Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ArchElf


ArchElf
addikt

Én júliusig lennék Interware-es... Nekem a 3M/512K -> 8M/512K sávszél növelés a gyakorlatban 2.5M/384K (ennyit tudott) sebességből az ''emelés'' után 2 hónapig lett 1.6M/192K. Most a két hete valamit csinálatak a vonallal, és nagyjából azt tudja amit elötte.
Nem vagyok túlságosan megelégedve velük, júliustól PanTel (ha szolgáltatnak nálunk)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2) marcee


marcee
addikt

Ez mindegyik ISP-nál így van, nincs ebben semmi különleges. Gondolom majd arról is fogsz írni, hogy mennyi szopásod volt a szolgáltatóváltással. Persze csak azután, hogy újra lesz net-ed....

\m/

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Hm... akkor nekem mákom van interwarerel. 3. év végét taposom (júni vége) náluk, és a havi számlán kívül 3* léptem velük kapcsolatba: 1. szerződés 2-3. újabb 1év, mert elégedett vagyok velük. (most 8M-t kapok 9200ért ami tavaly nyáron nagyon jó árnak minősült, sőt még most is az.) amikor lejár, megkérdem mit adnak újabb egy évért cserébe, és lehet hogy még egy évet aláírok náluk, mert nekem semmi bajom velük. (2gép tölt - öcsém meg én - , egy családi csak böngész. ketten sokszor belekarcolunk a 600GiBba havonta...) A sebességgel sincs bajom, bár lehetne jobb: 1,3km madzag, bírnaá a 8at is de csak 6,8-7,1 között megy mert mint kiderült a modemem (Dialcom 1600) csak ennyit bír. Kipróbáltam D-Link 380T-vel is, azzal húzta a 8at. (gondolkodom is egy saját példány beszerzésén...)

Bár azt aláírom az ügyfélszolgálatuk nem éppen tíz pontos.

Sok sikert, bármit is csinálsz.



PS: azért kérik az újabb évet tőled, mert a Fatáv csak így adja nekik akciósan a netedet, és ők meg nem fognak mínuszba menni. Ha meg átmész a másikhoz, akkor ott is kell az egy év. No meg ha a telszámod marad, akkor kell a három hó kihagyás, vagy megint nem lesz akciós árad a szolgáltatóváltás miatt. Tudod, fatáv... Szerk: ja, és vigyázz, mert szó nélkül megkötik listaáron a tréonlányosok, aztán csak nézel, hogy mi a fene ez a k.magas számla, és akkor már késő...

[Szerkesztve]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) fLeSs válasza marcee (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én externetről váltottam a noname ice dsl-re, és egy pillanatnyi netkiesésem sem volt.
A váltás előtt direkt kértem árajánlatot az externettől, az ajánlat nem volt rossz, de nem volt elég jó, úgyhogy átmentem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) lesaux


lesaux
veterán

Nekem is van interware-es sztorim. Tárhelyet vettem náluk egy évre, közben találtam máshol olcsóbbat, és az egy év letelte előtt nem sokkal aláírtam az új helyre. Ám a csekkek csak jöttek és jöttek. :) Viszont nem fizettem be egyet sem. Aztán már ügyvédi felszólítás is jött, ajánlva. Ekkor felhívtam őket, hogy egy évet írtam alá, mit akarunk még egymástól. Azt mondták, apró betűvel ott van, hogy ha nem mondom fel a szerződést a lejárta előtt x nappal, akkor automatikusan meghosszabbodik egy évvel. Hiába próbáltam érvelni azzal, hogy a vidámparkban sem cibálnak vissza még egy körre a hullámvasútba, egyet fizettem, egyet kapok. Persze nem tudtam meggyőzni őket, befizettem a pénzt.
Csak ez ugyebár hagy egy tüskét az emberben, és később ha meglátja az Interware nevét, előtörnek a kellemetlen emlékek, és nyilván ha két cég közül kell majd választani, akkor tuti nem az Interware lesz a befutó.
(Asszem, a Homáron olvastam, hogy ez az eljárás már azóta megszűnt az IW-nél.)

(#6) ArchElf válasza marcee (#2) üzenetére


ArchElf
addikt

Helyreigazítással kell kezdjem... Szóval sorry az Interware-es emberektől, nem az Interware-nél vagyok, hanem az Externetnél (bár ez is T-Onleányvállalatszerűség), és ott estek meg velem az alább leírt csúfságok...

Másrészt nem is akarok írni arról, hogy a T-Online-ről Externetre való ''azonnali'' szolgáltatóváltásom hogyan tartott több mint egy hónapig.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) marcee válasza fLeSs (#4) üzenetére


marcee
addikt

(Vagy szerencséd volt, vagy kultúrálódnak. Nem tudom most milyen a helyzet, de fél, egy éve nem ez volt a jellemző az biztos. Le kellett mondani, elvitték a modemet is, új szerződés, néhány hét várakozás, ugyan az a szerelő visszahozta a modemet....)

Szerk: ArchElf, miattam ne kérj helyreigazítást, nem neked címeztem a mondandómat, hanem az eredeti blog bejegyzésnek.

[Szerkesztve]

\m/

(#8) szepi79


szepi79
őstag

Kedves Andie!

1. minden egyes szolgátatónál így van: új csomag, újabb 1 év. Sem a T-online, sem a Lóf@szjóska BT. nem különbözik ettől.
2. olvass el minden részt, főleg az apróbetűset, szerintem ezt nem tetted meg. Az általad linkelt oldalon is van egy nagyon-nagyon apró betűs *, a nagyon apró betűs csillag kifejtve pedig ezt tartalmazza (kiemeltem számodra a lényeget, hogy te miért nem veheted igénybe ezt a kedvezményt):
''*Akciónk csak hűségnyilatkozat vállalásával megrendelt új előfizetésre vonatkozik, a kedvező feltételek 2007. április 17-től visszavonásig érvényesek, csak a Magyar Telekom szolgáltatási területén vehetők igénybe és csak olyan végponton, amelyen legalább 3 hónapja nincs ADSL-előfizetés, és ahol a megrendelés pillanatában létesíthető az ADSL-szolgáltatás.''
3. sokat voltam ügyfélszolgálatos (legalábbis eleget :DDD ), szal priviben nyugodtan kérdezz.
4. és légyszives, irjál még alános sztorikat :DDD

szepi79
ui: épp lebaszós választ írós kedvemben voltam, de aztán megláttam, hogy te írtad a cikket, téged meg nagyon kedvellek, szal átszerkesztettem kicsit a hangemet :D


szerk: lesaux
hát bezony, az IW-nél volt ilyen gyakorlat, de ezzel teljesen egyedülállóak voltak. arra kellett volna hivatkozni, hogy ők már nem tejeltek a tkomnak, vagyis nekik ez költségbe nem volt, így neked sem kéne fizetni, persze ez csak akkor megy, ha kifogsz egy frissebb, nem embergyűlölő emberkét az IWnél :DDD

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#9) Lars


Lars
őstag

Sajna az összes szolgáltató így működik. Az új ügyfél király, a régi meg így járt. Mobilosok is ...
Ezzel együtt kell élni, váltani kell szemérmetlenül, ők is ezt teszik ...

(#10) Andie válasza szepi79 (#8) üzenetére


Andie
őstag

Hát ha ez télleg igy van, akkor beszoptam.
Nincs valami más megoldás? Adj már akkor tanácsot, hamár igy ismerös vagy belsőbb körökben :)
Havonta 3ezer ft-ot kidobálni elég cink...

u.i: a lebaszós-irós kedved ellenére köszönöm, hogy mérsékelt hangot ütöttél meg :) Cserébe kaptok Alánt hamarosan, csak egyéb cikkeim voltak cimlapon...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#11) szepi79 válasza Andie (#10) üzenetére


szepi79
őstag

az túlzás, hogy beszoptad. csak az új ügyfeleknek járó kedvezményt nem kaphatod meg. ha az a cél, hogy olcsóbb netet akarsz, akkor úgyis le kell kössed magad egy időre, viszont a szolgáltatóváltásból csak gondod lehet, szóval az én tanácsom szerint maradj az IW-nél, csak nézzél ki magadnak egy olcsóbb csomagot. kivéve, ha van olyan netszolgáltató a környékeden, aki jóval, mondjuk 1000 HUF-al olcsóbban is ugyanazt adja.

egyébként ennek az egyszeri csomagváltásos 2000 forintnak nagyon lehúzásszaga van, ilyet én még sehol nem tapasztaltam. pláne, hogy munka emögött kb. annyi van, hogy az adatbázisukban beállitanak 3 mezőt, meg odaböfögnek a tkomnak, hogy ennyi legyen az új maximum sebesség.

néz szét, a lakóhelyeden kik szolgáltatnak még, abból baj nem lehet, általában a tkom területeken az összes nagyobb szolgáltató ott van (externet, enternet, mittoménmégkik), hátha van valami csomagjuk (csak arra vigyázz, hogy új előfizetőknek szólót ne vegyél figyelembe)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#12) Kraptor


Kraptor
őstag

Nekem eddig nem votl semmi bajom szolg váltással, 3x is volt Tré->Entenret, Invitel->Enternet Tcom és Invitel területeken. Az Invitel területen történő szolg váltás döcögősebb volt egy hangyányit de egyiknél se volt kiesésem.

(#13) szepi79 válasza Kraptor (#12) üzenetére


szepi79
őstag

hát, manapság már nem annyira vészes, de még most is ki lehet fogni.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#14) (Doki) válasza Andie (#10) üzenetére


(Doki)
tag

Hello Andie

Szerintem érdemes szolgáltatott váltani, elég sokat pénzt meglehet így takarítani és, ha már egy évre le kötöd magad akkor szerintem nem mind1 mennyiért, most ez a legjobb elfogadható és pont szolgáltató váltókra mennek rá, nekik adják az akciót, onnan tudom, hogy én is ide tartozom már 1 éve és sajna, én is nézek másik szolgáltatót, mert a régi ügyfelek alig kapnak valami kedvezményt, nekem 10%-ot ajánlottak, hogy ha újra szerződöm velük, de én inkább nem, én megyek másikhoz, nekem így sokkal jobban megéri. Amúgy meg nyugodt szível tudom ajánlani neked ezt a szolgáltatót, 1 év alatt alig volt szakadás, vagy bármi gond én tökéletesen megvagyok velük elégedve, szóval szerintem válts, van már elég jó árban lévő szolgáltattok és nagyon jó a hálózatuk is.
Ez a mostani szolgáltatom: [link]
Ez pedig ahová most megyek: [link]
Ez a kettő elég versenyképesek árban.

UI: Én is menni akartam a T-lányhoz, és felhívtam őket és mondtak csak az új, előfizetőknek jár az akció, szolgáltató váltóknak nem jár.

(#15) szepi79


szepi79
őstag

na, az actel... én most náluk vagyok szintén, de én nemcsak adsl-t, hanem telefont is vittem, igy most 9e-t fizetek (illetve annyit fizet a cégem :DDD ) egy 5 megás vonalért, ebben benne van a telefon előfizetési dija is (ami 0 ft), lévén VoIP alapú. (mondjuk én tudtam, hogy a vonalam bir ennyit, a t-nél 6megán futott maximum). de korábban angyon szemeztem a 3megás vonallal is, az csak 7,5e (szintén telefonnal együtt)

azért kis problémám volt (van) velük, a t-nél nem jelentették le a szolgáltatóváltást (eredetileg én akartam bejelenteni, de mondta az actel, hogy ez nem sima szolg. váltás, hanem hurokhordozás, majd ők mindent elintéznek), úgyhogy most ennek eredményeképpen van a t-nél még 1 havidijnyi számlareklamációm. (egyébként az ügyfélszolgálatosakat már ismerem, voltam benn náluk személyesen is kétszer, jó fejek)

ami kicsit furcsa az ügyfélszolgálaton, hogy telefonban semmilyen menürendszer nincs, egyből ügyintézőhöz kerülök, akik bemondásra elhiszik nekem, hogy én én vagyok. (se személyigazolványszámot, se semmit nem kérnek el - más kérdés, hogy az ügyintézés folyamán pár adatot egyeztetünk, a biztonság kedvéért.) várakozási idő nem nagyon van, mert vagy foglalt, vagy kicsöng a telefon :DDD de ritkán foglaltak.

a szolgáltatás maga mesés, 2 hónapja van meg, sose volt semmi bajom, mindig maximummal jött az adat, én csak ajánlani tudom őket. (ha van rá lehetőség, akkor a vezetékes telefont is vidd át hozzájuk - nrm mindenhol van)

szerk: [link]

itt a link a szolg. váltásról irt blogomról... akkor még ugye nem tudtam a t-s számlás dolgot, de egyébként minden szuper.

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#16) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ez a divat itthon, csak az új ügyfél ügyfél...

Kérdem én, pannonnak megérte, (3 év pannonosság után) hogy nem adott el nekem 2 éves hüséggel egy telót 70ért, hanem megvettem függetlenül 77ért, és nincs hüségem? Nem hiszem... csak szimplán leszarják, mert megtehetik. Abszurdiszán.

Same rules apply!

(#17) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Hüüüüüü, köszönöm a sok hasznos tanácsot!
Azthiszem megvan a megoldás. Ez rohadt jó! [link]

Telefont kiba..hatom a francba, ezzel máris 3200 ftot spórolok. Plusz van nekik 3 megás csomagjuk, 6990 ft-ért, ezen meg még az interware-es 4 megáshoz képest is 1 ezrest spórolok!
Basszus, csak jöjjön ez össze. Most hivtam öket, és csak az üzenetrögzitöjükre tudtam megadni a számomat. Remélem gond nélkül át tudok lépni hozzájuk!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#18) szepi79 válasza Andie (#17) üzenetére


szepi79
őstag

jah, még 1 dolog: [link]

hozd a párod akció. szerintem Doki-t ajánld be, hogy ő szervezett téged be, elvégre ő hozta fel az actel-t (nálam úgyis a cég fizeti, szal nekem nem jelente semmi előnyt, hogy 5k-t jóváírnak nekem)

szerk: ha ez összejön mindenestül, akkor 3 új alános sztori rendel! :DDD

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#19) shabbarulez válasza Andie (#17) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ha ez igaz még ami az adatid között van: ''Eredetileg Szeged, mostanában Csillebérc hegy'' akkor nem túl valószínű. Actel hurokátengedést csak abban a 12 budapesti telefonközpont vonzáskörzetében kérhetsz ahova betelepültek. Itt egy térkép az oldalukon a szolgáltatási területükről: [link]

(#20) Andie válasza shabbarulez (#19) üzenetére


Andie
őstag

Gondoltam, hogy nem fog simán menni :(
Esetleg valami más szolgáltató, hasonló feltételekkel?...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#21) shabbarulez válasza Andie (#20) üzenetére


shabbarulez
őstag

Csak a nagyvárosok sűrűn lakott részein kínálnak ilyen szolgáltatást az alternatívok, ahol nekik anyagilag a legjobban megéri. Azokra a területekre ahol ez nekik kevésbé profitáló üzletileg nem fognak terjeszkedni. Ez külföldön is ugyanígy van.

Pantelnek van még teljes szolgáltató váltós csomagja: [link]
GTS-nek a Yoneked: [link]
TvNet-nek a 3G fantázianéven futó szolgáltatása: [link] itt nem látok lefedettséget mutató térképet/adatbázist, marad a telefonos érdeklődés.

Ha nem akarsz telefont akkor még a kábelnet vagy más egyéb nem ADSL megoldások jöhetnek szóba, de passz hogy abban a kerületben ki szolgáltat kábeltv-t.

(#22) Andie válasza shabbarulez (#21) üzenetére


Andie
őstag

Pont ezeket néztem végig.
A pantelnél nincs lefedettség.
A GTS bünteti azt, aki átmegy hozzájuk, ez nemtom mér Yo Nekik... :F 11ezer ft-ért mehetek át hozzájuk 4 megabites csomag esetén. Köszönöm.

A nyerő a TVNet. Van a házszámomnál lefedettségük, és telefonszám alapján is megnézte, mehet a menet. Telefon lemond, új, 5 megás internet 1évre 7600 ft. Több, mint baráti. És megnézte a koma, 2540 méterre vagyok a központtól, elképzelése sincs, miért csak 3 megát ad nekem a tcom, szerinte simán mennie kell az 5-nek. Hát ha tényleg megy az 5, mindenkinek fizetek egy pofa sört itt a topicban. (nem flémelni ám mostantól se! :D )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#23) shabbarulez válasza Andie (#22) üzenetére


shabbarulez
őstag

Én 9360-at látok yonekednél 4mbps-esre, e mellé már nem kell telefona alapdíjat fizetni Tíkom felé.

Tvnet 3G csomagnál az 5 Mbps-es valóban 7650 pénz, de a mellé továbbra is fizetnek kell még telefon alapdíjat Tíkomnak. Vagy ha teljes hurok elhordozásra váltasz akkor már nem, de akkor TvNet felé kell még fizetnek további 2 ezret. Az összesen 9650 és máris ott vagy mint Yonekednél.

Attól mert légvonalba 2540 méterre van a központ, még nem biztos hogy a vezeték is a földben toronyirányt megy. De lehetsz akár másik központba is kötve mint amit nézett.

(#24) Andie válasza shabbarulez (#23) üzenetére


Andie
őstag

Hát akkor a tököm kivan mostmár ezzel a rohadt oligarchiás bandával. :(((
Nincs itt semmi alternativa bazzeg, balkán ez, akárhogy okoskodik az ember. Nesze semmi, fogd meg jól. Lemondhatod a telefont, mert már ez EU is baszogatott minket, csak épp más cimen ugyanúgy bekérjük. Rohadék banda :((( :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#25) shabbarulez válasza Andie (#24) üzenetére


shabbarulez
őstag

40 euronál olcsóbban nyugaton sem nagyon kapsz komplett internet szolgáltatást. Pl. német Tínél 16 euro a legolcsóbb telefon csomag, 17 euro az 1 Mbps-es T-DSL, 25 euro egy 6 Mbps-es T-DSL, 10 euro hozzá a flatrate korlát nélküli internet. Az 43-51 euro. Az ottani legnagyobb alternatívnál az Arcornál 35-40 euro a 2 Mbps-es legkisebb komplett csomag. Versatel egy kisebb lefedettségű alternatív ami ott talán a legolcsóbb 35 euro-ért adja a 2 Mbps-es komplett ADSL-t. Alice ami a Telecom Italia német érdekeltsége 40 euroért adja a komplett 4 Mbps-es flatrate ajánlatát. A telefon előfizetés világszerte szinte mindenhol az ADSL kapcsolódó része, ez nem csak nálunk van így. Pl. angoloknál úgy emléxem 11 font a telefon alapdíj, hozzá 27 font egy korlátlan up to 8-as csomag BT-től. Egy 5GB-os meg 18 font.

(#26) Cifu


Cifu
nagyúr

Én is már egy ideje Interware-es vagyok, és egyébként megnyugtatom a cikkírót, hogy máshol sem fog jobb tapasztalatokat szerezni, sőt!

Egy kis saját tapasztalat: 2 éve Interware 1.5, majd első sávszél emelésnél 3Mbit-es ADSL. Kisebb nagyobb problémák adódtak, de idővel megoldódtak ezek. Jön az újabb szávszélemelés, elvileg 8Mbit. Ment így 2 napot. Majd visszavették 1Mbit-re (!). Szólok az Interware-nek, erre újra begyorsul, tesztek szerint 6.5-7Mbit max. letöltési sebesség. Pár napja érdekes jelenségek, fél órákra elmegy a net úgy, hogy az ADSL modem szerint a kapcsolat él, de bejelentkezés mégsem valósul meg. Minden létező trükköt bevetek (2 eltérő oprendszer, alaplapi és PCI Lan kártya, modem reset, stb.), de semmi eredmény. Fél óra múlva tökéletesen működik tovább. Ezt eljátszotta 3x. Beszólok az Interware-nek a másodiknál közlik, hogy a T-com majd kiszál, mert 72 órán belül már másodszor jelentek panaszt. Másnap reggel hívnak az Interware-től, hogy mi lett az eredmény (személyes megjegyzés: pár szolgáltatót már végigkoptattam, eddig messze az Interware ügyfélszolgálatával voltam a legjobban megelégedve, igaz sajnos sokszor is szorulok rájuk, de nem az Interware hibájából, akárhányszor volt problémám, mindig rámtelefonáltak másnap, hogy fentáll-e az adott probléma), közlöm hogy beszéltem telefonon a szerelőkkel, és mivel nekik az előző napon nem volt már jó, ezért aznap de. 11.-re beszéltük meg, hogy kijönnek. Az érdekes, volt a válasz, mert a T-com az Interware felé azt jelezte vissza, hogy a hiba az ügyfélnél, vagyis nálam van (!!!). No mindegy, mondtam hogy majd tájékoztatom őket a fejleményekről. A szerelők kiszáltak, megvizsgáltuk az állapotokat, és arra jutottak, hogy visszaveszik a sebességet eggyel, ami után a teszt szerint olyan 2.5Mbit lett a letöltési sebesség. A helyzet az, hogy sajnos nem bírja el az adott vonal a 8Mbitet, valószinüleg ez okozza a problémát (megj.: tényleg stabilabb lett a kapcsolat azóta). A szerelők távozása után az Interware-t felhíva az ügyfélszolgálat elnézést kért a T-com nevében is, és kérnek majd egy hivatalos állásfoglalást a T-comtól, amire ha tényleg azt válaszolják, hogy nem tudják garantálni a sebességet, akkor automatikusan egy olcsóbb csomagot írnak jóvá a jelenlegi 8Mbites helyett.

Tehát szvsz neked is csak szépen fel kell hívni őket, és rákérdezni, hogy ha nem képesek az adott vonalon megfelelő sebességet biztosítani (ez nem az Interware, hanem a T-Com sara!), akkor az olcsóbb csomagba tegyenek át.

Apropó, egy megjegyzés még Andie: a vonal teljesítménye a szűk keresztmetszet valószinüleg, nem pedig az ISP. Következésképpen teljesen mindegy, melyik ISP-nél fizetsz elő ADSL-re, a sebességed nem lesz több, amíg az adott vonallal valamit nem csinál a T-Com...

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) Andie válasza Cifu (#26) üzenetére


Andie
őstag

Te az SG-s Cifu vagy? :)

Most hivtam az interware-t, küldtek egy PDF-et, amiben a csomagváltást és a telenfolemondást meg tudom ejteni. Úgynevezett TisztaADSL 4 csomagjuk 4 megabites ugye, és mindenestöl 12ezer ft / hó. Hát hol élnek ezek? Ja, új előfizetőnek 10.500.- Büntetjük az 1 éve hüséges elöfizetőnket, ugye? Hát azthiszem itt a hűség nem kifizetődő.
Vagy a yonekedet, vagy a tvnetes 5 megás csomagot fogom választani, amit ajánlottatok, a 10 alatt megáll, még telefonbüntetésestöl együtt is.
Eszem megáll bakker...

Ja, Cifu :) Neked kezdtem el irni. Szóval szakadás nekem is van rendszeresen. Általában este 8 körül van egy, de azonnal vissza tudok csatlakozni. Aztán van hogy még 22 fele is jön egy. Van hogy mégegy. Ez is gáz azért.
Nekem az emelést egyszeri és stabil volt. Kemény 40 kbyte! :DDD A 2 megás csomagom, ami 8-ra kellett volna, hogy emelkedjen, 3 megásra ''bővült''. Nem volt 1 percig sem magasabb, ennyi és kész. Állitólag ennyit bir a vonalam. Hát kétlem, mer szomszédsrácnak egy közeli utcában 7-et bir, de ez mostmár mindegy is.
Az ügyfélszolg valóban relative okés, csak épp nem intéznek semmit. De legalább felveszik, még este 10kor is.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#28) szepi79 válasza Andie (#27) üzenetére


szepi79
őstag

Hát kétlem, mer szomszédsrácnak egy közeli utcában 7-et bir, de ez mostmár mindegy is.

ez nem jelent semmit.

egyrészt, nem a konkrét fizikai távolság számit, hanem amilyen hosszan drót megy a DSLAMból a lakásodig. namost lehet a te lakásodhoz a drótnak ki kell kerülnie pár akadályt, vagy akármilyen okból, de ''gazdaságtalan'' úton jut el hozzád.

másrészt lehet, hogy a közelebbi DSLAM már tele volt, amikor neked kötötték a netet, a szomszéd srácnál meg nem, ergó te messzebbról kapod a bitkolbászt.

nem túl gyakran, de ügyfélszolgás koromban futottam bele olyan esetbe is, hogy az utca páros oldalán volt net, a páratlanban meg nem. na azt képzeld el, a páratlan oldalán mit érezhettek az emberek...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#29) Cifu válasza Andie (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Meg az Indexes, meg a többi. :DDD

Mondom, nekem teljesen korrektül felajánlották a csomagváltást, ha kiderül, hogy nem tudnak stabilan nagyobb sávszélességet biztosítani (pardon, nem ők, hanem a T-Com). Sajnos az, hogy a szomszédnél mi a helyzet, az nem mérvadó, az én utcámban még egy srácnak van Interware-es ADSL-e (én ajánlottam neki), volt, hogy nála semmi gond, nálam meg égre-földre szakadozott, pedig cirka 100 méterrel közelebb vagyok a központhoz. Bár abból a szempontból most osztozunk a helyzeten, hogy neki is vissza kellett venni a sávszélességből, hogy ne szakadozzon. Lekopogom, nekem az elmúlt 4 napban semmi problémám nem volt a nettel (az elötte lévő egy hétben viszont nem volt nap, amikor ne lett volna gond).

Ahogy én nézem az Interware ajánlatait ([link]), a privát ADSL 4Mbit 8.580 HUF, ami átlagosnak mondható (vannak olcsóbbak, de vannak drágábbak is). Kiváncsiságból megnéztem a Yo!Neked-et, hát igen, ott kezdődik, hogy vidéken kisebb településeken nem is elérhető. Köcce, bye... :U

Ami pedig a probléma valódi lényegét, az 1 éves szerződést illeti, az szinte mindenhol így megy. Csodák nincsenek. :(

Hozzáteszem, mint korábban is említettem, volt már pár szolgáltatóval dolgom (Externet, Matáv/T-online, GTS) és eddig az Interware-el voltam a leginkább megelégedve, és nem kis mértékben azért, mert az ügyfélszolgálatuk valóban 0-24, többször is tárcsáztam őket éjfél után is, és eddig akármi problémám volt, ott sajnos nem az Interware, hanem a T-Com volt a hunyó, ők meg azokat noszogatták serényen. Ám ők sem tudnak csodákat tenni, ha a vonalak és az azon való szolgáltatási körülmények olyanok, amilyenek... :(((

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Most néztem az árait az interware- nak, és elég jónak tünik.Megéri valyon náluk előfizetni a 8 megás adsl re?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) Andie válasza Jégkokó (#30) üzenetére


Andie
őstag

Még csak most találtam rá a hsz-edre, bocsi.
Remélem még nem késő.
Nagyon nézd meg, hogy mennyit tud ott nálad a sávszél. Ugyanis énis 8-ra voltam előfizetve, de 3-nál sosem jött gyorsabban a cucc. Nagy harc árán (hüségnyilatkozat ideje alatt nem lehet változtatni) lecsökkentették 4-re, most 4ért fizetek, és 3-at (néha 2,5-öt) kapok.
Az még haggyán, de most amiatt küzdök velük, hogy egyik nap 320-al töltök, aztán másik nap 280-al. Leginkább ez utóbbival. És azt veszem észre, hogy ez ip frissitéskor vált. Ha szerencsém van, gyors "slotba" sorol be, ha nincs (többnyire nincs), akkor a lassabba (280-300)
Már irtam nekik, de igazából annyi választ kaptam, hogy a szerződésben garantál minimum (256kbps) fölött vagyok. Ja kérem, ez igaz, csakhogy én 4096-ért fizetek... teljes összeget...

Mitől lehet ez a napi ingadozás? (percenként nem ingadozik, ha a 280-as csoportba kerülök, akkor 280 fixen, órákig. Aztán kapok új ip-t - megszakad fél-1 percre - és onnantól 300).

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.