Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszik a stílusod, csak sajnos az ilyen elméletek önmaguknak monmdanak ellent.

Induljunk ki a következő felvetésekből:

1. Volt evolúció természetes módon, mely akár több különálló fajt hozott létre a világegyetemben
Ebben az esetben nem volt szükség idegen beavatkozásra az ember kifejlődéséhez

2. Nem volt evolúció
Ebben az esetben hogy jött létre az a faj, amelyik minket ''teremtett''? Neki is létre kellett jönnie valahogy. Tehát az evolúció nem léte feltételezi, hogy létezik Isten, aki mindig is volt (ő sem jöhetett létre természetes folyamatok által, mert nem létezik evolúció).
Viszont ha van Isten, akkor nincs értelme úgy gondolkodni, hogy egy másik faj hozott minket létre, őket viszont Isten

Érthető voltam?

***

(#2) Andie válasza ollie (#1) üzenetére


Andie
őstag

Nyilván, ez az ellentmondás végig itt lebeg az irás körül.
De nem kérdőjeleztem meg a természetes evolúciót, és nem is tagadtam. Én csak egy alternativát vázoltam, hogy pl a Föld esetén ez hogyan is történt. Hogy miért pont igy gondolom, azt a köv részben ki is fogom fejteni.
És mégegyszer hangsúlyozom, nem állitom, hogy igy volt, nem fogok disszertációt megjelentetni és foggal körömmel ragaszkodni ehhez. Legyen ez inkább egy fantasy scifi :)
Köszönöm, hogy elolvastad!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3) Yutani válasza ollie (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az én véleményem az, hogy az evolúció és a teremtés egymás mellett létezik. Azaz kifejlődnek fajok az evolúció során, és némelyek megfelelően magas fejlettségi fokot elérve képesek válnak arra, hogy új fajokat hozzanak létre, azaz teremtsenek.

#tarcsad

(#4) Andie válasza Yutani (#3) üzenetére


Andie
őstag

Énis valami vegyes levesben gondolkodok. Nyilván van természetes szelekció, fejlődés, mutáció, aminek során azon egyedek maradnak életben, amik a leghatékonyabbak, legügyesebbek, legéletképesebbek. Ez igy oké.
De ami elinditotta a gondolatmenetemet anno, régen, az a különböző megmagyarázhatatlan dolgok. Lásd zsiráf, zebra, majomból ősemberré majd emberré fejlődés. Azok a hézagok, amikre a tudósok ma sem tudják a válaszokat. Hogy jelent meg a gondolkodás, a logika, a beszéd, stb.
Aztán lesz még ilyen az ember (ismert, irott) történelme során is, ezekre a köv. részekben fogok kitérni, ha megengeditek.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5) God Vazzeg válasza Andie (#4) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nagyon jó, én imádom a sci-fit :R Csak így tovább :D

(#6) ollie válasza Andie (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A zsiráfra pont, hogy megvan a válasz. A többire - még - nincs, ill. lehet, hogy az ember kérdésre nem is lehet tudományos választ találni.

***

(#7) Andie válasza ollie (#6) üzenetére


Andie
őstag

Mi a válasz a zsiráfra? :)
(a 42 nem ér!)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#8) ollie válasza Andie (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Magasak a fák, melyeknek a lombjait eszi. Valahogy el kell érnie.

***

(#9) Andie válasza ollie (#8) üzenetére


Andie
őstag

Gondoltam, hogy ezt irod. De ez már okozat.
A többi állatnak nincs ekkora nyaka, mégsem hal éhen. A zsiráf is találna magának táplálékot alacsonyabb szinten is. De mivel szerencsétlent ilyen hosszú nyakúra tervezték, kénytelen magasról enni. Másnak ez jó poén volt, ő meg sziv egész életében :)
(lásd ivásnál pl, a hányásról nemis beszélve :D )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#10) ollie válasza Andie (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen másik állat? Az ő életterén nem sok növényevő él a zsiráfon és az elefánton kívűl. Talán egy sem. A zsiráf a fák lombjait eszi, az elefánt meg - ismereteim szerint főleg - a füvet. Más nem nagyon van a szavannán, csak magas fák és fű.

***

(#11) finest válasza ollie (#10) üzenetére


finest
őstag

Meg pigmeusok, de azokat nem eszik. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) Whaskes


Whaskes
senior tag

az embert nem isten teremtette. az ember teremtette istent

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#13) ollie válasza Whaskes (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na ja. Ezen szerintem felesleges vitatkozni, mert te sem tudnál meggyőzni engem, és valszeg én sem téged az ellenkezőjéről.

Egyébként szerinted mekkora valószínűsége van annak, hogy a világegyetem örökké létezett? Nem nagyobb, mint Isten létének. Ha meg nem létezett örökké, akkor valaminek el kellett indítani a ''teremtést''.

***

(#14) Andie válasza ollie (#13) üzenetére


Andie
őstag

Egyébként jó, hogy felvetetted, ez engem marhára érdekel.
Hogy a fenébe lett az elsö élő sejt? Az egysejtü, vagy papucsállatka, vagy akárminek hivjuk, de nem kö, viz, föld, meg iylesmi, hanem élő szervezet! Hogyan? honnan? Mitöl kezdett élni?
Mer utánna hajlandó vagyok elfogadni, hogy szépen osztódott meg egyre bonyolultabb lett, végül meg ember- és ki tudja mi lesz még - de az elsö sejt???

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15) .volkovy. válasza Andie (#14) üzenetére


.volkovy.
tag

ezen már én is sokat gondolkodtam.
ez az az egy dolog, amire nem tudok más magyarázatot, mint az isteni beavatkozás.
na de kérem.. isten miért csak ennél az egy bolygónál avatkozott be? csak ide szól az útlevele, vagy bennünk látta meg a csillogó tehetséget?:D

állítólag a sűrű ősleves és a fölötte csapkodó villámok kölcsönhatásából kezdett el szüttyögni.
tehát belecsapott a villám a vízbe ami televolt mindenféle ásványi cuccal, és eccörcsak puff.

(#16) Yutani válasza .volkovy. (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

De ha beléd csap a villám, akkor kampec. Vagy visszaminősülsz egysejtűnek? :DDD

#tarcsad

(#17) .volkovy. válasza Yutani (#16) üzenetére


.volkovy.
tag

jó keresztkérdés.
így is kétbites vagyok..:D

(#18) Andie válasza .volkovy. (#15) üzenetére


Andie
őstag

na de kérem.. isten miért csak ennél az egy bolygónál avatkozott be?

Miért vagy erről meggyőződve? Szerintem meg ezer más bolygónál beavatkozott. Csak mi azokról nem tudunk, mer nem itt van a szomszédban. (ámbár ha ittlenne sem tudnánk róla, ahogy a technikát figyelem).
Biztos vagyok benne, hogy sok sok bolygón volt élet, meg lesz is, hogy per pill van-e, azt nemtudom. Sajna annyira kicsi a lehetösége, hogy pont ebben a pár évtizedben van valaki ugyanezen a technikai szinten, hogy az félelmetesen esélytelen.
Csak képzeld el, hányszázezer éve van már ember a Földön. És csak most, pár éve küldözgetünk jeleket meg fülelünk az ürbe. Mennyi az esélye, hogy egy bolygón pont most küldik vagy figyelik a jelet? Szinte semmi.
Aztán 10-20 év múlva feltalálunk valami más jelküldési lehetöséget, és majd azon próbálkozunk. Lehet, hogy per pillanat is érkezik értelmes jel, csak még nem halljuk meg.
Szóval reménytelen ez.
Nade térjünk vissza a teremtésünkhöz :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#19) 3psilon


3psilon
aktív tag

Szuper írás, nagyon élveztem!

Ezt az egészet az okosok intellignes tervezésnek nevezik. Hogy minket nem egy mindenható isten, hanem egy felsőbbrendűintelligencia tervezett, készített.
Erre lehet mondani, hogy így van, nem így van, szerintem inkább Teremtés volt (ősrobbanásos, egy mindenható létezőnek mindegy, hogy a nulláról kezdve csinál valami vagy sem :) ).

Az evolucionisták a sejt kialakulását nem tudják pontosan meghatározni. Az bizonyos, és kísérletileg igazolt, hogy a Föld ősi légkörében megtalálható gázokban (metán, ammónia, kénsav, kevés oxigén) elektromos kisüléseket -villámokat- létrehozva rövid időn belül sokféle szénhidrát és aminosav alakul ki.
Maguk a sejtek kialakulására egy elmélet, hogy a sejthártyát képező foszfatidok valahol a tenger alján letapadtak, cspoprtosultak, és ezzel kialakult valamilyen ősi sejthártya. Ebbe anyagok kerültek és... hát a Chocapic is ilyen egyszerűen alakult ki. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#20) ollie válasza 3psilon (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

''Chocapic''

Végül leesett, hogy mi ez. :DDD

***

(#21) GReddy válasza Andie (#18) üzenetére


GReddy
tag

Üdv!

Távol álljon tőlem, hogy osszam kora reggel az észt, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Miből gondolod, hogy CSAK ennél az egy bolygónál beszélhetünk értelmes életről??? Ha nézel egy nagyméretű csillagtérképet, akkor láthatod, hogy még ennek a ''félreeső'' galaxisnak is a legkülső zugában vagyunk... teljesen elképzelhetetlennek tartom azt, hogy pusztán azért, mert itt mucsaröcsöge-külsőn még soha nem találkoztunk hitelt érdemlően, abszolút megkérdőjelezhetetlen bizonyítékával más világokból származó élettel, nem jelenti azt, hogy nincs is! Kicsit olyannak látom a hsz-edet, kedves Volkovy, mint amikor egy ősember egy üzemen kívül helyezett metróalagútból akarja megmondani, hogy milyen az atomreaktor... szerintem kicsit óvatosabban a kijelentésekkel. (megbocsátom neked, mert ember vagy, és nagyon is emberi módon gondolkodsz. Emelkedj felül ezen!)


Peace...

Matematikus gondolkodás: Van iksz szer tíz a huszonharmadikon galaxis, amiben van xxx milliárd szor tíz a huszonharmadikon csillag, ami minimum egy bolygól feltételezve per csillag valószínüsíti, hogy sokkal, de sokkal gyakoribb az élet az univerzumban, mint gondolnánk. Csak ott a bökkenő, hogy irdatlanok a távolságok. A legközelebbi csillag is négy és fél fényévnyire van tőlünk... azaz annak a valószínüsége hogy az ember eljusson csak a saját kis külvárosi galaxisának a közepébe, erősen konvergál a nullához. (Egyszerű permutációszámítás, kb 436 nulla után következne az első egyes, százalékban kifejezve...)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#22) Andie válasza GReddy (#21) üzenetére


Andie
őstag

Akkor már csak azt nem értem, mér az én hsz-emre válaszolva irtad ezt :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#23) bandiras2


bandiras2
senior tag

Nagyon tetszik, Nemere Istvánt idéz a gondolatvilág, de sokkal humorosabb, a kisebb terjedelem ellenére is.
Apropó Alánnal mi van?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#24) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Mind a két rész tetszett :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.