Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Remek írás. Jómagam is nagy rajongója vagyok az országnak, bár eddig sajnos csak Krétán és Kos-on sikerült megfordulnom.

less qq more pewpew!

(#2) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Elmennék. Ha elviszel, én megeszem, amit te nem tudsz :P

(#3) Andie


Andie
őstag

Tompapa! Nembánom, akkor 3 főre foglalok repjegyet :D

Polacheck: Ne hagyd ki. Én ugyan Krétán nem voltam, csak Kos-on, de pl Kos messze elmarad Korfutól, Zakynthostól meg főleg.

Nem tudom mi oka van, hogy az eddigi 142 olvasómból csak ketten reagáltak, de természetesen bármi kérdésetek, észrevételetek van, irjatok, igyexem mindenre válaszolni, utánnajárni. :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#4) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem semmi az a kajás rész, én ilyet még nam tapasztaltam görögbe, pedig voltam már vagy 3x. Igaz nem korfun, hanem Sartiba meg Stavrosba.De szerintem nem mindig az a jó étterem ahol sokan vannak, engem pl zavar ha tömeg van ,de amugy a kiszolgálás nagyon gyors.Bezzeg itthon egy egyszerű kajánál is képesek fél órát váratni a legtöbb étterembe.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#5) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Gratulálok jó írás. Az említett étteremtől pedig tanulhatnának a hazaiak... tudják mi az a vendég szeretet és lehet igazi visszajáró vendégeket szeretni.
Talán jövőre meglátogatom ezt az országot. Idén Horvátországot látogatom meg. Ha hazajövök mesélek :)

(#6) userZ


userZ
tag

Jó volt olvasni..én exemmel voltam Koson, hasonló kis görög szigeten, egy hét alatt betudtuk motorozni az egész terültetét..életem egyik legszebb nyári emléke marad, tökéletes nyári uticél, csak ajánlani tudom. :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#7) lesaux


lesaux
veterán

Várom nagyon a zakintoszos bemutatót. Oda szeretnénk ugyanis menni, vagy Kefaloniára. Esetleg Korfura. Vagy ami a legolcsóbb lesz. :)

(#8) Jadro


Jadro
veterán

Sírok... Tavaly voltunk és tuti hogy még visszamegyünk valamikor. Legközelebb azonban teljesen saját szervezésben. Szuper a hely. Meg is nézegetem a képeinket. :)

Ja és klassz az írás!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#9) Dufresne válasza Andie (#3) üzenetére


Dufresne
addikt

Jó hely nagyon, eddig 2x voltam, de remélem még eljutok ide párszor:) Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Ha jólemlékszem a szigeten van még egy egykor osztrák kézben lévő kastély, vagy nyári lak, nem is tudom milyen jelző illene rá, mindenesetre aztis érdemes megnézni.

Mondjuk nyaralás szempontjából eddig Korfu csak a második helyen van a Kanári szigeteket nemsikerült beelőznie nálam:)

(#10) hmhm


hmhm
aktív tag

én is gratulálnék az íráshoz, tavaly nekem is volt szerencsém végigmenni Korfun...persze teljességgel 8 nap alatt lehetetlen, meg egyébként is akár többször is érdemes visszajárni, rettentő kedves nép lakozik ottan, a mentalítás igazi túristaelvárásnak megfelelő, akár ''gyárilag'' ilyenek, akár csak rájöttek hogy a turizmusból meglehet élni (ellentétben az arab üdülőhelyekkel).
Én ugyan autót béreltem, főleg mert figyelmeztettek , hogy motorral nem minden esetben fogok eljutni oda ahova akarok...hát ez így érdekes volt, mert azt sem tudtam hova akarok menni :) Akár térkép nélkül csatangolni is nagyon kellemes, bár el lehet tévedni..rengeteg olajfás rész van ahol szinte labirintus szerű utak vannak. Nagyon sok olyan helyet is lehet találni ahol az ember teljesen egyedül strandolhat gyönyörű környezetben....előnyben a nudisták :P
Sok helyen jártam már, görögországban még csak tavaly először de amint tudok visszamegyek ez biztos! :)
:R

(#11) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a dicséreteket, rögtön nekiállok a Zakynthosnak... vagy Kefalóniának? Kalymnosnak? Melyik legyen? :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#12) Andie


Andie
őstag

Lehet csekkolni a Zakynthosi részt :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#13) proper válasza Andie (#12) üzenetére


proper
őstag

robogobérléshez hogy állnak hozzá? mit kérnek, már ha kérik :DDD

(#14) Andie válasza proper (#13) üzenetére


Andie
őstag

Én rendkivül nagy rugalmasságot tapasztaltam robibérlésnél. Általában kiváncsiak rá, hogy van-e B-s jogsid, mer ugye azzal lehet 50 ccm alatti kismocit vezetni. Nekem van B-s, ezt megvillantom, és elég nekik. De legutóbb Sartiban voltunk komplett családostul, és ott volt egy pár, akiknek semmilyen jogsijuk nem volt. Mondta a mocis faszi, hogy oké, ő nem tud semmiröl, ha bármi gond van, azt állitja, hogy mutattunk neki jogsit. Kész.
Neki is pénz, hogy odaadja a motort, és igazából a kismotorok vezetéséhez elég egy bicajos tudás, meg alapvetö kresz. Ámbár a görög utakon még vakon vezetve sem érhet baj a görögök részéröl, úgy vigyáznak ránk, mint a hüjékre.
Nagymocinál más, ott kötelező az A-s jogsi.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Nagyon jó és hangulatos írás!
Én is szeretem Görögországot, éltem ott ösztöndíjasként, de nyaralni is vissza-visszatérek.

Bár Korfu eddig kimaradt, nagyon is ismerős a görög mentalitás, amit leírtál. Mellesleg szép hely Korfu, sok pozitívat hallottam már róla, ezen írásod pedig méginkább megerősített abban, hogy valamikor el kell látogatnom oda is! :)

(#16) T i m o n


T i m o n
újonc

Szia!
Most talátam az írásod, nagyon tetszett és elég hasznosnak tűnik.
Kedden indulunk Korfura a barátommal, 11napra, Moratiikában lesz a szállás egy kétcsillagos hotelben félpanzióval.
És szeretném a segítségedet kérni pár kérdésben:
Először is, diákok vagyunk, szóval ezt a nyaralást az ösztöndíjamból spóroltam, szóval az anyagi kapacitásom eléggé véges, és az lenne a kérdés hogy félpanzióval szerinted kettőnknek összesen 100 000-110 000ft elég lesz e 10napra?Illetve mire lesz elég? :DDD
Szeretnénk kirándulni menni, akár busszal, vagy robogóval. (én hajó kirándulásra is mennék, de a párom könnyen lesz tengeribeteg :):( ) És akkor itt jönne a 2. kérdés--> Szóval kettőnk közül csak nekem van jogsim, de robogót még nem nagyon vezettem, és hogy szerinted mennyire veszélyes arrafele robogózni minden tapasztalat nélkül? Vagy no para és szerinted simán beválalhatom?(Amúgy kb mennyibe kerül egy robogó egy napra?)
Jajj, és még egy kérdés: az Aqualandról mit tudsz?Ott nem voltatok?Bár félek, hogy oda a belépő nem az én pénztárcámhoz van méretezve :D

Előre is köszönöm a válaszod, nagyon fogom várni, mert ezek a kérdések eléggé foglalkoztatnak.
És ezenkívül bármilyen más infót is nagyon szívesen veszek :)
köszönöm mégegyszer a segítséged!!!!

(#17) GuMiSZu válasza userZ (#6) üzenetére


GuMiSZu
tag

:D

Aki Korfura megy, ne hagyja ki Liapadest olyan strand nem sok helyen van

ITAL is YOURS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.