Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yash


yash
senior tag

az a bajod, hogy szar helyen laksz. nézzél meg egy Planet Earth részt (12 részes sorozat), aztán döntsd el te magad, hogy hol kéne élni... vidék! abból is a putri fajta... nekem minden vágyam, egy erdő közepén lakni faházban, notebookal net GPRS-en, de embert meg autót meg benzingőzt nem akarok! költözz el messzire... vannak ilyen helyek!

(#2) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Csömör az emberektől... ;) Most már tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül. ;] Meg tudlak érteni. Próbáld ki, milyen (kar)óra és mobil nélkül. Nagyon baró! ;)

Rip and tear

(#3) Eastman


Eastman
őstag

Jól beszélsz! Én is így érzek.

...de szerintem a gondokat az adott környezetben kell megoldani. Pl. tudok úgy a Budai-hegyekben bringázni, hogy nem találkozom emberrel. Ha felülsz a vonatra / beülsz a kocsiba 30 perc alatt kiérsz a természetbe. Megállhatsz egy gyönyörű fenyő alatt. Leülsz alá és gondolkodol. Ez nem elérhetetlen. ...viszont nagyon feltölt. Nekem pl most a legnagyobb vágyam egy olyan ladik amit leírtál. A Velencei-tavon szeretnék nagyokat csónakázni. Tudod milyen gyönyörű a tó és a környéke!? Tudod, hogy milyen élővilág rejtőzik bent a nádasban? Különösen az északi part gyönyörű a Velencei-hegységgel. 30 perc vonattal a Déliből.

[kép]

[kép]

[kép]

Pákozdi Ingókövek Természetvédelmi Terület

Forrás: [link]

A városi daráló időnként engem is megterhel. Végezetül ahogy egy barátom szokta mondani:

''Próbálna meg egy buddhista szerztetes egy hétig a MediaMarktban melózni! Megtudná mi az a megvilágosodás!''

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) sztikac


sztikac
őstag

a tisza-tavi tályvédelmi körzetben :U

(#5) Realradical


Realradical
őstag

Én alkalmanként nem a megfutamodást választanám hanem inkább az aktív megoldást. Recept láncfűrész/védőmaszk, némi benzin. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6) _wood_ válasza sztikac (#4) üzenetére


_wood_
csendes tag

te most akkor félreolvastad, hogy én jólírtam; vagy tényleg nagyon rámférne a pihenés...?

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egyáltalán nincs igazad. Az ember attól még magányos lehet, ha emberek veszik körül. És a tapasztalatom szerint az emberek többsége magányos, nem engedi közel a többit magához.

***

(#8) _wood_ válasza ollie (#7) üzenetére


_wood_
csendes tag

nem a magányról szól az írás, hanem arról, hogy úgy élünk, mint szardíniák a dobozban; és ez megnehezíti, hogy normálisan álljunk egymáshoz.

[Szerkesztve]

(#9) Realradical válasza _wood_ (#8) üzenetére


Realradical
őstag

No igen. És ha még azt is figyelembe veszed hogy, milyen aljas és mocskos tud lenni az elüzletiesedett társadalomban élő embertipus nem is csodálkozok, hogy senki nem engedi közel magához a másikat.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#10) tbs


tbs
addikt

Hehe. Túráink tervezése közben komoly probléma olyan útvonalat találni, amely legalább 1 nap nem vezet be lakott területre... Így egyhelyben álldogálni nem bírunk, mint te, de 1-2 minimális beszéddel töltött nap után tényleg necces mondjuk paradicsomot venni... :DDD

(#11) Gabe™


Gabe™
csendes tag

Detto ugyanez az erzesem volt. Tettem erte, hogy javuljon a hangulatom. Most Londonban elek,es folytatom tovabb az utam par ev mulva. A cel Uj Zeland. Nem lehetetlen kimaszni ebbol a civilizalt vilagbol, csak vigyazni kell, nehogy egy remete legyen beloled az evek soran. Minden helyzetben meg kell talalni a jot, amit Te nyerhetsz belole, es ha ez elfogyott (legyen az elohely, baratok, baratno, csalad, munkahely, stb) tovabb kell allni. Nagyon onzon hangzik, de voltakepp mindenki onzo, es ha az ember nem elegedett magaval es az eletevel, masnak sem tud sokat nyujtani. Ezert is remelem, hogy megerti a baratnom, hogy a kozos jovonkert dolgozok 2000 km-re tole. Es jo itt...

(#12) sztikac válasza _wood_ (#6) üzenetére


sztikac
őstag

Még mindig ott van a negyedik bekezdésben: ''...nemrég voltam pár napig a tiszán, a tisza-tavi tályvédelmi körzetben.''

(#13) azbest


azbest
félisten

Hmm lehet furán néztek rám ismerősök mikor hallották, hogy karácsonykor képes voltam a koliban maradni (karácsony elötti napokon voltam otthon). Már elegem volt abból, hogy szinte állandóan van valaki a közvetlen közelemben, akihez alkalmazkodni kell... (egyik szobatárs nappal aludt, a másik éjjel... vagy másképp mondva mindig volt valaki ébren, hétvégén is majdnem mindig ottmaradt valamelyikük).

Egyszerűen szükségem volt már egy kis időre, hogy ne legyen a nyakamon más... ritka jó érzés az amikor egy 10 szintes épületben 7en vagyunk összesen... és csak onnan tudod hogy van más is, hogy néha égve marad a lámpa itt ott.
A másik koliban is volt ilyen hetem... ott szilveszterkor ürült ki az épület azon része ahol laktam. Egy idő után iritáló az hogy mindenütt emberek vannak...

Általában ilyenkor tudok kreatív lenni... amikor nem zavarja meg senki és semmi a gondolataimat... alapesetben nem tudok koncentrálni a nyüzsgéstől... ilyenkor pedig megesik hogy akár 24órán át/24 óra alatt elkészítek pl valamit amit már régóta húzok...

[Szerkesztve]

(#14) primortel


primortel
csendes tag

Sokan vagyunk, mondtad. Csak tudnám miért aggódsz akkor az éhhalál szélén állókért, akiket a szóka csaj kocsijának árából lehetne megmenteni. Legyen több szőke csaj és ablakmosó lejmoló?

Épp tegnap került a kezembe egy újság, a címlapján: ''Végezz önkéntes munkát az éhezők megsegítéséért.'' Nem nekik kellene inkább végezniük?

(#15) _wood_ válasza sztikac (#12) üzenetére


_wood_
csendes tag

elnézésedet kérem, de ez most ott is marad.

remélem nem okoz neked sem komolyabb problémát; ha mégis, állom a kezelésed költségeit... :B

(a hiba egyébként bennem van: az a meggyőződésem alakult ki az évek során, hogy az esetleges helyesírási hibák csak személyesebbé teszik az irományt. ráadásul csak az nem siklik át fölöttük, aki máskor dudál a dugóban, vagy csak rossz napja van.)

de azért persze köszönöm az észrevételt :R

[Szerkesztve]

(#16) sztikac válasza _wood_ (#15) üzenetére


sztikac
őstag

Nem szoktam dudálni dugóban, ritka hülye szokásnak tartom :DDD Nem kötekedésképpen hívtam fel a figyelmedet erre a helyesírási hibára, nem tudtam hogy ''szándékos''. Itt a Logouton ez még belefér, de sok helyen az ilyen hibák elkövetőiről az gondolnák hogy igénytelen/hiányos műveltségű a szerző... Peace :R

(#17) _wood_ válasza Zolaash (#2) üzenetére


_wood_
csendes tag

egyszer elhatároztam, hogy kipróbálom, milyen mobil nélkül. másfél nap után 'éccsanyám utolért egy barátom telefonján, és kétségbeesett, síri hangon szinte sikoltott a telefonba, hogy: úristen g, ÚÚÚÚRISTEN, ugye nincs semmi bajod?!?!

...aztán le lettem gorombítva, hogy hogy tehetem ezt egy szívbeteg öregasszonnyal. :(

nem hagyják, hogy kidobd a mobilt. :)

(#18) Rive válasza _wood_ (#17) üzenetére


Rive
veterán

Egy-két éve túrán öt percre bekapcsoltam a telefonom valahol a Börzsöny közepén. Hiába no, ha nincs másik órája az embernek, akkor muszáj...
No, valakinek sikerült pont az alatt az öt perc alatt felcsörögnie, miszerint ő most azonnal alaplapot vesz, tőlem. Meg értejön, izé, mifene.
Nem tudom, értette-e, miért röhögök :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) _wood_ válasza sztikac (#16) üzenetére


_wood_
csendes tag

...én bocs.
nem szeretem a tökéletességre törekvést, szntem elég, ha ezzel a mentalitással a japánok teszik tönkre az életüket. (persze amit gyártanak, azt szívesen megveszem. :) )
mindenesetre én próbálom a hibákkal együtt elfogadni/szeretni az embereket.

igazam viszont nincs :DD

(#20) Rive válasza ollie (#7) üzenetére


Rive
veterán

Az ember attól még magányos lehet, ha emberek veszik körül.
Sőt, csak akkor igazán...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21) DArchAngel


DArchAngel
tag

Nyugalom, emberek. Aki szerencsés, előbb-utóbb ki tudja szűrni a külvilágot, és csak a lényegre tud koncentrálni. Lehet, hogy sz@r ez a világ, de ez van. Próbáljunk jobbítani rajta.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#22) speeder04 válasza Eastman (#3) üzenetére


speeder04
csendes tag

Jah a Velencei-tó télleg zsír :D. Most nyugi is lesz tőlünk egy kis ideig mert most volt meg az evezős országos bajnokság és csak sokára lesz verseny szal most kicsit szünetel az edzés :). Talán néhány vitorlás lesz ott... meg vízibiciklisek a déli parton, meg jó sok horgász a ladikokban ;)

Cool. Cool Cool Cool

(#23) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nos, elolvastam az írásodat és először is szeretnék gratulálni ahoz, hogy egyáltalán ''tollat'' ragadtál és leírtad gondolataid.

Én is egy kicsit úgy érzek mint te és gyakorta szoktam a bubai hegyekbe feltekerni bringával, teljesen egyedűl. Ilyenkor mindig megnyugszom, és szépnek látom az életet.
És az egészben az az érdekes, hogy alapjában véve jó hangulatú dumagép vagyok, de időről időre mindig besokallok és akkor irány a hegy vagy bármi más hely csak egyedűl legyek.

szóval még egyszer gratula az írásért, mert tényleg van bene valami...

(#24) _wood_ válasza TomiFiu (#23) üzenetére


_wood_
csendes tag

köszi

...első írás, jólesik a 'jószó :)

(#25) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem tudjátok, mit beszéltek. Én várva várom minden nyáron az iskolát, hogy végre emberek között lehessek. Három hónap bezártság a falu szélén-világvégén, családon kívül nuku beszélgetés... Az internet az egyetlen csatorna, ahol ilyenkor kommunikálhatok a külvilággal. Baromi rossz, higgyétek el.

A cikkhez: volt egy érdekes bekezdés, ami így kezdődött:
''egyszerűen csömöröm van az emberektől.''
Főleg az éhezős duma volt különös :D

(#26) Zolaash válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Mit nem adnék érte, ha néhány hónapig egyedül lehetnék egy lakatlan szigeten, net hozzáféréssel... :B

Rip and tear

(#27) Crystalheart válasza Zolaash (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát lehet én is tudnám élvezni a dolgot, ha nem megváltoztathatatlan kényszerűség lenne... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.