Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Mindent figyelembe véve, nagyon úgy fest, hogy izgalmas következnek.
Azt hiszem hogy kimaradt valami :)

Elgondolkodtató a dolog. Főképpen ez azoknak lesz jó alternatíva, akik mainstream játszani használnák a gépet, és csak másodsorban másra. Nem ismerem a PS3 felépítését, de úgy gondolom valamilyen téren biztos kompromisszumokba kell bocsátkoznia annak, aki ezen kíván mindent csinálni. Pl. DVD-t tud vele majd írni, vagy lehet vele használni nyomtatót, scanner-t :F

[Szerkesztve]

(#2) yksz


yksz
aktív tag

Ebből érzésem szerint megint pc/konzol vita lesz Én spec PC párti vagyok és ruhellem a konzolokat. (Mostanra már nem is konzol, csak annak álcázott PC) Egér meg billenytu pfff... Ez hulyeség, a Konzol ha már valamiért, akkor legalább azért legyen konzolh azzal az izével lehet rajta játszani amit karnak v tomisén h hívnak:S Sztem alapjában nem stratégiajátékokra, hanem sport v valami ilyesmi JÁTÉKOKRA lett kitalálva. Nem filmnézésre, meg egyéb dolgokra amit elcsórnak a PC-kbol. Jó, most me´g sokkal olcsóbban kijon az egész mintha egy kb. hasonlóképpen felszerelt gépet vásárolnál, de nem kell 5 évet várni ahhoz h a gép jobb és olcsóbb legyen. Már csak azt várom mikor lehet bele akár magadnak is írni játékokat, eg designolni, meg netezni, meg mikor koppintják le az egész pc-t és adják ki KONZOL néven (v lemaradtam valamirol? :F )

Fly away my precious knowledge fly far away

(#3) moma válasza DarkByte (#1) üzenetére


moma
őstag

Köszi a hiba javítást. :DDD

Szerintem elvileg pont, hogy nem csak csak játékosoknak lehet jó. Amiket írsz azok jogosak, még hozzátenném az aránylag kicsi vinyát is. De szerintem ezek ha akarják - és miért ne akarnák - akkor megoldhatók lesznek. Van rajta USB 2.0 Wifi és bluetotth is. Mindenesetre lehet ennek kellett volna szánni egy bekezdést, talán majd este bele is rakom.

we all deserve a bit of luck.

(#4) Grafiqs válasza yksz (#2) üzenetére


Grafiqs
őstag

Megkérdezném miért fáj neked, hogy a konzol képességeit bővítik. Ha mást nem alkalmassá teszik (ha teszik) arra, amire eddig nemvolt. Nevezetesen, hogy az eddig a stratégiai játékokat játszók számára is alternatíva lehessen.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#5) moma válasza yksz (#2) üzenetére


moma
őstag

Szerintem itt lehetőségekrül van szó. Nem arról, hogy neked billentyűzetes verziót kell venned, vagy, hogy muszály filmet nézni rajta. És szerintem az vitathatatlan, hogy ezzel kitágulnak a lehetőségek, amire használható lesz. Akinek spec igényei vannak bármelyik téren az nyilván nem ilyen masinákat fog választani. Abban viszont teljesen egyet értek veled, hogy elég elmosott a határ a PC és a konzol között. A PC egy könnyebben bővíthető és testereszabható konzol ;]

we all deserve a bit of luck.

(#6) Kraptor válasza moma (#5) üzenetére


Kraptor
őstag

Ha jól emlékszem még anno a Ps2nél is voltak ilyen ötletek/infók, stb. Az a baj ezzel szerintem, hogy itt ugye nem fejlődik a hardware, nem tudsz ramot, vidkarit, stb cserélni hanem egy adott hardwered van 4 évig ami elég sok idő azért.

(#7) VladimirR válasza Grafiqs (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lehet az zavarja, hogy hogy eltero eletciklusu eszkozoket akarnagy osszezufolni egetlen dobozba
legegyszerubb pelda erre, hogy 5 ev elteltevel, mikor uj konzolt veszel, mert addigra a birtokolt mar elavult, dobhatod ki vele a bluray lejatszodat is
felhasznalastol fuggoen egy pc eletciklusa is lehet joval tobb, vagy akar joval kevesebb, mint 5 ev

egyebkent van konzolra startegiai jatek, en anno nintendo-n lattam starcraft-ot

p.s.: msn-en tudsz lenni?

moma: nem biztos, hogy korrekt modja az ervelesnek, hogy a windoze, vagy office araval hozakodsz elo nem sokkal azutan, hogy eppen a regioban oly jellemzo szoftverkalozkodast emlited

[Szerkesztve]

(#8) moma válasza VladimirR (#7) üzenetére


moma
őstag

OK, igaz, azaz előny tényleg csak a megvett win-hez képest van, tehát az OS-ek közötti előny és nem a PC-hez képesti. Csak úgy gondoltam muszály beszúrnom legalább egy mondatot, hogy igen én is tudom, hogy a pc-re lehet másolni a ps3-ra meg ki tudja, mert különben (jogosan) ez lett volna minden hszben és hát talán nem pont a legjobb helyre került az a mondat :U :D Nem tom, hirtelen, hogy lehetne ezt jobban és lassan mennem kell most. Este majd lehet átfogalmazom, ha nem leszek lusta, de nem igérem ;]

A különböző életciklusra: ez is igaz, de egyéb termékeknél is az egészet kukázod, vagy adod el. Welcome to the new world. Anyagilag még így is jobban járnak a legtöbben a teljes konzol cserével (pláne ha azért a régit valamennyiért el is adja). Ha meg azt nézed úgy ahogy egy pcnek lehet hosszabb az életciklusa, mint 5 év, úgy majd a ps3nak is lehet. Nem játszol a ps4es játékokkal (ekkor sem lesz akkora a lemaradásod mint egy 5 éves pc nél) és maradsz a mindennapi otthoni PC-s felhasználásnál. Korábban volt még egy kérdés a nem játszókra vonatkozóan, amire még eszembe jutott, hogy ez eddig a gyakolatban úgy volt, hogy nem fejlesztet és valami iszonyat gyenge gépe volt, teljesen jogosan. Viszont ennek az ára az volt, hogy ha mégis nagy ritkán kedve volt sem játszhatott a friss játékokkal. Ha viszont konzolja van ezt is nyitva hagyja maga előtt :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#9) rudi


rudi
nagyúr

A PS3 tudományos munkában is nagyon jó, hiszen így lehet legolcsóbban cell processzorhoz jutni - bőven a piaci ára alatt. Ha emészti majd rendesen a Linuxot (miért ne tenné?) lehet majd clusterbe szervezni meg minden :) Persze, ennek a Sony nem biztos, hogy örülni fog, hiszen a PS3-as bevételeket a szoftvertől várják. Home szinten viszont nagyon jó + reklám, hogy nem csak gamera jó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) yksz válasza Grafiqs (#4) üzenetére


yksz
aktív tag

Úgy ah van nekem az egész konzol létezése fáj és most elnézést kérek mindenkitol aki konzolpárti, de ez az én véleményem. Úgy az egész létét nem értem. Elmeĺetileg kifejezettem gamelésre van ''hangolva'' nemde? Namost ha valaki úgymond pro gamer akar lenni, az viszont tuti nem konzolt fog venni és enm fogja sajnálni minden pénzét a PC-jére kolteni ( mert még sztem mindig tobb pénzt lehet keresni PC-n gameléssel, mint konzolon, javítsatok ki ha nem így van). Aki meg nem akar pro gamer lenni, mert annyira nem érdekli a játék, az minek vesz konzolt? Ha nem érdekli a játék nem is kell h igényes legyen(persze lehet igényes ettol fuggetlenul), akkor meg viszona PC ugyanúgy visszatudja adni az elméleti konzol hangulatot, veszel egy pár forintos kart és keśz. Aki meg csak azé veszi h elmodnhassa a gazdag amerikai barátjának h nekem meg már van PS3-mam, hát istenem nem szólok bele h mire kolti a pénzét. Én a koznolban nem látok semmit, mitn a sony-nak, MS-nek, nintendonak meg egyéb iylen fejlesztocégeknek egy kis extra zsbpénzt. Én nem adok nekik, van nekik elég.

Fly away my precious knowledge fly far away

(#11) Zull


Zull
senior tag

Ez a jon a konzol viszlat pc vizio nagyon szar mar bocs... A konzol max a gamerek egyeb igenyeit fogja kielegiteni, de semmi mas... Megnezhetnenk hogy a gamerek hagy szazalekat teszik ki az osszes pc hasznalojanak, sztem meglepoen kicsi eredmenyt kapnank... Egy titkarnonek meg minek durva grafika? Egy rendelobe minek durva grafika? Egy 14eves msnezo csajszinak minden durva grafika? Vagy sok mem? A pc azert pc mert mindenki az igenyei szerint rakja ossze... A konzol soha de soha nem fogja kiutni a pc-t a nyeregbol... Max kesobb egy nembovitheto, szep muanyag dobozban levo, giccses szonyegdiszlesz, amit pc utanzatnak fognak hivni...

(#12) al_age válasza yksz (#10) üzenetére


al_age
senior tag

Miért vesz az ember konzolt?
A saját esetemet tudom leírni. Azért vettem, mert nincs pénzem a pc-m folyamatos fejlesztésére és játszani is szeretek. 2003-ban vettem 60.000 Forintért egy PS2-t és még mindig jönnek ki rá jobbnál jobb játékok, amiket ha beleteszek a gépbe mennek. KB 2 éve vettem használtan egy 9800pro-t 40.000-ért. Nagyon örültem neki, hiszen akkor szinte kivétel nélkül fullosan mentek a játékaim. Amik akkor megvoltak persze még most is mennek, de az újabbak...
Jelenleg ott tartok, hogy ha meghal a 9800pro max egy 9550-est (vagy hasonló teljesítményűt) fogok venni, mert olcsó és nem játszok pc-n. Arra ott a konzol...

Szóval (majdnem) ahány ember annyi vélemény és szempont.

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#13) Wolverine válasza Zull (#11) üzenetére


Wolverine
félisten

Több játékot adnak el konzolra, mint PC-re. (összesített darabszámokról beszélek...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) yksz válasza al_age (#12) üzenetére


yksz
aktív tag

És miért fontos az h elmondhasd magadról h nekem fullos grafon megy midnen játék? Nekem GF 4em van, de tavalyig mindent játszottam amit akartam, nemtagadom, mostanság már olyan h NFS Carbon meg Godfather nem indul, bár ezekbe még kozrejátszik a 256MB ram-om is. 5 éve vettem a cuccot és nem sokkal tobbe jott ki az egész mint 75000, azóta csak HDD-t vettem bele, meg porkolot. És nem csak játszok rajta, hanem minden egyebet, amit csak akkarok. én nem fogok 60000-et azé kidobni h full garfon játszahssak 5 évig... és semmi mást. Wolverine: Szted ez miért van? Mert a konzolguruk nemtudják lemásolni (CSÚNYA DOLOG A MÁSOLGATÁS ÉS ILLEGÁLIS IS) maguknak a konzolon a dolgokat, megteszik helyettuk a pc-sek, akik ezért akár pénzt is kérhetnek, kérnek is és máris visszajott neki az a pár 1000 Ft plusz amennyivel tobbet koltott. Ezért is van a konzol, a PC-sek csúnyák és lemásolják maguknak ami kell neki és ezért sok pénzt lopnak a fejlesztoktol, akik ezt a konzolosoktól húzzák vissza, azzal, h a konzollal nem lehet másolgatni oylan konnyen

Fly away my precious knowledge fly far away

(#15) Wolverine válasza yksz (#14) üzenetére


Wolverine
félisten

Nyugaton a PC-s játékokat is megveszik, nemcsak a konzolosokat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) Zull válasza Wolverine (#13) üzenetére


Zull
senior tag

OMG OMG... LOL... AAAAAAAAAAAAAAAAA, kikeszulok komolyan... A pc-t a konzol rivalisakent tekintitek de csak jatekban... Kit erdekel hogy mennyi jatekot adnak el? A pc lete sohasem a jatekoktol fugg fuggni... Az okot hogy miert marad fent azt meg mar fentebb leirtam...

(#17) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Én örülök ennek a konzol újításnak, pedig én sem hiszem, hogy venni fogok valaha az életben. Viszont egyre nagyobb konkurenciának fog számítani a PC gyártásban, játék fejlesztésben..., és hátha hatással lesz annak árára is.
Éljen a mindentudó vas, a PC. :R

(#18) Zull


Zull
senior tag

Az a fun hogy mindenki csak a sajat szemszogebol kozeliti meg a dolgokat... Ezesetben mindenki a jatek felol... Nezzetek mar a globalis populaciot... Nem csak jatszanak ezen a bolygon... Pestiek 70% csak msn.re hasznalja a gepet meg levelezesre... Most johetnek hogy a renderelok emg a programozok se fognak konzolt venni, de az egy nagyon pici reteg...

(#19) Wolverine válasza Zull (#16) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudom, a PC fenn fog maradni; de ez főleg yksznek ment.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) Zull válasza Wolverine (#19) üzenetére


Zull
senior tag

Akkor neki valaszolj :D vagy csinalj egy iet hogy XYZ: es blablabal es Zull: es blablabla, es ugy mar erthetobb is... (me egy ostagnak magyarazom ezt :S lol ma ien napomvan, es amugy szigoruan epito jellegu hsz!)

(#21) hétalvó


hétalvó
addikt

Nem kell irígykedni!!! Jó gép az a PS3. Miért baj az hogy lehet rajta majd netezni és egy otthoni mindenes lehet. Nagyon okos a SONY! Törjék csak le az MS szarvát.

A HDTV-t soha ne felejtsétek ki az árból. Még 600 dolcsi minimum. Az 1080asokról meg ne is beszéljünk.

Noti és XBOX az itthoni park, de ha ilyeneket fog a PS3 tudni. Veszek 1et és nem csak játszani. Jó lesz a gyereknek netezgetni. HDTV úgyis kelleni fog. Akkor meg nem mindegy hogy egy HTPC-t dugok rá vagy egy PS3-at?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#22) Wolverine válasza Zull (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Mondom: főleg. Jelenleg az a trend, hogy játékra konzol, melóra PC. Ez van, ennek a következménye az is, hogy a legtöbb PC-s játék ma már konzolport..

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) PAraNOia21 válasza Zull (#16) üzenetére


PAraNOia21
tag

Abban teljesen igazad van, hogy a PC fenn fog maradni, de az vitathatatlan, hogy GPU fronton és úgy tűnik már CPU fronton is a játékok azok, amik folyamatosan pörgetik a fejlesztéseket (elég csak arra gondolni, hogy az Intel a 4 magos új prociját az Alan Wake-el demózta), ha a PC teljesen kiszorulna a játék piacról, akkor az nagy csapás lenne szinte az összes hw és sw gyártónak.

[Szerkesztve]

(#24) rudi válasza Wolverine (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez világos, csak kérdés, hogy mennyire fog tetszeni a Sonynak, ha tudományos intézmények ezres nagyságrendben kezdik vásárolni a PS3-at az olcsó cell miatt. A másik kérdés, hogy a tudományos célokra szánt, drágább cellek eladói mit szólnak majd hozzá.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Zull válasza PAraNOia21 (#23) üzenetére


Zull
senior tag

szerintem vitathato :P

''de az vitathatatlan, hogy GPU fronton és úgy tűnik már CPU fronton is a játékok azok, amik folyamatosan pörgetik a fejlesztéseket''

Nem, a piaci verseny surgeti a fejleszteseket... Intel es az amd is egymas miatt fejleszt meg az ati es az nvidia is... A gyartokat nem a jatekok erdeklik csak a haszon... es mikor lesz nagyobb hasznod? Ha jobb vagy a masiknal... Es mivel elegge kozel vannak mostansag a hardware-el ezert nagy a verseny... Az hogy mivel demoznak mit az mar csak a villogas miatt van... Es nem celhardware-t fejlesztenek szoftware-hez (csak ritkan) hanem forditva... Kijon egy hardware, es azt kihasznaloan jon egy software...

(#26) Wolverine válasza rudi (#24) üzenetére


Wolverine
félisten

Tippem szerint semennyire sem ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) al_age válasza yksz (#14) üzenetére


al_age
senior tag

Nem az a fontos, hogy fullon van vagy sem (pláne nem, hogy ezt világgá kürtöljem), hanem az, hogy hogy néz ki - ugyanakkor az is tény, hogy nem kizárólag a grafika miatt jó egy játék, de ez is egy szempont. PS2-be berakom a vadiúj játékot és nem kell rá költenem semmit, megy ahogy kell a nagyságrendekkel gyengébb vason, mert a fejlesztőknek optimalizálni kell a fix hardver miatt.

Nincs olyan ''konzolguru'', akinek nincs pc-je. Olyan viszont van, akinek van pénze és nem akar másolt játékkal játszani és megveszi eredetiben.

Mindenesetre látom előző kommentemmel, amiben leírtam, hogy nekem van konzolom szemedben kb az amőba szintje alá süllyedtem, úgyhogy azt hiszem be is fejezem az értelmetlen beszélgetést. Hibáztam amikor beírtam. További minden jót! :)

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#28) Esmein


Esmein
nagyúr

Ott szúrták el, hogy nem fut rajta a wow. Addig nálam esélytelen.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) dabadab


dabadab
titán

A PS3 altalanos celu gepkent valo hasznalatatazert erosen korlatozni fogja a 256 MB RAM-ja.

DRM is theft

(#30) cherockee


cherockee
aktív tag

hát ez nagyon nagy...én már temetni akartam a ps3at, vártam a microsoft psp-jét, meg telefonját, vagy egyből a 2t egyben...
bár nem szeretem a sonyt (memory stick, vaio, egyéb burzsuááá dolgok...no meg a palm eldobása...), de a microsoftal se vagyok jóban, mintha 2 randa dög verné egymást...most hátradőlök és röhögök:D.
különben ne higgyük már hogy az xbox360 bill és egér nélkül marad, meg hogy majd a microsoft nem fejleszt az xboxra mindenfélét...csak persze majd pénzé adja, sajtóközleményben alázza majd a linux-ps3at, the war has just began:D.

viszont van egy jó hírem: verseny lesz, az xbox hamar kidobása piacra kicsit rátaposott a ps3 tökére szerintem, de látom ott se hülyék az arcok...épp nemrég gondolkodtam el azon hogy családapa-rendszergazdagoknak már inkább xbox-pda-noti kombókat ajánlanám, főleg ha majd az xboxon lehet tv-zni, netezni (valaki helyesbitsen ki ha már lehet, soha nem lehet majd hivatalosan, vagy egyéb), esetleg megspékelik a gépeket linuxokkal...

(#31) Wolverine válasza cherockee (#30) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudtommal az Xbox360 már most is támogat nem kevés USB-s egeret és billentyűzetet. A PS3-nak meg tartania kell a Wii-tól is, ahogy elnézem az első cikkeket róla :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) békornél válasza al_age (#27) üzenetére


békornél
csendes tag

pontosan igy van. már nagyon beleuntam hogy állandoan csak tolni ebbe a sz*rba a drágábbnál drágább dolgokat. kell egy konzol (vagy esetleg több :D ), a pc meg megmarad non-game funckiok betoltésére. viszont a tv-játékok terén meg az ''ingyenjáték'' probléma az igazi probléma, ugyanis a jóesetben 10-15ezer forintos játékok megvásárlásával ugyan ott vagy mintha pc-d lenne ....
nincs semmi baj a konzolok grafikai képességeivel, meg szerintem a WoW-ra sem kell sokat várni :)

(#33) lajo


lajo
senior tag

Van egy számítógépem, szeretek játszani, szoktam filmet nézni, netezni de anyagilag nem bírom és nem is akarom követni ezt a tempót ahogy avulnak el a gépek és nem mennek az új játékok. A gép még jópár évig elég lesz dvdre, zenére, torrentre, msnre. Amennyiből meg új gépet vennél, amin minden játék megy, veszel egy ilyen konzolt. Amit kiadnak rá megy, nem akad stb. Bár nem árt hozzá egy jobb nagyobb tv szvsz. Ezt gondolom és szerintem jó cucc pedig még csak az xboxot láttam közelebbről.

[Szerkesztve]

(#34) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Hmm fincsi lenne egy linuxos, megfelelően dokumentált fejlesztőkörnyezettel rendelkező ps3. A jól párhuzamosítható, számításigényes cuccokat érdemes lesz rá portolni/átforgatni. Ha lesz egy kis időm (valszeg nyáron) jobban belemélyedek a dologba. Kiváncsi vagyok mi sül ki belőle.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#35) ollie


ollie
MODERÁTOR

A billentyűzet és az egér nem elég egy strtégiához, ahhoz nagyfelbontásu monitor is kell.
Azt meg végképp nem értem, hogy a cikkíró hogy merészel warezolásról beszélni.

***

(#36) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Számomra a konzol mint alternatíva egyre jobban előretört az Xbox 360 és a PS3 megjelenésével. Végre rendes felbontásban lehet játszani konzolon is. Eddig engem ez tartott vissza a legjobban. Rengeteg tartalék van még mindkét architektúrában, a zárt rendszer miatti optimalizálásról nem is beszélve. Valahogy más érzés egy LCD TV-ről hátradőlve játszani kényelmesen mint görnyedni a monitor előtt, nekem kicsit ebből elegem lett. Szemnek sem olyan fárasztó, kényelmesebb a pozíció is. Ráadásul a HDTV-k ára is mélyrepülésbe kezdett. PS3 oldaláról meg elég komolyan lehet venni a bill/egér támogatást (pl. UT2007 is biztosan). Számomra még talán az eredeti játékok is beleférnek mert már nincs annyi időm/nem akarok annyit játszani, inkább csak a legjobb darabokkal. Ez így kb. 3 havonta max 2 játékot jelent. Nameg persze ezeknek az online módjaik hosszútávú szórakozást nyújtanak. PC fronton meg nevetséges a driverhibás quad SLI, fizikai gyorsítók, X-FI elite pro, Vista rendszerértékels (LOL), stb... Tudtam volna SLI konfigot venni, PPU-val, de már nem a játék motivált...

Ez az én szubjektív meglátásom saját szemszögemből nézve. Szvsz mindig lesz játék pc-n, de egyre többen konzoloznak. Kíváncsi vagyok, hogy vajon mi lesz a helyzet mondjuk 2030-ban.:)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37) moma válasza Zull (#11) üzenetére


moma
őstag

Kizárólag otthoni felhasználásról írtam, abból is az átlagosabb fajtáról. Pont azokról akiket te a 70% ban határozol meg és akik csak leveleznek és msn-eznek (meg modnjuk zenét hallgatnak, dvd-t néznek, szöveget szerkesztenek). Én sem gondolom, hogy egy az egyben tűnik el a PC, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy lesznek ilyen nem csak játékra való kompakt megoldások. Eddig is nyilvánvaló volt, hogy a konzolok óriási előnye, hogy csak egy hardverre kell fejleszteni, ezért sokkal inkább tudják optimalizálni a progikat. Miért ne élvezné ugyan ezt az előnyt miden alkalmazás? Miért hagynák ki ezt a ziccert? Ha tévedek és a PS3-mal ez mégsem fog megtörténni már most, szerintem akkor is ebbe az irányba tartanak a dolgok és akkor majd a PS4 (de ha fogadni kéne én a 3-ra fogadnék). Ja és azt nem hagsúlyoztam elégé asszem az írásban, hogy azért a 600 dollárért messze nem egy csúcs pc-t lehet venni, hanem egy olyat ami néhány éve volt a toppon. Tehát az egyik esetben veszek egy már néhány évvel elavult PC, tehát soha nem élvezem a top játékokat, míg a másik esetben, a kor egyik csúcs gépét kapom ezért a pénzért és minimum 5 évig garantált, ha egy idő után már nem is biztos, hogy a kor szemével nézve a legszebb, de biztosan magas szinvonalú játékokkat (konkértan nem tudom, meddig adják ki a játékokat pl ps2re).

Arra, hogy az Xbox360 is támogat egeret: szerintem itt az fog számítani, ha a Sony (vagy az MS) hivatalosan teljes mellszélességel oda áll mögé, azaz pl lesznek eleve azzal csomagolt verziók. A fejlesztők nem fognak azért RTS-t fejleszteni mert elvben támogat egeret, ha alacsony az elterjedtsége és nem is fő irányvonal ennek növelése az anyacégnél...

Memória: 256 MB elég lesz mindenkinek :DDD

Ja és hibákat asszem már nem fogok javítani végül, hacsak nem kerül elő még több. A hsz-ekből úgy is kiderülnek (és fáradt vagyok és lusta) :D

we all deserve a bit of luck.

(#38) moma


moma
őstag

Egyébként most nincs konzolom, így nem vagyok teljesen tájékozott, hogy hogy megy ez, de egy sima tft-vel nem lehet élvezhető mindőségben használni? Mert akkor az is elképzelhető lenne akár, hogy játszani játszik az ember tv-n, egyebet meg csinálja ugyan úgy egy tft-n, csak a konzollal.

we all deserve a bit of luck.

(#39) yksz válasza al_age (#27) üzenetére


yksz
aktív tag

Nem, Te nem sullyedtél olyan szintre, nálam nem a konzolosok vannak alacsony szinten, semmi problémám veluk, nekem nem ártanak, nekem a konzol árt a létével és van az amoba szintje alatt. És miért jó az, h veszunk egy izét amit konzolnak hívnak és kapunk egy PC-t? És miért jó az, h 5 évig minden játék ugyanolyan szinten van, vagyis nagyon kis kulonbségek lehetnek a fix hw miatt. a pc-ben mennek a fejlesztések évrol évre egyre szebb lesz minden és jobb, ezé is kell hozzá jobb hw. ha nem akarod a jobb grafot, akkor leveszed a grafot, simán fut a vason és úgy néz ki mint egy tavalyi játék... Én kb. az egész konzol létét nem értem, azon kívul h a fejlesztoknek pénz. Én nem is fogok venni konzolt sztem soha, mert a pc tud mindent és ha már egyszer pc, akkor pc-t veszek és nem fogom konzolnak hívni és 5 évig ugyanazzal az eleinte jó, egyre késobb egyre csóróbb vassal játszani 5 évig ugyanazon a grafon.

Fly away my precious knowledge fly far away

(#40) MUŁĐER válasza yksz (#39) üzenetére


MUŁĐER
addikt

És miért jó az, h 5 évig minden játék ugyanolyan szinten van, vagyis nagyon kis kulonbségek lehetnek a fix hw miatt

ez nagyon nem így van, egyre szebb játékok jönnek ki mivel kiismerik a hardware-t a programozók, optimalizálják. Meg konzolnál berakod a játékot és megy, nem kell szarakodni a beállításokkal, tökéletesn fog futni, nem béta állapotban adják ki a játékokat mint manapság pc-re, és nem kell évente súlyos tízezreket költeni rá.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#41) shev7 válasza yksz (#39) üzenetére


shev7
veterán

tenyleg nem ertelek. Nehany hozzaszolassal ezelott leirtad, hogy x eve nem fejlesztettel gepet, a konzollal meg az a bajod, hogy nem lehet/kell fejleszteni... :F

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#42) thaler2 válasza yksz (#39) üzenetére


thaler2
senior tag

Sz.tem te nem vagy tisztában, hogy milyen játékok vannak konzolra, és milyenek pc-re. Nem gondolod, hogy talán ez a legfontosabb szempont, a konzol melletti döntéshozatalkor.

(#43) Ste


Ste
addikt

nofene
akkor jól tettem hogy eladtam az asztali gépem és konzol felé kacsintgatok ;)

(#44) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Számomra a konzol a Playstation; nem a PS2, nem a PS3, hanem a Playstation. Az konzol, a többi már buta PC (itt most természetesen nem beszélek a hordozható gépekről). Ha viszont PC, akkor ne buta legyen, hanem tudjon mindent, ami egy átlagos felhasználás során kell.

Egyébként képzeljétek el azt a helyzetet, amikor az olcsó Cell-ek miatt hirtelen megugranak a PS3 eladások, ámde közel sem fogy annyi szoftver; Sony ezt detektálja, majd rájön, hogy tulajdonképpen az ő kezében van az egész piac, akkor egy hálózaton terjedő frissítéssel ellehetetleníti, hogy a mindenféle linux-rendszereket futtatni lehessen... Szerintetek ez teljesen utópia, ismerve a Sony legújabbkori történelmét és baklövéseit...?

https://www.coreinfinity.tech

(#45) HavocS válasza ollie (#35) üzenetére


HavocS
senior tag

Savanyú a szőlő? Ilyen aláírással felesleges is kérdeznem bármit, BSA boy. Nyugodtan lehet hisztizni, attól még valós tény marad az, hogy játékok lemásolhatósága bizony szempont ott, ahol az átlagfizetés egyötöde/egyhatoda egy konzol játék, amit két-három nap alatt végigviszel. ''Hogy merészel'', rotfl. Mi vagy te, helyi AVH?

(#46) bozont válasza yksz (#39) üzenetére


bozont
veterán

''És miért jó az, h veszunk egy izét amit konzolnak hívnak és kapunk egy PC-t?''
Mert mondjuk szomszéd Pistike nem hívogat át állandóan, h miért fagyogat a gép, miért indulgat újra, miért jön be állandóan a kékképernyő, miért van annyi vírus a gépen... :U

''És miért jó az, h 5 évig minden játék ugyanolyan szinten van, vagyis nagyon kis kulonbségek lehetnek a fix hw miatt.''
Talán mert mivel nem kell azzal foglalkozni, h vmi tuti kis ütős engine-t összedobjanak(max kisebb optimalizálások), jut idő normálisan összerakni egy játékot.

De tényleg, én azt veszem észre, h manapság pc-re a csili-vili grafika számít igazán, de a belbecs az egy nagy NULLA :( Már jóideje egy játék sem tudott igazán odaszegezni a monitor elé. Most éppen egy PS2 vásárlása mellett döntöttem, mivel rengeteg jó gáma van rá, ami semmi másra, és szerintem egyáltalán nem csúnya a grafikája, főleg ha azt nézzük h 500MHz-es proci és 32Mb(ebben nem vagyok biztos) ram dolgozik benne. Nekem sincs anyagi és lelki erőm h állandóan az újabbnál újabb hw-ket vásárolgassam, a gép marad: filmezni, netezni, zenét hallgatni, muka, talán néha egy-két régebbi játék ami nincs ps2-re.
Konzolon több kihívás van számomra a játékokban, míg pcn, mikor leülök egy fps elé, kb10perc mire kiismerem és alig van kihívás. Nemegy játékot megerőltetés nálkül toltam végig a legnehezebb fokozaton.
Most keresgélem a Carmageddont, az egyik kedvenc játékomat, lehet h ronda( márakinek :U ) és pixeles, de nagyon élvezetes köröket nyomtam vele :C :R De ott van még a Diablo, Duke Nukem 3D, Shadow warrior, Doom I-II, Wolfenstein stb. Sőt, asszem mindet végigtolom megint.


Tudod, elég ellentmondásos vagy:
''Én nem is fogok venni konzolt sztem soha, mert a pc tud mindent és ha már egyszer pc, akkor pc-t veszek és nem fogom konzolnak hívni és 5 évig ugyanazzal az eleinte jó, egyre késobb egyre csóróbb vassal játszani 5 évig ugyanazon a grafon.''

Azt írod h elég régi géped van(ha jól emlékszem egy gef4-et is említettél). Akkor most te nem 5 vagy sok évig használtad ugyanazt a hw? :F Amin már talán a legújabb játékok nem futnak, vagy elég játszhatatlanul, míg az 5 éves konzolon a ma megírt játék még 5, 10, X ( na ez már kicsit túlzás tudom :D ) év múlva is ugyanúgy fog futni.

Ui.: Ja, és no offense! Én így gondolom, saját vélemény.

[Szerkesztve]

(#47) bozont válasza Zull (#25) üzenetére


bozont
veterán

Az én elméletem tömören: a hw fejlesztők pörgetik( nem véletlen sztem az intel, amd,nvidia,ati logó felvillanása a játékoknál :U ) a sw fejlesztöket, h minél erőforráséhesebb motorokat írjanak, ők meg fejlesztik az újabb, erősebb, drágább hw-t alá.
Mégrövidebben: célhw-t fejlesztenek a célsw alá :))

(#48) emvy


emvy
nagyúr

Belegondolt mar valaki abba, hogy a PS3 mindosszesen 256 MB altalanos celu RAMmal rendelkezik? Multitaszkra ez nem igazan alkalmas...
Raadasul a Sonynak egyaltalan nem erdemes Linux futtatasra kepesse tennie, mivel a konzolt veszteseggel adja el, a jatekokon jon vissza az ara.

A cikk tobb ponton tartalmaz elvi hibakat, hogy mast ne mondjak, a Linux es a jatekok kapcsolatanak javulasa a PS3 okan...

while (!sleep) sheep++;

(#49) moma válasza emvy (#48) üzenetére


moma
őstag

Hát fogalmam sincs mi a linux minimum ram követelménye, amin már egész jól megy, azt meg pláne nem tudom, hogy ennél a gépnél mennyi lesz. Szerintem azért nem lehetetlen, hogy a 256 elég legyen. Valami linux guru ezt tisztába tehetné esetleg.

Az, hogy képes a linux futtatásra az nem túl kétséges, a kérdés inkább az lesz, hogy támogatja e hivatalosan is a sony. Azaz lehet e majd letölteni a ps3 hoz tarozó webes szolgáltatáson keresztül, az írásomban linkelt cikk szerint igen. (kicsit utána olvasva az is kiderül, hogy az is a lehetőségek között volt, hogy minden ps3 winyán lett volna gyárilag linux)

Az elvi hibát nem értem. Veszel egy masinát, amin játszhatsz is és egyebet is tehetsz vehetsz és mindezt win nélkül. Eddig ez nem ment. Most lehet, hogy fog.

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#50) yksz válasza bozont (#46) üzenetére


yksz
aktív tag

de, igen, egy kicsit ellentmondás amit írtam, de ha jobban belegondolsz és már az anyagi oldalát nézzuk az egésznek, mert engem kulonosebben a grafika nem érdekel, csak ne akadjan a game, akkor már vehetném 60k-ért a konzolom, nah meg + bele a gamek(nem vagyok tisztában az árukkal). Most van a masinám, Jó régi. Proci+alaplap+hdd meg egyéb ilyen apróságokon (még) nem múlik nekem h elindul-e a gmae v nem. Szal legfeljebb ramot+ karit kéne vennem. És ha nem akarock hipphopp csúcskategóriás vasat(márpedig minek az nekem, ami most van 5éve sem vtl az...) akkor megúszom sokkal olcsóbban a 2 cuccot mint 60000 foként ha még lesz olyan szerencsétlen e-bayen v akárhol aki megveszi tolem a régieket. És én pc-n gamek árát nem számolom, igen letoltom, de ezzel még nem kovetek el bunt, az kovet el bunt, aki megosztja, én meg nem osztom meg... (de ez megint más téma)

Fly away my precious knowledge fly far away

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.