Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyilván nem mindegyik ''csöves'' süllyed le nagyon mélyre, biztosan vannak köztük is olyanok, akik próbálják megőrizni azt a kevés méltóságukat, ami maradt.

Nyilván eleinte ők is megpróbálnak kitörtni ebből a miliőből, de az már segítség nélkül nem megy; munkahelyet akkor kapsz, ha van bejelentett lakcímed...

https://www.coreinfinity.tech

(#2) Alukard válasza sh4d0w (#1) üzenetére


Alukard
senior tag

Valóban, aki igyekszik valamit megtartani emberi mivoltából azokat a szeretetszolgálatok környékén illetve a ''Fedél nélkül'' címü újság osztogatása közben találod meg. De nem is velük van a baj, hanem azokkal akik lemennek állatba és még a villamoson is végzik a kisebb nagyobb ügyeket, nem beszélve a Szépművészeti múzeum lépcsőjéröl... komolyan mondom a kutyákkal kevesebb gond van.

https://blackfyre.ninja

(#3) adalbert1 válasza Alukard (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Személy szerint a belvárostól nekem is hányingerem van... Sajnos minden nap a ferenciek terénél lévő aluljárón kell átmennem, és nagyon utálom már az ott dekkoló csöveseket, bérkoldusokat, aggresszív szórólaposokat...

Másrészt meg nagyon sok csöves nem is akar ebből kitörni, mivel esélyt sem lát, hogy megváltoztathassa a helyzetét, beletörődött a sorsába.

(#4) Alukard


Alukard
senior tag

Igazábol nekem lenne 1 5letem, hogy mit lehetne csinálni, de lehet sőt biztos, hogy az emberjogi szervezetek fölháborodnának rajta...
Lényegében munkatábor szerü a dolog (mint télen a hólapátolás), csak itt a munkaviszony idejére van szállás és ellátás (mondjuk lakókonténer), cserébe a munkáltató nem fizet járulékot (csak akkor ha biztosítja az ellátást, mondjuk az étkeztetés költségeit le lehet vonni a fizetésből, az étkeztetés természetesen napi 3x és fix költség mellett). A jelenlegi csöveseket be kéne gyüjteni, amúgy meg mindenki önként jelentkezhetne.
Ezt a munkaerő fel lehetne használni elég sok mindenre, igaz elsősorban fizikai munkavégzésre, illetve közmunkára de viszont a fekete munkát megszüntethetné, vagy legalábbis nagy mértékben lecsökkentené, mivel, hogy a konténereket lehetne állambácsitól bérelni (1 konténerben meg 3-4 ember kényelmesen elfér, természetesen konténerenkét fix ár, max több konténerre kedvezmény).
Konténer címszó alatt olyan ablakos konténerekre gondolok amiket alkalom adtán az építkezéseken lehet látni (igaz irodának berendezve, de viszont könnyű szállítani és ha a beltér rendesen meg van csinálva akkor meg happy day :DDD )

https://blackfyre.ninja

(#5) God Vazzeg válasza Alukard (#4) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na ezt az ötletet én támogatnám :C Szerintem nagyszerű dolog lenne, közmunkák mindig vannak, lehet csinálni :D

(#6) whitezo88 válasza adalbert1 (#3) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kőbánya-Kispest is egy törzshely :D kint, a 200-as megállójánál.
múltkor megyek este bulizni, már többen ''ágyban'' vannak, előrébb meg egy manusz már rendesen beb*szott, mert kereste a lépését, aztán akkorát perecelt hogy csak na, erre vmelyik csövi megszólal nyugodt hangon: ''hát ez van'' :C

(#7) GodHeart


GodHeart
senior tag

Valóban elég sokkal van probléma, de becsülöm az olyanoakt akik kipróbálnak jönni ebből a helyzetből. És akár agresszív akár nem (mellesleg én még nem találkoztam iylennel), mindig elveszem a szórólapot, mert neki ezzel segítek nekem meg csak egy mozdulat. Én ennyit tehetek értük de ezt minden nap akár 15x is megcsinálom. :U Szerintem ha csak mindenki ennyivel járulna hozzá, már ''normálisabb'' fizetésük lenne, amiből elkezdhetnének talán egy új életet élni. :U

(#8) tkazmer válasza adalbert1 (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, pont ez a pesszimista hozzáállás taszít le közülük sokat még mélyebbre...meg mindenképpen kényelmesebb munkanélküli és egyéb segélyekből élni, mint dolgozni is vmit. Amúgy sztem mondjuk ha egy ilyen nem mondom h dolgozó elhatározza, h ő mostantól nem iszik és nem dohányzik, sztem legalább meg tudna mosakodni, és tudna normális ruhákban járni. Ez pedig máris egy szinttel a többi fölé emeli, ráadásul igy arra is több esélye van, h munkát kap.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) SLYM


SLYM
veterán

vannak sokan akik próbálnak kitörni ebből a helyzetből. szerintem a kisebb része ez a tipikus tetves, büdös csöves. de hamár a szarásról meg a szeméttel van a gond. pesten kb nincs olyan kuka ami épp nincs tele és olyan nagyonsok köztéri wc sincs. szóval hova szarjon, meg hova dobja a szemetet csóri ember? mert a westendbe nem valószínű, hogy eljut a wc-ig. szerintem először ezen kéne változtatni

(#10) tomazin válasza GodHeart (#7) üzenetére


tomazin
veterán

hát látszik,h életedben nem szórólapoztál még.Ált. nem teljesítmény-,hanem órabérben vannak fizetve,és attól nem lesz jobb nekik,ha te elveszed.Jó persze bizonyos mennyiséget illik elszórni,de én biza el nem veszem,mert mint mondtam attól nem lesz nekik jobb,és csak feleslegesen megy a kukába a papír.Ha nincs éppen könyvjelzőm akkor ide vele,de amúgy...

(#11) tomazin


tomazin
veterán

Most olvastam el a cikket..a kérdést megfogalmazni fél siker.De attól még kell a hogyanokra válaszolni,h érdekes is legyen a cikk,és ne csak egy helyzetjelentés,vagy egy felháborodás.
Ki rakja le a csövit a buszról?Villamossofőr,ellenőr,Te?Mit csináljanak velük?Irjál egy két ötletet.Mert hidd el,ha én buszt vezetnék,tudod mikor jutna eszembe hozzányúlni egy büdös részeghez.Volt már rá példa,h egy délután a tömegharag lesodorta a komát a buszról.De ez nem lesz mindennapos.Ha nem tudod elviselni akkor ideje keresned másik fősulit.Nem fog megváltozni a dolog egyik napról a másikra.sőt.. :(

[Szerkesztve]

(#12) adalbert1 válasza tkazmer (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

Mondjuk a nikotin meg az alkohol is hosszú távon eléggé addiktív tud lenni, ezért még nehezebb lenne letenni egy kiegyensúlyozatlan életvitellel rendelkező személyiségnek...
Na meg elképzelem, hogy nagyrészük azok után amin keresztül ment elég sok mentális problémával is rendelkezhet.
Szvsz. hivatali úton kellene velük valamit kezdeni, de nagyon senki nem meri a nyakába venni ennek a kérdésnek a megoldását.

(#13) Alukard válasza tomazin (#11) üzenetére


Alukard
senior tag

Most megint átolvastam az irományomat, és van benne vmi amit mondasz :DDD
Sajnos (most kifogás jön) ez az első ilyen irásom, és még fogalmazásból sem voltam jó :DDD

https://blackfyre.ninja

(#14) Shim


Shim
őstag

Nálam mindig van egy pár gumikesztyű, arra az esetre, ha buszra szállnak fel. Népharagot még nem láttam lesodorni őket, épp ellenkezőleg, itt is a New York vakság esete forog fenn legtöbbször – mindenki befordul a saját kis világába, és nem veszik őket észre. Egyedül meg nehéz leszállásra bírni őket, ha nem értenek a szép szóból.
Buszezetőt konkrétan leszállítani még sosem láttam, mindössze kétszer nem engedték fel őket (leállították a motort, és addig nem indult, amíg fel akart szállni).
Megoldást én is a kötelező elszállásoslásban és munkában látnám, de ebben a mai világban azonnal haláltábort kiáltanának az értelmes népek...

Még egy érdekes adalék:
''XDR TB is very serious - we are potentially getting close to a bacteria that we have no tools, no weapons against.''
http://litch.eu/blog/tbc

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#15) Alukard


Alukard
senior tag

Nekem is volt 1 esetem amikor nem hagytam 1 csövest fölszállni... Betámasztottam elé a talpammal, hogy még pont lent legyen és odakiábalt a villamos vezetőnek, hogy ''Nem azért fiztekem ki a bérlet árát, hogy 1 kétlábon járó sz*rkupaccal utazzak 1 villamoson'' Teszem hozzá, hogy tényleg szaglott a krapek az ürüléktől. Mondjuk a villamosvezetőnek se kellett több, be is csukta az ajtókat :DDD

Sajnos a munkatáborokat ki kiáltanák haláltáboroknak, de ugyanakkor a média hála a jó égnek igencsak 2 élü fegyver tud lenni (a sz*rt is el lehet adni, csak csomagolni kell jól tudni), amúgy meg föl lehetne állítani 1 önkéntes szolgálatot akik felügyelnék az életkörülményeket (pl hogy a munkáltató biztosít e minden szükséges dolgot, felszerelés, étel, szállás). Önkéntesből meg lenne elég (hacsak az utóbbi időben való megmozdulásokat nézzük)

https://blackfyre.ninja

(#16) Jégkokó válasza tomazin (#10) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én eddig egyszer szórólapoztam 2 napon keresztül és kiszórtam vagy 2000 darab lapot , első nap beadogatatm a kocsikba, de az nem volt hatásos, igy másnap a szélvédőre tettem.Amúgy meg emlegettem a felmenőit annak , aki nem vette el, mert nekem lesz belőle szívás, hogy alig szórtam ki

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#17) SLYM válasza Jégkokó (#16) üzenetére


SLYM
veterán

én ezt nagyon rühellem amikor direkt még hozzám is érinti azt a szar lapot. meg amikor egy köcsög a pofámba tolja valami kisgyerek képét, hogy adakozzak, má. közbe le se szarom, megyek előre, de ő utánam jön, és mondja a hülyeséget. meg amikor a csaj jól felöltözve azzal áll eléd (egyszer nem figyeltem oda és neki is mentem egy ilyennek. a csaj aki néha a népligetbe ott áll az ajtó előtt) hogy neki buszjegyre kell pénz. de hetente-kéthetente mindeig látom egyszer

(#18) tiv61us


tiv61us
őstag

lenne sok mondandom, de felesleges
azert annyit szeretnek megjegyezni, hogy a cim helyesen/ bar inkabb helytelenul, mert nem illo egy embert leaallatozni de hat senkinek sem szurja a szemet/
nem vagyok helyesirasbuzi, de a cim legalabb...
Csovesek: Emberek vagy allatok?

ja es a valasz tomoren: Emberek. Sorsok, lelkek, eletek, megha budos is a valosag...

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#19) rii válasza tiv61us (#18) üzenetére


rii
nagyúr

általánosságban: elég szomrú, hogy magyarországon úgy viselkednek az emberek, mint a rákok a vödörben. aki ki akarna menni, nem nagyon tud, mert a többiek visszahúzzák.

ha én hajláktlan szinte jutnék, kimennék BPről, hogy életvitelemmel ne botránkoztassak meg senkit, kimennék falura, tanyára lakni. nem pedig összehugyálok metrót villamost, trolit, padkokat, tereket, aluljárókat.

Akik normálisan szeretnének élni, azok sem tudnak. A szentistván körúton, és a nyugati pályaudvarnál, a skálánál, egy pad sem használható, vannak olyan részek, amik már messziről bűzlenek.

Ez ellen az állam tehetne valamit. Embereket kellene fizetenie, olyasféle parkőröket, akik játnák a frekventáltabb helyeket, és nem engednék, hogy valaki az utván aludjon, vagy a keletinl ''végezze el a dolgát''

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) EQMontoya válasza rii (#19) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyugatinál van 1 csöves, tolószékben szokott ülni a pályaudvar főbájarata előtt.... kb 5, azaz öt méterre mentem el tőlem, és még ott is olyan penetráns mosdatlanságszag csapott meg, hogy 1 sajtburgerrel kevesebbet ettem utána a McDonalds-ban... ez már vhol gáz.

Same rules apply!

(#21) tiv61us válasza rii (#19) üzenetére


tiv61us
őstag

falun is budos a hajlektalan, miert eppen oda mennel?
de nem mennel, mert nem tudnal
tanyara se, gondolod ugy elindulnal keresnel egy tanyat es ott szarbnal hugyalnal nem a villamoson
a problemat ismerem es valos es nagy
nem ilyen egyszeru
es szinte majdnem mindegy hogy onhibajan kivul vagy amiatt lett ami lett
ember
igen az allam tehetne meg az onkormanyzat meg mindenki aki szarja apenzt de nem tesz

ezek emnerek aki lecsusztak barmi okbol, egyszeru Oket lerugni a buszrol, meg felgyujtani az igaz...na haggyuk
az elet furabb a szarnal

kihagytam egy bekezdest, ne legyen flood

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#22) tiv61us válasza EQMontoya (#20) üzenetére


tiv61us
őstag

legkozelebb ad oda azt a sjatburgert amit nem tudsz megenni, hatha kevesbe budoset szarik
vagy keruld ki 10 meterrel
esetleg

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#23) EQMontoya válasza tiv61us (#22) üzenetére


EQMontoya
veterán

Biztos, hogy rendjén van az, hogy 10m-el el kell kerülnöm az valakit az utcán, ha nem akarok megfulladni? Szerintem ez kb olyan, mint mikor forditva ülünk a lovon, és azon morfondirozunk, hogy ez a ló hibás, mert itt a fejének kéne lennie, pedig a farka van... A sajtburger valamennyire jogos, de ha választani lehet, azért nem biztos, hogy neki adom. Inkább az árva gyereknek pl.

Same rules apply!

(#24) rii válasza tiv61us (#22) üzenetére


rii
nagyúr

negatívum:
nem kéreget, sem pénzt, sem kaját, nem árul semmilyen fedél nélkül lapot, hanme csak ott üt, és a nyáron szabályszerűen maga alá csinált, a járda ''magasabb'' részén, míg az egész cucc, látványosan végigfolyt le az úttestre.

ennek mi értelme? Úgy értem, ha még nem is kéreget, akkor miért van ott, és rontja erősen a közképet? Ha valaki nem tud, és nem is akar beilleszkedni, akkor miért nem lehetne a hatóságnak eltávolítania őt? kb 10.000 embert bitránkoztat meg ezzel a viselkedésével naponként ha kint van.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25) SLYM válasza rii (#19) üzenetére


SLYM
veterán

az a példa azért nem helytálló, mert nem húzza vissza senki, sőt! még segítenek is. csak egy példa: kajaosztás, menhelyek. segítség nélkül ma minden 2. csöves meghalna szerintem.

[Szerkesztve]

(#26) tiv61us


tiv61us
őstag

ugy latom meg mindig maradt a cim...
hm
allatok meg kerdojellel is eleg gaz, vagy csak az en szememet bantja?
es egy uj dimenziot is felvetnek:
szerintem az utcan elok 70-80 szazalekanak van fia, testvere, esetleg szulei, akarmilyen rokonok
es senki nem segit
barki keulhet ilyen helyzetbe, nekem volt pesten orvos ismerosom aki valas es alkoholizmus miatt sodrodott a hid ala
akkor lojjuk le Oket?
erdekes az igencsak lenezett romak kozul nem nagyon van ''csoves'', megha putriban is elnek esetleg, de nem utcan
a hajlektalan szallok segitenek de nem jol vannak megcsinalva
szoval osszetett kerdes ez

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#27) adalbert1 válasza tiv61us (#26) üzenetére


adalbert1
veterán

Pár hajléktalan szálón csak annyi van kikötve, hogy nem ihatnak, ill. nem lehetnek piásak...
Ha ennyire nem képes vki. saját magáért (persze tudom, hogy aki alkoholista, annak ez kőkemény megszokás, de az alkoholról is le lehet szokni), akkor ki segítsen nekik???
Az meg a másik, amit te is írtál, hogy sokaknak a családja sem segít, na őket tudom sajnálni, hogy egy ilyen szar családnak voltak a tagjai...

(#28) Alukard válasza tiv61us (#26) üzenetére


Alukard
senior tag

A címet úgy érzem jogosan írtam, és én nem fogom megváltoztatni (max a moderátorok). Indok a következő nagyon sok hajléktalan van akiknél még az állatok is külömbbül viselkednek.

https://blackfyre.ninja

(#29) Szabesz válasza Alukard (#4) üzenetére


Szabesz
őstag

Csak egy a bibi, hogy most elvileg demokrácia van, amibe ez nem fér bele...
az hogy sajnos vagy nemsajnos mindenki döntde el..

¯\_(ツ)_/¯

(#30) Alukard válasza Szabesz (#29) üzenetére


Alukard
senior tag

1 percig se mondtam, hogy ez 1 100% ig demokratikus megoldás lenne, és azt se mondtam, hogy támogatom a demokráciát

https://blackfyre.ninja

(#31) Alukard válasza Alukard (#30) üzenetére


Alukard
senior tag

lemaradt...

a demokrácia fő előnye/hátránya, hogy többség dönt, tehát ha az ország szavazni elmenő embereinek több mint 50% azt mondja, hogy igen megcsináljuk, akkor megcsináljuk. Ennyit a hőn szeretett demokráciáról ;]

https://blackfyre.ninja

(#32) tiv61us válasza Alukard (#28) üzenetére


tiv61us
őstag

jogod van egy gorenyt kulonbnek tartani egy hajlektalannal, nem is gondoltam, hogy Te valtoztasd meg, mondjuk az allatok akkor is kisbetu
szerinted ha ugy nyitnek topikot, hogy zsidok, vagy allatok, ciganyok vagy allatok meddig maradna
szoval ne itelj, hogy ne iteltess
meg a szarban fetrengo hajlektalant se itelheted es nevezheted allatnak
amugy a tema OK es lehet rola beszelni, de nem ilyen cimmel igy en itt abba is hagyom ezt a topicot

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#33) tiv61us válasza adalbert1 (#27) üzenetére


tiv61us
őstag

hat igen pl a pia
nagy gond naluk az teny
azert eleg gaz, hogy az ember nem vihet be magaval 2 uveg sort felnott fejjel
ja nem folytatom az eobb irtam, hogy ez a topik a cime miatt felejtos
mielyen feledekeny lettem oregsegemre
erre is kene valami szankcio, aki kezd hulyulni az allat
pl

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#34) Racecam válasza tiv61us (#18) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Upsz!!

Elcsesztem, mert a topic címét nem javítottam.... :B
Pótolva!!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35) george11


george11
senior tag

Hát nemtudom, hogy miként lehetne ezt a dolgot megítélni.
Nekem személy szerint van olyan simerősöm aki csöves(hajléktalanszállón él), ellenben nem egy utolsószarszemét alak, de így hozta a sors neki. :(
Dolgozni tud/szeret, amíg bírja. Sőt néha még utánna is.
A probléma az, hogy ezt a válllakozók kihasználják. Volt amikor répát szedtek az alföldön. Napi 12 óra meló(persze feketén), a szállás egy olyan helyen volt, ami még állattartásra is alkalmatlan. A fizetés úgy alakult, hogyha enni is akartak(amire csak 1 lehetőség volt a helyi ''kajálda''), akkor keresett napi 200Ft-ot. És csinálta hónapokon át !!!! Mire jutott vele??? Semmire az ég világon, jobban jár, ha koldul, vagy semmit sem tesz, csak tengődik.
Ilyenkor mit gondoljak? Az államnak kéne gondoskodni valami lehetőségről, vagy ellenőrizni a vállakozókat, akik mondjuk 2 bejelentett dolgozóval 2 nap alatt 5 hettár földet batakarítanak ....
Ezek a dolgok nyílt titkok. A baj ottvan, hogy amíg a kisebbség(cigányok/romák/akárkik) harcolnak a jogaikért, (mert van jogi képviselőjük), van médiavisszhangja a dolognak, és kapnak támogatást/segélyt/házat, addig a ''sima'' csövesek nem kapnak semmit.
Félreéltés ne essék ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekik nem jár, hanem azt,hogy igenis, hogy mindekinek jár, nem csak nekik.
A lecsúszott emberek java része önhibáján kívül került ebbe a helyzetbe amiből nem tud kilábalni.
Mondják sokan, hogy miért nem keres munkát.... Én nem vagyok hajléktalan, és mégis 1,5 év olt mire találtam vidéken egy épkézláb melóhelyet. Ilyen lehetőségek mellett egy hajléktalannak mennyi esélye van szerintetek ? Semmi. Ez van, ezt kell szeretni, közben a húsz éves suttyók apu 20 millás verdájában nyomulnak a kiskörúton, és kokóznak el egy este 50-100K-t.
A fejétől bűzlik a hal. ha oda akarnának figyelni ezekre az EMBEREKRE, akkor kordában tartható lenne a dolog, de nem ez van. Aki csöves annak esélye sincs, aki meg nem az, az elfodítja a fejét, és megy tovább a dolgára, elvégre ''nem az én gondom''.

Huhh kicsit hosszú lett, meg néhol tán zavaros is, de nagyon összetett ez a téma :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#36) tiv61us válasza george11 (#35) üzenetére


tiv61us
őstag

koszonom ezt a hozzaszolast
ez mar sokkal kozelebb all a realitashoz es az en ertekrendemhez
vitakepes post

ps. a cimbol is tetszik hogy eltunt az Allat, nagyon zavart
marcsak a vagy-ot kellene torolni... szvsz
tetswzik nem tetszik a csovesek, hajlektalanok emberek

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#37) Racecam válasza tiv61us (#36) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tehetem meg, hogy teljesen szembe menjek a cikk írójának az akaratával, még akkor sem, ha nem értek vele egyet. Az ''állatok'' kifejezés valóban nem volt megengedhető, a címlapról le is vettem (a topic címét elfelejtettem módosítani), de innentől kezdve, egyelőre nem avatkozhatok be.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#38) adalbert1 válasza george11 (#35) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, de az a baj az egészben, hogy a feketegazdaságot nem lehet teljesen megszüntetni, ill. nem is meri senki se felvállalni, hogy lépjen az ügyben.
Még talán az is jó megoldás lenne (nem tudom hogy van-e ilyen), hogy az a cég amelyik hajléktalant alkalmaz extra kedvezményeket kap (pl.: utána befizetett járulékok, stb.), esetleg az állam csengethetné a bérének a felét.

Vidéken tényleg nagyon nehéz melóhelyet találni, nekem is sok barátom aki otthon maradt minimálbérért dolgozik (jó persze olyan helyeken, ahol innen-onnan mindig jön vmi. plusz lóvé is), és ők ugye még csak nem is hajléktalanok.

Habár én a legtöbb homeless-t a nagyobb városokban látom, pl.: Szentesen a 35k-s lakosságra szerencsére alig jut pár (gondolom ez az öszlakosság százalékos megoszlásával is jár, de vhogy. mintha a nagyvárosokban ezeken az arányokon túlmutatna a számuk).

Hiába ez egy ilyen kegyetlen világ. És az a baj, hogy tudom, ha pl.: velem történe hasonló én se sok emberre számíthatnék sajnos (család+2-3 barát össz-vissz).

(#39) adalbert1 válasza tiv61us (#33) üzenetére


adalbert1
veterán

Na jó, de azért ez a korlátozás szerintem teljesen érthető. Akinek tegyük fel alkohol problémái vannak, az utcán lakik, annak nem biztos hogy az a 2 üveg sör/kannás bor jót fog tenni, költhetné pl.: kajára is.
Aki meg nem iszik közülük, az meg megértheti, hogy a többiekre (akik alkeszok), nincs valami jó hatással, ha épp előttük dönti be a piáját.

(#40) tiv61us válasza Racecam (#37) üzenetére


tiv61us
őstag

nincs is miert beavatkozni ez a 2 szo nagybetuvel emberek vagy allatok szvsz nagyon szar
igy is, mert egy emberre nem mondhatjuk hogy vagy,...
mivel az ember az ember
de sokkal jobb igy a szememnek
de en nem sokat szamitok, mezei userkent

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#41) tiv61us válasza adalbert1 (#39) üzenetére


tiv61us
őstag

hat igen, talan egy hajlektaklan szallon lehetne gey bufe ahol , ha tellik megisznak 2-3 sort, mert ugyis megisszak, csak az utcan
teny hogy nehez kezelni ha berugnak es megy a balhe
de teny egy felnott ember nehezen viseli ha nem ihat egy sort
a problema gyokeret tovabbra is a kozombos csaladtagokban latom
fogadjunk, Te sem fogadnad be mondjuk a lecsuszott keresztapadat, de leghet apada sem
mert lehet lehannya a jardat, meg mindenki szeret maga elni
szoval bonyolult ez, de akkor is, Ok is emberek
es higgyetek el nem jo nekik

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#42) adalbert1 válasza tiv61us (#41) üzenetére


adalbert1
veterán

Pár ismerősöm dolgozik hajléktalan szállón, hát jó nagy darabnak kell lenniük...
Hát keresztapám nincs, így őt tényleg nem.
Apámat meg biztos hogy befogadnám, elvégre ő nevelt fel, és neki köszönhetem egyáltalán azt, hogy élek. Az meg a másik, hogy az öregnek is voltak nagyon komoly alkohol problémái, miután a munkahelyéről kirugták, mert összeveszett a főnökével, közben meg neki volt igaza.
De meg akart gyógyulni, és sikerült is neki, már 12 éve egy kortyot sem ivott, még szilveszterkor sem.
Neki annyival könnyebb helyzete volt, hogy a családja mellette állt, volt hol laknia, volt mit ennie.

(#43) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

amíg te otthon a fűtést tekered, papírdobozban keresi a meleget... - iszonyat

Tényleg nem kellemes, ha egy alkoholtól bűzlő emberke próbál kéregetni az utcán.. DE.. hogy a f@aszba ítélkezhetnénk már felettük?? Nem tudjuk, mi történt velük, nem tudjuk, hogy jutottak oda, ahol tartanak. Milyen joga van bárkinek arra, hogy leállatozza őket? Undorodom attól, amikor az utcán hozzászólnak valakihez, ő meg úgy csinál, mintha észre sem venné.. F..szom, legalább annyit mondana neki, hogy bocs, nincs cigim/pénzem/kajám..
Pár éve haverokkal deszkáztunk/koriztunk tökmindegyhol, és odajött egy hajléktalan emberke, hogy húdejó, amit csinálunk. Tök jó érzés volt.. A sok hülyeköcsöghuligánozás után valaki, akinek tetszik a dolog.. Dumálgattunk vele, és azóta is mindig odajön, köszön, megkínálja többieket cigivel (én nem dohányzom), ha éppen van neki.. Ha meg nincs, akkor kér..
Másik város, kint ülök egy téren, laptopon programozgattam... Odajön a csóka, hogy tudok-e adni neki egy kis pénzt kajára.. Nem volt nálam tényleg semmi lóvé (szar érzés... kint ülök laptoppal, és azt kell mondanom, hogy nincs nálam pénz..), de mondtam neki, hogy itt a tatyómban egy pár szendvics, egye meg.. Majdnem elsírta magát, nem győzött hálálkodni.. És felismerte, hogy az ott a monitoron egy c kód.. Szóval valószínűleg nem volt egy hülye ember, csakhát ki tudja, mi történt vele..
Majdnem uez a szitu a Keletiben is megtörtént.. Buliba mentünk haverokkal, kiosztottunk jópár szenyát azoknak, akik kéregettek... Aki még nem csinált ilyet, el sem tudja képzelni, milyen iszonyat jó érzés látni a hálálkodó arcokat..

...a pénzből, amiért eladták a gyárat, újraépítik a budai várat... - hátsó szándék

Valaki felvetette itt, hogy a hajléktalanok mért nem mennek el falura/tanyára... Söpörjük szőnyeg alá a problémát?? Falun kevesebb ember látja, máris eltűnik a gond??? Hát qrvára nem..

Még valami.. B4szott sok ház van az országban, amit senki nem használ, üresen állnak.. De ha valaki beköltözik, akkor jön a policej, oszt kirakják onnan.. Nem feltétlenül részeg büdös csövesekre gondolok... Akár olyanokra is, akik bebútorozzák, bevezettetik az áramot.. Olaszoknál, franciáknál, németeknél vajon mért működnek a squatok? Itthon miért nem??

Amíg nem tapasztaltuk meg azt, hogy milyen az utcán élni, nem hiszem, hogy jogunk van leállatozni azokat, akik kénytelenek ott élni..

in asm we trust

(#44) Alukard válasza sghc_toma (#43) üzenetére


Alukard
senior tag

Tudod, az ember egy olyan állat ami szeret máshogy gondolni magára. Főleg szeret elhatárolódni olyan fogalmaktól amik esetleg utalnának arra, hogy alacsonyabb rendü mint aminek képzeli magát. Csak azért mert az emberiség mint fajta rájött, hogy hogyan tud hatékonyabbban túlélni, még nem jelenti azt, hogy kiemelkedtünk az állati sorból. Ugyan úgy ennek a bolygónak az élővilágához tartozunk a mint a hangyák a kamárdban. És ugyan úgy mennek a dolgok mint az ''állatvilágban'' csak mi ''tökéletesítettük'' a módszereinket.

Az emberi történelm tele van megkülömböztetésekkel, csak a szelektálás és a jelzők mások. És semmi mást nem csinálunk mint ítgélkezünk egymás felett. Ilyen alapon kérdezhetném, hogy mi alapján veszi el egy ember egy másik életét (főleg ha a fenn maradását nem veszélyezteti). Mivel, hogy demokráviában élünk és mindenki szereti emlegetni a szabad szólásszabadság eszmélyét, akkor ahhoz, hogy véleményünket kinyilvánítsuk ahhoz véleményt kell alkotni, ahogy te is alkottál véleményt ebben a témában. Mindenki mindennap ítélkezik a másik felöl, legyen az, hogy mit reggelezilel, vagy hogy mekkora parasztnak tartod a cikk íróját. Csak más szót használsz rá: ''döntés''.

Sajnálom, hogy ha úgy tünt, hogy minden hontalant 1 kalap alá vettem. Nem ez volt a szándékom. Csak ki akartam emelni azt ami mindenki szeme elött van.

Amúgy van olyan hontalan is az utcán akinek 7 diplomája van, és tudod miért van kinn? Mert ez az életstílus tetszik neki.

Viszont lenne 1 kérdésem!
Az aki feladja ''emberi'' mivoltát abból mi marad?

https://blackfyre.ninja

(#45) sghc_toma válasza Alukard (#44) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Tudod, az ember egy olyan állat ami szeret máshogy gondolni magára. ...

teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy én meg Te, meg minden ember része az állatvilágnak.. csakhogy ha vki azt mondja egy másik emberre, hogy állat, akkor valószínűleg nem a szó biológiai jelentésére gondol, hanem pusztán lealacsonyító jelzőként használja...

Ilyen alapon kérdezhetném, hogy mi alapján veszi el egy ember egy másik életét (főleg ha a fenn maradását nem veszélyezteti).

és nem kérdezed?

Mindenki mindennap ítélkezik a másik felöl, legyen az, hogy mit reggelezilel, vagy hogy mekkora parasztnak tartod a cikk íróját. Csak más szót használsz rá: ''döntés''.

Azzal, hogy eldöntöm, mit reggelizek, mért is ítélkezek más felett?
Nem mondtam egy szóval sem, hogy paraszt vagy, meg sem említettem a cikket a hsz-emben.. Csupán a cikk apropóján írtam úgy általában arról, amit látok az utcán.. És hidd
el, hogy a legtöbb ember egy kalap alá vesz minden hajlétktalant..
Egyébként teljes mértékben igazad van abban, hogy bárkinek joga van bármiről/bárkiről véleményt alkotni.. Viszont nagyon sokan nagyon sokszor előítéletek alapján döntenek, nem tények ismeretében alkotnak véleményt.. És ez nem feltétlenül jó...

Az aki feladja ''emberi'' mivoltát abból mi marad?

ööö.. ha most arra érted, aki önszántából ment ki az utcára, akkor nem tudok rá mit mondani.. illetve annyit, hogy gondolom nem ő az, aki a villamosra sz@rik..csak szimplán eléldegél az utcán..
ha meg a többiekre gondolsz, akkor csak azt tudom mondani, amit az előző hsz-emben: nem kényszerültél még ki az utcára, nem tudod, Te mit tennél egy olyan helyzetben..

Még vmi: diszkóból hazafelé igyekvő, saját hányásában fetrengő pénzes emberke.. ő is állat? amikor másnap a béemvéjében csücsül, akkor már nem az? pedig ő azért iszik, mert qrva jól esik neki.. a csöves meg talán azért, mert így legalább egy kis időre meg tud szabadulni attól a szartól, amin nap mint nap keresztülmegy..

in asm we trust

(#46) Alukard válasza sghc_toma (#45) üzenetére


Alukard
senior tag

''diszkóból hazafelé igyekvő, saját hányásában fetrengő pénzes emberke.. ő is állat? amikor másnap a béemvéjében csücsül, akkor már nem az?''

Ez most komolyan kérdés? Az én szemszögömből nincs külömbség, de az viszont a pénzes emberke döntése, hogy kimászik -e az árokból és letörli magárol a hányást, vagy ott marad mert ''jó így'' neki. Én személyszerint nem találok semmi élvezetet a piálásban, nem dohányzom, és nem is drogozom. Érdekes mód megtudok lenni ezek nélkül, és még vallási fanatikus sem vagyok. De kérdezem én mi gátolja meg abban a kéregető hontalant, hogy időnként amikor józan akkor bemenjen egy menhelyre és mosakodjon meg, vagy épp a napi kéregetésből összeszedett pénzén, ne piát vegyen, hanem néhány zsemlét meg felvágottat amit még aznap meg tud enni, vagy a villamos/nyilvános terek helyett 1 nyilvános WCben intézze el a dolgait? 50 Forint nem sok, főleg hogy általában a 50eseket meg 100askokat kapnak.

Ilyen alapon kérdezhetném, hogy mi alapján veszi el egy ember egy másik életét (főleg ha a fenn maradását nem veszélyezteti).

és nem kérdezed?


Minek? Senki nem tudna egy értelmes épkézláb választ összetenni.

''Azzal, hogy eldöntöm, mit reggelizek, mért is ítélkezek más felett?''

Ezzel a résszel csupán arra akartam rámutatni, hogy a döntést ergo ítéletet milyen könnyen hozod meg, anélkül, hogy tudomást vennél róla. Nem állt szándékomban feltételezni semmit... :DDD

Nem akarok itt keresztes lovagot jáccani (a látszattel ellentétben :DDD ), csak tényleg arra akartam rámutatni, hogy beszélni lehet róla, de nem történik semmi. Valóban nem tudom pontosan milyen életet élnek egyes hontalanok, de nem is akarom megtudni, és azzal, hogy a nyugati aluljáróban beülsz melléjük 1 délután erejéig, csak azért hogy benne legyél a TVben valahogy megmozgat bennem vmit amit jobb lett volna nem bolygatni.
Sajnos ennek az országnak szüksége lenne 1 kiemelkedő egyéniségre, aki ha meg nem is oldja a problémákat, de javít rajtuk, és nem utolsó sorban reményt ad. Sajnos van 1 igen ''érdekes'' felfogásom az emberi viselkedéssel kapcsolatban, és sajnos minden alkalommal beigazolódik, ami sajnos nem 1 jó dolog.

Viszont ha már ilyen jól megy a dolog légyszíves olvasd el a negyedik hszt, és mond meg a véleményed, mert jelen pillanatban ez az egyetlen ötletem a probléma megoldására.

https://blackfyre.ninja

(#47) sghc_toma válasza Alukard (#46) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Ez most komolyan kérdés? Az én szemszögömből nincs külömbség, de az viszont a pénzes emberke döntése, hogy kimászik -e az árokból és letörli magárol a hányást, vagy ott marad mert ''jó így'' neki.

Ez azért kérdés, mert lehet, h aki ott fetreng a hányásában, másnap leköpi a részeg csövest.. És egy diszkóból hazafelé igyekvő emberke azért könnyebben mászik ki a mocskából, mint az, akinek nincs hova másznia..
És sokan vannak, akik bemennek, megfürdenek, és jobban örülnek egy szalámis zsemlének, mintha pénzt adnál nekik.. Persze sokan vannak azok is, akik nem.. Sokan vannak köztük is, akik szemét emberek.. És őket könnyebben veszi észre az ember, és ebből általánosítanak. Sajnos..

Én személyszerint nem találok semmi élvezetet a piálásban, nem dohányzom, és nem is drogozom. ...
Látod, ebben hasonlítunk.. Na jó, kávét azért iszom : )


... Minek? Senki nem tudna egy értelmes épkézláb választ összetenni.
izé.. nem úgy értettem, hogy konkrétan nem teszed-e fel a kérdést. hanem, hogy magadban megfordul-e a gondolat, amikor gyilkosságról hallasz. gondolom (remélem) kevés ember van, akiben nem..

... és azzal, hogy a nyugati aluljáróban beülsz melléjük 1 délután erejéig, csak azért hogy benne legyél a TVben valahogy megmozgat bennem vmit amit jobb lett volna nem bolygatni.
ilyen tényleg volt vmelyik tv-ben?? komolyan kérdem, nem nézek tv-t..

#4-et olvastam, akartam is rá reagálni, csak vhogy kimaradt az első hsz-emből..
Nemtom, lehet meg fogsz lepődni, de jó ötletnek tartom. Kapnának melót, szállást. Persze mindezt emberi körülmények között, nem olcsó, könnyen kihasználható igáslovakként kezelni őket.. Aki egy ilyen után is sírna, hogy neki milyen szar.. Na azt seggbe kéne rugdalni..

Amikor ezeket a sorokat írom, kicsit hülyén érzem magam.. Itt ülök a meleg koliszobában, kávézom, és arról pötyögök, hogy mennyire szar nekik az utcán.. Szeretnék segíteni, de ugye erre nemhogy 1, hanem sok ember is kevés.. DE.. amikor végigmegyek az utcán, nem nézek keresztül a kéregetőkön, és ha van nálam szendvics, gyümölcs, ilyesmi, akkor szívesen adok.. Tényleg iszonyat jó érzés..

in asm we trust

(#48) Alukard válasza sghc_toma (#47) üzenetére


Alukard
senior tag

Kb 2 hónappal ezelött volt a hiradóban... 1 kisebb felsőoktatásban lévő csoport ''kiállt'' az érdekükben....

Ismerősöm pék, egyik alkalommal itt beszélgetünk a ház mögötti parkolóban, és odajön 1 hajléktalan, hogy pénz kell neki kenyérre, erre az ismerősöm hátramegy a csomagtartóhoz és kezébe nyom 1 kiló kenyeret, erre a csöves: ''Mi a sz*rt kezdejek ezzel? Azt mondtam pénz kell, nem?''

Ebből már tényleg nem tudom milyen következtetést lehetne levonni.

''És őket könnyebben veszi észre az ember, és ebből általánosítanak. Sajnos...''

Sajnos nem nehéz megérezni őket....

https://blackfyre.ninja

(#49) tiv61us válasza Alukard (#46) üzenetére


tiv61us
őstag

annyit feltetlen ki kell javitanom, hogy nem hontalanokrol, hanem hajlektalanokrol beszelunk
eleg nagy a kulonbseg
a 4-ik hozzaszolasodban tett javaslat pedig vegrehajthatatlan
amit Te javasolsz az munkatabor, es olyan mar volt igaz nem hajlektalanokkal alkalmaztak, de akkor sem hozott eredmenyt
Persze a munkahekyteremtes nekik, es valamifele munkasszallo nem istentol elrugaszkodott gondolat
persze sok penz es akarat kell hozza
sajnos az a velemenyem tovabbrsa is, amig az un becsuletesen dolgozo , rendezett korulmeneyek kozott elo ember sem dozsol, maghyaran, nincs eleg love, marpedig most sincs, addig sem a hajlektalankerde, sem a ciganykerdes nem megoldhato
penzzel mnden megoldhato ha van tarsadlmi tamogatottsaga is az ugynek, tarsaalmi tamogatottsaga meg akkor van, ha az ember szivesen tud adni, megha kozponti adobol is, mert van mibol
errol most szo nincs
anugy abban egyetertunk, hogy el kellene erni, hogy valami hajlektalanszallora bemenjenek, mert a mai allapotok snkinek sem jo, sem nekik sem a varosnak
mondjuk en majd 10 eve nem voltam othon, de mar akkor is gaz volt a helyzet
1990-ig peldaul volt olyan trveny, hogyha 3 honapig nem volt igazolt munkahelyed akkor lecsuktak 30 napr/kmk/, na akkoriban a csovesek nem is ezek voltak hanem a Mobilosok, Eddasok
beleptunk a demokraciaba, csak a gondokra nincs megoldas

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#50) Alukard válasza tiv61us (#49) üzenetére


Alukard
senior tag

Tiszteletben, tartrom a véleményed, de akkor sem értek egyet. A pénz itt a kisebbik probléma, arra vannak a befektetők, csak a hajlandóság hiányzik az emberekből, hogy meglássák a lehetőséget, és cselekedjenek.
Sejtettem, hogy valaki előkerül a ''munkatábor'' kifejezéssel, de nem azt mondtam, hogy begyüjteni őket azt addíg dolgoztatni őket amíg össze nem esnek, persze a nehéz esetekkel nem lehetne máshogy, de ez most itt részlet kérdés. Ha ez a kifejezés, hogy Mobil Munkás Brigád jobban tetszik akkor taláta nekik 1 jó nevet :D , mert az én javaslatom lényege az az, hogy a parlagon heverő munkaerőt kihasználni úgy, hogy mindeközben az életszinvonaluk is drámaian javul, és lehetőségük nyílik egy új életet kezdeni. Mindezt úgy, hogy MMB alkalmazásával, a válalkozó is kedvezményekben részesülne.

https://blackfyre.ninja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.