Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DigitXT


DigitXT
félisten

A 128 bites RAM-vezérlő nem fogja vissza egyáltalán?:Y

(#2) VaniliásRönk válasza DigitXT (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Őszintén, egy 12 pipe-os VGA-t hogy fogna meg a ram 1700MHz-en? :F Nem értem ezt a 256bit dilit...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) Loha


Loha
veterán

Egész konkrétan hol lehet most ilyen kártyát venni? :)

(#4) dragonfx


dragonfx
veterán

itt a fórumon írd be keresőbe galaxy ;)

Igen a ddr3 kora óta a 128bitnek nincs jelentősége. :B
Ha 6600gthez kéne hasonlítanom(volt azom is), akkor olyan 5/3ad vagy 7/4es teljesítménytöbbletet mondanék

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5) moongoose válasza dragonfx (#4) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Alapórajeles eredmény az oké ennek a kártyának...ám a tuning eredmény igen sovány hozzá.
Szerintem valamit állítanod kellene a rendszereden, mert olyan 800-1000 pontot kellene hoznia a def pontokhoz képest.
Mivel látom p4-ed van..kapcsold ki a HT-t a bios-ban és utána tesztelj.
Az agp aperture size méretét tedd fel 256mb-ra(ha lehet állítani biosból)
És a driver-nél a minőség-gyorsaság fület húzd át leggyorsabb-ra(quality-performance).
Így meglesz, az az 1000 pont különbség.
:)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#6) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Szép teszt, grat hozzá és a karidhoz is. ;)

"Csak úgy mondom"

(#7) dragonfx válasza moongoose (#5) üzenetére


dragonfx
veterán

A ht csak előny a tezsteknél nem? :F
aperture size ugy tom csak kis sávszél esetén döntő, illetve kevés vga mem. esetén. :U
a leggyorsabbat majd megnézem ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8) moongoose válasza dragonfx (#7) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A ht csak előny a tezsteknél nem?
hát nem...
én egy celd 3.06-ossal hoztam közel 3.9-ghzen 950 pontot 3dmark06-nál a cpu tesztnél.
ennél ugye nincs HT.
aztán vettem egy 3.2-es northwood-ot(EE) és 3.6 ghz-en hozott kemény 850 pontot.
LOL gondoltam....ilyen nincs.
aztán kicsit utánaolvastam az intel nagyszerű HT-jének.
és egy ügyes mozdulattal disabled-re állítottam a HT-t.
és lássatok csodát 1040-re felment a pontszám.
konklúzió...amíg nincs fizikai 2db mag, addig a HT egyes alkalmazásoknál csak hátránnyal jár.
Superpi-nél pld nincs jelentősége a HT-nek..on/off ugyanannyi a kapott pontszám.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#9) Robaj válasza Loha (#3) üzenetére


Robaj
addikt

Minek? Egy x800pro@XTPE a húzott értékre képes, igaz nincs HDR meg SM3 :P

[Szerkesztve]

(#10) dragonfx válasza moongoose (#8) üzenetére


dragonfx
veterán

majd lehet kipróbálóm, de azért gémekben csak előny nemde? :U
Amugy eza gpu changesnek lehet hinni?
mindne gond nélkül lefutott a teszt 642/1706on....a memóriéát jól beméri de a gpu bőven feljebb is jó, ez mitől van?? :B
[link]

u.i.:ugye zat nem akarod elhitetni hogy egy @3.9cel vs @3.6 p4 párbajból az első jön ki győztesen, bárhol akár egy hajszállal is? :B ...volt celeronom tudom mire képes=0, a p4hez képest valós alkalmazásokban.Leheta tezst csaka mhzet nézi.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11) moongoose válasza dragonfx (#10) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

pedig így van...
ha be volt kapcsolva a HT, akkor bezony elpics@zta a p4-et a cerka...
Én úgy látom, hogy hiába a plussz 256 cache...egy bizonyos freki felett már jóval jobban teljesít a celeron,mint hasonszőrű társa.
Kb olyan lehet, mint egy 128 bites 7600gt magas órajeleken, elveri a 256bites 6800 gt/ultra/gs-t...hisz más architektúra.
A cach-el is hasonló a helyzet..a celeron pár prescott magra épült..
és brutálisan húzható volt.
van 4.0 ghz-es superpi eredményem, ahol bezony megvertem p4-es northwood/prescottokat is.
az 1m-es eredményem 42 sec volt..
A mostani p4es northwood-ommal a legjobb érték 38 lett.

ha érdekel kis összehasonlítás..itt megnézheted.[link]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#12) dragonfx válasza moongoose (#11) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem 41 sec. most :P

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13) VaniliásRönk válasza moongoose (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A SuperPi (meg a legtöbb szintetikus CPU teszt) nem használja ki a nagy cache-t, ezért szerepel ilyen ''jól'' a cerka (30%-kal magasabb órajelen majdnem megveri a P4-et... vicc), valódi programokban elvérzik a kis L2 miatt, a NetBurst eleve egy szar architektúra, de a kis cache megadja neki a kegyelemdöfést is...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) moongoose válasza VaniliásRönk (#13) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Nem vitatkozni jöttem a topicba..csak válaszoltam a feltett kérdésekre.
Egyébként mi nem szintetikus a pc világában...
Mert jelenleg ami megizzasztja a gépet az pld a 3dmark.
És nem tudom elképzelni, hogy egy játék hasonló módon kihasználná a gép teljes kapacítását.
A teszt alatt, max hőmérsékleten dolgozik a gpu és cpu is.
Míg játékok alatt alig megy fel pár fokot.
Mert mondj egy olyan progit, ami valóban a gép teljesítményét méri...
Ilyet nem találsz...igaz.
Mert ez esetben mindenki azzal mérne.
A lényeg a lényeg...arra vagyok kiváncsi dragonfx-nek valóban többet hoz-e a konyhára a HT kikapcsolása.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#15) VaniliásRönk válasza moongoose (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Leírtam hogy többek között miért szintetikus, azért mert a cache mérete nem igazán befolyásolja az eredményt (amikor kijött a SuperPI akkor a 32k L1 cache-es, L2 nélküli Pentium I volt a csúcs), másrészt a 3DMarkokban pl. semmilyen véletlenszerűség sincs, teljesen optimalizálni lehet rájuk a drivereket, amit meg is tesz mindkét gyártó, ezért szépen lassan ki is kopott a tesztekből, manapság max. tájékoztató jelleggel szerpelnek a 3DMark eredmények.
A játékokra sem igaz hogy nem forralják a CPU-t, van amelyik jobban, van amelyik kevésbbé, a Source motorra épülők pl. jobban terhelik a CPU-t mint a Prime95 (és előbb is szállnak el ha valami nem stimmel), próbálj csak meg CS:Source-ozni cerkával...
DVD->DivX konvertálás, szerintem elég kézzelfogható dolog, ebben is számít a cache mérete, és nem is kapsz túl meggyőző teljesítményt egy cerkától, hogy egészen finom legyek.
A HT-ről évekóta tudni, hogy ha nincs SMP-re optimalizálva egy játék, akkor max. lassabb lesz tőle, gyorsabb biztos nem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#16) moongoose válasza VaniliásRönk (#15) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

nálad a pont.... :D

próbálj csak meg CS:Source-ozni cerkával...
megtettem...anno...amit észrevettem az volt, hogy azonos mennyiségű bottal kevesebb fps-t hozott cerkával.
Online szervereken ,nem vettem észre változást.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#17) VaniliásRönk válasza moongoose (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Havernál a 3GHz-es Prescott+16/6-os 6800-on sokszor leesett az fps 20-ra ha nagy volt a tömeg a szerveren (Bad Boys :DDD), pedig minden szépen be volt lőve, szóval nehezen hiszem hogy cerkán rezzenéstelenül fut. (Kérdés nem-e tört verzióval tesztelted, az valamiért gyorsabb. :D)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) ir0nman


ir0nman
csendes tag

Hi!

Azt nem tudod véletlenül, hogy ennek a zalmanos változata is 1,2ns-os RAM-okkal ven-e szerelve?

Amúgy fasza kis teszt ;)

(#19) dragonfx válasza ir0nman (#18) üzenetére


dragonfx
veterán

99% hogy az van rajta. :R
De szükségtelen erre a zalman, csak helyfoglalás pénzkiadás, melgedésre nem hajlamos a 7es sorozat a 7600 meg pláne nem, az alap galaxy hütő is eltérő a gyáritól és megfelelően végzi dolgát.Jó persze aki voltmoddolni akar annak kell, de értelmetlen.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20) golyani


golyani
addikt

hoyg van az h az én konfigommal 1024-be mindne bekapcsolva 2x szűrőkkel és 20FPS körül szaladgál a carbon??? :F

(#21) dragonfx válasza golyani (#20) üzenetére


dragonfx
veterán

mert az sajnos alapon annyi, azért :(
A shader high/motion blur sajna sok neki :O ....nem értem néha a gémgyártókat, tudják nem mindenkinek lehet 7900gt+-a mert ezek szerint az kell hozzá.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22) golyani válasza dragonfx (#21) üzenetére


golyani
addikt

hogyhogy alapon?
mármint a kari van alapon az ot kiírt értékeke pedig a tuning alatt készültek?

(#23) dragonfx válasza golyani (#22) üzenetére


dragonfx
veterán

nem ez benne vana tesztben.mindkettővel mértem.
Mondjuk úgy jól megy max.on de nem jáccható vagyis profi szinten nem, aki benne vana témában tudja mit jelent ha egy hajtűben leesik az fps 40ről 20ra.Na így mondtam a 20at...nem 20szal megy hanem 40nel de, hajlamos leesni, gondolom nálad is ez a szitu.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24) whitezo88 válasza dragonfx (#21) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mióta érdeklik a gémgyártókat h mindenkinek maxon elmenjen? ha minumumon elmegy, akkor már ''jó''
van sok optimalilizálatlan játék, pl Oblivion, Gothic 3

(#25) zz7


zz7
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A héten vettem egy Galaxy 7600GT Zalman verziót.
A fura a dologban, hogy a gép indulásakor is és a Windows-ban mindenféle program 7300GT-nek írja ki, még a 3DMark is.
A kártya a neten talált képek alapján 7600GT-nek néz ki, a kártyán a papírka is ezt írja, meg persze a doboza is mindenhol.
Ez így rendben van, vagy kaptam egy minden pontján 7600GT-nek látszó 7300GT kártyát?

(#26) dragonfx válasza whitezo88 (#24) üzenetére


dragonfx
veterán

tudom semióta, de azért ha vesz az ember egy középkat.os kártyát elvárná hogy legalább annyira meglegyen csinálva a gém hogy a manapság nem luxusnak mondható 1024be ne gördüljön akadály a vga elé semmilyen esetben....milyne kártya kell akkor 1600*1200hoz plafon grafikával? :U ....ebből kiindulva elég vicces a helyzet.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#27) golyani válasza dragonfx (#23) üzenetére


golyani
addikt

nemnem

nekem ha mindnet feltolok maxra szűrőket meg mondjuk 2-4x-esre akkor olyan rajtnál 20 és ez 18-23 között ingázik...

(#28) golyani válasza zz7 (#25) üzenetére


golyani
addikt

everest ultimate editiont keres a legújabbat az megmondja.

(#29) zz7 válasza golyani (#28) üzenetére


zz7
csendes tag

A legújabb Everest és minden egyéb program azt mondja hogy 7300GT.
Nézem a Prohardveren a Galaxy tesztben a képeket és a legtöbb hasonlósága a 7600GT Zalmanhoz van a kártyának, de nem azok a jobb kondik vannak rajta mint ott a 7600GT-n hanem az olcsóbb fajták. A többi, a három jumper, a chipek ugyanúgy ugyanott.
Egyéb ötlet?
Másnak a PC mit ír ki induláskor? Kiírja hogy 7600GT, mert ez 7300GT-t ír ki.
Esetleg teljesítményteszttel meg lehetne tudni mit tud? Egy 7300GT vagy egy 7600GT teljesítményét.

(#30) dragonfx válasza zz7 (#29) üzenetére


dragonfx
veterán

teszteld le nagyon egyszerű.
ill. everestbe a gpu tu8lajdonságainál kiderül minde hogy 8 vagy 12 cső van benne.
Nekem kiírja rendesen 7600gt vga bios.xxxxxx...stb

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31) whitezo88 válasza dragonfx (#26) üzenetére


whitezo88
nagyúr

minden játékhoz lehet megfelelő gépet venni hogy tökéletesen fusson maxon :U egyértelműen olcsóbbnál nem megy maxon.
optimálazatlan játékok meg vannak, azokhoz meg kell a jobb gép. (ez van)

(#32) zz7 válasza dragonfx (#30) üzenetére


zz7
csendes tag

Köszönöm szépen, ez bejött.
Pixel futószalagok 12
Ezek szerint mégiscsak 7600GT.
De tényleg az Everest is mindenhol 7300GT-t ír.
Ezek valamit rosszul írtak be a bios-ba a Galaxy-nál?

Köszönöm a segítségeket, megnyugodtam.

(#33) dag


dag
tag

A Galaxy 7600GT (AGP) ZALMAN-os változat a sima változathoz képest mit tud a hűtőn kívül vagy mit nem tud? :) Minden jó lenne ha a gyártó honlapján választ kapnék erre de nem...

(#34) dragonfx válasza dag (#33) üzenetére


dragonfx
veterán

semmit, zalman hűtés ennyi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35) SutPet


SutPet
aktív tag

Hello. Most tervezem a vételét egy AGP-s 7600GT-nek. még nemtom h galaxy vagy gainward golden sample verzióját vegyem(pénz kérdése...) és az lenne a kérdésem hogy van nekem Abit AN7 lapom, benne egy 2200+os Athlon XPvel(Tbred) az lenne a kérdésem hogy menynire lesz a gépem képes meghajtani a kártyát, és kb meddig húzom ki vele? ugy értem h meddig lesz az h nem fognak szaggatni mondjuk mediumon AAval a játékok?:)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#36) dragonfx válasza SutPet (#35) üzenetére


dragonfx
veterán

2200+szal felejtsd el, 2500mhzes athlon xp alatt szerintme értelmetlen.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37) Szabesz válasza dragonfx (#36) üzenetére


Szabesz
őstag

És honnan szedjen 2500Mhz-es Athlon XP-t? :U

¯\_(ツ)_/¯

(#38) dragonfx válasza Szabesz (#37) üzenetére


dragonfx
veterán

2500+@2500mhz így.
De engem ez hidegen hagy honnan, csak adtam neki egy gyakrolati tapasztalatot.
Abba a gépbe értetlmetlen beletenni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#39) SutPet válasza dragonfx (#38) üzenetére


SutPet
aktív tag

akkor szted nekem mit érné meg venni? amivel mondjuk eg y ideig ki is húzza.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#40) Szabesz válasza dragonfx (#38) üzenetére


Szabesz
őstag

Ja és az egy olyan gyakori proci :U
Szerintem nem értelmetlen, max proci limitált lesz, de értelmetlennek nem értelmetlen.

¯\_(ツ)_/¯

(#41) dragonfx válasza SutPet (#39) üzenetére


dragonfx
veterán

a proci a gyenge láncszem, bármit melléteszel nulla lesz.
Még egy 6600 GT is sok.
Sima 6600at vegyél ha angyon venni akarsz, de nem győzőm ismételni!!!!értelmetlen!!!!Mondjuk attól függ miről váltanál feljebb, látom fx5700ról, akkor igen a 6600 jó választás.Feljebb értetlmetlen.Mi értelme olyna vga-t a gépben tenni, aminek a tudásánaka fele jön ki, csak értéke vesztődik, te pedig nem tudod hazsnálni azon a szinten amit adtál érte.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#42) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello
1 hete tulajdonosa vok egy galaxy 7600gt Zalmannak.
adtaoknál a konfig....
felvan huzva ami t beálitot optimális értékekere átlagosan 44 fokos.. max 50 jha játszok..
gondolo ma proci kicsi hozzá..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.