Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) WellnessPepe


WellnessPepe
csendes tag

Erre én is kíváncsi lennék, h. kinek ment?

Egy dolgot felvetnék és kíváncsi vagyok a véleményekre. Idézet az egyik cikkemből:

"A böjt, diéta vagy koplalás csupán csak méregteleníti a szervezetet – és nem fogyókúra!

A böjtölőknek számolniuk kell azzal, hogy gyors eredményt érhetnek el ugyan, de készüljenek fel: az eltávozott kilók nagy része a böjt után vissza fog térni."

Ennek természetesen megvannak az okai, de kevés a hely a részletezésükhöz most.

(#152) niti válasza WellnessPepe (#151) üzenetére


niti
aktív tag

Ebben maximálisan igazad van. Szerintem az ilyen mindenféle böjtöknek nincs is túl sok értelmük. Maximum ha az ember nagyon telizabalta magát, megértem, ha másnap nem eszik, vagy csak nagyon keveset. De hogy fogyás céljából böjtöljön valaki, az szerintem teljesen felesleges.
Ma kudarcélményben volt részem. Másfél kilóval vagyok több, mint 1 hete. Ez eléggé elkeserít, mert bár igaz, hogy némileg elengedtem magam a héten, azért nem annyira, hogy ez hízást eredményezzen. De nem csüggedek, a mozgást tekintve taktikát váltok, és a kaját is szigorúbban veszem egy kicsit. Túl sok szemetet ettem össze mostanában.
Petya25: hogy megy a súlytartás?

[ Szerkesztve ]

(#153) Petya25 válasza niti (#152) üzenetére


Petya25
addikt

Most két eső között süttetem a kockás hasam a Balcsin, itt nincs mérleg, de majd egy hét múlva otthon mérek egyet.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#154) niti válasza Petya25 (#153) üzenetére


niti
aktív tag

Oh, azért még a 2 eső közötti hassüttetés is sokkal jobb, mint a meló :)) jó szórakozást!

(#155) Petya25 válasza niti (#154) üzenetére


Petya25
addikt

Pláne, hogy ma már nem is volt eső csak napon sütkérezés és vízben lubickolás.
Meleg lesz a héten, mint a szaunában, hátha leizzadok még egy kis zsírt. :DDD

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#156) WellnessPepe válasza niti (#152) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

Egy kis önfegyelem kell az eredményes fogyáshoz, de megéri. ;) Milyen mozgást csinálsz, és mit szoktál enni?

Petya25: Erre a hétre jó időt ígérnek, bízzunk a legjobbakban! :) Balatonon merre fele nyaralsz?

(#157) niti válasza WellnessPepe (#156) üzenetére


niti
aktív tag

Ma például ezt ettem:
3/4 7: kb 3 dl tej 1 kis marék gabonapehellyel (fitt, natúr, nem cukrozott)
9: 250 g diétás epres joghurt
12: olívás karikaburgonya sült husival
15:30: 1 db virsli, 2 szelet light sajt
17:15: 1 db nektarin
Most megyünk bringázni egy 2 órát, közben lehet, hogy megeszek egy almát, de lehet, hoy nem. :)
Ha visszaértünk, akkor 25 dkg saláta: jégsaláta, répa, lilakáposzta, lilahagyma, nagyon kicsi kukorica... Ilyesmik vannak benne

Egyébként kondibérletem van, az ott fellelhető kardiógépeket szoktam használni, plusz bicajozgatok, meg néha túrázok is. :K

(#158) WellnessPepe válasza niti (#157) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

És a fehérje / kalória bevitel mennyiségére szoktál figyelni? Ez csak egy napi étrend, erre nem merek semmit mondani, de ha fehérjében szegény az étrend, akkor izomvesztés is van. Ebben az esetben az ember csak előkészíti a következő hízást. :)

(#159) niti válasza WellnessPepe (#158) üzenetére


niti
aktív tag

Általában ilyesmit eszek, mondjuk a krumpli az most elég kivételes, azt nem szoktam gyakran enni. Inkább a zöldség és husi kombináció jellemző ebédre. Nagyjából minden nap hasonló, a reggeli szokott még lenni tk. kenyér sajttal vagy sonkával és zöldséggel, mikor hogy.
Számolgatni a kalóriákat szoktam nagy vonalakban, olyan 1600 körül van, vagy felette. Ennél kevesebbet nem tudok enni, mert akkor éhes vagyok. De mivel elég sokat mozgok, és a munkám sem ülő, így úgy gondolom, kell ennyi.
A szénhidrát- fehérje dolgokat nem szoktam számolni, csak próbálok egyensúlyt tartani.
Úgy tűnik, eddig megy... Tökéletesen táplálkozni már művészet lenne, és sajnos luxus is. Épp elég sokba kerül ez az étrend is :(
Te egyébként ezzel foglalkozol? Ilyesmi a munkád?

(#160) WellnessPepe válasza niti (#159) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

Igen, életmód tanácsadó vagyok. Van egy honlapom is, ahol ezzel is foglalkozok. Épp most jelent meg egy cikkem a Borsod Online honlapján, pont fogyókúra témában. :) Itt olvasható: http://www.boon.hu/hirek/Eletmod/cikk/dieta-bojt-fogyokura/cn/news-20100630-03531183

Ha jobban érdekel a téma, akkor itt pedig a könyvem tölthető le: http://gerbovicspeter.hu/index.php/shapeworks-tajekoztato/fogyokura-tevhitek/

Itt kifejtem a fehérje fontos szerepét a fogyásban, nem akarom ezzel a topikot most teleírni.

Ha már így szóba került, Te mivel foglalkozol?

(#161) niti válasza WellnessPepe (#160) üzenetére


niti
aktív tag

A cikkedet elolvastam, és igen, abszolút jó dolgok vannak benne. És ez a munka még miből áll? Hol tudtál ilyesmivel elhelyezkedni, és miket csinálsz még a cikkíráson kívül, ha nem titok? :)
Én eladóként dolgozom egy ilyen barkácsbolt- félében. Jövök- megyek egész nap. Tényleg, nincs erre valami épkézláb kalkulátorod, hogy mennyi az optimális kalóriaszükséglet? Eddig a legjobbnak az orvosilexikon.hu-n lévőt találtam, de hátha te tudsz valami nagyon ultimate megoldast :) szeretném tartani a heti -1kg-ot. Mondjuk hetente 5x 1- másfél órát mozgok direkt, plusz a munka. Ehhez vagyok jelenleg 69 kg, 164 cm magassághoz. A célom: egyelőre úgy gondolom, hogy 58- 59 kg. De majd kiderül, ha odajutok, hogy maradnak-e még rajtam zsírpárnák itt- ott. :) úgy vagyok vele, hogyha már ennyit fogytam, nem érem be annyival, hogy már épp tűrhetően nézek ki, hanem szeretnék egy tényleg egészséges, sportos alakot. Most nagy eltökéltséggel belevágtam a Rubint Réka videókba is. Egyelőre az izomláz miatt csak 2 naponta tudom csinalni. :)

(#162) Petya25 válasza niti (#161) üzenetére


Petya25
addikt

Na ma méredzkedtem, 81,1kg.
Ez valamivel több mint egy kiló az abszolult alsó értékhez képest, de ez durván az első nap visszajött, amikor elkezdtem "rendesen" enni. Tehát valamivel több, mint két hét alatt nem jött vissza semmi.

90 körülről indultál év elején? Az tényleg sok, ideje volt odafigyelned magadra. Csak halkan kérdem: hány éves vagy? Gratulálok amúgy a kitartáshoz és a 60 alatti célhoz.
Bőröd hogy bírja, hogy kicseréled alatta a tested?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#163) WellnessPepe válasza niti (#161) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

A kitartásodhoz és elszántságodhoz én is gratulálok! Csak így tovább és eléred a célod. ;) Az adataid alapján a kalkulátorom ezt adta ki: a testtömegindexed: 26, a napi fehérjeszükségleted: 94g, a napi kalóriaszükségleted: 1256-1380 kalória közötti. Ehhez egy pontos 1 heti étrendet írsz, akkor meg tudom mondani, hogy mennyire táplálkozol egészségesen és mi várható a fogyókúrát illetően.

Akkor egy kicsit a munkámról. :) Az embereknek általában 2 nagy problémája van az életben: az egészség és a pénz. Sokaknak főleg a túlsúllyal van gondjuk, és sokaknak pedig a megélhetés az aggodalma - főleg ebben a nagy leépítésekben. Én ezekben a problémákban segítek az embereknek, hogy egészségesek legyenek, és/vagy pedig megteremthessék a családjuk anyagi jövőjét. :)

Ezek a "fő részek", de mindenki olyan területre specializálódik, ami a legjobban érdekli, például: testsúlykontroll, egészségtudatos életmód, wellness-fitness életmód, sportolók táplálkozása, célzott területek, kondíció javítás és jövedelemszerzés. Talán a legtalálóbb szó, a wellness iparágban helyezkedtem el. :)

Cikk íráson kívül még könyveket írok, interjúkat adok, továbbképzéseket tartok, tanácsadásokat adok és az internetet használom arra, hogy az emberek értesüljenek arról, mivel is tudok segíteni nekik a problémáikban - na meg sokat gondolkodom, de azt nagyon. :D

Petya25:

Neked is gratulálok! :) A legfontosabb gondolom az, hogy meg is tartsd a súlyod, ha az életmódváltásod rendben van, akkor nem lesz baj! ;)

(#164) niti válasza WellnessPepe (#163) üzenetére


niti
aktív tag

Köszi! Nos, akkor idejegyzetelem, hogy mit ettem ma, és a többi napon is. Jó lesz így? :)
Reggeli: 1 pohár diétás joghurt zabpehellyel. Natúr, nem cukros, meg ilyesmi.
Ebéd: párolt káposzta csirkecombbal
1 és 4 órakor: egy- egy alma
3/4 6 körül: 1 Norbis túró rudi, 3 szelet Abonett.
9 körül, ha hazaérek: 30 dkg saláta 1 tojással és kb 1 dl joghurttal.
Ez majdnem belefér az 1400 kalóriába. Tudom, hogy nem tökéletes, de már ez is csoda, hogy ezt tudom tartani. A csirkemell, amit különben nagyon szeretek, iszonyú drága, csakúgy, mint a zöldségek. Az Abonett kicsit üres kalória, de legalább nem sok, és az is t.k. gabonából van. A túró rudi meg, hát, édesség nélkül nem tudok élni :)
Különben most is a futópadról írok: 20 percet kocogtam, most hegyet mászok. :) egyébként, csak félve kérdezem, ha ennyi mozgás mellett nekem ennyi az ajánlott kalóriám, mennyi kell annak, aki egész nap ül egy irodában, és utána sem sportol? Gyorsan összejön ez az 1200- 1400 :(
Petya: igen, nagyon igazad van, jól elhagytam magam. 23 éves vagyok egyébként. Tudod, az ember könnyen talál 1000 okot, hogy miért nem kell fogynia. Pl., nem is híztam ki a ruháimat, csak összementek a mosásban. Igen, van rajtam pár kiló, de legalább egyenletesen oszlik el. :) stb. Meg nálam nagyban közrejátszott az is, hogy nem volt pénzem konditeremre, máshol meg el sem tudom képzelni az edzést. Persze szeretek bringázni, meg túrázni, de az más. Olyankor nem szeretem a pulzust figyelni, meg hasonló. De a drága nagymamám felajánlotta, hogy fizeti a kondibérlet árának felét, így rögtön vettem is egyet. Azóta töretlen a siker :)
Gratulálok az eddigi súlytartáshoz, és sok sikert a továbbiakban is! :)

(#165) niti válasza WellnessPepe (#163) üzenetére


niti
aktív tag

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#166) niti válasza Petya25 (#162) üzenetére


niti
aktív tag

Ja, igen, a bőröm. A hasamon most nagyobb egy fél számmal. Pedig nem fogytam drasztikusan. Nagyon remélem, hogy szépen lassan majd visszahúzódik. Ruhában már egész normálisan nézek ki, de amit nincs, ami összetartson,... :(

(#167) WellnessPepe válasza niti (#164) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

Most nagy rohanásban vagyok, estig küldöm a válaszom, nem felejtettelek el ám! ;)

[ Szerkesztve ]

(#168) WellnessPepe válasza niti (#164) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

Annyi tanács az étrendedhez, hogy a csirkecomb bőrét ne egyed meg. Ha van lehetőséged, akkor egyél szójakészítményeket, hüvelyeseket, ezekben több a fehérje. Vagy, ami még jobb lenne, fehérje-koncentrátum. Ezt bármibe beletudnád keverni. Ha édesszájú vagy az nem, arra figyelj, hogy kalóriaszegény nasit válassz. Most nem kifejezetten a boltokban kaphatókra gondolok.

Ennyi az észrevételem. :) A nyugalmi állapothoz szükséges kalóriaigényt szokták számolni, ami általában 1200-1500 közötti. Egész napos ülőmunka mellé elkélne a mozgás. Bár öcsém is ez a kategória és még is fogyott, amíg követte a tanácsadásom. :)

(#169) niti válasza WellnessPepe (#168) üzenetére


niti
aktív tag

Nem szoktam megenni a bőrét, nem is szeretem. Fehérjekoncentrátum? Valahogy nem szimpi. Inkább eszek helyette valamit :D
Sporthoz: tegnap reggeltől ma délutánig körbetekertük a Balatont, jóó volt :)

(#170) Petya25


Petya25
addikt

Holnap megyek kenuzni egy bő hétre, kíváncsi leszek, mennyit fog mutatni a mérleg mire hazajövök. Ma reggel 81,1 volt rajta, sikerül tartani a súlyomat, de figyelni kell.,

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#171) Petya25


Petya25
addikt

Megjöttem a kenu túráról, végigmentünk a Hernádon, tuti jó volt, pedig borultunk is. :K
Ma reggel 81,1-et mutatott a mérleg, pedig mentek a zsíros kaják minden nap...

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#172) niti válasza Petya25 (#171) üzenetére


niti
aktív tag

Gratula az eddigi sikeres súlytartáshoz! :) persze ilyen sportos életmód mellett nem is olyan nehéz!
Én mostanában elég nehezen birkózok meg a diétával, túl engedékeny vagyok magammal. Ma is megettem tök sok nápolyit :Y a tegnapi napról meg jobb, ha nem is beszélünk. Most itt nyomom a konditeremben már lassan másfél órája :D szombaton, amikor méredzkedtem, 68 kg voltam. Még pont 10 kilót szeretnék leadni. Nem tudom, mennyi idő alatt fog így sikerülni. Próbálom a sporttal kompenzálni a zabálást, de azért nincs mindennap erre 2 órám.

(#173) Petya25 válasza niti (#172) üzenetére


Petya25
addikt

Köszi, pont tegnap este léptem át a 100 km-t mióta futok (kb 10 hete). Szerencsére én pont a nápolyit nem szeretem, csokis és savanyúcukros vagyok. :B
Amúgy simán észreveszem magamon, hogy nem jívánok annyi kaját mint korábban.
Persze a mérleg félsz is bennem van, de egyébként tényleg.

Ha időnként elengeded magad az nem baj, csak ne legyen rendszeres.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#174) Axion1


Axion1
csendes tag

rövid leszek és tömör

én a személyre szabott fogyókúrákat preferálom

(#175) Petya25 válasza Petya25 (#150) üzenetére


Petya25
addikt

Ma reggel 81,4 kg volt a mérlegen, úristen két és fél hónap alatt felszedtem 30 dekát. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#176) niti válasza Petya25 (#175) üzenetére


niti
aktív tag

Nagyon gratulálok! Teljesen őszintén, nem gondoltam, hogy ez menni fog, történetesen, hogy én még sosem láttam ilyenre példát! :D én tegnap kezdtem el újra futni, úgy 3 hét kihagyás után. Jó volt. :)

(#177) Petya25 válasza niti (#176) üzenetére


Petya25
addikt

Jó hogy benéztél ide, már hiányoztál, de komolyan.
Ma reggel 81,2kg volt a mérlegen, tehát működik. :B
Mostanában én is csak heti egyszer jutottam el futni, a fránya időjárás miatt.
Holnap talán a foci is elindul végre, majd az izzaszt rendesen.

Amúgy esténként már tudatosan nem szoktam enni, lehet ez a titka.
Délután egy-két barack és némi camembert sajt belefér. :)

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#178) lujó55


lujó55
őstag

Nem akarok senkit úntatni az én esetemmel, de két hete nem eszek boltban kapható kenyeret, csak azt amit a feleségem süt (házassági évf-ra kaptunk egy ilyen Hausmeistert).
A súlyom azóta:
aug. 22-től (84.3 kg) ezideig (H->V)
82.7-81.7-80.9-80.0-79.9-80.2-82.4
80.9-79.6-79.2-78.8-78.3-79.9-80.4
78.9-78.3-77.7-...
Reggel, pisilés után mérve.
Szeretném elérni a 75-öt. Amúgy minden mást eszek. Hús, rizs, zöldség, minden. Csak kiflit, zsömlét, kenyeret nem...

(#179) sagvary válasza lujó55 (#178) üzenetére


sagvary
aktív tag

Mennyiért adjátok el a Hausmeistert?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#180) lujó55 válasza sagvary (#179) üzenetére


lujó55
őstag

Eladni? De hát most kaptuk...
Vagy ez annyira drága cucc? Nem lehet megvenni a M.Markban?
A tipusát tudom: Hausmeister HM 1000.
Iszonyatosan finom a magvas kenyér, csak jó sokáig kell kevertetni. Van úgy ,hogy megállítjuk és újra indítjuk a progit, hogy jó homogén legyen a massza.

(#181) sagvary válasza lujó55 (#180) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nem azért. Csak hát ez a példány különleges, nagyon jól segíti a fogyókúrát. Ilyenről még nem hallottam.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#182) niti válasza lujó55 (#178) üzenetére


niti
aktív tag

Gratulálok! :)
Ez tök jó, de ebből látszik, mennyi szemetet veszünk meg a boltban :( Sagvary mintha cinikus lenne egy kicsit, de lehet, hogy csak nekem tűnik úgy. :DD

Petya: aranyos vagy :)) a tegnapi futásomról majd írok egy bejegyzést, mert megérdemli :D Csak velem fordulhat elő ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#183) lujó55 válasza niti (#182) üzenetére


lujó55
őstag

Ja, értem. Én meg nem értettem, hogy miért akarja megvenni!
Én sem hittem, de ha alaposan utánaolvasunk akkor rájöhetünk, hogy igen, az állományjavító nemcsak nem egészséges, hanem hízlal is. Mindenesetre én maradok egy ideig ennél. Kiváncsi leszek, hogy tényleg tartós lesz-e a súlyveszteség, na meg, hogy a súlyveszteség az tényleg zsíszövet-e (jön majd a centis) :D

(#184) lujó55 válasza sagvary (#181) üzenetére


lujó55
őstag

Azért írtam le a tapasztalatokat, mert ilyenről még nem hallottál. Nekem is úgy mesélték, hogy a bolti adalékok hízlalnak a legjobban, ezért próbáltam ki. Egyébként egyáltalán nem a gép a különleges, hanem a tönkölybúza amit beleteszek.

(#185) niti válasza lujó55 (#184) üzenetére


niti
aktív tag

Ha tönkölykenyér, akkor már meg is oldódott a "rejtély".

Ha ráértek, olvassátok el a tegnapi bénázásom történetét.. :DDD
Lehet, hogy nem annyira nagy sztori, de én úgy... azt sem tudtam, sírjak vagy nevessek magamon. :DDD

(#186) sagvary válasza niti (#182) üzenetére


sagvary
aktív tag

Alapjában persze hiszek lujo55-nek, meg drukkolok, hogy így menjen tovább.

A kérdéssel az volt a szándékom, hogy mererősítsem, ezután is használja és ragaszlodjon hozzá, mert másnak is kellene a sütő, ha ilyen jól bevált.
Csak így tovább.... ezt jelentette, csak nem unalmasan.
Azt hiszem megyek valamenyik áruházba, megnézem kapható-e most is. Persze kellene pár jó recept is.

lujo55

Tudnál ide feltenni 1-2 receptet?.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#187) sagvary


sagvary
aktív tag

Ime: http://c-sale.hu/images/webshop_termek/36782.jpg

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#188) lujó55 válasza sagvary (#186) üzenetére


lujó55
őstag

Igen, fogok feltenni, de a hétvégén akarok csinálni egy fokhagymás változatot. Azt még megvárjátok és akkor leírom, hogy mik a tapasztalataim a kenyérsütéssel kapcsolatban. Mert nemcsak finom, egészséges és jobban eltartható, mint a bolti, de rohadtul drágább is és ha nem figyel az ember akkor az íze is elmehet valamerre a gépzsír és cipőtalp közé. Úgyhogy jelentkezem, bár ez nem az a topic. Egy OFFot azért szerintem megér :D

(#189) Petya25 válasza niti (#182) üzenetére


Petya25
addikt

Jó a story. :K Legalább mást is megdolgoztatott a futópad. :))
Én utcán futok esténként, valahogy az edzőterem nem vonz, olyan steril...
Itt meg néha jön utánam kutya vagy én kergetek macskákat. :)
Többször találkoztam már sünivel ami spurizott át az úton, egyszer véletlen egy árnyékos helyen még fel is rúgtam egyet. :B

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#190) lujó55 válasza Petya25 (#189) üzenetére


lujó55
őstag

Rendőrök be ne mérjenek, mert bünti lesz, ha túl gyorsan futsz :DDD
Egyébként én is jobban bírnám, de ahhoz, hogy kimozduljak friss levegőre kocsikáznom kell. Mindensetre jobb, mint az oroszlánszagban.

(#191) sagvary válasza lujó55 (#188) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nagyon várom milyen lesz, de sima vöröshagymával is finom lehet.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#192) niti válasza lujó55 (#190) üzenetére


niti
aktív tag

Én meg pont azért szeretem, mert steril. Talán kevésbé veszélyes, mert én nagyon könnyen el tudok ám esni :D Meg szeretem tudni a sebességem, a megtett utat pontosan, és jó, hogy mindez követhető. Plusz még, egyenletes a sebességem. És főként: így nem érintenek az időjárási viszonyok, és nem kell félnem este a sötétben. Ja, meg még, ott rögtön le is tudok fürdeni. Szóval röviden ennyi. :D És ott nincs oroszlánszag.

Sagvary: akkor félreértettelek, bocsánat. :B Egyébként nekünk is van egy kenyérsütőnk, de nem használjuk. Én egyáltalán nem eszek kenyeret, a párom meg nem fogyaszt el annyit, így sokat ki kéne dobni, azt meg nem szeretjük.
Szerintem nyugodtan jöhetnek ide receptek meg minden, úgyis csak mi írunk ide, és már jó ideje offolunk :B

[ Szerkesztve ]

(#193) Petya25 válasza niti (#192) üzenetére


Petya25
addikt

A futópad nekem is sokat segítene, mert sosem tudom a tempóm. Néha kifutom magam mint állat, néha meg úgy érzem tudtam volna gyorsabbat is. Még egy nyavalyás digi órám sincs, csak otthon méri a telóm a stopperes időt, mikor hazaérek kinyomom. :F
Egyszer lehet kipróbálom magam padon is, nálatok mennyibe kerül egy alkalom? Nem vagyok képben.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#194) niti válasza Petya25 (#193) üzenetére


niti
aktív tag

Megmondom őszintén, nem tudom, hogy 1 alkalom mennyibe kerül, de többnyire ezres körül van. A bérletek mindig kedvezőbbek. Azok itt Kecskeméten jellemzően 7-10 ezer körül vannak. Mi most vettünk egy 3 havi párosat, kaptunk hozzá 1 hónapot ajándékba. Így visszaosztva 5500 ft/ hó/ főre jön ki, amúgy meg 10ezer ott egy hó.Tök tuti :D
Egyébként, szerintem mindenhol van olyan 8 alkalmas bérlet, amit 3 hónap alatt használhatsz el. Ez jó, ha csak alkalmanként mész, így olcsóbb, mint a napijegyet mindig megvenni.

(#195) rumkola válasza Bernardo20 (#1) üzenetére


rumkola
veterán

Én banánkúrát csináltam (reggel 1-2 banán+víz, ebéd normálisan, este 1-2 banán+víz). Kenyeret, péksütiket, cukrot, tésztát és sajtot kerültem, de gyrost, sok csirkehúst és halat ettem.
3 hónap alatt -17Kg, mindenféle koplalás és testmozgás nélkül.
Mondjuk az tény, hogy végig csak annyit ettem amennyi kellet, nem zabáltam magam degeszre ebédre. :D

[ Szerkesztve ]

(#196) niti válasza rumkola (#195) üzenetére


niti
aktív tag

Ez mikor történt? Súlytartás megy azóta?
Gratulálok a kitartásodhoz!

(#197) rumkola válasza niti (#196) üzenetére


rumkola
veterán

1.5 éve.

Semmi koplalás vagy odafigyelés nincs azóta, hogy mit egyek, és nincs rendszeres sport sem.
100-ról fogytam vissza 82-83-ra akkoriban, most 86 vagyok.

(#198) sagvary


sagvary
aktív tag

Én a nyers zöldség és hozzá kevés fehérje módszert használtam két hónapig 2/3-ad és 1/3-ad aránnyal. 11,5 ment le ezzel, és sohase voltam éhes.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#199) niti válasza sagvary (#198) üzenetére


niti
aktív tag

Kevés fehérje? Annak mi értelme? A fehérje kell az izmainknak, és nem attól hízunk... Hanem a túlzott szénhidrátbeviteltől.
Persze bármelyik tápanyagcsoportból is veszünk el, ha a kalóriabevitelünk csökken, akkor fogyunk. Csak az a kérdés, hogy mennyire egészségesen...

(#200) sagvary válasza niti (#199) üzenetére


sagvary
aktív tag

Azért maradt meg a fehérje valamennyire, mert szükséges, de a zsírokat teljesen kihagytam.
Szénhidrátból meg annyi volt csak, ami a nyers zöldségekben benne van. A szisztéma azért is működik, mert a nyers zöldségek megemésztése nagyobb energiát igényel annál mint ami bennük van.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.