Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

grat az írásodhoz. amúgy én is teljesen így vagyok vele. tök ugyanez a szitu. vallásos szülő, templom, elsőáldozó, esti imák, ami mind elmaradt... de a hit nem. nem kell ahhoz templomban járni, hogy valaki higgyen valakiben vagy valamiben. nem helyhez kötött dolog ez. tényleg legbelül dől csak el, hogy mit cselekszik, mit gondol, mit érez valaki, hogyan éli életét, és épp kihez fohászkodik vagy köszön meg valamit.
honnan van az idézet?

(#2) The DJ válasza liquidmoon (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Az idézet tőlem származik. Egy nagyon kedves hölgy ismerősömnek írtam ezt magamról és úgy döntöttem beillesztem ide, az éjjeli gondolatok címszó alá belefér :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) rauschie


rauschie
senior tag

annyira nem követem az írásaidat, de amikor némeikkel összeakadok rá kell jöjjek hogy bizony sokszor mozgunk hasonló hullámhosszon :B

(#4) talmida válasza The DJ (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon szépen tudsz fogalmazni. Hadd idézzek én is, --de nem magamtól. :)

''Hát nem tudod-é és nem hallottad-é, hogy örökkévaló Isten az ùr, aki teremté a föld határait? nem fárad és nem lankad el; végéremehetetlen bölcsesége! Erôt ad a megfáradottnak, és az erôtlen erejét megsokasítja. Elfáradnak az ifjak és meglankadnak, megtántorodnak a legkülönbek is; De a kik az ùrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sas, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!''

Még valami eszembe jutott az írásoddal kapcsolatban.
A tudatlanságért néha nagy árat fizet az ember.

Mondok rá egy (talán sokak által ismert ) példát.

Egyszer egy fiatalember jegyet vásrolt egy utasszállító óceánjáró hajóra, mert repülőjegyre nem volt elég pénze, de mindenáron szerencsét akart próbálni egy új hazában.

Gondosan előkészítette az útját, ....és, hogy senki ne vegye észre szegényes kosztját, az étkezések idejére mindig észrevétlenül félrehúzódott a hajó egyik félreeső zugába.

Hogy a tengeri levegő vagy az izgalom tette-e, nem tudni, de rövid idő alatt elfogyott az élelme. Szégyellte volna elmondani a szükségét, mert nála sokkal tehetősebb, előkelőbb, jobban öltözött emberek társaságban utazott....de pár nap múlva az éhség annyira kínozta, hogy mégiscsak odasomfordált a konyha hátsó bejáratához, és egy kis betevő falat fejébe fölajánlotta kétkezi munkáját . A szakács-legények tágranyílt szemekkel vették körül a csodabogarat, és szinte kórusban kérdezték tőle, hogy ''Jegy nélkül utazol?''

A fiatalemberünk bátortalanul de határozottan visszautasította a rossz feltételezést és már húzta is elő a zsebéből egyetlen féltveőrzött dokumentumát, a drága pénzen vett hajójegyét.

Erre a kukta-tanoncok mégjobban csodálkozni és nevetgélni is kezdtek a fura fickón.
Riadt utasunk röpke pillanat alatt kihámozta a fikázások mögött rejlő döbbenetes tényt, at, h a hajójegy árában a teljes ellátás is beletartozik.

Az út hátralevő részében elsőosztályú kiszolgálásban részesült és a finomabbnál finomabb ínycsiklandozó ételkülönlegességekből együtt ehetett az előkelő népséggel.
Az örök tanulságot is levonta magának, mindig mindenről tájékozódni kell, és jól kell ismerni az embernek a saját jogait .

Ez igaz az istenhitre is . Ui sok előny és kiváltság származik abból, ha valaki jól tudja, hogy mit ígért Isten az Őt szeretőknek. Aki tudja, és kéri ( igényeli) is azokat a beígért jogokat, és kiváltságokat, az mind meg is kapja. ....aki meg nem kéri, az szegényebb lesz egy-két tapasztalattal :)


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

És ez jó, hogy mindenkinek saját istene van? :)

***

(#6) Peti20


Peti20
tag

Szasztok!!
Hogy tudom megváltoztatni az aláírásomat??
köcce

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.