Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aDamker


aDamker
aktív tag

''Amikor pedig megígérek egy jól kiérdemelt maflást, akkor közli, hogy nem üthetsz meg, mert akkor elvisznek a rendőrők gyerekbántalmazásért...''

Ha en ilyet mertem volna szolni anyamnak, meg apam is odajott volna egy plussz pofonert. Nem igergetni kell, mert azt nem veszik komolyan! Sokan elitelik ha vki veri a gyereket, nem mondom en is kaptam neha verest (jo idoben, jo helyen pofont kell erteni), de annal inkabb jobban tisztel(t)em a szuleimet, mert megtanitottak viselkedni, es a helyes normak szerint elni. Pontosan ugy akarom nevelni a gyerekeimet majd, ahogy ok tettek velem! Probalj igenis kemeny anya lenni, habar lehet ez teves tanacs lenne ebbol a szempontbol, mert mar nem kisgyerekek. Ezt a kört mar 5-6 eves korban le kellett volna futni.

(#2) bambano válasza aDamker (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Kicsit le vagy maradva. 5-6 éves korban nem a szülői tekintély megalapozása a kérdés, azt akkor kellett letudni, amikor mászni kezd a gyerek (legkésőbb), hanem a szexuális felvilágosítás. Hogyha 5-6. általánosban ki akarnak vele kezdeni, tudja, mit csináljon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) guga


guga
Közösségépítő

Sztereotíp, de jó szülő nincs. Én a magam 2 fiú gyermekével nagyon örülök, hogy nincs lányom, mert valószínűleg minden nap megverném ha serdülne :D

A nagyobbik most 11. De nagyon félek, mert a nála idősebbeket elnézve nem sok jóra számíthatok. Trágárak, cigiznek, drogoznak és isznak. (hol a szülő?)
Viszem iskolába és egy közeli parkba gyülekeznek a korosabbak. Egy padon adják körbe a kéddekást, cigit, stb. Azt hiszik kemények s vagányak.

Nincs gondom vele, én egy szót sem szólhatok, mert 14 éves koromban már masszív dohányos voltam s loptam a boltból a fél literes kevertet vagy körtepálinkát. e belőlem felnőtt, felelősségteljes ember lett. Az akkori felnőttek 11-14 évesen egész komoly dolgokat bíztak rám. Elkerékpároztam egy csomaggal 30km-ert egy másik városba és átadtam, majd vissza.

Nem látom ezt a rátermettséget sem a fiamon, sem a korosztályán. Verni nem verem (kaptam én eleget), de néha, mikor nagyon tiszteletlen az anyjával és úgy beszél vele, mint egy kutyával, akkor megzuhan egy pofon (utána mindjárt megjön az esze). A kicsit még nem kell verni, pedig ráférne :D

Apám sokszor mondta, hogy nagyapám megverte, de megérdemelte. Sajnos az én fiam már ilyet nem fog tudni felmutatni :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#4) ladybug


ladybug
őstag

Én is sokszor felteszem ezt a kérdést magamnak.

2 gyerekes anya vagyok, lányaim vannak. 1,5 és 5,5 évesek. Féltem őket mióta megszülettek, de igyekszem ezt nem a tudtukra adni. Mindent kipróbálnak, ami ésszerű keretek között megengedhető. Mindkettő egy sajtkukac, határozott, saját esze után menő, két lábbal a földön álló nőszemély. (kicsit tartok is a kamaszkortól) A nemet nehezen fogadják el, de muszáj mondanom nekik, mert mindent nem fogok és nem is engedek meg nekik.

Szerintem te is tiltasz nekik dolgokat, mert biztos, hogy nem csinálhatnak meg mindent. Ez a természetes és az ésszerű is. Mondjuk én szigorúnak gondolom magam sokszor, kissé talán engedékenyebbnek kellene lennem.

De látod? Folyton ez van, mert ha már kissé lekonyul a szájuk, kicsit sírnak, kicsit morcosak, akkor magunkban keressük a hibát, ahelyett, hogy határozottabbak lennénk, és igenis ellenállnánk ennek a viselkedésnek. Mert ők aztán igazán tudják, hogy ha elhangzik a jaj, anya (mert ez sokszor elhangzik), akkor pillanatok alatt levesznek mindket a lábunkról, mert előjönnek egy olyan magyarázattal, ami persze, hogy ésszerű lesz.

Kicsit legyél hatáorozottabb, és ne magadat okold mindig az ő butaságukért.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#5) blunt


blunt
aktív tag

mai kölyköknek már minden mehet ami a csövön kifér. leszbi, homo, gruppen. eltorzultak nagyon. de erről sem ők tehetnek, hanem a társadalom.

(#6) TheProGamer


TheProGamer
csendes tag

Én most vagyok 17, lényegében még a másik oldalról vagyok részese a dolognak (és még egy ideig így is lesz). :) Nálunk egy abszolút kiszámítható rendszer működött és működik a mai napig is, meg vannak az ésszerű korlátok amin belül minden meg van engedve, viszont ezeken túl szüleim lelkiismeretfurdalás nélkül, végtelen határozottsággal rávágják hogy nem, bármennyire próbálkozok én vagy öcsém. (Nagyon régen volt rá példa hogy olyat akartunk amit nem lehet, ismerjük a korlátokat, minek őket feszegetni, senkinek nem hiányzik a veszekedés.) Duzzogásnak helye nincs, meg hatása sem. :)

''l hónapja a városban a személyi, bérlet, lakcímkártya, diákigazolvány látta kárát a trehányságának.
Nembaj, gondoltam, meg mondtam is, hogy az első heti nyári munkádnak a gyümölcse, ezeknek az elkészíttetése lesz, talán jobban vigyázol majd rá.''
Ez az ami nálam sohasem működött. :) Nekem gyakorlatilag a suliidőben járó heti kajapénzemen kívül nincs semmilyen anyagi forrásom, és egyenlőre nem is vágyom rá hogy legyen. (Ezért nem is voltam sohasem nyári munkán.) Ebből kifolyólag ha valamit fizetni kell akkor azonnal szüleim vannak riasztva és innentől én ki is lépek a képből, nem is érdekel a dolgok folytatása. Az meg hogy nincsenek irataim sosem érdekelt, nyugodt szívvel utazom a buszon bérlet és diákigazolvány nélkül és halál nyugodtan közlekedek a városban személyi nélkül. (Azt tegyük hozzá hogy mióta meg van a személyim azóta nem volt nálam egyszer sem. :) )

''Amikor pedig megígérek egy jól kiérdemelt maflást, akkor közli, hogy nem üthetsz meg, mert akkor elvisznek a rendőrők gyerekbántalmazásért...''
Nah ez az amit sohasem mertem sem én sem öcsém megcsinálni. Eleve nálunk nem volt ígérgetve, ha betelt a pohár akkor repült a pofon, ha pattogtunk akkor duplán kaptunk. Mondjuk ezek az idők már elmúltak, eleve öcsémmel nem adunk okot a verésre és szüleim is fényévekkel nyugodtabbak lettek azóta.

/* note: free will is deprecated and may be removed in a future version */ - gamedev.net

(#7) talmida


talmida
Közösségépítő

De persze nem hagyom azért magam, megpróbálok jó szülő lenni, ami igen nehéz, mert nem tudom mikor vagyok az.

Nekem fiaim vannak, de nagyon megértelek. Ha lányom lenne, akkor biztosan nagyon sokat elbeszélgetnék vele arról, hogy milyen ''dúrva'' dolgok történhetnek egy lánnyal egy bulin. Azt is elmondanám neki, hogy mit jelent az abortusz. Egész részletesen! Hogy hogyan hajtják azt végre stb ( Hál'Istennek én nem tapasztalatból tudom ezeket, hanem kötelességből.)..A lényeg az, hogy rájuk kell ijeszteni valahogy.

Az a gyanúm, hogy az abortuszról sincsenek kellően fölvilágosítva a mai fiatalok. Sokan azt gondolják talán, hogy ahhoz csak egy ''kis'' pénz kell. És azok se nagy érettségről tanúskodnak, akik gyerekfejjel gyermeket vállalnak, mert egy gyerek képtelen még felelősségteljesen gyermeket fölnevelni. Az még egy felnőttnek sem könnyű..,mint ahogy ez ebből a vitaindító cikkből is kiderül.Szerintem érdemes utánanézned egy-két igaz sztorinak,-- amik bulikon történtek meg, és--amik elrémíszthetik a felelőtlenségtől őket.

És a ''pofon'' is használ. (Én is kaptam annakidején, amikor érettségi előtt rámjött a filozofálhatnék...a nihilista semmittevés :DDD ...'', , de érdekes módon a pofon azonnal kijózanított...Míg a többiek még el sem kezdték a tételek kidolgozását, addigra én --a pofon hatására-- már több, mint a felüket megcsináltam..Az egy nagyon emlékezetes füles volt!)

Bár nem vagyok pofon-párti, de a ''fenekes'' egész biztos nem árthat az egészségüknek. :DDD Tudniuk kell, hogy merre-meddig.....


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#8) talmida


talmida
Közösségépítő

És még valami. Az öltözködés. Szerintem nagyrészt a lányokon múlik, ha kikezdenek velük, mert aki kihívóan öltözködik, az ne csodálkozzon a következményeken sem. Nem kell persze apácaruhába bújni, de nem szabadna ''sexisen'' kinéznie egy gyereknek. ..A jóízlés határait sem az osztálytársaknak kellene megszabni, hanem azt a szülőknek kéne meghúzni...

Nem lehet csodálkozni a buszon való viselkedésen sem, ha a TV-ből is csupa házasságtöréssel és mindenféle törvénytelenséggel kapcsolatos sorozatokon ''mulat'' az ország apraja-nagyja. Felelősnek tartom a műsorszerkesztőket, s azokat is mind, akik a bóvli hollywoodi sorozatokat megvásárolják az ország számára és azokkal mégjobban tönkreteszik az erkölcsöt, a jövőt, a fiatalokat...és az egész közhangulatot is.
(Mert a jónép a filmvászonról --vagy képernyőről-- issza a trendit, a filmbeöntött ömlesztett .....t, a torz túlzásokat.)


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#9) Muréna


Muréna
őstag

szintén a másik oldalról,16 évvel :)

Saját tapasztalat, hogy pofonnal 14éves kortol nem lehet elérni semmit.. (persze ezt gyerek válogatja)
másrészt meg szerintem nem megoldás..
:U

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#10) Sipi16


Sipi16
senior tag

Amikor pedig megígérek egy jól kiérdemelt maflást, akkor közli, hogy nem üthetsz meg, mert akkor elvisznek a rendőrők gyerekbántalmazásért...

Igen... A mai fiatalok jobban tudják a jogaikat mint a saját kötelességeiket. Ez egy kicsit borzasztó. Olyan 8 éves lehettem horgászversenyen voltunk esett az esső és nem akartam kifújni az orrom. Kaptam egy kemény sallert. Utána úgy fújtam... Nem is kellett több. 1 pofon jó időben, jó helyen. Amúgy én is nemrég múltam 18. Vagyis a tojáshéj darabjai még ott figyelnek hátul... Ha következetesen nevelik a szülők a gyereket akkor szerintem semmi gond nem lehet. Vagyis lehet de ez függ a szülőktől is meg a gyerektől is. Engem sikerült a szüleimnek a ''jobb'' rányba terelni mégis dohányzok, de nem drogozok... Néha iszok is egy kicsit bulin de az belefér. :D A legjobb ha a gyerket kicsit nyúzzuk a felelősséggel. És rájön, hogy mi a jó és mi a rossz.

[Szerkesztve]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#11) #24889344 válasza talmida (#8) üzenetére


#24889344
törölt tag

Nem lehet csodálkozni a buszon való viselkedésen sem, ha a TV-ből is csupa házasságtöréssel és mindenféle törvénytelenséggel kapcsolatos sorozatokon ''mulat'' az ország apraja-nagyja.

Elég baj hogy ez van.Hoppp elválunk .... elég sokszor van a médiában

A témához.

Én is szoktam néha kapni.Akkor azt gondoltam majd ha szülő leszek én nem fogom verni a gyerekem.Most már tudom hogy rámfért.

Néha kap a fiam is eggyet (elég ritkán) ha megérdemli.3 éves lesz.Meg van neki magyarázva hogy miért,legközelebb már tudja mi a helyzet.

Nem lehet rájuk hagyni mindent.

(#12) tildy


tildy
nagyúr

A trehány gyerekre:
Anyám tipikusan az a nő, aki akkor is takarít , amikor nem kéne. Olyan, hogy bevetetlen ágy, meg hasonlók sosem lehetett. Naponta poszívóztatás velünk, meg ilyenek.
Amit elért: treháányságban rosszabb vagyok, mint a fiúk, rühellek takarítani, és megutáltam az összes nőies házimunkát, és csak akkor vagyok hajlandó emgcisnálni, ha van hozzá kedvem, vagy már nagyon zavar. Hát ezt lehet elérnia fogós neveléssel.

Arra is emlékszem, mikor 16 évesen !!! azért kaptam sallert, mert azt mondtam, kb 5re (este 5) itthon vagyok a barátnőmtől , és én balga 5 óra 5 perckor értem haza.
Szóval valamennyire megértem a gyerekeket. És valahol meg kell találni a kompromisszumot velük. Nekem sajnos nem sikerült. túlságosan féltettek, csak élni nem hagytak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) (Kolombusz) válasza TheProGamer (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

nyugodt szívvel utazom a buszon bérlet és diákigazolvány nélkül

Oh, és még büszke is rá.
Azért látom, sok embernek van bőr a képén.

[Szerkesztve]

(#14) Jenő


Jenő
aktív tag

''Ez a fene nagy liberál mindenkit kicsinál..''
Nem lehet egyszerű ebben a világban gyereket nevelni, de bizonyára megvan a maga szépsége..

(#15) DArchAngel


DArchAngel
tag

Az a baj, hogy a szülő sokszor nem ér rá kellően foglalkozni a gyerekkel. Pedig egészen 6-7 éves koráig nagyon fontos. Fontos, hogy ott legyen, időben megtanítsa a tiszteletet a kölyöknek. Ezenkívül példát is kell mutatni, legalább azért, hogy azt mondhasd majd, ha a gyerkőc megkérdezi, neki miért nincs ez vagy az, akkor mondhasd, hogy neked sem volt, mégis jól elvagy. Mindenki azt viszi az életbe, amit otthon kapott. Ma már sokkal hamarabb érik a gyereket olyan hatások, amik a viselkedését befolyásolják. Ha nincs megalapozva a szülő-gyerek viszony, akkor már az óvodától szinte lehetetlen szélmalomharc a nevelés. Ki kell alakítani egy olyan viszonyt, amelyben a gyermek tiszteli, féli a szülőt, de ugyanakkor érzi a szeretetet, a támogatást, és érti, hogy mit miért nem szabad vagy kell megtenni.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#16) spirit007


spirit007
senior tag

Nálunk ez így hangzott volna :

nem üthetsz meg, mert akkor elvisznek a rendőrők gyerekbántalmazá.....bummm (egy füles) :DDD

Olyan , hogy jó szülő , meg jó nevelés nincs . Csak ''terelgetni'' lehet bizonyos korlátok között a gyereket , enyhébb kilengések szerintem megengedhetők .
Viszont a ''dúrvák'' esetén oda kell hatni . A kisebbeknél nem árt 1-2 füles , a nagyobbakra meg anyagilag lehet hatni (pl. : lóf@szt kapsz kisfiam/kislányom nem 20 ezres edző cipőt )
Bár én 16 évesen is kaptam muttertól egy sallert , mikor nagyobb pof@t nyitottam a kelleténél :)
Úgy általában szerintem túl sok a ''zseb''pénzük a mai gyerekeknek ami sokkal több felelőtlenségre ad lehetőséget (cigi/pia/drog)
Anno mikor 17 voltam kaptam napi 20Ft-ot...anyámtól dugiban , mert tudta hogy cigizek ... így 2 naponta tudtam venni egy doboz szofit (valami 28 Ft volt) . Fatertól soha egy vasat sem .
Gyanítom ez is hozzá járult ahhoz , hogy kimaradtam pár disznóságból .

(#17) tildy válasza spirit007 (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Én meg szinte sosem kaptam, vagy ha igen, akkor napi 50 forintot, hiszen úgyis otthon reggelizem, meg ebédelek.
Emellett évente kétszer vett nekem ruhát, és ha nagyitól kapott pénzből én magam vettem magamnak, azt titkolni kellett.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) agent_k válasza Muréna (#9) üzenetére


agent_k
őstag

még a másik oldal. 23 éves vagyok és nős...
Még van egy pár évünk a gyerkőcig. Engem egyszer vert meg a nagyanyám, amikor oviból nem haza mentem, hanem egy lányhoz... nos igen már akkor is :)
Szóval az nagyon emlékezetes volt. Máskor talán csak maflás, vagy segges volt, de nem ez volt a jellemző. Nagyon szerettem a szüleimet és megtettem nekik mindent, mert megtettek ők is nekem mindent. Határozottak voltak és következetesek. Valamint valahogy mindig volt türelmük magyarázni és mivel mindennek megértettem a miértjét így már nem volt olyan nehéz felfogni a dolgokat. ( miért nem vesszük meg azt a legot ami a Nándinak is van. Mert a Nándi apja berepülőpilóta volt... khm)
Szerintem a kulcs a határozottság, következetesség és a szeretet.
Egy másik példa. Engem anyum nem engedett el szórakozni sokáig. De már 14 éves voltam, amikor elkezdte mondani, hogy 17-18 körül oda mész ahova akarsz... Nos ez így is lett. Onnantól szabad voltam. Csak azt kellett megmondani, hogy kb mikor jövök és hova megyek meg tudja, hogy kivel vagyok. Ennyi. De addig sehova a jó helyről.

Volt nekem egy barátnőm amikor még 18 voltam, ő 15-16 volt (Jó oké elég fejlett kis csaj volt... nyamm.) Eőtte az anyja sok helyre elengedte. Aztán jöttem én; vittem volna bulizni ahogy eddig is csinálta amikor a barátnőivel ment. Nos az anyja gondolkodni kezdett és elkezdte tiltani tőlem, valamint rám lett uszítva, a lány testvére is. Két év kellett hozzá, hogy megunjam ezt a viselkedést (igen szerettem a lányt). Szóval a megfelelő időben végrehajtott tiltással és engedéssel sok mindent ki lehet küszöbölni...


[Szerkesztve]

(#19) spirit007 válasza tildy (#17) üzenetére


spirit007
senior tag

''Emellett évente kétszer vett nekem ruhát...''

Az akkori szülők másképp gpndolkodtak .
Nekem évente egy fari , 1pár edző cipő, 2-3 kínai póló , egy dzseki . Ingeket apámtól ''örököltem'' , öltönyt az unoka tesóktól .
Mikor keresztanyám elkezdett töröközni ('88) , onnantól már azért menőbb cucaim is voltak pl. Lacoste póló :) Levis fari 950Ft ..az akkor menő Ritt pöpö 5000 volt cipőből meg magyar Puma volt a legolcsóbb ''márkás'' 1500Ft ... a Reebook-ok 5-6 ezerért mentek . És még örülhettem , mert nem Tisza cipőt kaptam meg Trapper farmert ...
Cserébe 10 éves koromtól szinte minden szombatot a szőllőben dolgoztam .

(#20) agent_k válasza spirit007 (#19) üzenetére


agent_k
őstag

''Cserébe 10 éves koromtól szinte minden szombatot a szőllőben dolgoztam .''

Nekem valahogy soha nem kellett dolgoznom középiskolás éveim alatt (főiskolán is csak kicsit több, mint egy félévet melóztam), mégis meg tudom becsülni a pénzt. Nálunk az volt, hogy egy gyerek ne dolgozzon... Jó persze a négyszáz négyszögöles kertbe menni kellett Papival, de az nem munka volt, hanem szórakozás. Állandó tanulás a környezetről és a növényekről meg az állatokról. 5 évestől 18 éves koromig nyomtuk a Papival a mezőgazdaságot :)

A középiskolás osztálytársaim senyvedtek a mosópor gyárban. Nyelték a vegyszert. De nekik sem kellett volna, mert kb olyan társadalmi helyzetben voltak a szüleik, mint az enyémek. Ugyanoda jártunk szórakozni is, ugyanolyan ruhákban, szóval nem voltunk nagy igényűek azt hiszem. És mi lett? Akik dolgoztak, most szórják a pénzt bulira, nincs semmi kézzel fogható, amit fel tudnak mutatni azóta. Nekem meg van egy autóm, konyhabútorom, hifim, gépem, fűkaszám, állataim, jó telefonom... (Ja és egy éve lesz szeptemberben, hogy egy gyönyörű feleségem is :D) Pedig csak most kezdtem el dolgozni miután elvégeztem a fősulit. Tudni kell spórolni meg okosan beosztani a pénzt...

(#21) tildy válasza spirit007 (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké , csak ennek én testi hátrányát is láttam bizonyos területen... Ha nem a legótvarrabb tartás nélküli alsóneműket veszi 18 éves koromig , akkor talán most meg lennék békélve azzal, ami más nőknél ''ékesség''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) agent_k válasza tildy (#21) üzenetére


agent_k
őstag

Bocs Tildy, de a mellre és a melltartóra gondolsz? Csak kérdezem...
Mert, most a csak is a példa kedvéért anyám soha életében nem hordott melltartót most 50 éves, és még mindig teljesen rendben van. Szóval nem olyan mint néhány anyukának akár 30 évesen... Lehet, hogy neked ilyen a __genetikád__... lehet, hogy akkor is lógna 10 éves korodtól kezdve Triumph-ot hordtál volna...

(#23) peterszky válasza agent_k (#20) üzenetére


peterszky
őstag

Jó persze a négyszáz négyszögöles kertbe menni kellett Papival, de az nem munka volt, hanem szórakozás.
Na gyerekek, ma nem dolgozunk, csak felássuk a kertet :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#24) tildy válasza agent_k (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen arra gondoltam. MEg vagyok vele áldva rendesen, csak rátett egy lapáttal, hogy hagyott megfelelő nélkül / nem megfelelőben pl. sportolni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Húúúú de örülök, hogy ilyen sokan írtatok fejtettétek ki a véleményeteket! Igen, elgondolkodtató mindenki hozzászólása. Persze belegondolok a mai vad fiatalok viselkedésébe, azért nem vagyok ám rossz helyzetben, mert csak mint szülő aggódom szét az agyam, de pl. nyári munkán úgy megállják a helyüket a lányok, hogy csak na. Minden kollegája a férjemnek, a főnökök is visszavárták idén a lányaimat, mert úgy dolgoznak, hogy csak na. Szerintem nagyon jó, ha a fiatalok ezt is kicsit megszagolják, milyen az igazi munka. Persze a férjem szerint nem reális, mert azért a diákokkal szemben elnézőbben, mint a melóssal. De örülök, hogy helytállnak.
Ja a pofonok és verések. Sajna én gyerekkoromban olyan sokat kaptam, hogy megfogadtam, hogy nem verem meg majd a gyerekeimet, mert volt olyan, hogy anyám úgy fejbevágott, hogy 5 kapocs kellett a fejembe, vagy husánggal úgy elvert, hogy hurkák voltak a hátamon.
Végülis nálunk is van határ, amit próbálnak átlépegetni, de vissza-visszarántjuk Őket.
A suli, ahova jártak /egyházi/ olyan mottója volt: ''Szabadon tenyészni'' és ez nagyon tetszett, hogy terelgetni a mederben Őket.
Persze nem mondom, hogy piát, vagy cigit még nem próbáltak ki, mert hazudnék, ha azt mondanám, hogy ennyi idősen én nem próbáltam, legföljebb anyám nem jött rá. De szerencsére no pia, no cigi és 17 alattinál még no szex is, ez tehát nem is olyan rossz ugye???
Az abortusszal kapcsolatban tisztában vannak dolgokkal, nálunk mindig mindenről nyiltan beszélünk, nincs tabu, bármivel őszintén fordulhatnak úgy hozzám, mint az apjukhoz, csak sok ez nekem a kamasznyűg kontra klimax nyűg!
Aki a következetességet írta, annak teljes mértékben igazat adok, igen a legjobban úgy nevelhetünk, hogy mindig maradjunk következetesek. Ezt elméletben én is teljesen elsajátítottam, csak a gyakorlatban vannak problémák, de talán azért is mert az ember a génjeit nem tagadhatja meg ugye? De igyekszem...

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#26) talmida válasza peterszky (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na gyerekek, ma nem dolgozunk, csak felássuk a kertet :D

Ez nagyon tetszik! :DDD Megjegyeztem. :DD

IN GOD WE TRUST!

(#27) robekri


robekri
addikt

Érdekes kis írás!

Mesélek én is picit magam/szülők!

Kisgyerekként ''áldott'' jó gyerek voltam (apámék mondták nem volt hiszti, elmehettek bárhova velem), viszont már elkezdődött a csínytevés általánosban. Vidéki gyerík: park szembe velünk gyújtogattuk tavat, igaz nádkunyhó építés és minden ''vidéki jó''! Igaz ebbe bele tartozott a munka is: ásó, kapa és társai. Bzonyítványosztáskor mindíg balhé volt '' kisfiam milyen lesz a bizi?'' ''Anyuka lesz egy pár 3asom'' trallalalaaa Aztán persze sokkal roszabb volt. Na ekkor már kaptam egy pár hajtépés pofon. Erről tudnék sokat mesélni.

A lényeg Mai napig izgul anyám, hogy mikor jövök buliból. Nagyjából meg kell mondani, hogy mikor jövök. Én ezt 28 évesen teljesen jól fogom föl, nem vagyok kiakadva, csak aggódik értem, megértem. (igaz tudja, hogy nem vagyunk szomjasak haverokkal:DDD)

Sok kis szar takony meg kiakad a szülein, hogy nem engedi el 4ig hanem csak 2ig, meg nem engedi el mittom én 100 kmre lévő koncertre, stb.... Én anno kezdetben 16 évesen 24ig mehettem be, majd az életkorral ''nőlt az idő''!

Megérdemeltem a pofonokat, veréseket! TÖBBET KELLETT volna kapnom!

Mái napig tisztelem/becsülöm/imádom szüleimet! Hozzá kell tennem, hogy haverként is első osztályú apám/anyám is! Imádják axxonyom és ez oda vissza keresztbe kasul igaz!

Bocs a hosszabb irományért. Lecsózgassunk nyugodtan róla!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#28) dragonfx


dragonfx
veterán

Jó szülő vagy látatlanba.Kicsit nézd a mai fitalság szemével, tudom már 2-3 generációval előbb sem ez járta, d emost ez van, vagy elfogadod, avgy rákényszerítesz valamit, akkro hazudozni fog és ugyis megteszi, és még utálatot is fog érezni irántad, szal hagyjad csinálják amit szeretnek, igazándiból megakadályozni nem hiszem hogy tudod. Más idő járja, ne az hogy anyám lebaxott nekem anno régen egy pofont, és rámkurta az ajtót, ma már ez nem megy, a maiak azt hiszik bármit lehet.
Ez a 12 éves téma semmie xtra, nincs mit cofrázni ugy mondanám fitalódika társadalom, szüksége vana másik nemre ennyi :))
Vagy hagyod akkor szeretni fognak ha nem akkro meg ugyis fikáznak majd.
Ja amugy ha érzékeny a lelki a világód, ne lepődj meg olyanokon sme majd, ha majd kis idő múlva totál kifesti magát a lányod, tetkot, piercinget akar, elmegy 4-5napos táborra ahonnan egy fiúval kézenfogva jön haza, netán még később bedob egy durcit és pár hónapra elköltözik otthonról, hogy aztán sírva visszajöhessen. Vagy netán a fiad elkezd cigizni, részegen jön haza egyik reggel, és füvet találsza cuccai között.
Hangysúlyozom ezek nem normálisak szerintme se!!!!..de ez van tenni nem tudsz ellene.



[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29) tildy válasza robekri (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Mai napig izgul anyám, hogy mikor jövök buliból. Nagyjából meg kell mondani, hogy mikor jövök. Én ezt 28 évesen teljesen jól fogom föl, nem vagyok kiakadva, csak aggódik értem, megértem. (igaz tudja, hogy nem vagyunk szomjasak haverokkal)

Hát ha ezt csinálná még most is velem, én kirohannék a világból. Úgyis szólok ha megyek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) dragonfx válasza tildy (#29) üzenetére


dragonfx
veterán

Azért ennyi idősen ez már durva, én már 20 előtt letisztáztam vele, kicsit keményen szigúran odavágva, hogy ne tudálékoskodjon mikor jövök, felnőtt vagyok, elveszni nem fogok, Mo.n maradok, nem tudom mikor jövök, ha még másnap ilyenkor sem vagyok itthon akkor telefonáljon rám, avgy utána aggódjon ha nem veszem fel.....sajna sok szülő hajlamos ilyenre, ez egy rossz berögződés, puszta bizalmon alapszik. És mgha messzebbre több 100kmre is megyek, zavar hogyha ilyennek zaklat mikor érek oda, felhív hogy rendben odaértem e, avgy mondja én hívjam fel...meg mindne nap csörögjek mi történt...stb....ez nem az én stílusom, ha messzebb megyek tuti nem egyedül megyek, és van aki tud intézkedni ha valami bajom lenne......ez szerintme annak a jele hogy még mindig kicsit gyereknek tekint.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31) spirit007


spirit007
senior tag

''ez szerintme annak a jele hogy még mindig kicsit gyereknek tekint''

Nem ez annak a jele , hogy tényleg gyerek vagy , mert nem fogtad még fel, hogy egy szülő mindíg aggódni fog a gyermekéért legyen az akár 50 éves . Egyszerűen azért mert szereti és fontos számára , és mindíg szeretné biztonságba tudni .
Ezen holmi dátumok nem változtatnak semmit ...

(#32) dragonfx válasza spirit007 (#31) üzenetére


dragonfx
veterán

csak nem én írtam le azt amit, én csak véleményeztem szal bebuktad.
Amugy mega féltés, szeretet és túlreagálás, babusgatás közt különbség van tudod.

Lehet rosszul látom de ez nem amiatt van hogy ygerek avgyok hanem azért mert nem vagyok olyna hatalmasan jó/szerető viszonyban szüleimmel, mégha otthon is lakók.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33) ijjájom válasza dragonfx (#28) üzenetére


ijjájom
csendes tag

köszi a bíztatást, nem tom hány éves vagy, de okosak a gondolataid. Az aggódást leszámítva próbálok engedékeny lenni a norm. keretek között, kérdés kinek mi a normális???
De ha este 8 vagy 9-ig engedem el, az alatt az idő alatt is fogamzóképes, tehát jogos, hogy ha olyat akar csinálni, akkor nem kell hozzá az éjszaka. köszi a gondolataidat!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#34) ijjájom válasza spirit007 (#31) üzenetére


ijjájom
csendes tag

na ez még szuperebb gondolat, nem tudom hány évesen van ilyen gondolatod, de mindenesetre érett!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#35) tildy válasza spirit007 (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

azért vannak az aggódásnak is határai, ahol az aggódás, és féltés már inkább korlát, és nem a jó értelemben:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egy koron túl (az látszik), már nem lehet igazán pofonokkal, neadjisten fakanállal meg tépéssel hatni a gyerekre. Akkor jön az, hogy megvonhatjuk tőle, amit a legjobban szeret, ha nem teljesít. Én tudom, 19 vagyok, de a számítógéppel sakkban tud ám anyám tartani minden szinten még majd egészen egyetem végéig (= sok év), azaz míg nem én hozom a pénzt :D Addig se buli, se nyaralás, de asszem jobb is, hogy nem kényeztetnek el ilyen téren. Sokkal felelősségteljesebb embert lehet így gyártani.

Persze midnen függ a gyerek alapszemélyiségétől is. Ösém is van, ő sem nevelkedik másképp, mégis kidolgozott egy nagyon ügyes semmittevési módszert, amivel szinte mindent kivédhet... :\ Na ja, tökéletes szülőt még én sem láttam.

[Szerkesztve]

(#37) Crystalheart válasza dragonfx (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''vagy elfogadod, avgy rákényszerítesz valamit, akkro hazudozni fog és ugyis megteszi, és még utálatot is fog érezni irántad, szal hagyjad csinálják amit szeretnek, igazándiból megakadályozni nem hiszem hogy tudod.''

Pff, hogy a rákban csinálhatna az a szerencsétlen gyerek akármi bajt is magával, ha suli után rögtön haza kell mennie? (Szinte az egyetlen biztos védőpajzs, de hatásos.) Néha látok bandázó fiatalokat - hol vannak a szüleik olyankor??? :(((

(#38) spirit007 válasza ijjájom (#34) üzenetére


spirit007
senior tag

Apa vagyok , hogy milyen , az majd pár év múlva kiderül .

(#39) robekri válasza tildy (#29) üzenetére


robekri
addikt

Jó, azért nekem is voltak dolgaim! (ivások, trallllalallala) Szerintem is m túl reagálja, de csak a gyereke leszek még 50 éves koromban is!

Most volt lakásnál kőműves 52 éves, anyja minden nap felhívja, hogy jól van-e! :F

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#40) robekri válasza Crystalheart (#36) üzenetére


robekri
addikt

Igen jogos! Mondtam nekik párszor, hogy inkább verjenek szét, (lásd általános biziosztás:DDD) minthogy büntetnek 1-2 hétre! :O:)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#41) moma


moma
őstag

nekem nincs gyerekem, de ez az engedékenység azért nem egy egydimenziós dolog. mert egyrészt kérdés ki hozza a döntéseket, a gyerek egyedül vagy a szülő egyedül vagy közösen(nyilván változik területről területre), másrészt pedig, hogy mennyire következetkezetes ezek betartása. Lehetnek valahol nagyon lazák a szabályok, de azok működnek be vannak tartva és az is lehetséges, hogy szigorúak, de valahogy mégis elsikkad a betartásuk. Általában az utóbbinak az is a vége, hogy kiszámíthatatlan a környezet a gyerek számára, ami nem jó. a szabályok meg olyanok, hogy minnél inkább saját magának adja az ember, annál nagyobb a sansz, hogy betartani igyekszik és nem kijátszani, vagy legalább ha ki is játsza, legalább zavarja kicsit és nem úgy érzi, hogy akkor most ügyes volt (magyarul nagyobb az esély, h. akkor is a szerint jár el, ha épp nincsen fenyegetve, mondjuk büntetéstől). hirtelen ez jutott eszembe.

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#42) Crystalheart válasza moma (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De nézz meg egy mai fiatalt, akit hagynak, hogy ''magának állítson föl szabályokat''. Ehh... Kicsit olyan, mintha sokan nem is lennének képesek rá. Pedig egy szülőnek elvileg ismernie kell a saját kölykét, és fel tudja mérni, mit tud...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.