Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zolle


zolle
tag

a parlament is van ilyen szép belülről.. csak az ugye magyarország, nem pedig a amerika :R :R

(#2) talmida válasza zolle (#1) üzenetére


talmida
Közösségépítő


Miért gondolsz rögtön rivalgásra ?
Nem azért mutattam meg ezeket, hogy versenyeztessem a magyar Parlamenttel ! :)

Nagy örömmel venném, ha te meg bemutatnád a magyart. Amíg Mo-on éltünk, nem hallottam arról, hogy be lehetett volna oda menni.

Ehhez mit szólsz? :Y
[link]
[link]
iskolai óra a parlamentben :)


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#3) bambano válasza talmida (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az Országházban is szoktak iskolai órát tartani meg turistákat is körbevezetnek.

Ami nekem érdekes volt anno, hogy a világ legnagyobb könyvtára az Amerikai Kongresszusi könyvtár. Ez az a könyvtár, ahol a legtöbb magyar könyv tartalmi feltárása is megvan. Ami azért vicces...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Crystalheart válasza talmida (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi voltunk a Parlamentben iskolai csoporttal, majdnem az egészen végigvezettek, szinte csak az irodák maradtak ki :D (Meg egy ideje az M1-en műsorzáráskor a Himnuszt a Parlamentben felvett nagyzenekari előadás alatt hallhatjuk :) )

Jó látni, hogy az USA-ban is milyen gyönyörűségek vannak, látszik, hogy mégiscsak Európa sarja kultúrálisan :) Fölösleges is ''versenyeztetni'' az ilyen épületeket, minél több van belőlük, annál jobb, mindegyik szép a maga nemében.
Csak ezt a szép képet némileg elferdíti egyes városokban a sok nyomornegyed és az ormótlan irodaházak (nem az igényesekről beszélek, bár nekem azok sem tetszenek igazán), ahogy az itthoni képet a mocsok és puritanizmus... :(

(#5) talmida válasza bambano (#3) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, ennek nagyon örülök. Bárcsak én is láthattam volna belülről is!
[link]
Az Országház szerintem is csodaszép! Tudott az a Steindl! ;) ..(hacsak a Vajdahunyadvárat nézzük, akkor is ) ...azt olvastam, hogy a magyar parlamenthez 40 kg aranyat és fél millió drágakövet használtak föl az építkezés során (1896-1904-ben). :Y



*

Crystalheartnak:
Mo-on talán jobb a helyzet az építészeti harmóniát illetőleg, mint itt. Legnagyobb csodálkozásomra (de inkább sokk hatása volt, mint csodálkozás) Dallas kellős közepén a belvárosában, a csodálatos üvegpaloták tövében egy lepusztult vasúti pályaudvar csúfkodik. ..az említett ocsmányság jobbra húzódik a képen..''sajna'' nem látható...[link]


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#6) Gabeee válasza talmida (#5) üzenetére


Gabeee
tag

A Parlamentben én is voltam már kétszer, nem olyan lehetetlen bejutni. Egyszer az iskolával (láttam, hol ült Kádár János :D ), egyszer meg egy csoporttal kb. 3 éve. Azt hiszem, csak előre egyeztetett időpontban lehet látogatni, spontán vendégeket nem nagyon fogadnak. Annyira még emlékszem az idegenvezetésből, hogy azért lett ilyen nagy a magyar parlament épülete, hogy 3 méterrel lekörözze az angol parlamentet! Ez a magyar virtus... :))

[Szerkesztve]

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.