Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeges


jeges
senior tag

Te még egész jól megúsztad szvsz. pár éve 3-4szer ilyen hosszú írásokat lehetett olvasni a témában, és azok is egy-egy adsl bekötéséről szóltak. némelyiknek még csak nem is volt hepiendje.

(#2) Ragadozó válasza jeges (#1) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Sógoromék több, mint egy évet vártak, mert utcában nem lehetet adsl-t kötni...
Ja és tegnap jött a levél, hogy küldjük el a meghatalmazást :)
Okulásként írtam, mert majdnem felgyújtottam már, hogy rendszergazda létemre nem tudok belépni a netre :B
A modem resetelés eszembe se jutott, nem gondoltam, hogy megbolondul :Y

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3) ALI_G válasza Ragadozó (#2) üzenetére


ALI_G
veterán

amilyen modemeket adnak, ne lepődj meg.

(#4) DJ.Gróf válasza Ragadozó (#2) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Mi egy 50ezer forintos switch-el jártunk így,a tanárom aki már régóta rendszergazda nem tudta beüzemelni sehogysem,mert nem akarta látni a gép! Nyomtam neki egy resetet és már ment is ! :D Hijába az ember holtig tanul!

[Szerkesztve]

(#5) Jégkokó


Jégkokó
veterán

És mi ebből a tanulság?
A t-offline bandát el kell kerülni messzire ha internetet akar az ember, más szolgáltatók ugyan azt olcsóbban és jobban tudják biztosítani.Sose értem meg, hogy az emberek miért fizetnek ki többet ugyan azért amit máshol jobban és olcsóbban megkaphatnak

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#6) lkadar


lkadar
tag

Haliho!

Ezt el sem hiszem :). Delelott ugyanezzel szivtam egy ismerosnel. Minden tokeletesen mukodik, csak nem tud kapcsolatot teremteni a tuloldali szerverrel, es 678... Egy egesz oran at keresztul vacakoltam, de semmi eredmeny.
Mi marad hatra? Hat persze, hivjuk az ugyfelszolgalatot. Negyedora utan fel is veszi vegre a kezelo... (rossz belegondolni, hogy mennyit keresnek ezzel a trekomnal). A problema elmeselese utan rogton jon a valasz: reset-elni kell a modemet :W. Minden francos reszletet leirnak az utasitasba, csak epp ezt nem... :(.
Mindegy, trekom...

Udv., es sok sikert a tovabbiakban :D.

(#7) Dread


Dread
tag

nekem is volt problémám a modemmel, felhivtam az ügyfélszolgálatot majd hosszas beszélgetésbe merültünk és ilyen dolgokon akadtak fenn hogy nekem nemlehet csak 2 led a modememen 3nak kell lennie, pedig 2 volt :) elég régi volt persze, de azért ezt a tudatlanságot.
ja meg a másik mondták hogy áramtalanitsak, mondom jo kihuzom az usb-böl, nem kapott külön feszt sehonnan csak az usbböl de nem akarták elhinni hogy nemkell bedugni a konektorba, azt mondták hogy ök ilyen modemet nem forgalmaznak ;)
másnap szerencsére egy tapasztaltabb emberke vette fel a telot és ö vágta milyen modemem van és kicserélték, de azért ez szánalmas...

UT2004 és xDk rulz!

(#8) aXXon


aXXon
senior tag

Persze, gyülöljük a t-onlinet, t-comot, Győzikét, Amerikát stb, stb...

Nekem ha nem megy a net, az az első, hogy resetelem az aktív hálózati eszközeim, pedig nem mondta senki, ez alap.

Annó egy kábelnetes topikban azt olvastam, hogy ezt mondta a szerelő a júzernek :

''ha nem megy, akkor kihúzdbedug és máris megy majd'' :)

[Szerkesztve]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#9) tkazmer


tkazmer
addikt

Mi telefonon rendeltük a t-online-tól a netet, de miután 1 hónap múlva sem csináltak semmit se, lemondtuk. Rendeltünk eurowebes netet az internext studio-tól, ők másnap hozták:D és van mégegy előnye,. hogy tőlük van a netünk, fix az ip-nk

(#8) aXXon
én a ''kihúzbedug'' elven javítom meg a netkapcsolatot...

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) szepi79 válasza lkadar (#6) üzenetére


szepi79
őstag

Minden francos reszletet leirnak az utasitasba, csak epp ezt nem...

pedig én úgy emlékszem, adnak hozzá egy okos kis leírást, amiben ez is benne volt...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#11) _seth_


_seth_
veterán

Még jó, hogy nincs annyi időm, hogy leírjam pontosan az a sajátnetbekötésemet...
4-évig naprakészen a 2 hét és megyünk kötni az adsl-t státuszban voltam persze nem jöttek mert nem akartak egy telefonközpontot visszafejleszteni (üvegszálas telefon van igaz a rézérpár is meg van még de az már nem aktív... lakótelep: 21x15 lakás (+ másik lakótelep mellettünk ami nagyobb is... hülyék... egy telefonközpontot átalakítanak ami pár milla, 1 év alatt megvan a bevételből mert igény lenne na mind1 t-com rulz...)

Ami lett: atomstabil, gyors wlan net :D Ez vicc volt... naponta 2-3 szakadás de csak fél-1 perc vagy csak pár másodperc de néha megáll pár órára is sőt ha valamit alakítanak akkor van, hogy 1-2 napig nem megy. Dec1-ig 512/128 volt 9358 HUF, dec1-től 1536/256 8880 HUF-ért...

Elsőnek hoztak egy kis dlink wlan bridge cuccot amit siekresen el is helyeztünk a szobában persze 2x30cm úsztatott vasbeton vagy micsoda + 100 méter távolság nem tett jót neki... utána nagy nehezen rájöttek, hogy egy külső antenna kell ami egy kis pici panel antenna de szabad rálátása van az AP-re így azzal már nincs gond.

Mostanában nem tudom mit csináltak de kb 2 hétig volt olyan, hogy 5-900-as pingem volt ami még böngészni sem jó... persze rutinosan már nem is szóltam nekik... minek? 2 csaj van aki felveszi a telefont ha azt mondom, hogy rossz a net akkor 1. vírusos a gépem, 2. ok van vírusírtóm de elavult, 3. jah, hogy van tűzfalam? ááá akkor rosszul állítottam be... (ezért tűnik el a net az egyik percről a másikra na igen...) 4. van routerem? akkor az a rossz.... szal minden rossz csak a net nem pedig.....

Jah: volt egy jó kis netgear routerem ami állításuk szerint visszaportolt a gerinchálózatukra... jó kis router... (arról nem is beszélve, hogy a gerincháló 5ghz-en megy a routerem után pedig közvetlenül ott van a dlink cuccuk... persze a tűlük vásárolt dana routerem is rossz volt szerintük (azt azért cseréltem le mert vezetékes volt), smc routert sem szerették igaz azt én sem :), most kiderült, hogy van egy routerem amikor legutóbb itt voltak (ugye az átállás 512-ről 1536-ra teljesen automatikusan történt... 2 napig nem volt net majd kimentek minden ügyfélhez... gimiben alattam járt a srác most pedig nekem okoskodik + volt egy csaj aki annyit beszélt csak, hogy köszönt 2x... (ez az a ha lehet linuxból pingelnék mert az jobb mint a win na de hol is van a linuxban a parancssor??? LOL suse 9.1 ami igencsak felhasználóbarát....) na mind1 szal okosak voltak... most már csak egy adott MACcímről tudok bejelentkezni és ha lecserélem a routerem majd szóljak be nekik, hogy állítsák át a macímet a routeremére különben nem lesz net... (beszóltam hogyne.... asztali gép mac címét megkapta a router és kész...)

Miért kínlódok velük? Egyszerű: nincs más... vagy modemes net vagy ez a wdsl :)

Amit mindig el szoktam mondani: amikor megy akkor nincs gond :D Ez lehetne a cég szlogenje is :P (1536/256 valós sebessége: 185/27-35 kb/sec és az átlag ping ha minden ok 40-75 között alakul)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#12) Ragadozó válasza Jégkokó (#5) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nagyon egyszerű, a párom a DeTe -nél dolgozik, ahol kap internet támogatást, mivel ez a cég a T-Com leányvállalata, nem akartunk, úgy járni, hogyha megint nem pénzbenni jutatást kapnak, akkor ne tudjuk a szolgáltatónál elszámolni....

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13) lkadar válasza szepi79 (#10) üzenetére


lkadar
tag

Lehet, de eddig meg nem sok dolgom volt a T-Online fele ADSL-lel (nekem sem az van, plane nem D-Link modemmel), es erdekes modon azt nem kellet reset-elni.
Amugy joparszor megvolt a kihuz-bedug, ezzel viszont az a baj, hogy nem allitja laphelyzetbe a modemet ezek szerint, hanem ahhoz jo hosszan kell nyomni a reset gombot... mindegy, megoldodott, es ez a lenyeg :).

Udv.

(#14) róland


róland
veterán

MIlyen jó, hogy kábeles netet választottam otthonra. Azzal nincsenek ilyen gondok, csak összekötöttem a megfelelő csatlakozókat (UTP-vel a gépet és a modemet, kábeltv-s csatlakozót a modemmel, tápkábelt a modemmel), bekapcsoltam amodemet, a számítógépet és már használta is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) Allien válasza Jégkokó (#5) üzenetére


Allien
veterán

Ugye, jó lenne, ha nem lenne ebből ilyen okosság, hogy a tonline-t elk ell kerülni, mert ez elég frame szagu! Sajnos, tudomásul KELL venni, hogy jelenleg a T csoportot nehéz kihagyni, ha netet akarsz! Persze, ez alatt főleg azt értem, ha a telefon szolgáltatód a T-com, ahol pl invitel, ott azt a céget fogják szapulni, olvass bele a totyikokba.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#16) Allien válasza Ragadozó (#12) üzenetére


Allien
veterán

Ettől függetlenül, még gyorsan ment!:DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17) Allien


Allien
veterán

Aki olvasgatja a többi hasonló totyikot, az tudja, alap a reset, minden eszköznél! Nekem anno ISDN telefonom volt, terminál adapterrel. Egyszer a gépemen két progi össze akadt, és fullra kiütötte a termináladaptert. Mindent ki kellett belőle húzni, majd újra össze, és kész!;) Felhasználó, és jelszó próbája adsl-nél pedig:
felh.: adls@test
jelszó: test
Ezzel is fel lehet csatlakozni, ha így felmegy, akkor ugye a Te megadott adataiddal van gubanc. Ja, ezzel nem tudsz netezni, felesleges is próbálkozni, ez csak, és kizárólag tesztre vonatkozik! Egyettlen oldalra lehet így felmenni a tesztjelszóval,
ez pedig a 192.168.9.1 sebesség mérésre.:DDD

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#18) sh4d0w válasza Jégkokó (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Apróság: van, ahol nincs más lehetőség...

https://www.coreinfinity.tech

(#19) Ragadozó válasza sh4d0w (#18) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ez olyan, mint a t-mobile-t fikázni.
Én ezer éve westel-es/tmobilos vagyok, miért?
Mert pl a műhelyben ahol dolgozom, vagy a telkünkön nincs térerő a többi szolgáltatónak...
Ja és unokatesoméknál (Balatonalmádi, nem laktam mindig Pöst vonzás körzetében :DDD ) székre kell állni és az ablaknál telefonálni...
Nem kell szídni senkit, nem azért írtam, hanem más ne essen ugyanebbe a hibákba, és gyorsabban kapjon netet...
Mindeki azt választ akit akar és tud.
Pl. szervizes ismerősöm nem hajlandó Amd -s gépet javítani, mert szerinte azok sz*rok... :W
Nekem 2 is van :DD

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#20) golyani


golyani
addikt

én kaptam eilyen próba ADSL-t modemet összedugtam belőttem miegyéb nme ment aztán vki mondta htelefonálni kell h adjanak felh neevm+jelszót aztán minden ment jól.

(#21) Spyx


Spyx
tag

Hali

Hát lol. Olvasgatom itt hogy így reset meg úgy reset. Addig oké hogy a routert resetelni szoktam néha, mert ugyebár mire van a restart, de az én ADSL modememen nincs is reset gomb. Szal marad a szokásos kihúzbedug módszer. lol.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#22) Allien válasza Spyx (#21) üzenetére


Allien
veterán

A modemek nagy részén nincsen reset gomb, sőt, power se nagyon!;) Amelyiken van, az meg éppenséggel, ha sokat nyomkodják, elromlik. Ha jól emléxem, a dialcom hátán volt egy kis fém kapcsoló, és azt ha használta valaki, elöbb-utóbb, de elromlott a kapcsoló! Ergo, felesleges features!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#23) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Hát ezt jól kifogtátok. :(
Kicsit soknak találtam a T-online ADSL havidíját, de összehasonlítva uncsitesómékéval, akinél a T egyik leányvállalata szolgáltat (gyorsabbat olcsóbban), rendszerint vannak problémái. Van, hogy 3 napig nincs net. Nálam, eddig kétszer fordult elő a két év alatt, hogy nem tudtam kapcsolatot létrehozni, de két órán belül mindig megoldódott. Ügyfélszolgálatot csak hírből ismerem, remélem így is marad. A bekötés a szerződéskötéstől számítva két napon belül megvolt.
Hamarosan lejár a szerződés, de 90%-os biztonsággal már most tudom mondani, hogy nem fogok váltani. Nekem bejött, de sajnos a minőségnek ára van.

Jet

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.