Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) groth99


groth99
tag

ez érdekesnek hangzik, mingyár feldobom a gépre..
amúgy nagyon jó a cikk, gratulálok :R

Metalt a népnek \m/

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

Leszedtem, érdekes kis program...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Mi az a kommerszionális*? Olyanról hallottam már, hogy kereskedelmi vagy fizetős.
Csak egy magyar nyelvünk van, vigyázzunk rá!

A tej élet, erő, egészség.

(#4) cherockee válasza joghurt (#3) üzenetére


cherockee
aktív tag

ráadásul nálunk a kommersz picit mást jelent...egy cikket csak ez a téma is megérne, manapság van pár free license változat is, meg persze kevés értelmes magyarázat magyarul, csak az asva ordibálásai jutnak az emberek fülébe:).

[Szerkesztve]

(#5) cherockee


cherockee
aktív tag

haver, bírlak, de komolyan...paint.net után elkezdtem gondolkodni, hogy be lehetne tuszkolni a kevésbé ismert FREE progik nevét is az emberek agyába, hátha nemcsak warezzal lenne teli minden gép...esetleg még jobban fejlődne a gnu társadalom...már akartam egész korrekt netes kampányt indítani, és látom még van aki fogékony az 5letre, esetleg még alapoz is nekije:)...szóval GRATULA, nagy 5let, nem új, de végre valaki itt is írt róla!

megjegyzés: a program kegyetlen okos, nekem egyik kedvenc free programom...

[Szerkesztve]

(#6) azbest


azbest
félisten

jó az időzítés, épp a napokban kérdeztem ismerőst, hogy milyen vektoros progit ismer :D

(#7) ollie válasza joghurt (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Látom, rád mindig számíthatok. ;)
Javítom a cikket.

***

(#8) ollie válasza cherockee (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi a bátorítást.

Ha neked van ötleted még ingyenes és profi progi ismertetésére, akkor vagy írj róla cikket, vagy küldd el nekem a nevét, és én írok róla.

***

(#9) doc válasza ollie (#8) üzenetére


doc
nagyúr

ha már grafikánál tartunk, nincs kedved összehozni egy Blender cikket? profi, ingyenes 3D modellező/tervező cumó
[link]
egy, a Blenderrel készült ingyenes animációs film:
[link]

(#10) ollie válasza doc (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Húúú, jó ötlet, megnézem mit tudok összehozni ez ügyben. 3d-s modellezőt utoljára kb 10 éve használtam, az is a Povray volt.

Neked van vele tapasztalatod?

***

(#11) doc válasza ollie (#10) üzenetére


doc
nagyúr

valamennyi van, bár nem tartom komoly tudásnak :)
itt van pár dolog amit blenderben csináltam: [link]
szóval ha kérdés van valószínűleg tudok segíteni, vagy ha gondolod átnézem a cikket ha elkészül

(#12) ollie válasza doc (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nos, elsőre nagyon nagy falatnak tűnik nekem ez a program, de gondolkozok rajta. Ha lesz belőle valami, mindenképpen fogom kérni a segítséged.

***

(#13) TheElf válasza cherockee (#5) üzenetére


TheElf
csendes tag

Jobban szeretem a BSD licence (és hasonló licencek) alatt terjesztett programokat mint a GPL licencűeket...

(#14) ollie válasza TheElf (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha mondasz egy BSD licences vektoros szerkesztőt, ami van olyan profi, mint az Inkscape, akkor ígérem, hogy írok róla cikket.

***

(#15) sekli


sekli
addikt

jo kis írás, jo kis program, kipróbáltam...:R

de azt a kocsit painttel is meg lehet csinálni...:D [link]

(#16) ollie válasza sekli (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így biztosan nem.

***

(#17) noreg


noreg
csendes tag


Üdv. mindenkinek.

Ha valaki megtudná válaszolni, az inkscape-el kapcsolatban, ha egy objektumot zárolunk, hogyan lehet az feloldani ? Mert csak szürkében jelnik meg az objketum tulajdonsága, miután zároltam, és igy a rajzom értéktelen, ha nem tudom, kiszedni, azt az objektumot belőle, kezdhetem előlről. :(

A választ, előre is köszönöm.

(#18) Brutforsz válasza noreg (#17) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Lehet, hogy nem a legkanonikusabb megoldás, de működik:

A Fájl / Inkscape-beállítások / Kijelölés párbeszédpanelen a Zárolt objektumok figyelmen kívül hagyása elől vedd ki a pipát, így már ki tudod jelölni a zároltakat is a Ctrl+A segítségével, majd a Tab-bal lépkedhetsz közöttük, s így egyszerre csak az egyik lesz kijelölt, ami azt eredményezi, hogy az Objektum / Objektum-tulajdonságok ablakban kivehető a pipa a Zárolt elől.

Remélem, sikerrel jársz. ;)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#19) Brutforsz válasza Brutforsz (#18) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Utánajártam, tényleg nem ez a kanonikus megoldás. :DDD

A kincstári módszer az XML Editor használata: [link] - az első tipp ír a probléma kezelésének mikéntjéről.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.