Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Igen, én is megkaptam ezt a hírt SMS-ben. Azt hiszem, ez csak a kezdet, bár valójában annyi változott, hogy most már legálisan teszik, amit hosszú ideje csinálnak. Ne legyenek ábrándjaink, hogy csak ők és csak saját országukban végeznek ilyen tevékenységet. :(

Szerk: hejjess iráss

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#2) sünpávakutya válasza erdoke (#1) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Még a ''Nagy Testvér figyel téged'' témaköréhez kapcsolódva: aki teheti, mindenképpen olvassa el Simon Singh ''Kódkönyv''-ét. Bár a kriptográfiáról szól, de a köny végén (főleg a PGP apropóján) már akkor elég sötét színt festett arról, hogy a Nagy Egyesült Államok Nagy Testvére hogyan figyeli az embereket — és nemcsak saját polgárait a Nagy Államokban, hanem világszerte. Pedig a könyv még jóval 2001. szeptember 11. előtt íródott.

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó könyv! :)

***

(#4) sünpávakutya válasza erdoke (#1) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Ja, és az embernek akaratlanul is mi jut eszébe, amikor ezt olvassa az ''1984''-ben (szó szerinti idézet):

...nagy elképedésére a lány közömbösen megjegyezte, hogy véleménye szerint ilyen háború nincs is. A naponta Londonra hulló rakétabombákat valószínűleg magának Óceániának a kormánya löveti ki, ''csak azért, hogy az embereket rettegésben tartsa''...




Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ne hinném el, hogy terrortámadás történt hat éve, de azért túl sok a homályos elem (főleg a Pentagonra eső gép esetében).

(#5) bLaCkDoGoNe válasza sünpávakutya (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nézd meg pl. a Loose Change 2nd Editiont (Googlevideo-n fent van pl.). Ha csak 5%-a igaz annak, ami benne van (mert az ''egész'' biztosan nem), már az is elgondolkodtató.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) Mcray válasza bLaCkDoGoNe (#5) üzenetére


Mcray
senior tag

Írtam erről egy verset, pedig akkor még tököm tudta kijaza Órvel. Szóval vicces ez az egész.

kb arról szól hogy a főhős ( én :DD ) kiszedi magából azt a micrócsipet amiről tud, de a másik( ki tudja hány másik van...) alapján megtalálják a ''demokráciát'' ''őrző'' ''rendfenntartók'' és szitává lövik, mert ez akkora bűn már. A történetet kb 2020-ra írtam...

23.-a után visszaállítottam a történetet úgy 2010-re...

[Szerkesztve]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#7) ollie válasza Mcray (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Dr. Moreaux szigete is erről szól. :D (remélem jól írtam a nevét)

[Szerkesztve]

***

(#8) Rive


Rive
veterán

Az összeesküvéselméleteket nem kommentálnám, az USA dolgáról meg csak annyit, hogy volt ott már sokkal rosszabb is - és abból is kimásztak. Arrafelé a demokrációnak olyan mély gyökerei vannak, hogy azt itt mi a KKE viszonyokhoz szokott fejünkkel felmérni se nagyon tudjuk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) svédcsepp


svédcsepp
tag

hol az eredeti hir?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#10) lorcsi


lorcsi
veterán

volt agy linux tanárom, ő már elég sok nagy szolgáltatónál dolgozott előtte és rakott össze nagy szervereket stb.. Ő mondta, hogy az elején egyből usa-ból jövő scennelést észleltek (többször is utána) akkor még csak nevettem a dolgon...most már egyre komolyabbnak hat ez az egész

(#11) sünpávakutya válasza svédcsepp (#9) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Nem 'tom, én kb. fél évszázada fizettem elő napi SMS hírekre egy akkor még elég színvonalas mobilszolgáltatónál, akit azóta felzabált a Nagy Rózsaszín Birodalom. A hír SMS-ben jött.

(#12) Daneeka válasza svédcsepp (#9) üzenetére


Daneeka
senior tag

Pl.: fent van Indexen is: [link]

(#13) bandiras2 válasza Daneeka (#12) üzenetére


bandiras2
senior tag

volt hír az is az indexen, hogy Chipet raknának a katonák fejébe olyan indokkal, hogy az orvosok munkáját megkönnyítsék. Az állomány nem túl boldog az ötlettől.
A chipek kinyírására fájdalmas, és kellemetlen módszer, ha magadranyitsz egy mikrosütőt. Persze ha mélyre ásták, akkor ez nem jó:(

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#14) erdoke válasza Daneeka (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nem kell olyan messzire menni: [link] ;)

A legjobb aláírás a héten

(#15) shaipo


shaipo
csendes tag

Ajánlom mindenkinek John Perkins, Confessions of an economic hit-man(Egy gazdasági bérgyilkos vallomásai) című könyvét. Egy kis magyarázatot adhat arra, hogy az USA miért háborúzik megállás nélkül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.