Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) celeron


celeron
senior tag

Nagyon jó írás..azonnal elkezdtem ezen gondolkozni, hogy nekem van-e nekem ilyen emlékem..illatokról.. :) És van.
Pl én kiskoromban nagyon szerettem a húsvétot.És ha éppen nem volt húsvét, akkor csak kinyitottam a kis kölnis üvegemet beleszagoltam, és máris olyan volt mintha egy pillanatra tényleg húsvét lenne.. :)
Vagy karácsonykor a fenyö illata..hmm :D Boszorkányos :)

(#2) The DJ válasza celeron (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Igen...valóban tud egy igazán varázslatos illata lenni mind a húsvétnak mind a karácsonynak :) És amivel sosem tudok még betelni az a meleg nyári napokon hirtelen a semmiből előtűnő zápor, ami megáztatja a meleg aszfaltot és a földeket és az azután felszálló friss hűsítő illat :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) celeron válasza The DJ (#2) üzenetére


celeron
senior tag

Hmm...milyen ínycsiklandó.. :)

MOD: Egyébként hol élsz vidéken, vagy városban?

[Szerkesztve]

(#4) G@ben


G@ben
addikt

Pont múlt héten történt, hogy elmentem egy játékbolt előtt és a kiáramló illat hatására mintha újra az általános iskola napközijében lettem volna, ugyanis volt ott egy szekrény, amiben a játékokat tartottuk (asztali jégkorong, asztali foci, stb), aminek egy az egyben ilyen illata volt.
Megdöbbentő volt 16 év után újra érezni ezt.

A Karácsony illata pedig egy külön élmény, nálam az egyenlő a nyugalommal és a boldogsággal.

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5) The DJ válasza celeron (#3) üzenetére


The DJ
addikt

Vidéken élek és valószínűleg ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy ennyire megszerettem a illatokat :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) celeron válasza The DJ (#5) üzenetére


celeron
senior tag

Én is vidéki vagyok..de ez igy már nem meglepö :D

(#7) TompapaTM válasza celeron (#6) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nekem is sok illat hoz emléket magával, ráadásul nagyon intezíven. Nyári orgona - nagyatádi lepkevadászat kiskoromban. Zsálya - izraelita temető, ahova az őr beengedett játszani. Libazsír - Ercsiben lakó nagymamám tízóraijai. Sok van.
Ami még nagyon sok emléket tud ébreszteni, az a fény. A nap sem ugyanúgy süt mindig. Egy sötéttítőn átszűrödő fény, ahol a cigi narancssárgásn parázslik. Egy fürdőszoba, ahová csak a kulcslyukon jön be a fény. Játszótéri bokrok alja, ahol teljesen véletlenszerűen incselkednek a napsugarak...
Illat és fény. Sokkal többet tudnak adni a szavaknál és képeknél akár évtizedek után is.

(#8) Crystalheart válasza The DJ (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vidéknek, főleg a kis faluknak trágyaszaga van :D Mikor almozom a kecskéket, akkor meg a kertünknek szokott ''faluszaga'' lenni :D

Amúgy nekem speciel rossz a szaglásom, nem érzek állítólag minden szagot. :P

(#9) Crystalheart válasza TompapaTM (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az agy már csak így müxődik. :)

(#10) Aneeta


Aneeta
csendes tag

Amit én mindig imádtam, az a hosszú, frissen mosott haj illata Sosem értette régen a kedves, hogy mi tetszik nekem benne és néha korholt is, hogy miért szagolgatom a haját, de valahogy sosem tudtam betelni vele. Magával ragadott és mindig újra és újra érezni akartam az illatot, ami hozzá tartozott.

Létezik még ilyen férfi???

(#11) golyani


golyani
addikt

én azt a késő őszi-téli illatot szeretem nagyon, amikor már kicsit csípős az idő és a falu megtelik az elégetett szén illatával(jobban nem tom megfogalmazni).

(#12) The DJ válasza Aneeta (#10) üzenetére


The DJ
addikt

Én vagyok az élő példa...létezik! :)

golyani: Tudom mire gondolsz, ahogy olvastam, szinte éreztem is, valóban csodálatos. Szintén gyermekkorom egyik meghatározó élményei köthetők hozzá.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) EQMontoya válasza Aneeta (#10) üzenetére


EQMontoya
veterán

szerintem ezt nagyon sokat szeretik, még ha nem is éreznek leküzdhetetlen vágyat a szagolgatására, de jó illata van, az kétségtelen.

Same rules apply!

(#14) Eastman


Eastman
őstag

Szép!

Néha előfordul úgy az illatok keveredése, hogy előjön belőlük egy olyan illat, amit évekkel korábban éreztem és valamilyen emlék kötődik hozzá. Pl. szilvásgombócillat egy olyan helyen ahol képtelenség, hogy ott ez a mennyei eledel lenne. Vagy a nagymamám teájának az illata. Azóta mióta már nem él nem ittam olyan finomat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.