Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megérkezett a második rész, várom az észrevételeket, kérdéseket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) grayback


grayback
csendes tag

Szia(sztok),

Nem olvastam végig az előző rész összes hozzászólását, így ha már volt a következők közül valami, akkor elnézést:

All-In-One Sidebar - [link]
Az Opera böngésző oldalsávjához hasonló funkciójú Firefox-kiterjesztés.

Download Manager Tweak - [link]
Kiegészítés a FF letöltőjéhez.

Időkép plugin - [link]
A Firefox böngésző tálcáján is követhetjük az időjárást az Időkép weblapról (www.idokep.hu).

ImgLikeOpera - [link]
Olyan lesz a FF az oldalak megjelenítésenel, mint az Opera.

PageZoom - [link]
Firefox-kiterjesztés, mellyel az oldalakat nagyíthatjuk vagy kicsinyíthetjük.

Sage - [link]
RSS- és Atom-hírösszesítő kiterjesztés a Firefox böngészőhöz.

ScrapBook - [link]
Teljes weboldalt, annak egy részletét, vagy más dokumentumokat menthetjük el.

Tabbrowser Preferences - [link]
A többfüles böngészés számos rejtett beállításának módosítását lehetővé tévő Firefox-kiterjesztés

Cooliris Previews - [link]

Download Statusbar - [link]

Favicon Picker 2 - [link]



folytatom....



[Szerkesztve]

grayback

(#3) cucka válasza Winner_hun (#1) üzenetére


cucka
addikt

kb. az összes nagyon jó plugint kihagytad, amit használok :)
web developer (ez tényleg nélkülözhetetlen), html validator, dom inspector, cookie editor, firebug, mouse gestures.
mod: kimaradt a dom inspector, bár az része az alap firefox-nak is.

[Szerkesztve]

(#4) Winner_hun válasza cucka (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

Annak jó, aki webfejlesztő:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) grayback


grayback
csendes tag

Folytatás...

Gmail Manager - [link]

Google Video Downloader - [link]

GooglePreview - [link]

Mouse Gestures - [link]

StumbleUpon - [link]

Viamatic foXpose - [link]

VideoDownloader - [link]

FireTune - [link]
Mozilla Firefox böngészőt optimalizálhatjuk az ingyenes magyar nyelvű FireTune segítségével. A program három optimalizálást tartalmaz: számítógép sebesség, egyéb optimalizálás, valamint hasznos optimalizálás.

hát kb. ezek amiket használ(gatok)..... :)

grayback

(#6) Winner_hun válasza grayback (#5) üzenetére


Winner_hun
félisten

A Google Video Downloader biztos, hogy kell?
1. a guglis videókat le lehet tölteni, legalább is le lehetett, rég nem próbáltam már
2. a VideoDownloader nem tudja letölteni a guglis videókat? Mert HA jól emlékszek le tudja tölteni, fent volt az a kiterjesztés is, de én már csak a DownloadHelper-t használom, leszed mindent:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) Stiky válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Stiky
senior tag

A Sage nevű RSS alaklmatosságot próbáltad már?! Esetleg az infoRSS jobb/egyszerűbb?!

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#8) Winner_hun válasza Stiky (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Próbáltam, nem igazán tetszett. Az infoRSS az állapotsoron jelzi, ha van valami, a Sage meg nem tudom pontosan hogy működik, könyvjelzőkhöz pakolt valamit, nem is hagytam fent, marad az infoRSS, nekem az nagyon bejött:R Igaz a beállításokkal meg kell szenvedni de megéri:)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Stiky válasza Winner_hun (#8) üzenetére


Stiky
senior tag

Hmmm, lehet megnézem. Egy próbát megér. :C

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#10) Sil


Sil
senior tag

Jut eszembe, Screen Grab! Ezt mondtam már? Remek kis screenshotokat lehet vele csinálni a honlapokról (akár az egész oldalról, az épp nem látható részekről is). JPG vagy PNG formátumot is tud (szvsz a PNG jobb).

(#11) Winner_hun válasza Sil (#10) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez régen kellett volna, 1.5.0.12-vel egyik verzió sem kompatibilis, egyelőre kimarad az életemből

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) DeltaPower


DeltaPower
őstag

:C :R egész jó kis válogatás :)
valaki tud olyan pluginről amivel a flash animációk kezelését lehet kikapcsolni? (pl. flash detektáló teszteléséhez). nekem eddig nem sikerült találnom. IE-ben le lehet tiltani a plugineket, de a fox kiterjesztései közt nem jelenik meg a flash plugin. vagy csak én nem találom :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#13) Winner_hun válasza DeltaPower (#12) üzenetére


Winner_hun
félisten

I. rész Flashblock-ot keresd: [link]
Remélem erre godoltál

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) Sil válasza Winner_hun (#11) üzenetére


Sil
senior tag

Mert az 1.5.x verziók (bár már volt bennük Canvas támogatás) még nem tudták a toDataURL-t, ami kell hozzá. Lassan át kéne majd állnod 2.0.x-re, az 1.5-ös sorozat nem fog tovább frissülni már.

(#15) Winner_hun válasza Sil (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyelőre elég lassan fog menni. Amúgy kettes ff-hoz van 1.5-ös skin?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) Sil válasza DeltaPower (#12) üzenetére


Sil
senior tag

Nem találod, mert nem kiterjesztés, hanem plugin. Ezeket az about:plugins címen tudod megnézni, és többnyire a program mappáján belül a plugins nevű almappába teszi őket. (Ha az about:config-ban átállítod a plugin.expose_full_path kulcsot true-ra, akkor fogja mutatni a teljes elérési utat is. Amúgy minden Firefoxos plugin fájlneve NP-vel kezdődik, mint Netscape Plugin...) Kiterjesztés nélkül legegyszerűbben letiltani ezeket úgy lehet, ha kilépsz a programból, megkeresed az adott fájlokat és mondjuk átnevezed.

(#17) Sil válasza Winner_hun (#15) üzenetére


Sil
senior tag

Attól függ, melyik. Ha a ''default''-ra gondolsz, az a Winstripe volt. Van belőle többféle verzió is 2.0-ra: [link] [link] [link]

(#18) DeltaPower válasza Sil (#16) üzenetére


DeltaPower
őstag

hm, köszi, ez jól jött :) innentől már csak egy olyan megoldás kellene, mint ahogy a web developerben is ki-be lehet kapcsolgatni a dolgokat. talán a következő verziójában benne lesz :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#19) Winner_hun válasza Sil (#17) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez az:R
valamelyik css buherálásával el lehet érni, hogy 1280-as felbontáson ph-zok és a jobb csík fehér, az más színű legyen? Úgy, mint a szövegdoboz átszínezését

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) DeltaPower válasza DeltaPower (#18) üzenetére


DeltaPower
őstag

franc, lejártam... már benne van a fejlesztő TODO-jában a ''Disable Flash'' menüpont :DD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#21) Sil válasza Winner_hun (#19) üzenetére


Sil
senior tag

Az nem egy csík, az az egész oldal háttere.
Pl ha beírod a userContent.css-be, hogy:

@-moz-document domain('prohardver.hu') {
body { background-color: #E7E1D1 !important } }

[Szerkesztve]

(#22) Winner_hun válasza Sil (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

Remek, ezt már rég óta hiányoltam:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Sil válasza Winner_hun (#22) üzenetére


Sil
senior tag

Akkor miért nem kérdezted eddig? ;)

(#24) Winner_hun válasza Sil (#23) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogalmam sincs:DDD Mindig valami más bajom volt (azt hiszem te vagy az egyik aki ezt legjobban tudja:D)
Amúgy ha ezekkel jönnék lehet már rég itthagytad volna a ph-t:DDD
A ph meg logout főoldalának fehérségét is meg lehet változtatni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25) Sil válasza Winner_hun (#24) üzenetére


Sil
senior tag

Mármint középen a cikkek hátterét? Ugyanez, csak nem body, hanem #midh (és a prohardver helyett logout). Spórolhatsz is a kóddal (nem kell kétszer leírni), ha vesszővel választod el egymástól azokat, amikre ugyanaz vonatkozik:
@-moz-document domain('prohardver.hu') {
body, #midh { background-color: #E7E1D1 !important } }

(#26) Winner_hun válasza Sil (#25) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, arra gondoltam. Amúgy az ilyeneket honnan tudhatom meg, én átlagfelhasználó, hogy mit kell beírni, hogy az adott szín másmilyen legyen az alapértelmezettnél?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27) Sil válasza Winner_hun (#26) üzenetére


Sil
senior tag

Egy apró tipp: van a ColorZilla nevű kiterjesztés. Ha rámész a segítségével egy elemre, akkor pirossal bekeretezi az oldalon, és az Állapotsorban kiír egy csomó dolgot, nemcsak a színét. Asszem alapból kiírja azt is, hogy milyen elem, és milyen azonosítója, stb-je van (de ha nem, a beállításainál meg lehet adni, ez a %element% a paraméterek közül). Szvsz ezzel a legkönnyebb, de persze lehet Web Developerrel vagy a DOM Inspectorral is nézegetni. A szabályokhoz meg nem árt némi CSS-ismeret, de a felépítésük kb az, amit írtam, a háttérszín background-color, a betűszín simán csak color, mást meg nem nagyon szokás változtatni.

(#28) Winner_hun válasza Sil (#27) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fent van az a kiterjesztés, alapból benne is van az elementes beállítás.
Ezzel el fogok szórakozni pár oldalon, azt hiszem. A CSS-ismeret nélkül (ami nekem van) azért remélem neki lehet állni. Majd kiderül...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29) Realradical


Realradical
őstag

Az írás első részében felsorolt kiterjesztésekre szakértő arccal bólogattam, hogy bizony ez kell, pont jó...a másodikban meg olyanokat nézek, hogy minden 2.-ra jé ba****skulcs ilyen is van! :D

Rakom is fel a többségét. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30) 5/4es Floppy


5/4es Floppy
csendes tag

Sziasztok!

Én olyan bővítményt keresek, ami a címsorba beírt címet új tabon nyitja meg. Ne kérdezzétek, hogy ez miért jó, egy ismerősömnek kell, mert a Crazy Beowsere így működött...

Örök hála minden segítségért!

FD

(#31) Winner_hun válasza 5/4es Floppy (#30) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]
Hogy hol, azt nem tudom, nem használom azt a funkcióját

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#32) balees


balees
tag

Hali!

Tud valaki olyan kiterjesztést, amivel a helyi menüt (jobb klikkre) meg lehet változtatni?
Sok képet mentek le, és ezt meggyorsíthatnám, ha az első menüpont a kép mentése más nevén lenne.
[kép]

(#33) Winner_hun válasza balees (#32) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van, menuditor, csúnyán kihagytam a cikkből, majd pótolni fogom
[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34) balees válasza Winner_hun (#33) üzenetére


balees
tag

THX. Ezt hiányoltam, mert amúgy hasznos a cikk!

(#35) Winner_hun válasza balees (#34) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz hogy szóltál, nem tudom hogy sikerült félbehagyni, pláne hogy a neve sem volt ott, de a leírás az igen:D



A lista Menu Editor-ral bővült, nagyon hasznos kiterjesztés, nézzétek meg:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36) Sil válasza balees (#32) üzenetére


Sil
senior tag

Nézd meg az Image Toolbar kiterjesztést is, az is meggyorsítja a képek lementését. (A kép bal felső sarkába rak gombokat, mint IE-ben.)

(#37) Winner_hun válasza Sil (#27) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]
A hozzá szólás alatti fehér részt nem tudom elszinesíteni, mit kell megadni annak?:F div#fo-vel nem mentem semmire sem
Amúgy a userContent.css-be beleírni lehet kisegítő szöveget vagy az megzavar mindent? Illetve ha több domain van (pl ph hozzászólás ablak hozzászólás része) akkor mindegyiknél új bejegyzést kell létrehozni, nem lehet ott is vesszős megoldást alkalmazni?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) balees válasza Sil (#36) üzenetére


balees
tag

Köszi Sil! A menüt átállítottam, csak most még állandóan elbszom reflexből hogy felülre került, de sokkal jobb!

(#39) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Kihagytad a ReminderFox-ot is :) meg a ScrapBook-ot. Az első egy emlékeztető miniadatbázis, ics fájlba is tud im/exportálni.
A második még királyabb, kijeleölt szöveget, képet vagy egész oldalt ment el egy adatbázisba, és ezeket lehet kombinálni, exportálni, stb. Mire jó ez? Pl anyagot gyűjtesz valamihez sok-sok oldalról, és nem kell pl Word-be, Notepadbe másolgatni és külön fájlba menteni állandóan a gyűjteményt, hanem ott a Scrapbook. Ajánlom!

Ha már az IETab ról szó esett:
Oké, hogy az IE motort használja, de miért nem jegyzi meg a Microsoft (pl hotmail) webhelyeken a jelszót? :(

(#40) 5/4es Floppy válasza Winner_hun (#31) üzenetére


5/4es Floppy
csendes tag

Köszi, kipróbálom! :)
Majd megírom mi a tapasztalatom!

(#41) @mateur válasza Winner_hun (#1) üzenetére


@mateur
csendes tag

Üdv!
Nagyon tetszik az írás, benne az IE Tab és az OperaView. Nincs olyan, hogy Opera Tab? Az lenne a tejföl a lángoson ;]
A ImgLikeOpera már hasonlít!
@
:R

(#42) Winner_hun válasza @mateur (#41) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na igen, egy olyannak én is örülnék. Az általad említett kiterjesztés másra való, nem motorváltásra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43) Sn00k


Sn00k
veterán

HI Winter!

Nagyon cool a cikk, én most váltottam IE-ről, és mondthatom tényleg jobbnak, gyorsabbnak, okosabbnak tűnik az új böngésző... viszont kicsit még szokatlan, olyan mint egy operációs rendszer ;]

egy kérdésem lenne:

Van egy oldal


[link]

érdekelne ezt el lehet úgy menteni, FF álltal, hogy a kedvenc tv műsorok megmaradjanak, mikor legközelebb is megnézem az oldalon?

IE alatt ez nem jön össze, de valahogy FF alatt se tudok rájönni, hogy lehetne...

THX

3njoy the Lif3

(#44) Sn00k


Sn00k
veterán

Meg még a FlashBlock érdekelne ezt hol lehet állítani, mert eszközök-ön belül nem találom... :(

3njoy the Lif3

(#45) Winner_hun válasza Sn00k (#44) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eszközök / Kiterjesztések (1.x verziókban, 2.x-től kiegészítők néven fut, ha jól emlékszek) ott kiválasztod a flashblockot, dupla klikk rá és be tudod állítani. Vagy a tiltott flash tartalmon jobb klikk és a listából kviálasztod, ami kéne.
A lementéses dolgot nem értem, a nevem meg elírtad;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46) Sn00k válasza Winner_hun (#45) üzenetére


Sn00k
veterán

Nah a flash dolgot be tudtam állítani...
A másik egy link a T-online oldalára visz el... megnézted? Tv műsort lehet nézni+lehet kedvencekhez hozzá adni tv adókat. Na most ha a kedvenceket összeállítom és elment az oldalt , utána ha legközelebb lépek be nincsennek meg, újra kikell válogatni:(

Nem lehet ezt valahogy mególdani FF-el?? Ne kelljen mindig kiválogatni az adókat, hanem elmenteni egyszer és utána az minidg megmaradna...

Jah IGEN!! Nem WINTER, hanem WINNER :D

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#47) Winner_hun válasza Sn00k (#46) üzenetére


Winner_hun
félisten

Természetesen megnéztem. Próbából kiválasztottam a csatornákat, majd a [kép] gombra kattintottam, utána nyomtam F5-öt, Ctrl+F5-öt és amit elmentettem az ott maradt, szóval nem tudom, hogy mi lehet nálad a probléma. Szerintem ez kukiból dolgozik, esetleg azokat lehet, hogy törli a böngésző, mikor bezárod, azt nézd meg.

ps: sokan Wintereznek, IRL is mondták már...:F

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48) Grizzly79


Grizzly79
tag

Hello!

Nekem az a problémám a Firefox-szal, hogy a felugró átméretezett ablakoknál elcseszi az átméretezést. Erre van valami orvosság?

Üdv.
Mr. Grizzly

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#49) Winner_hun válasza Grizzly79 (#48) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50) Sn00k válasza Winner_hun (#47) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi, hogy megnézted... Ez az F5 múgy mit csinál? És mi az a ctrl+f5?

Elmentem az oldalra kiválasztottam a kedvenc adokat és nyomtam F5-öt erre bejött valami szöveg, ezt le OK-éztam...

Jó lenne innetől megmaradnának az adók és jól müxene... :U

3njoy the Lif3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.