nyilvánul meg.

Egy kamasz akár naponta is váltogathatja az álmokat, és legtöbbször, ha szűk határok között határozandó el, annak a kis részét meg is valósítja. Ez a sikerélmény élete piramisának egyik darabja, amivel elősegíti ez utóbbi felépítését.

Nem tudom mi okozna konfliktus egy felnőtt és egy kamasz között, ezt a kérdés őszintén szólva nem értettem.

Befejezésképpen, egy kamasznak több álma van, akár csak egy felnőttnek, a kamasznak ugyanolyan nehéz időszakokat kell átélnie mint egy felnőttnek, csak, hogy nem anyagi okok segítik elő a helyzetet, hanem orvosilag bizonyított agyi változások. Ezeket a rossz érzéseket meg maga az álmodozás pozitív hatásával csillapítja, és általában konkrét elhatározáshoz is jut.

(#36) kefete


kefete
tag

Azért egy felnőttnek is lehetnek álmai, amik megvalósulhatnak.

Például apám mindig nagyon vágyott egy jó autóra, hogy ne 10+ éves szir-szarokkal kelljen neki járni, amiket hetente javítani kell.
És 2000-ben, 45 évesen jutott el odáig, hogy vehetett egy 3 éves autót. Mikor hozta haza, akkor sírt az örömtől. :)
Szóval vannak pozitív példák is.

A célokra pedig természetesen szükség van, anélkül nincs lrtelme az életnek. Nem kell nagyon mélyenszántó célokat kitűzni, inkább racionálisakat. Például én 1,5 évig jártam egyetemre, és nem ment, nem tudtam megtanulni az anyagot, akárhogy küzdöttem. Meg nem is éreztem magam jól ott belül, mindig vívódtam, hogy kell-e ez nekem. Aztán kirúgtak, mert nem sikerültek a tárgyak.

Most autóelektronikai műszerésznek tanulok, és nagyon jól érzem magam, úgy megyek be a suliba a tanműhelybe, hogy azt érzem, hogy megtaláltam a helyem, és ezt szeretném csinálni tiszta szívből. Az egyetemnél azoknál a tárgyaknál sem éreztem ilyet, amilyikek jól mentek...

Tehát mindenkinek meg kell találni azt a foglalkozást, ahol igazán jól érzi magát, amihez érzéke van. Mert mondhat bárki bármit, de egy jó szakember, aki szívvel lélekkel csinálja, az mindig fog találni munkát. Mert aki szívből csinálja, az mindig jobban fog dolgozni, mint az, aki kényszerűségből.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#37) tildy válasza dragonfx (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

Őszintén kívánom, hogy kapj pár iszonyat durva pofont az élettől, és kelj fel onnan. Na attól a ponttól kezdve elfogadom azt amit mondasz.

Hegy tetejéről könnyű leszólni a másikat. Ahelyett, hogy segítenének az ilyen embereken.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) divot válasza tildy (#37) üzenetére


divot
veterán

Annyiban igaza van a kollégának, hogy olyan nincs, vagy legalább is normál esetben nincs, hogy valakinek egyáltalán nincsenek álmai, célja.
Neked is van, különben nem gyűjtögetnéd a pénzt például.

(#39) tildy válasza divot (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy gondolod céltalanul nem is lehet gyüjtögetni? (Jó oké lehet azt mondani, hogy az a célom, hogy ha véletlen úgy hozza a sors, akkor legyen tartalékban .. De az ilyen céllal sántít valami, ezt remélem te is érzed. )

Az ember meg amikor már nem jönnek össze a dolgai, akkor valamilyen szinten feladja. Ebből próbálok én is most kikecmeregni... Jó, oké, megfogtál, ez a célom. Egy boldog élet. Csak ehhez nincs manual :B :B

Valószínűleg én másképp értelmezem egyébként a vágyakat és a célt...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) dragonfx válasza tildy (#37) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem elég nagy pofon hogy hova születtem, a családom, ez elég nagy? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41) tildy válasza dragonfx (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja az bőven az...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) dragonfx válasza tildy (#41) üzenetére


dragonfx
veterán

talán lehet ezért is járók sokat el, mert örülök ha nem vagyok otthon ''otthon''.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#43) weedem


weedem
csendes tag

Gepezzetek MERTEKKEL

es akkor talan a nap is ki sut :Y

Draga magyar barataim tegyuk felre a sirast es adjunk halat

hogy itt ezen a szep es bekes helyen lattuk meg a napvilagot

nem pedig valahol a szahara kozepen vagy egyeb pokoli helyeken,,,

es sokat lehet filozni azon mi a rossz de sokkal hasznosabb a

megoldason torni a kobakot. Felnottnek lenni szopas :Y

de ha megtalalod a megoldast a gondjaidra netalantan masoknak is segitesz,

oromet okozol az talan mar egy szikraja az ahitott boldogsagnak

persze ejjel 1 : 11 kor konnyu ilyeneket irni a jo meleg szobaban.... :)

kaja is van a bendoben talan ez mar maga a boldogsag?

topik indul.... :R

[Szerkesztve]

*+-ADAM-+*

(#44) rii válasza Loha (#24) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem is így van ...

azt vettem észre, hogy az emberek boldogásgot remélnek egy kitűzött cél elérésétől. Csak ott kezdődik nagyon hamar a gond, hogy még mielőtt azt a célt elérhettték volna, és szembesülhettek volna azzal, hogy materiális dolgok nem adhatnak boldogságot, máris egy ujjabb cél lebeg a szemük előtt, egy új auót, majd egy új lakás, nagyobb autó, nagyobb lakás, még nagyobb autó, új pozicóió, ház, és végül elérnek mindent, mit szerettek volna, de nem veszik észre, hogy az egyetlen álmukat, a boldogságot nem találták meg.

Én abban a szerencsés helyzetben érzem magam, hogy rájöttem, akámiet vegyek, nem fogok boldogabb lenni tőle, talán 1-2 órát, könnyebbé, szebbé teheti az életem, de boldogásgot nem adhat semmi vásárolt dolog.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Érdekes itt ülni és olvasgatni mit gondolnak az ''élet nagy dolgairól'' a felnőttek és mit a kamaszok/fiatalabbak/kevésbé felnőttek.

Én így, 3 hét híján 20 évesen rájöttem valamire: az álmodozás segít túlélni a szürke hétköznapokat, megtartja a reményt az emberben. De tudni kell, hol a határ, tudni kell racionálisan látni a világot. Saját példát hozok: az elmúlt hetekben volt valami, amit nagyon szerettem volna elérni, de sehogysem sikerült. Többször letettem a dologról, de valamiért mindíg újrapróbáltam. De nem ment. Most hétvégén jöttem rá hogy értelmetlen a próbálkozás, nem fog sikerülni. Azóta boldogabbnak érzem magam, mert bár tudom, hogy nem érhetem el amit szeretnék, legalább megpróbáltam, adtam magamnak egy esélyt.

Mondom ezt úgy, hogy nekem nem volt/nincs aki ''tanítson'' az életre, a szüleim régen elváltak, édesanyám amiben tud segít, de rengeteget kell dolgoznia, és csak heti 1 napot töltök otthon. De jól érzem magam a bőrömben, mert vannak terveim, amikért küzdhetek. Az, hogy mit sikerül majd elérni, még elválik, de ami tőlem tellik, azt megteszem, és ez így van jól.

sosem szerettem az irodalmat, de most eszembe jutott egy idézet:
az élet küzdelem, S az ember célja a küzdés maga

P.S.:kicsit talán fellengzősre sikeredett, néha rámjön...
P.S.2:Esetleges helyesírási hibákért előre elnézést

Mod: az említett cél nem anyagi természetű, nem részletezem, valószínűleg kitalálható.

[Szerkesztve]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#46) deter


deter
aktív tag

Helló!

Én 22 éves vagyok, egyáltalán nem racionális, tipikus idealista kimondottan álmodozó. Nincsenek reális motivációim. Zárójelben jegyzem, azért mert megtehetem. Abban a szerencsén helyzetben vagyok (köszönet szüleimnek), hogy nem kell a holnapra gondolom. Így képletesen megrekedtem mában. Pedig igenis szeretnék céltudatos lenni. Konkrét, kézzel fogható célokat vizionálni, majd késöbb megvalósítani. Felelőséget vállalni. Habár az életem laza és a kötelezettségeim mint egy ovodásnak. De nem vagyok felhőtlenül boldog. Érzem, sőt tudom, hogy ez nem jó és nem vezet sehova. Így válaszolva kérdésedre. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy mely életszakasz a jobb. Mindkettő (álltalad vázolt) szükségszerű. Mindennnek megvan a maga helye és ideje.

A legtöbb ismerős kortársamnak már van munkahelye.Sőt! A legjobb barátom a nyáron nősült és két hete született meg a gyermeke. Én meg még mindíg a ''világ uralomról'' álmodozom :DDD

Az embernek már egy bizonyos kor után szüksége van a felelőség vállalásra. Én nem csak egzisztenciális okokból, hanem elementálisan.

üdv_
deter

(#47) maross válasza Csapi007 (#19) üzenetére


maross
veterán

ez nagyon szemleletes volt :). az ember almai nagyot valtoznak egy ido utan..igy elmerengve nekem is volt meg mikor egy szamitogep volt minden vagyam. shej haj, megvettek a szulok vlami 80ezerert a dx2est (oh es igen, gimi I., 15evesen :) ), volt hozza valami 14'' monitor, ami csak win 3.1alatt adott kepet, dos alatti felbontast nem birta (doom 3xegymasrarakott eltorzult egybemosott vibralo pixelhalmaz volt.kijatszottam.). hm, hogy most mi a vagyam...nem is tudom, egy lakas talan, de ha meg is lenne, tudom hogy nem tenne annyira boldogga, mint akkor az a gep. talan kezdek belefasulni en is az egeszbe.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#48) tgabi333


tgabi333
tag

Én sem teljesen értek a egyet a szerzővel. A felnőtté válás valóban a realitások felismeréséről szól, viszont ez nem azt jelenti, hogy ettől a kamaszkorod világának értékei mind elvesztek volna, csak más értelmet kapnak. Persze a valóság nem tétova kislány, ő jól arconvág. De ez csak pillanatnyi állapot. Normális folyamat ha az ember elkezdi az álmait(vágyait) realizálni, és bizony sok dologban meglátja az értéket, amit addig nem vagy csak kevésbé értékelt, pont az olyan dolgokat amik egy boldog élethez kellenek(munka szeretete, összetartozás) Meglátásom szerint a felnőttéválásnál nem feltétlenül veszít az ember, sőt igazából innentől lesz lehetősége a régi vágyait megvalósítani. Mit gondolsz miért látsz SLK merciben öregembereket. Ami miatt mégis csalódottságot érezhet az maga a felismerés, hogy már felnőtt és a vágyai még nem teljesültek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.