Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szia!

Igazából 70k-ért már nagyon jó kis használt gépeket lehet kapni, ami még játékra is befogható, monitorral együtt (crt)
A 256 mega ram pedig szvsz abszolút kevés.

Ami az előnye az a wifi és a hordozhatóság. :)

(#2) Sh4rKy válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Itt a ph-n lehet kapsz jó gépet 70k-ért CRT monitorral, de szerintem aki nem ismeri (sajnos) ezt a helyet, azok újságokban vagy gagyibb helyeken nem bukkanak elfogadható gépekre... =)
de lehet nagyot tévedek...
A 256 mega pedig netezésre + szövegszerkesztésre bőven elég =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#3) Lasi válasza Sh4rKy (#2) üzenetére


Lasi
tag

És mint tudjuk, a ''újságokban vagy gagyibb helyeken'' még mindig sokan vásárolnak.

Azért a 256 mega kicsit tényleg kevésnek tűnik ;)

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#4) #43960832 válasza Lasi (#3) üzenetére


#43960832
törölt tag

Internetre, zenehallgatásra, office-ra BŐVEN elég a 256 mega ram WinXP-vel. Nekem is annyi van, tudom. A lapozófájlom általában 150 mega körül van. ;)

(#5) Borgi válasza #43960832 (#4) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

256 Mb akkor elég ha valami bika procid van és jó alaplapod és NEM celeron, minimum valami p4 3GHz, sempron 2800+ és fölötte.

office-ozáshoz meg pont kevés a 256 ha télleg használod is a progikat. Ha csak 1-2 szöveget szerkesztesz és 1-2 kicsi táblát csinálsz akkor ok de én nagyobb állományokkal szoktam dolgozni nem beszélve tesomról akinek a 65k cella általában nem is elég, na ide kell az 1 giga ram minimálisan. pl 1-2 müveletnél még az ő 1 giga ramja mellett is küzd pár másodpercig a gép

netezés: próbáld ki IE7 -et mondjuk 4 alapértelmezett füllel. :) és jó ebédfőzést mire megjeleníti öket 256-al :) (nem 4 db about:blank :Y )

nekem ez a véleményem, vitákra nyitott vagyok de az én 512-met is sokszor kevésnek érzem.

üdv


[Szerkesztve]

Resistance is Futile!!

(#6) #43960832 válasza Borgi (#5) üzenetére


#43960832
törölt tag

Egy kicsit kérdezősködjél még itt a fórumon a bácsiktól, aztán újra elővesszük a témát.

Jah, és próbáljunk azért a valóság síkján maradni. ;)

[Szerkesztve]

(#7) Gabe16v


Gabe16v
csendes tag

Hmm...
Én eddig ahány nx9010-9020-as notebookot láttam, mind kegyetlen lassú volt, és állandóan ment a procihűtő venti rajtuk. Barátnőmnek egy nx9010-es van 512 ram-mal, és pentium 4 procival, de fél éve könyörgöm neki, hogy hajítsuk ki az ablakon. Gondoltam szétkapom, mert hát mégiscsak ezzel foglalkozom, és megpróbálom kipucolni a hűtőt, új zsírt rárakni, kicsit megpolírozni, hátha jobb lesz a hűtése szegénykémnek, és lehet vele úgy skype-zni, hogy nem csak a ventilátort hallják a másik oldalon... Miután elrepedt 2 műanyag klipszecske, és átolvastam a HP LEÍRÁST, elkönyveltem, hogy kurva nehéz a prociig eljutni. A mai HP notikon meg csak leveszed a billentyűzetet, és ott van minden... Úgyhogy - tényleg nem sértésből - nézzél körül, hogy ilyen áron, vagy közel ennyiért milyen toshibákat, vagy ibm-eket lehet kapni, mert ezerszer jobbak mint a HP nx9010-9020...
Gabe

Üdv

(#8) Sh4rKy válasza Borgi (#5) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

na akkor nézzük

én megmondom őszintén nem használok nagyon excelt, nemtudom miért, de nem szeretem... lényegtelen
anyám viszont most abban csinálja a leltározást és nála 800sor és soronként 6-7 oszlop van... semennyire nincs belassulva és tökéletesen elég
az IE7 teljesen más tészta, az lehet belassul bár soha az életbe nem próbáltam még XP alatt
meg szerintem neki bőven elég az alap ie6...
a celeronról annyit, hogy ne téveszd össze az asztali gépek celeronjaival, mert álítólag ezek is gyorsabbak, ugyanúgy mint a sima Intel Pentium Centrino M 1,5GHz is gyorsabbak sokkal mint egy sima 1,5GHz-s asztali p4-es...

Gabe:
a cpu ventije nálam csak és kizárólag akkor kapcsol be amikor elindítom a gépet és soha többet nem hallottam még utána
nemtudom nálad mi a gáz vele :F

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#9) bambano válasza Sh4rKy (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az én méréseim szerint (superpi szerű programmal mérve) a pentium D akár 40%-kal hosszabb ideig is számolhat, mint egy pentium M, ha a futási időt korrigálom az órajellel (magyarul kiszámolom, hogy ugyanaz a proci 1g-s órajelen mennyi ideig számolt volna). Az 1.6-os PM nagyjából 2.245-ös PD-vel van pariban.
Úgy tűnik, a p3 a leghatékonyabb architektúra jelenleg, sajnos opteronos mérési eredményem még nincs, de lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Gabe16v válasza Sh4rKy (#8) üzenetére


Gabe16v
csendes tag

Lehet, hogy azért, mert Celeron...

Centrino pedig egy mobiltechnológia= Intel Pentium vagy Core/Core2 proci és Intel WLAN párosa. Kéretik tehát nem csak a procit megnevezni így.

IE7 sem terheli le jobban a gépet tapasztalataim szerint, mint az előző, sőt szerintem gyorsabban bejön pl. a főablak, amikor rákattintasz. Asztali celeronok azért erősebbek, mert nagyobb a frekijük. Ugyanazon frekin valóban gyorsabb a celeron m...

Nem csak nálam lehet a gáz, mert mondom ahány ilyet láttam, mind uolyan volt. De örülök, hogy Neked (még?) nem olyan!

Üdv

(#11) Blaise válasza Borgi (#5) üzenetére


Blaise
veterán

ki netezik itt IE 7-el ? :D

[Szerkesztve]

(#12) Sh4rKy válasza Blaise (#11) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

én, de vista alól:DDD

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#13) Kantorpe


Kantorpe
tag


En hasonlot hasznalok csak p4 2.66 proc meg 512 ram kisereteben, nincs ra panasz.

Max. a hangja, a celnak tokeletesen megfelel.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14) Borgi válasza Blaise (#11) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

ÉN használom mert IE 6 elvileg benyel mindent, firefox meg nem fogott meg :) opera nemtetszik :) ugyhogy marad ez. a biztonságról meg majd a routerem gondoskodik amit IE7 nemtud :)

Sh4rKy:
celeron M télleg jobb mint sima cerka mivel már újabb generáció és több a cache-e :) de attól még közelsem hoz egy Centrino-t vagy egy AMD procit :)
Cerkáról csa anyit hogy 2,53 GHz-es celeron 2 perc fölött teljesíti 1M -et :( öcsém gépében ilyen dobog 775-ös :) tipusát nem vágom fejből :) D 325 vagy valami ilyesmi :)

Pentium M 745 és C2D T7200 procikat ismerem mert tesom laptopjaiban azok vannak:)

azok azért egész más kategoriában jáccanak mint Celeron M

superPi ideje 745-nek lordtom oldalán van: 45 sec :) T7200-at nem validáltam de elsőre 26 sec volt 1M :) énis csak lestem :)

bye

Resistance is Futile!!

(#15) Borgi válasza #43960832 (#6) üzenetére


Borgi
aktív tag

Amúgy 2 hete direkt kipróbáltam hogy muzsikál a gépem 256 MB rammal mivel 333 helyett 400-on akartam ramokat hajtani. VIA KT400 csak 1 modult kezel 400-on ha 2 van akkor max 333 ha 3 akor 266 :( gáz de [még] ez van csak :) a gép amúgy 4 éves és még nemsok oylan játék volt amit azért ne tudtam volna elindítani rajta élvezhető szinten. pl Infernal maxon megy :) AF és AA persze csak 1-esen van :)

256 rammal elég szégyenletes volt a sebesség. Nem is mertem a játékaim zömét elindítani.

bye

Resistance is Futile!!

(#16) #43960832 válasza Borgi (#15) üzenetére


#43960832
törölt tag

Hát 256 mega rammal nem is kell játszani... ;]

(#17) erdey_a


erdey_a
őstag

Nos, hát örülök, hogy valakinek örömet okoz egy HP nx9020. Persze ha nekem lenne ilyen otthon, akkor én is ezt tartanám az istenek ajándékának. Csakhát itt figyel a kezeim alatt az egyel nagyobb tesója, az nx9030, mint céges gép. :)

Mindösszesen egyetlen, az elmúlt 2év alatt is megszokhatatlanul bosszantó hibáról beszélnék csupán. Ez pedig az iszonyúan vacak billentűzet. Bár a gép teljesítménye irodai alkalmazásokra bőven elég, egy profin gépelő irodai alkalmazott kardjába dőlne, mert negyon lassú a billentyűzet, a kettőzött betűk 60%-át javítani kell, mert nem követi le.
Illetve a billentyűzet komoly mértékű süppedése is nagyon zavaró.

Azért ha odahaza lenne egy ilyenem nem sírnék :) Bár nálam a limit notiban az, hogy a VGA-ja bírja el legalább 800x600-ban fullon az F1-2002-t :DDD

Vérboci

(#18) agent_k válasza Gabe16v (#7) üzenetére


agent_k
őstag

Igen! Van nekem is egy acer travelmate 230. Régi, de legalább lassú. Mondjuk úgy nagyon. van abban 768 mega ram, de igazából nem jelent semmit, hiszen a proci fogja vissza a dolgokat.
Nekem is jár a venti szinte állandóan. Szét akartam szedni, hisz valahol ez a szakmám egy részét képezné. No kicsavartam minden csavart amit csak láttam és nem jött szét. Feszegettem, de tartotta valami amit nem láttam. Hát inkább hagyom.

Más: Mindenki azokról a laptopokról ír, amiket nem játékra használ...
Nem kell játékra, dehogy kell, jaj hogy kéne... minha ez megvetés lenne, hogy játékra is akarná valaki használni...

Miért nincs valaki, aki leírná bátran: Igen én játékra _is_ akarom használni. Nem lehet, hogy mindig mindenki szöveget szerkeszt :)
Leszek én az első. Nem fogom megszivatni magam, ha egyszer veszek egy másik laptopot, hogy te tudjak egy kicsit kikapcsolódni vele.

(#19) 7


7
addikt

HPról annyit, hogy közel 2 éve kaptam meg a notebookomat, nem nagyon kímélem, rengeteget utaztatom, így elő is jönnek rajta a fizikai hibák.
Egy idő után szinte szétesik, ha sokat hurcibálja az ember, ráadásul bizonyos problémáit (thx Guga and didyman) nehéz javítani, ill. hivatalos szervízben meg veszettül költséges. Amiben biztos vagyok közel 2 év HP után, az az, hogy legközelebb semmiképp sem ezt veszek, bármennyire is neves márka. DELL masinériák nagyjából hasonló ár/érték arányban vannak, sőt, talán még jobbak is kicsivel, úgyhogy, ha a fentiek is azt akarják, legközelebbi ketyerém majd egy DELL lesz.

(#20) Sh4rKy válasza erdey_a (#17) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

iszonyúan vacak billentűzet. Bár a gép teljesítménye irodai alkalmazásokra bőven elég, egy profin gépelő irodai alkalmazott kardjába dőlne, mert negyon lassú a billentyűzet, a kettőzött betűk 60%-át javítani kell, mert nem követi le.
Illetve a billentyűzet komoly mértékű süppedése is nagyon zavaró.


ezzel tökéletesen egyetértek...
nem nagyképűzésből, de országos versenyen még anno 3. lettem szóval elég gyorsan írok és hát igen, körülbelül fele olyan gyorasn írok a notin mint egy normális kis billentyűzeten.... =)
szóval igen, elég idegesítő tud lenni, dehát notin nem kell 10 perc alatt legépelni 1,5-2 oldalakat... =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#21) .-Cs0SzA-. válasza 7 (#19) üzenetére


.-Cs0SzA-.
aktív tag

Szerintem pedig a HP az egyik legmegbízhatóbb márka a laptopok között.
Egy jó ideje használok egy nx6110 es laptopot (1,4MC , 512ddr) és majdnem teljesen meg vagyok vele elégedve.
Elég csendes, anyagminőségre 5/5 , nem recseg, a gombok miután megszoktam(desktopról) már tökéletesen kézre állnak, könnyű (2kg),szép a kijelzője, és nem utolsó sorban kezel monitort is .
Az más dolog, hogy kicsit már elavult, de az XP elég gyorsan fut rajta, internet, office, filmek zenék dvd(pörkölés is) minden jó rajta. Az 512 Mb ram talán néha kevés, dehát ez van.
A családban van még két üzleti HP noti, azok is köszönik jól vannak, egy két apróbb hibától eltekintve(amik a nem rendeltetésszerű használatból fakadnak) tökéletesek.
Mikor eldöntöttem hogy laptopra váltok nem szerettem volna HP cuccot, FuSi ban gondolkoztam, mivel ilyen árért komolyabbat kaphattam volna, de nem bántam meg hogy mégis ilyet vettem, egy pár ismerősömnek van FuSi,Acer notijuk és mindíg csak a baj van, driverek hiánya,melegedik, ez nem jó az nem jó.
Mióta megvettem ezt, ugyanazt a windowst használom, és semmi baja se volt még(kopp-kopp).

(#22) 7


7
addikt

Felhívnám rá a figyelmedet, hogy rengeteget (értsd: nagyon sokat) hordom mindenfelé, mindenféle körülmények között, ami ugye a fizikai gyenge pontjait igencsak kihangsúlyozza. A belsejével nekem sincs semmi gondom, tényleg jó, nem anyáztam még amiatt, hogy a vinyó/proci/vga/bármi más rosszalkodott volna, de, lévén a HP inkább üzleti notebookokat gyárt, nem elég strapabíró az én igényeimnek.

A DELL-re azért vagyok kíváncsi, mert egyrészt már régebben is érdekelt a márka, másrészt eddig viszonylag kevés negatív kritikát hallottam róla (leszámítva pár akksigondot). Úgy vagyok vele, hogy néha jobb kipróbálni valami újat, hátha az még jobb lesz, mint az előző. :)

Szerk: A Windows-telepítés élete a karbantartótól is függ, nekem is sokáig (több, mint másfél év) élt egy telepítéssel, csak aztán meguntam (nem azért, mert rosszalkodott volna, még bírt volna legalább ennyit), és azt mondtam, próbáljunk ki valami újat (így jött először mindhárom *buntu, majd Debian GNU/Linux, jelenleg pedig Arch Linux)


[Szerkesztve]

(#23) TexT-BoY válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Szia!:DD
A családba van egy ilyen noti ( az NX7400 melett). Jövöhéten veszek bele Pentium M procit , 256 ramot és belső wifit, az eredmény 30e Ft ráköltéssel egy elég jo kis gép lesz. :).

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#24) ASUS911


ASUS911
csendes tag

Szerintem jó kis gép otthoni netezésre,filmezésre. főleg most már elég olcsón hozzá lehet jutni.
jó kis cikk köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.