Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Ház festés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Helló! Tetszik a téma, már jómagam is gondolkodtam rajta, hogy egy régebbi ATX házamat majd a nyári szabadidőmben elkezdem kipofásítani, hátha kisül valami jó belőle. :) Viszont hiánylom a cikkből a képeket, meg esetleg néhány mondatot a készítés fázisairól a képekhez. Tudom, lehet kismillió gépmod-os oldalt találni a neten, de egy noob-oknak szóló cikksorozatot szívesen olvasnák gépfestésről magyarul :D Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy mindenképp fogj neki egy ilyennek, csak hátha ösztönzőleg hatok :)

(#2) BloodRay


BloodRay
veterán

Kössz az élménybeszámolót! Azért tényleg megnéznénk sztem pár képet, hogy milyen is az eredmény/mit várjon az ember? Gratula egyébként!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3) ALI_G


ALI_G
veterán

képet PLS!

(#4) bandiras2


bandiras2
senior tag

[link]
[link]
[link]
[link]
:C
Van mit tanulni a nagyoktól, de hajrá! Képet kérünk!!!


[Szerkesztve]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5) BloodRay


BloodRay
veterán

Hehe kössz bandiras2! :D Nagyon súlyos! Ott van az úriember! :R
Megdobhatna egy képecskéjével! :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Én is lefestettem a házam,de sajnos lepatogzik róla a festés,meg kellet volna csiszolnom de szörnyen karcos letta tesztfelület festés után is ezért hagytam. Lehet nem használtam elég finom csiszolót.

(#7) BloodRay


BloodRay
veterán

Japp ilyesmik miatt volnék kiváncsi én is, hogy milyen eredményre lehet számítani. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) Hemi 426/RT


Hemi 426/RT
aktív tag

az attol függ mit akartok eggyáltalán?!
ha csak simán renova egyszerü a helyzet.
ha csak szin váltás az is
de ha ilyen airbrush-os kecot akartok késziteni az már nehezebb.
lássuk az elsőt:
- kipakolod
- kitakaritod,kimosod előlapi panel ki
- esetleges modolás plexi ablak kivágás uj venti helyek stb stb
- csiszi miszi auto fényezésből illetve autofestékboltból lehet meriteni a segéd anyagokat
szerintem a legmegfelelőbb a p800-as csiszolopapir(avatatlanoknak: a számok csiszoloszemcsék per négyzetcenti minnél naggyobb a szám annál finomabb annál kissebbek a karcok)ez vizes alapu de van száraz is vagy ha csak fakó a háziko van ilyen száraz rongy müanyag szálakbol áll őssze téglalap alakú bordo vagy szürke.
szépen lecsiszolod az oldalfalakat simára nem ilyen narancs mintára!! tők simára ha akarod festeni a belselyét ajánlott a rongy elfér mindenhol nemvered szét vele annyira az ujjad szépen átijeszted de ha szép munkát akarsz és van barkácshajlam elegendő idő
le furod a váz popszegecseit és szétboritod a házad teljesen és egyesével átcsiszolod az ősszes darabját igylehet más szinü a bel mint a kül.
- ha ez is megvolt zsirtalanitás.
- előlap és gombok ezek ugye általában müanyagok erre nem tapad a festék (elsőre ugytünik hogy tapad de aztán egyszer csak le pattogzik és elég csunyán néz ki.)
erre van a plastik nevezetü anyag (műanyag alapozo van sprében is) finoman átcsiszolod és vékonyan lefujod a megszáradt mehet a szin.
- festék tőltik jobb hejen sprébe és olyan szint választasz amilyet akarsz akár még flip-floppot is lehet kapni (kaméleon szinek nem csak árnyalatot hanem szint is vált : kék-zőld, beige-acél kék, ezüst-sárga stb...) de ha be mész ilyen helyre vannak szin kártyák és olyan szint választasz amilyet akarsz (mint a tenger millio szin-árnyalat létezik pl bugatti kék,merci ezüst,ferrari piros stb...)
metál vagy akril? metál a szemcsés ilyen csillogos de lekell lakkozni külőnben matt marad és puha ,akril tők egyszinü.(fanatikusoknak ott a csillám por)
-de ha nincs ennyi időd el viszed egy autofényezöhöz ha szerencséd van pont áll ott egy olyan auto aminek tetszik a szine és olyanra kéred igy hamarabb elkészül és talán olcsobb is.(ne feledjük ezek ipari festékek ugytervezték öket 7-8 évig elenáljanak hónak napnak esőnek sónak sárnak beltérben nagyon sokáig megmarad fényük)
- airbrush (festmény jelleg müvészi kép biztos láttatok már ilyet autokon,motorok tankján és terepjárok hátso potkeréktartó boritásán)
ha nem vagy müvész bukta. vagy B-terv van müvész ismerösöd aki szépen tud festeni és le is festi amit akarsz (álltalában nem szokták csak a kis elborult világukat hirdetik.bocs a kivételnek nem inge nem veszi)
C-terv szak mühely nagyon sok pénz idő és nincsenek sokan és csak álltalában egy irányra vannak beálva ilyen indiános koponyás,vannak modern pártiak stb...
de ez tőletek függ és rámenősségről.
remélem tudtam valakinek kérdésére választ adni illetve segiteni
kőszike :DD

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#9) Hugo85 válasza DarkByte (#1) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Bakker már, az oké, hogy senki sem tanult meg helyesírni, de azért az ''olvasnák'' az eszement dúrva, már abban az esetben ha nem T/3-ban érted, de ezt erősen kétlem.

Gy.K.: olvasnék a helyes alak

(#10) TomiFiu


TomiFiu
tag

Én olyan házat vettem aminek az oldala és teteje PC fehér mig az eleje fekete volt.
Na ezen változtattam úgy, hogy leszereltem az oldal és fedlapot és tanyán lefujtam egy spray-vel.
Így most fekete az egész ház.

(#11) vince válasza Hugo85 (#9) üzenetére


vince
őstag

Nem durvább, mint a dúrva

Gy.K.: durva a helyes alak ;)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Hát kössz mindenkinek a bíztatást. A képeket, amint lehet pótlom, de már most szólok, hogy sajnos én nem tudok olyan szépeket, mint az a fickó a videókban. Egyébként maximum riszpekt a gyereknek. nagyon tud. Viszont ahogy elnéztem a srácot lehet, hogy valami próbára én is elszánom magam. Végülis mit veszíthetek? 3-4000 forint, amit a spray-re adtam ki. De még mindíg ott van a kromofág, amivel utána leszedhetem és kezdhetem előről :D
Na! Komolyan. Egyébként, ha legközelebb (nemsokára) hozzányúlok a géphez, akkor részletesebb leírást igyekszem csinálni. Mégegyszer kössz a bátorítást mindenkinek. :D (képek coming soon)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#13) Hugo85 válasza vince (#11) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Na igen kimaradt a második hosszú ''ú'', ami jelezte volna, hogy a hangsúly kedvéért van. :B
De jogos osztás, mingyá' kardomba dőlök ;]
Egyébként erre nagyon urgok, hasonlóképpen, mint az ''Add oda!'' mondatra, főleg ha azt szeretné, hogy neki adjam oda és ne másnak oda. Az a baj, hogy az emberek nagy része nem veszi észre, sőt ha utalok rá se érti, hogy mit mondott helytelenül. Mostanában az interneten már a ''hüje'' is nagyon terjed, pedig mi az általános iskolában még azzal viccelődtünk, hogy: ''Az a hülye, aki a hülyét ''pontosjével'' írja.''

Szal' a helyes-sírást nem szoktam nagyon korrigálni, de ez most valahogy kihozta belőlem a kötözködő állatot.

Na nem offolom tovább ezt az egyébként nagyon érdekes témát. Én is inkább azon gondolkozom, milyenre pingáljam a régi Acorp kuckót.

(#14) Harang válasza Hemi 426/RT (#8) üzenetére


Harang
tag

Nah ez igazán velős, de kevésbé átlátható(aminek kell, az lejön belőle).
A cikknek most pont örülök, mert vettem egy karcos házat, amit renoválnék.
Üdv!
:C

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Ház festés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.