Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdey_a


erdey_a
őstag

Kész állatkert :)

Szüleimnél van egy papagáj, panelba madárnál többet nem tudok elképzelni.
Persze ezek a rágcsálók is jöhetnek, de a madár kevésbé szagosodik.

Ha egyszer lesz házikónk, kutya és cica biztos lesz. De hogy teknőssel nem küzdök, az fix.

Barátnőmnek vannak halai odahaza, az új lakásba nem hoztuk el. Pedig egy szép akváriumot el tudnék én is képzelni. De picit nem akarok, a nagy meg drágus.
Illetve ha már vennék, akkor kicsit egzotikusabb halakat tennék bele, mint a népszerű guppi. Bohóchal, az kéne. Meg szép akváriumvilágítás, szép növények. De ez egy vagyon lenne és most erre nem telik. Meg aztán időnként kipucolni egy ilyen tartályt iszonyat meló. De játszom a gondolattal.
10 évnyi papagájrikácsolás után a néma halak felüdülést jelentenének. :D

[Szerkesztve]

Vérboci

(#3) ladybug válasza Kalandor (#2) üzenetére


ladybug
őstag

PS:
Ez egy kis rágcsáló, chilei mókusfajta
remélem nemtöröm össze a szíveket, de a degu patkány. chilei csalit(bozót)patkány


Felőlem. Nem azért szeretem. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#5) ladybug válasza Kalandor (#4) üzenetére


ladybug
őstag

Valóban hangos. Ezért a konyhát választottuk ki neki élettrének. Ott nem zavar senkit.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Na degut nekem soha többé. Egyik kétszer harapott meg:U Brutálisak. Pedig csak vissza akartam őket raknia terráriumba.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) ladybug válasza tildy (#6) üzenetére


ladybug
őstag

A miénk nem harap. Vannak pózok, amikben nem szereti, ha fogjuk, simogatjuk. Ezeket kerülni kell, és akkor rendben van minden.

Párban nem merném őket tartani, pedig állítólag jobban megvannak úgy. Nekünk Emil 4 éve van meg egyedül. Boldog és nem látszik rajta, hogy magányos lenne.

Erdey_a: Még annyit, hogy a rágcsálók sem büdösek, ha megfelelően vannak tisztán tartva.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#8) Racecam válasza erdey_a (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tengeri akváriumot fenntartani nem egyszerű dolog, ahhoz nagyon nagy hozzáértés kell.
De az akvárium, engem is megnyugtat(na). :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekünk egy kutyánk van, meg egy macska ami igazábol a bátyáméké, de szinte sosincsen otthon.De hihetetlen mennyivel okosabb a kutya a macskánál,a macska meg nagyon félős is, mert mindentől megijed elég csak vmi nagyon apró dolog.

[Szerkesztve]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) asysoft


asysoft
aktív tag

Nekünk is sok állatunk volt, rágcsálók, madarak, hüllők, kétéltűek... Jelenleg van két tengerimalacunk és két degunk. Előbbi szerintem hangos (miénk már a legkisebb zacskócsörgés-szerű neszre is éktelenés üvöltözésben tör ki), buta, de nagyon aranyos tud lenni. Szerintem az ember, ha malacot akar, próbálja meg fórumokról beszerezni, vásárolt malacaink félénkebbek voltak, nomeg mégiscsak más, ha az ember tudja a kedvencének a szülinapját:)
Mikor még csak egyedül volt a Vipi nevű degu, rendkívül szelid volt. Mindig odajött hozzánk, engedte, hogy a nyakánál csiklandozzuk, s ezt egy mosollyal jutalmazta (elég furcsa látni egy rágcsálót mosolyogni:)) Aztán kapott egy társat, Orit, mert magányos volt, gyakran csipogott fájdalmasan. Ekkor a viselkedése megváltozott, többször megharapott minket (innen a Vipi elnevezés, a Vipera rövidítéséből), ennek ellenére ugyanúgy jött volna oda hozzánk, mintha mi sem történt volna. Azóta óvatosabban bánunk vele, de még így is néha-néha a kezembe harap (csak én vagyok olyan bolond, hogy engedjem, hogy rajtam mászkáljon).
Egy állatunkat még mindenképp meg akarom említeni: Mókit, a szibériai csíkosmókust. Rendkívül kedves, okos, tiszta állatka volt, egy családtag. Sajnos vesekövet kapott a nyár elején, és a műtétet követően kirágta a varratot- nem élte túl:(

(#11) Archer


Archer
őstag

Mióta élek, nekünk mindig is volt kutyánk. Nagyon szeret(t)em az mindegyiket. Nagyon hálás állatok és különösebb tanítás nélkül is meglepően inteligensek lesznek idősebb korukra.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#12) ladybug válasza Archer (#11) üzenetére


ladybug
őstag

Ha megfelelő figyelmet kap az állat nap, mint nap, azt meghálálja.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#13) #97544192


#97544192
törölt tag

Örülök, hogy rajtam kívül azért mégis nagyon sok ember van, aki nagy állatbarát... Nekünk nem régen halt meg a rotweilerünk, mai napig siratom, annyira szerettem... Mindig velem volt, hűséges kutya volt, a neve Dolly volt. Soha, senkit nem harapott volna meg, olyan szelíd volt...
Kb. 8-10 évet élt... Soha nem felejtem el, örökre szeretni fogom azt a kutyát. :(
Aztán nem régen vettünk egy német dogot, és Bárónak neveztük el, mert olyan kecses, és szép kutya... Csak nagyon rossz... Most elöbb is kiakart menni az utcára, de visszahívtuk... Harap, és nagyon rossz kutya, tiszta idegbeteg már mindenki a lakásba. Soha, soha nem lesz olyan kutyánk többet, mint a Dolly volt... Ohh, ha tudnátok, milyen szelíd volt az a kutya, és hűséges... Jajj. :(
Kész állatkert, ami neked van, és nagyon megtudlak érteni... Szeretem én is az állatokat, ha 1 milliárdot ajánlanának fel, akkor se tudnék bántani egy kutyát, vagy egy cicát... :( Semmi pénzért!
Régen nem szerettem annyira az állatokat... Nem gondoltam bele, hogy ők mit éreznek, stb. Mióta meghalt a drága Dolly, máshogy állok mindenhez hozzá. :O
Sok halam volt, régen volt aranyhalam is, amikor vettem, másnap kigülledt szemekkel nézett rám... Sírva fakadtam, és többet nem volt halam... RIP Dolly, sry, hogy ilyeneket írok, de valami hihetetlenül szerettem azt a kutyát... Grat.

[Szerkesztve]

(#14) degu válasza #97544192 (#13) üzenetére


degu
senior tag

Nagyon meg tudlak erteni! :R
Gyerekkoromban volt egy kis keverek/korcs kutyaja a nagyanyamnak.A Bundi...
Amikor elpusztult,en eppen korhazban voltam,es ott tudtam meg.A takaro ala bujtam,es ott sirtam... :O Ezert soha nem volt kutyam! Egyreszt,mert egy varosi lakasban,ahol raadasul egesz nap egyedul van,joerzesu ember nem tart kutyat,masreszt nem tudtam megbaratkozni a gondolattal,hogy valoszinuleg tulelem,es at kell elni az elveszteset! :O
Most orokoltem egy aranyos keverek kutyat/ a hazzal egyutt,amit vettem/ Nem tudtak az orokosok mit kezdeni vele,nekem meg nem volt szivem hozza,hogy onzesbol halalra iteljem/ No meg videki hazba kell egy kutya...Nem bantam meg,mert sok szeretetet,meg ragaszkodast kapok tole.A felelosseget meg vallalni kell! A frasz tort ki,amikor mohon behabzsolta a vacsorajat,es torkan akadt egy csont! Azt se tudtam mit csinaljak! :Y
/Azota kulon kapja a garnirungot,meg a csontot! :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15) alien8


alien8
csendes tag

Nekünk is van egy németjuhász-kopó keverék kutyánk, lakásban. Tudom, nem ideális lakásba a kutya, de az érzelmek győztek a józan ész felett, meg akkor még úgy gondoltuk lehet, hogy hamarosan kertes házba költözhetünk. Most lesz másfél éves, nagyon szép és barátságos kutya, csak kicsit neveletlen (nem fegyelmeztük meg eléggé). Már elhatároztuk egyszer, hogy megpróbáljuk elajándékozni, de nem tudtuk rászánni magunkat. Kedvesemnek a mindene a kutya és nekem is hiányozna. De senkinek sem javasolom hogy lakásban tartson kutyát, főleg ha nem zsebkutyáról van szó. Vagy ha igen, számoljon vele, hogy sok kárt fog okozni. Mienk legalábbis igen, a lista: leszaggatott tapéta (több helyen), tégláig lekapart vakolat (több helyen), megrágott küszöb, megrágott ajtótok, megrágott bútorok (2 db, szerencsére nem értékes cuccok), plusz szokásos szétrágott tárgyak (ágytakaró, telefontöltő 2 db stb.) :)
Még jó, hogy úgyis erősen felújításra szorult volna a lakás, bár a kutya jelenléte mellett érdekes lesz felújítani, ha lesz is rá pénz egyszer :)
Másik dolog, hogy ha belegondolok, hogy egy kutya 10-14 évet élhet, ki tudja mi lesz a későbbiekben, pl. együtt maradunk-e a kedvesemmel stb. Lehet hogy majd egyedül kell gondoskodnom róla, ha nálam marad, és minél idősebb lesz, annál nehezebb lenne új gazdát találni neki... Főleg hogy nem fajtiszta kutya, ''csak'' egy keverék... De valami sintértelepre akkor sem vinném, mert ott valószínűleg hamarosan elaltatnák, ha nem viszi el valaki... Szóval nagy felelősség egy kutya, arról nem is beszélve hogy legalább reggel és este sétáltatni kell, még kert sincsen ahol ellenne ha véletlen nem mennénk haza este, szóval sok nyűg van vele, nagy társasági élet, nyaralások mellett nem ajánlott. Sajnos mi nem tudjuk senkinek odaadni, ha elutaznánk valahova, max. kutyapanzióba lehetne beadni... Tulajdonképpen meggondolatlan dolog volt a kutya, és nem ajánlom senkinek aki hasonló körülmények között lakik (kis lakás, no kert), de ugynakkor sok örömöt is tud adni, az tény. A kutyasétáltatás meg testmozgás, és rendszerességre kényszeríti az embert. :)

[Szerkesztve]

(#16) ladybug


ladybug
őstag

Réka már meg meri simogatni Emilt.
[link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#17) #97544192 válasza ladybug (#16) üzenetére


#97544192
törölt tag

Istenkém, de édes. :)

(#18) #97544192


#97544192
törölt tag

Jujj... Mint említettem, Báró egy német dog, és jujj, de nehéz megnevelni... Már teljesen idegroncsok vagyunk a családommal, ma reggel kiment a kertből az utcára, azt elment az utca végére... Nem tudtuk elkapni, vagy negyed órát szenvedtünk vele, mire betudtuk hozni. Tiszta idegroncsok voltunk... Valami eszméletlen hülye kutyát fogtunk ki! :U

(#19) ladybug válasza #97544192 (#18) üzenetére


ladybug
őstag

Sétáltatni szoktátok vinni?

A mi vizsla-labradorunk szinte minden nap megy. Nagyon ritka, ha nem visszük. Amikor kicsi volt, megtanítottuk neki a pórázon sétálást. Most, hogy ilyen nagy, képtelenség pórázon sétáltatni (nem tud sétálni, csak rohanni :) ), viszont arra jó volt a kiskori tanulás, hogy nem megy el mellőlünk. Vagy ha igen, aa hívjuk ott terem. Nagyon szófogadó kutya.

Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy lehet, hogy kell neki, hogy máshol is jelöljön, más környezettel is ismerkedjen. Mogyorót mindig hagyjuk kimenni kicsit az utcára is, amikor hazajövünk. Körbeszaglász, jelöl, kicsit rohangál, aztán jön is be, ha szólunk neki.

Lehet, hogy a Ti kutyátoknak is ez kellene. Ne tiltsátok előle ennyire a nyílt teret. Bizalmatlan lesz a kutya, ha Ti sem bíztok meg benne. Hagyd, hogy pár percig szaladgáljon, aztán szólj neki. Ha viszont visszajön rögtön jutalom. Vagy simi, vagy kaja. Ha nem, akkor bizony nevelés.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#20) degu válasza #97544192 (#18) üzenetére


degu
senior tag

Nem hulye kutya,hanem kutya kutya! :DD
Az en kutyam is minden lehetoseget megragad,hogy kiszokjon,vegighugyozza az utcat,peckesen elsetal minden bezart kutya elott/akik ettol megorulnek! :Y /Ha megprobalom visszaparancsolni-tuntetoen hatat fordit,majd megprobal egy-ket biciklist lerangatni a bringarol,utanna pedig,mint aki elvegezte a dolgat,vigyorogva hazajon! :W
Amikor leszidom,bunbanoan sunyit... :DDD .Ez azonban nem akadalyozza meg abban,hogy ot perc mulva megint kislisszoljon a figyelmetlenul nyitott kapu mellett! :O
Azota megkotom,mielott kinyitom a kaput.Azota mindig megsertodik! :D :P

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#21) ladybug


ladybug
őstag

Lett nyulunk is. Neve Panka. Képek nemsokára. Most még szokjuk egymást. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#22) #97544192 válasza ladybug (#19) üzenetére


#97544192
törölt tag

Igen, szoktuk sétáltatni, bár, h őszinte legyek, elég ritkán... :B

Valójában a sétáltatással nekünk sincs gond, csak azzal, h apunál jó kutyus, de nálam, vagy anyunál nem... Szal nálam nagyon szófogadatlan, meg anyumnál is, apu lett a falkavezér, 3nny1. :D

Báró is szokott olyanokat csinálni, h más kutyákkal akar ismerkedni, meg ilyenek... Akkor meg is szoktunk állni egy kicsit, hadd ismerkedjen más kutyákkal. Apummal egyszer azt csináltuk, h elvittük szépen ''sétáltatni'' az utca végére, azt elkezdtünk vele futni vagy negyed órát... :) Utána úgy kifáradt Báró, h lefeküdt egy fa mellé, és várni kellett 10 percet, mire kipihente magát... Hát igen, ilyenkor hagyni kell a kutyákat. :)

Köszi szépen a tanácsaidat!

(#23) parandroid válasza degu (#20) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ilyen kutyát kétszer kell megverni: először és utoljára. Nem ész nélkül, hogy fájjon neki, és kész, hanem úgy, hogy közben szidod, és szóban, hangsúllyal, hanglejtéssel megalázod, aztán pedig kap egy hosszabb büntit (bármilyen helyhez kötés, akár kikötéssel). Utána mindig szót fog fogadni, elég ha felemeled a hangod. A kutyám ma egy lovaskocsinak ment (volna) neki (póráz nélkül sétáltunk), elég volt egy hangos szó, és azonnal leállt. Ha bárkit megtámadna, megaharapna, leszedne a bicikliről, bizony büntetni kell, nincs mese, különben egyszer tényleg bajt csinál. És amit ő csinál, az a te felelősséged. Nem is beszélve arról, hogy ha szökik, akkor nem csak ő csinálhat bajt, hanem könnyen vége is lehet, főleg egy forgalmas út mellett.

Azt már meg sem említem, hogy full meg kell benne bíznom, hogy a két gyerek mellé odaengedjem játszani.

Az a kutya, amelyik a gazdájára hívására cseszik hazajönni, sürgős nevelésre szorul, és nevelés kutyánál sajnos csak kétféleképpen jöhet szóba: jutalmazással, vagy büntetéssel. Természetesen idő- és erőforrásigényes tevékenység, de elengedhetetlen.

''Szal nálam nagyon szófogadatlan, meg anyumnál is, apu lett a falkavezér, 3nny1''

Olyan nincs, hogy egy kutya csak egyvalakinek fogad szót. Mindig van egy domináns személy (falkavezér, ahogy te fogalmazol), de ettől még a család minden tagjának szót kell fogadnia. Ha kedvesem rászól, ugyanúgy szót fogad, mintha én szólnék rá, ez nálunk természetes. A tekintélyszerzés egy kutyánál egyszerűen csak következetesség és határozottság kérdése.

Anyósomék kutyája olyan, hogy senkinek nem fogad szót, előlem pedig szisztematikusan menekül, ha rosszat csinál (pedig soha egy ujjal sem nyúltam hozzá), és megy anyósomhoz vagy apósomhoz hízelegni, akik még meg is dícsérik... Pfff. Apósom soha többet nem állna velem szóba, ha megnevelném, így meg van egy olyan hisztis kutyájuk, ami azt csinál amit akar, és mocskosul kell figyelni a kapunyitásra, mert meglép, ha alkalma adódik, és csak akkor jön haza, ha kedve tartja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) degu válasza parandroid (#23) üzenetére


degu
senior tag

Egyetertek Veled,a gond csak az,hogy orokoltem a kutyt /kb 6 eves/ es nem neveltek egyaltalan az elozo tulajok.Az allatorvos unokahugom azt tanacsolta,hogy semmikepp se verjem meg,mert az pszichologiailag hazavaghatja?! :F
A problemat egyebkent sikerult megoldanom,mert a szokesei utan rendszeresen megkotottem/szidas kozben!/ es egy jo ideig ott hagytam! :( Amikor kocsival allok ki-megkotom! Ez nagyon nem tetszett neki,de amiota kicsit megdogonyozom,vakargatom megkoteskor,azota szo nelkul jon,amikor meglatja a slusszkulcsot a kezembe! :C
Amikor pedig megyunk ki a kapun,most mar eleg csak annyit mondani neki,hogy itt maradsz! Es pontosan annyira vonul vissza,amennyi a *biztonsagos tavolsag!* Hihetetlenul okosak ezek a kis keverek-kutyak! :R :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#25) parandroid válasza degu (#24) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, pontosan ilyesmire gondoltam - mármint szidáalmazásra és megkötésre. Ha hűvös távolságtartással közeledik hozzá az, aki egébként mindig örül neki, a kutya már akkor tudja, hogy rosszat csinált. Igaz hogy idősebb korban nehezen nevelhetőek, de tanulni bármikor tudnak szerencsére.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26) ladybug válasza ladybug (#21) üzenetére


ladybug
őstag

[kép]
Ő Panka. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#27) degu válasza ladybug (#26) üzenetére


degu
senior tag

Tejoisten! :Y Nem tud neki felallni a...fule? :DDD :DD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#28) ladybug válasza degu (#27) üzenetére


ladybug
őstag

De nem ám. Neki ez a szexepile. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#29) Sipi válasza ladybug (#28) üzenetére


Sipi
addikt

Fel tud, de nem magától. Némi kézi segítség kell hozzá. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#30) ladybug válasza Sipi (#29) üzenetére


ladybug
őstag

Mi nem szekírozzuk. :P Nem is bánt minket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#31) Sipi válasza ladybug (#30) üzenetére


Sipi
addikt

De nem is enged meg nektek mindent. :P
Na jó, gratula a sikerhez, örülök, hogy helyre kis leányzót faragtatok belőle. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#32) Shadowfax válasza Sipi (#31) üzenetére


Shadowfax
addikt

De Panka nem lány. :U T-nyúl topikban írta Ladybug, hogy féltékeny PeterkeT-re: fúj meg morog rá. Akkor csak fijjú lehet a kis szentem. :U :))

(#33) brownus


brownus
veterán

hali,

keresem a netes tékákban ezt a filmet, hogy családom és egyéb állatfajok, és a gugli második találatnak ezt az írásodat dobta ki:)

üdv, b

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.