Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mr_black


mr_black
csendes tag

Ez tegnap született, nem gondolkoztam rajta, csak egyszerűen jött... Ezért döntöttem a feltöltés mellett, mert kiváncsi vagyok a véleményetekre (jóra és rosszra is).

Egyébként ez egy második nick, még nem vagyok képes eredeti néven vállalni az írást.

(#2) ham_ válasza mr_black (#1) üzenetére


ham_
tag

Nekem tetszett az írás. Tudom, hogy ez nem vigasztal, de sokaknak ugyanezek a problémák (ismerkedés, nyitás új emberek felé) dadogás nélkül is megvannak.
Egyébként nincs semmilyen módszer amivel ezt orvosolni vagy enyhíteni lehetne ?

(#3) bLaCkDoGoNe válasza mr_black (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hiába próbálom beleképzelni magam a helyedbe, 100%-ig úgysem sikerül, ezért lehet, hogy nem jó következtetésre jutok: furcsának tartom az írás eleje és vége közötti kontrasztot. Azaz azt, hogy a pokolba kívánod a dadogást, ugyanakkor el is fogadod, mert hozzád tartozik. Így nehéz túllépni rajta. Nem vagyok szakértő, ezért nem tudom, hogy hogyan ''gyógyítható'' ez a dolog, és azt sem, hogy mi okozza; de úgy érzem, hogy ez a beletörődés-féleség nem az igazi! A változás mindig az emberben van.

Drukkolok, hogy sikerüljön.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) dajkopali


dajkopali
addikt

hali, sztem ezt olvasd el, King egyik legjobb könyve, neked meg különösen jót tenne: [link]
A zseniális kötetnek nem véletlenül egy dadogó kisfiú a főhőse...
Ja igen, ezt csak úgy írom, mert ellenőrizni nem tudom, de King alaposságát tekintve megbízom benne: sokat ír arról, hogy milyen trükkök vannak, amivel ki lehet cselezni a dadogást

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Andie


Andie
őstag

Én úgy tudom, hogy a dadogás pszichológiai alapon müködik, nem testi hiba, vagy fizikai probléma okozza. Egyszerüen az agy le-le blokkol, mert túl gyorsan dolgozik, és a szád nem tudja követni a gondolatokat, ezért mint egy dj, vissza vissza rántja a lemezt az elözö szóhoz, gondolatfoszlányhoz. Ez most nagyon pongyola lett, de azt akartam kihozni belöle, hogy tudtommal könnyen és gyorsan gyógyitható. Nemis kell a fél életedet átrendezni, csak néhány órára, terápiára eljárni.
És ez nemcsak azokat a gondokat oldja meg, amiket itt felsoroltál, hanem saját magad előtt is teljes ember leszel, mert úgy látom, ettöl most igen szenvedsz, érthető módon.

És abban teljesen igazat adok, hogy ez alapvető belépő az emberi kapcsolatokba. Én már csak tudom, mint nagydumás. Persze ér emiatt kritika is, de eddig 90%ban profitáltam a dologból, legyen az nőügy, vagy munkahelyi megbeszélés, netán baráti elmélkedés valamiröl. Két ember közti kapcsolatban, legyen az bármiylen szintü, három tényező van, a megjelenés, az érzelmek, és a kommunikáció. Egyik nélkül a másik mit sem ér.
Okos és kerek, tiszta gondolataid vannak, az iq-d megvan minden témához, miért fosztanád meg magad, és minket attól, hogy ezt élő szóban közöld velünk?
Tessék felkötni a gatyát, és meglépni. Köszörüld ki ezt az apró csorbát.

Bevallom, számomra is zavaró tud lenni egy dadogós ember. A minap egy takszövtől hivott az egyik rendszergarázda, és apám, 3 perc után egyrészt ideges lettem másrészt énis elkezdtem dadogni. Majdnem úgy jártam, mint a viccben a pénztáros, nem mesélem, el, nehogy félre értse a T. cikkiró.

Szvsz ez egy könnyen javitható probléma, csak elhatározás kérdése, viszont az egész életed megváltozik tőle. Ha gondolod, segitek utánnakeresni a témának. :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#6) bLaCkDoGoNe válasza dajkopali (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem is az Az jutott eszembe rögtön (kedvenc King könyvem): ''A kis vonat pöfög, prüsszög, kürtőjéből füstöt tüsszög.'' (Ha jól emlékszem a ''varázsmantrára''.)

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) mr_black


mr_black
csendes tag

ham_: Van rá ezer módszer, ki is próbáltam sokat, csak valahogy mindig elmaradoztam velük. Valami miatt még ragaszkodok hozzá, csak nem tudom miért.
bLaCkDoGoNe: a beletörődés nem egyenlő az elfogadással. Beletörődés esetén nem látsz esélyt, hogy javulhat a helyzet. Ha pedig elfogadod, akkor utána tudsz rajta változtatni. Viszont elfogadnom még nem sikerült, de szeretném, csakhát nehéz ügy ez. :)
Andie: Igen, kb. így működik, ahogy leírod. Írhatsz dadogós vicceket, történeteket, nem sértődök meg rajta. Pl. itt van egy:
Elküldi a dadogóst a felesége a boltba kolbászért. Odamegy a Pulthoz: - Kérek egy kiló ko... ko... ko... ko... b*zdmeg szalonna is jó lesz! :D

(#8) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Nem is dadodsz... az írásod alapján! :P Járj társaságba, ne bújj el! Nekem is volt dadogós haverom. Befogadtuk, jött velünk, kiröhögtük, megszoktuk, benne volt mindenben, néha meg ő volt a főkolompos.
Csajoknál kényesebb az ügy. Mindenesetre ha a haveroknál elengeded magad,leomlanak a gátlások, lehet, hogy a dadogást is ''elfelejted'' egyszer csak. Utána meg isten óvja a topmodelleket! :))

(#9) Gyusz válasza dajkopali (#4) üzenetére


Gyusz
őstag

Szintén ''Az'' jutott eszembe, viszont én éppen most olvasom másodjára a könyvet.

(#10) Dottore válasza Gyusz (#9) üzenetére


Dottore
addikt

figyelj. egy volt barátnőm, kimondottan erotikusnak tartotta ha egy férfi dadog. ezt más női ismerőseim is megerősítették. szóval nehogy elkeseredj itt nekem.

ja és lélek pedig nincs, még mielőtt nagyon beleélnéd magad. :)

up for adventure!!!

[Szerkesztve]

(#11) Gyusz válasza Dottore (#10) üzenetére


Gyusz
őstag

Gondolom nem nekem akartál válaszolni, én ugyanis nem dadogok, továbbá nem is áll szándékomban elkeseredni :U

(#12) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Én csak a magam nevében beszélhetek (természetesen), de annyit mondhatok, hogy soha nem ítéltem még meg senkit a külseje, testi hibája alapján.
Az írásod megrendített, túlságosan is jól bele tudom képzelni magam a helyedbe. (Vagy legalábbis azt hiszem, hogy bele tudom. :U )
Megértelek.

u.i.: Ha velem találkoznál, úgy beszélsz ahogy akarsz, nem számit. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) mr_black válasza Racecam (#12) üzenetére


mr_black
csendes tag

TompapaTM:
Járj társaságba, ne bújj el!

Járok azért néha társaságba, pl. hétvégén megyek egy baráti párhoz ottalvós, bulizós, strandolós, dumálós hétvégére

Csajoknál kényesebb az ügy.
.
Hát igen a csajozás a nehezebb ügy. Eddig egy barátnőm volt, vele 2 év 10 hónapig voltunk együtt, ő nagyon kedves és türelmes volt velem, nem ítélt elsőre, és végül nagyon jól járt (saját bevallása szerint). Szóval most keresek egy hasonló lányt. Persze ha nem dadognék, akkor kb. 100-szorosára nőne a potenciális partnerek száma. :)

Dottore:
figyelj. egy volt barátnőm, kimondottan erotikusnak tartotta ha egy férfi dadog. ezt más női ismerőseim is megerősítették

Az ilyen lányokat irányítsd át hozzám. :D

Racecam:
Az írásod megrendített

Nem feltétlenül a megrendítés volt a célom, sőt semmi célom nem volt vele, csak úgy jöttek a gondolatok egymás után.

Én csak a magam nevében beszélhetek (természetesen), de annyit mondhatok, hogy soha nem ítéltem még meg senkit a külseje, testi hibája alapján.

Köszi a jóindulatot. :) Az a baj, hogy sokan külső és első benyomás alapján ítélnek, így felületesek maradnak, és nem ismerik meg az igazán értékes embereket. Mert ahoz idő és türelem kell, és a mai világban egyre kevesebb embernek van ezekből, sajnos. :(

[Szerkesztve]

(#14) r-chee


r-chee
őstag

Volt egy munkatársam, aki szintén dadog, mellesleg 32 éves. Van felesége, két gyereke és boldog házasságban él. Ha beszéltem vele, soha nem gondoltam arra, hogy ''nyögd már ki wazze mit akarsz'', egyszerűen meghallgattam mint más embert. Az életben meg a belső értékek sokat nyomnak sztem a mérlegen, csak hát ebben a rohanó, felszínes világban az emberek saját dolgaikat, érdekeiket helyezik az előtérbe, s mikor már kezdik elveszíteni önmagukat, akkor lesz fontos hirtelen a belső. Én amondó vagyok, hogy legyél nyitottab és akkor jobban elfogadnak (jólvan, tudom, én könnyen idefirkantom ezt, de a kulcs mindig a saját kezünkben van). Ha az emberek látják kitartást, bátorságot, barátságot benned, meg is fogsz feledkezni róla hogy dadogsz :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#15) PazsitZ válasza mr_black (#13) üzenetére


PazsitZ
addikt

Van egy haverom aki szintén dadog. Gyerekkorában járt logopédushoz is, valamelyest mégis megmaradt neki a dolog. Sokszor mikor szük körben ismerősökkel beszél szinte teljesen elmúlik nála a dadogás. Akkor jön elő, ha ismeretlen ember van ott, vagy valamit gyorsan akar mondani avagy ''érzelmileg felpörgeti a téma''.
Emiatt ő is kissé hátrányban érzi magát, pedig így is van sok barátja, ismerőse, nyitott rendes srác. A csajokkal szemben viszont emiatt ''fél''.
Amíg egy albiban laktunk folyton biztattuk, ne törödjön ezzel.
Bár belátom biztos nem könnyű, de szerintem nincs olyan sok ember, aki csak ezért utasítana vissza, akár mint barátot, vagy mint partnert. Aki meg esetleg mégis az úgysem érdemli meg a társaságod.
Szóval csak bátran, fel a fejjel ;)

- http://pazsitz.hu -

(#16) mr_black válasza PazsitZ (#15) üzenetére


mr_black
csendes tag

Volt már olyan csaj, aki kifejezetten ezért utasított vissza. Vagy legalábbis ezt mondta indoknak, persze lehet hogy egyszerűen nem jöttem be neki.

Velem is kb. így van, náha teljesen elmúlik, és főleg akkor jön elő, ha ismeretlen emberek között vagyok. Pl. mikor barátnőmmel szerelmesen beszéltünk egymáshoz, akkor egyáltalán nem jött elő a dadogás. :B

(#17) tope válasza mr_black (#16) üzenetére


tope
addikt

Én speciel hadarok beszélgetés közben, de ha odafigyelek egy kicsit, akkor sokkal kevesebbet (nemtom, hogy a dadogásra igaz-e ez az állítás) és kicsit kellemetlenül érzem magam, amikor visszakérdeznek, hogy tessék, mit mondtál... illetve nem értem, lassabban...

(#18) Jeollam


Jeollam
aktív tag

ii

[ Szerkesztve ]

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.