Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adam182


adam182
csendes tag

i-pod riválisa? ennyi erővel szinte mindegyik mp3-as az lehet. a képek alapján nem jön le annyira, hogy ipod koppintás lenne.

mennyi az az ''alacsony ár''?

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#2) ollie válasza adam182 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A rivális nem azt jelenti, hogy koppintás, hanem hogy ellenfél.

***

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én a specifikációkat hiányolom a cikkből (kijelző felbontása, memóriakapacitás, stb).

Egyébként tetszik a cikk. :)

***

(#4) Trak


Trak
addikt

''mert ez az 1 gigabájtos változatnál eltartott vagy húsz percig.''

A hiba az ön készülékében van, mert 2 ilyen lejátszó van itthon, az 1 GB-ost kb 5-6 perc alatt másolta tele.

Nekem 4 GB-os van, kicsi, könnyű, jó, tetszik, szeretem.
Ezzel a fülessel nagyon jól szól:
[link]


De igazából egy ilyet szeretnék hozzá:
[link]
:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) ollie válasza Trak (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az alsó füles 25.000 Ft körül van. :Y

***

(#6) Trak válasza ollie (#5) üzenetére


Trak
addikt

Tudom :)
De állítólag nagyon jó.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#7) 3psilon


3psilon
aktív tag

Rendben. Köszi az észrevételeket. Ha hazaértem, berakok néhány specifikációt is, meg árakat.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#8) 3psilon válasza Trak (#4) üzenetére


3psilon
aktív tag

Fura. hogy lehetne növelni az átviteli sebességet?

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

nos a fülhallgatós témához csak annyit, hogy a koss the plug fülest ajánlom mindenkinek...
6-7 ezer forint, örök garancia és olyat szól, hogy ha nem ilyenem lenne el se hinném...
ajánlom mindenkinek...

[link]

[mellékesen az örök garihoz csak annyit, hogy nekem megtört a kábel, visszavittem és 1-2 hét múlva már kaptam is a zsír új fülest, szal nem kamu...]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#10) REDeath


REDeath
őstag

mélyhangkiemelés? mi a neve? szóval van benne külön, mint a sony mp3 mobilokban a mega bass meg ilyesmi?
Am a gyári fülese meglepően jó, legalábbis a ZEN ano plus-omhoz is ilyet adtak, és én emg vagyok vele elégedve, csak hiáynolom a mélyhangkiemelsé a nanoból, mert a sját EQ-jával kicsit segítettem rajta, de érezhető a mélyhangkiemelés hiáyna:(

(a füles minőségét azzal támasztom alá, hogy kipróbáltam haverom sonywalkman mobiljában és abba a mega bassal iszonyat jól dübörgött!)

jah és nem tudjátok a zen naokban valóban nincs mélyhangkiemelés? vagy csak firmwareben van letiltva? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#11) 3psilon válasza REDeath (#10) üzenetére


3psilon
aktív tag

Van benne, bass boostnak hívják. Nagyon jól megdobja a mélyeket, annyira nem keni el a többijét. Igazából nincs rá szükség, mert a 8 féle gyári EQ-nak hihetetlenül jó a karakterisztikája, tényleg egyediek és mindig van legalább 1-2 kellemes.

A gyári fülest eredetileg gagyinak találtam, mert az MX500-hoz képest tompábbak a közepek és a magas hangok, ám tényleg jól dübörög, és ugyebár az MX500 tényleg alig tud mélyeket produkálni. Szvsz így, hogy megszoktam a hangzását, kellemesebb, mint a sennheiser.

Talán elhalasztom azt a cx300 vásárlást, amíg meg nem hal ez a gyári Creative. Addigra talán még egy picit olcsóbb lesz :)

Amúgy tényleg zseniális a lejátszó kezelőfelülete, és imádnivaló a kinézete :)

Ó, most veszem észre, TAG LETTEM! HÁT VÉGRE! ELJÖTT!!!
:)) :)) :R :)


[Szerkesztve]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#12) REDeath válasza 3psilon (#11) üzenetére


REDeath
őstag

:)
azt nem tudja valaki, hogy egy 256 megás ZEN nano plus-t mennyiért lehetne valahogy elcserélni egy ilyenre? mert ezt már láttam régebben is neten, és relatív olcsó, de eddig úgy voltam vele hogy csak a kijelző miatt nem kell. de most a bass boost újra felkeltette bennem a vívódást a mélyhangokért :R :))

ja amúgy az akksija meddigbírja? mert ebbe ugye nem kis aaa elemek mennek...

ui: mér nem tetszik annyira a mélyhangkiemelés? ez lenne az egyetlen amiért lecserélném:) ja és elég lenne a legkisebb kapacitású is belőle. (gondolom 1 GB ? )

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#13) zdanee


zdanee
őstag

Nagyjabol 2 eve vettem egy Creative Zen NXet, es szerintem az iPodok labdaba sem rughatnak az en dragaszagom mellett. A cucc nagy, kb akkora, mint az elozo generacio walkmanjei, es tomegre sem kissebb. Egy hagyomanyos 2.5-os notivincsit fogad, ezert olcson bovitheto es javithato. A kijelzoje monokrom es pici, 132*64, de a menu felepitese zsenialis, hasonlo az ipodekhoz, de egy helyimenu funkcioval gazdagabb, es igy fenyevekkel kezelhetobb. A kezeloszervek a keszulek ket oldalan vannak, vakon is kezelhetok, meghozza eleg hatekonyan. Es amiben visont veri az ipodokat: a hangja. Nem biztos, hogy mindenki kepes kulonbseget tenni egy 5eFts pendrive-mp3 hangja es egy rendes mp3lejatszo hangja kozott, de ha van fuled, es ertekeled a minoseget, feltetlenul probald ki a kulonbseget egy ipod (nem nano) es egy zen (nem flashes) kozott. Persze minosegi fules is kell a dologhoz, es nem art az EU miatt korlatozott firmwaret kicserelni a teljes funkcionalitasu amcsi verziora.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) 3psilon válasza REDeath (#12) üzenetére


3psilon
aktív tag

Az akksiról nem tudok sokat modani... elvileg 15 óra, neten azt olvastam, ennél tovább bírja. Gondolom benne van, mit csinálsz, mennyit babrálsz vele stb.
A mélyhangkiemelés nagyon jól kiemeli a mélyeket, dübörög ezerrel, csak egy hangyányit mintha lejjebb mosná a közepeket és a magasakat. Ezt persze gyári fülessel mondom, amin alapból nem egy rekord a közép, szóval jobb fülessel vagy még jobban kijön, vagy kevésbé.
Amúgy a mélyek amúgy is ott vannak (persze egy Winamp jobban dübörög), és ha csak tényleg bum-bumm kell, akkor kell egy ilyen bass boost :)

zdanee mit korlátoznak az európai firmware-ben?

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#15) REDeath válasza 3psilon (#14) üzenetére


REDeath
őstag

tudtommal csak a hangerőt korlátozzák...

zdanee mért szólna feltétlenül jobban egy vinyós, mint egy flashes? :F :F


cserélni, eladni még menyiért lehetne az enyémet? :U :B

ja és 3psilon: próbáld ki a JetAudiót, kiváncsi vagyok az után is úgy dübörög-e a winamp :R

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#16) zdanee válasza REDeath (#15) üzenetére


zdanee
őstag

Tapasztalat szerint a legtobb gyarto ugy gondolja, h flas memorias lejatszo = olcso / lowend, merevlemezes = highend, es ennek megfeleloen mas audiochipet pakol belejuk.

Az europai firmwarekben pedig sokszor hangerokorlatozas van, nehogy az EUban tul sok hallaskarosult emberke varjon a korhazi kezelesere. Nem minden gyarto csinalja, de a Creative pont nagyon szorgos e tekintetben.

[Szerkesztve]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#17) REDeath


REDeath
őstag

:O egy 1 GB-os zen nano plus kerül kb 13 ezerbe, akor az én 256-osom meg sem vennék :O
arra véletlen sincs esély hogy van benne bass boost csak firmwre kérdése ez is? :F
(édes álmok :DDD )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#18) 3psilon válasza REDeath (#17) üzenetére


3psilon
aktív tag

Szerintem nincs rá sok esély. A firmware frissítések edigi tapasztalataim szerint csak hibajavításokat, nyelvi támogatást tartalmaznak, új szolgáltatásokat nem.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#19) Raymond


Raymond
félisten

''Ha más gépen, pendrive módban szeretnénk használni, hogy ne kelljen telepíteni, akkor a rá használt helyet a zenéből kell elvennünk. Mindez az MTP hátránya, aminek jelenlegi tudásom szerint túl sok előnye nincs.''

Egy MTP eszkoz minden XP-s gepen mukodik ahol van legalabb WMP10 telepitve. Eleg jok az eselyek arra hogy lesz azon amibe be akarnad dugni. Ilyenkor nem kell a 'Removable Disk' funkciot hasznalni adattarolasra, csinalhatod a Sajatgep-en keresztul ha a Data konyvtarba masolsz. A Media konyvtar adattipus-erzekeny (csak a tamogatott zene es kep formatumokat fogadja).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) Raymond válasza ollie (#3) üzenetére


Raymond
félisten

''kijelző felbontása'' = 128x128 pixel.

''memóriakapacitás'' = 1, 2, 4 es 8 GB

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Raymond válasza Trak (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Masolasi sebesseg a felhasznalt flash memoriatol fugg. Van hogy lasabb, van hogy gyorsabb meg azonos kapacitas melett is.

Az Aurvana allat :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) Raymond válasza 3psilon (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Sehogy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) Raymond válasza REDeath (#10) üzenetére


Raymond
félisten

A Nano-ban csak a Custom EQ-t hasznalhatod a melyhang kiemelesere. De gyakorlatilag ugyanazt elerheted vele mint a Bass Boost-al. Az a tobbi lejatszonal csak olyan kenyelmi funkcio hogy ne kelljen az EQ-val babralni. Egyebkent biztos nem kerul mar bele egy firmware update-el.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Raymond válasza zdanee (#16) üzenetére


Raymond
félisten

''Tapasztalat szerint a legtobb gyarto ugy gondolja, h flas memorias lejatszo = olcso / lowend, merevlemezes = highend, es ennek megfeleloen mas audiochipet pakol belejuk''

A merevlemezes meghajtokba a TI chipeket rakjak a flash-be pedig a Sigmatel-t mert az egyik erre a masik pedig arra jo. Mas oka nemigen van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) REDeath válasza Raymond (#23) üzenetére


REDeath
őstag

Hát nem tudom, azért szerintem a külön mélyhangkiemelések nem szimpla EQ beálítások :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#26) 3psilon válasza REDeath (#25) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én se hiszem, azért kicsit más, főleg ilyen lejátszóknál (mert egy winampnél mondjuk tényleg normálisan lehet eq-val is, erősebb meg többsávos is).
Végül csak-csak kénytelen leszel venni egy ilyet :)

Ja, a cnet-en találtam egy iPod nano vs Zen V Plus tesztet.
[link]
Persze, az iPod nyert, de csak 1 ponttal, és az árat nem is nézték.
Hangminőségben és szolgáltatásokban a Zen V Plus bizonyult jobbnak.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#27) REDeath válasza 3psilon (#26) üzenetére


REDeath
őstag

Jaja, nyáron szrintem lecserélem a ZEN nanomat. és csakis a basszusért. csak ne sajnáljak rá kiadni annyi pénzt :) meg valaki vegye meg a zenyémet :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#28) REDeath válasza 3psilon (#26) üzenetére


REDeath
őstag

Amúgy a cnet-en is lassúnak találják a másolást a zenen :( meg a kezelést.
de az a vicces, hogy ipod jobban kezlhető, de a creativetól lopta a technológiát, nem is olyan rég egyeztek meg :D 300 m $-ban kb... :F

Valahogy ki kéne próbáljam saját zenével, ezt a zen v-t :) meg a mostani fülesemmel, hogy halljam mennyivel szól joban a nano-nál

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#29) 3psilon válasza REDeath (#28) üzenetére


3psilon
aktív tag

Szerintem nem lassú a kezelése, ha nincs lapátkezed :D
Be lehet állítani a főmenü elemeit, sorrendjét, szóval elég jól testreszabható.

Amúgy hogy ha tényleg csak a basszus számít, akkor vegyél koss plugot, arról azt hallottam állatul dübörög...
Ha meg csak a jó hangzás számít, akkor áldozz rá pénzt, és vegyél iAudiot, igaz, a hasonló paraméterekkel és mérettel rendelkező lejátszója kb. 1,5-2x ennyi.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#30) REDeath válasza 3psilon (#29) üzenetére


REDeath
őstag

azért koss pluggal sem mindegy hogy van-e mélyhangkiemelés vagy sem :) amúgy tényleg iszonyat az a füles, nagyot szól.
csakhogy ezek az agybadugós fülesek eléggé károsak :( :O :O

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#31) 3psilon válasza REDeath (#30) üzenetére


3psilon
aktív tag

Hát ha hangosan hallgatod akkor bármelyik füles káros. Nem a kialakítás a lényeg, hanem a hangerő... avval kell vigyázni, mert az ember füle könnyen hozzászokik a hangos zenéhez. Egyszer próbáld ki, (nem buszon, hanem csöndesebb helyen) hogy halkabbra veszed egy-két egységgel a zenét. Fél perc múlva már alig lehet hallani a különbséget.

[Szerkesztve]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#32) REDeath válasza 3psilon (#31) üzenetére


REDeath
őstag

igen tudom, de akkor is, egy rendes ''nagy'' fejhalgatóval hangosabban is lehet hallgatni, mégssem olyan káros, mintha pár miliméterről remegtetné a dobhártyádat.
amúgy ezt a hangerős dolgot ismerm, az a baj, hogyaz ellenkezője is igaz. a hangosabbat is megszokja, és ez nem gon, sak az hogy mievl megszokta ezért még hangosabbat akar :(


Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#33) REDeath


REDeath
őstag

Ja, viszont a basszusnál, nagyob hangerőőn nagyobb a basszus. ez hülyén hangzik, de csak azt akarom vele mondani, hogy ha halkan halgatod, (mer mondjuk kiszűri a zajt a koss meg az összes agybadugós) akkor kisebb a basszus :O :O :O :O :O :O

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#34) hkari válasza REDeath (#33) üzenetére


hkari
őstag

Szerintem a koss plug egy hulladék.semmi magas hangja nincs.A mély télleg brutál de más nem nagyon van.Fülesbe a sennheiser cx300 at ajánlom nagyon jó,strapabiró és minden hangtartományba szépen szol.Elötte volt Shure e2c-m is ami 28 ezer volt anno,és az se szolt ugy mint a 10 ezres cx300:)

(#35) ottoarc


ottoarc
tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha az USA-ból hoznak nekem egy ilyet akkor azt itt Európában is tudom rendesen használni?

(#36) Danika71


Danika71
csendes tag

Sziasztok , a kérdésem a következő lenne : Vettem egy V plus - t és nem adtak hozzá hálózati töltőt :O , ki lett próbálva több töltővel de nem töltötte egyik sem :O , nemtudjátok mitől lehet ez , és hogy ehet megoldani a hálózatról való töltést ? :DDD

(#37) jolti05


jolti05
őstag

Üdvözlet :)

Nem találtam Zen fórumot, így Titeket kérdeznélek meg a Zen Nano hangminőségéről. Csak mert havertól megvenném az 1 gigás mp3 lejátszóját 1500 Forintért. De csak ha tényleg jól szól!

Köszi.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#38) jolti05


jolti05
őstag

Nem nagyon érkeznek a válaszok :) Semmi tapasztalat?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#39) jolti05


jolti05
őstag

Azért a Creative (Magyarország) e-mail címét meg tudjátok adni? Intéznék a cég felé egy kérdést.
Ha nem, az sem baj, max utánanézek valahol.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.