Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -zolee-


-zolee-
tag

Hali. Ha tényleg ilyen komoly a cucc akkor nekem is kell egy ilyen. :Y Hol lehetne ilyen folyékony fémet beszerezni? :F

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2) haky válasza -zolee- (#1) üzenetére


haky
senior tag

Lásd Terminátor:) Folyékony fém: higany:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#3) jugeen


jugeen
addikt

itt kapható

[link]

(#4) feka007


feka007
nagyúr

Én is be akarom kenni a procimat ezzel a trutymóval! :Y :C :DD

(#5) #11666432


#11666432
törölt tag

Szerintem ovatosan ezzel a femes trutyival. Vezeti az aramot? Ha igen, akkor eleg egy csepp melle, es tonkrevagtad a gepedet.

(#6) Birsmann


Birsmann
tag

Klassz én is olvasztok egy kis vasat aztán rálöttyintem a procira :D :D

[Szerkesztve]

(#7) cyanide válasza #11666432 (#5) üzenetére

idézet innen:[link]
Az Arctic Alumina Adhesive két komponensu hovezeto ragasztó, amely rétegelt alumínium-oxid és bór-nitrid elegyébol készül. Egyáltalán nem vezeti az elektromos áramot. A csomag két egyenként 2,5g -os tubust tartalmaz és egy muanyag kevero pálcát. Ugyan az Alumina Adhesive tömegre kisebb mint a Arctic Silver, azonban mivel az ezüst helyett jóval könnyebb kerámiát tartalmaz, ezért térfogatra azonos mennyiségu anyagot tartalmaz.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#8) ollie válasza cyanide (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak hogy ez nem ugyanaz az anyag. A cikk a Coollaboratory Liquid Pro-ról szól, te meg a Arctic Alumina Adhesive-ről idéztél. Ráaádsul most nézem, hogy amit te idéztél, az egy ragasztó.

Itt a helyes idézet:

''Coollaboratory Liquid

A teljesen új összetételu Coolaboratory Liquid Pro az elso olyan hovezeto paszta, amely valóban megérdemli a nevét.

100%-ig folyékony fémbol készült, nem tartalmaz semmilyen nem-fémes adalékanyagot mint pl. szilícium. Szilárd részecskéket sem tartalmaz. A teljesen újfajta összetételnek köszönhetoen az eddigi legjobb paszták hovezeto képességét tízszeresen múlja felül. A Liquid Pro különleges összetétele kifejezetten a legjobb minoségu réz hutokhöz lett optimalizálva. Alumínium hutokkel való használata nem javasolt.

A higanyhoz hasonlóan szobahomérsékleten folyékony halmazállapotú, de egyáltalán nem mérgezo és kiválóan tapad.''


Mivel csak fémekből áll, ezért úgy gondolom, hogy vezeti az áramot.

[Szerkesztve]

***

(#9) (Kolombusz) válasza ollie (#8) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Amúgy semmi gond... :DDD

(#10) Tcm


Tcm
tag

És kifejezetten csak réz hűtőkhöz ajánlott! Nemtudom mennyire igaz a dolog, de állítólag az aluminiumot nagyon nem szereti!!!! [link]

(#11) Tcm válasza jugeen (#3) üzenetére


Tcm
tag

Hozzám is innen érkezett.

(#12) ollie válasza Tcm (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy kölcsönhatásba lép vele.

***

(#13) Tcm


Tcm
tag

Előszedtem egy ALU hűtőt, raktam rá egy pöttyet. Meglássuk mi sül ki belőle. Egyébként ezek után valószínüleg nem fogom megkockáztatni a 8800GTX-em GPU-ja bekenését ezzel, mert ott ugye réz magos alu hűtőről van szó, illetve még a GPU körül is van valami ALU ''lesarkazásgátló'' :F .

(#14) rob210 válasza Tcm (#13) üzenetére


rob210
nagyúr

De ha megpróbálod és szétrohad akkor szólj és csinálj képeket.:)
:C

Renault power

(#15) #43960832


#43960832
törölt tag

Nekem azt mondták egy nem kisstílű számtechboltban, hogy ugrik a garancia, ha fémalapú pasztát használok a procihoz, és ugyanebből adódóan csak szilikonalapú pasztát árulnak. :F

(#16) Brae


Brae
őstag

Lenne 2 kérdésem:
1, Mivel lehet ezt leszedni? Alkohol úgyanúgy leviszi, mint a hagyományos pasztát?
2, LGA775 CPU-k lefogatója (amit rácsuksz a procira) az ugye aluból van és óhatatlan, hogy ráfolyjon, nem barmolja szét?

(#17) tronic válasza ollie (#8) üzenetére


tronic
tag

''...100%-ig folyékony fémbol készült, nem tartalmaz semmilyen nem-fémes adalékanyagot mint pl. szilícium...''

Azért kiváncsi lennék egy ICP-MS vizsgálatra, mert ez a 100%-ig folyékony fém.... khm kicsit pongyola megfogalmazás.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#18) orbano válasza ollie (#12) üzenetére


orbano
félisten

Igen, nagy valószínűséggel az alut jól oldja, a rezet valamiért nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) orbano válasza #43960832 (#15) üzenetére


orbano
félisten

az bixtrálban szoktak ilyen dumákkal jönni, de az egy elmebeteg bolt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) tronic válasza orbano (#18) üzenetére


tronic
tag

Hát igen ezért is kellene egy ICP-s bevizsgálás, mert ha tudnánk, hogy konkrétan mi(k) is van(nak) benne, akkor meg lehetne magyarázni a jelenséget. Így azonban csak pusztán elméleti síkon lehet ''vadászni''.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#21) juliabrilke válasza orbano (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

az bixtrálban szoktak ilyen dumákkal jönni, de az egy elmebeteg bolt volt ;] ;] ;]

A bixtrálban egyébként olyan magyarázatokat is hallottam már, hogy a legtöbbjük úrjaértelmezte a fizikát és a számítástechnikát is... :DDD :D

(#22) Rive


Rive
veterán

Ha jól emlékszem, ez az a trutyi, amire már többen panaszkodtak, hogy szépen elválaszthatatlanul egybeforrasztotta a procit és a hűtőt. Leszedni nem lehet. Aluval amúgy elvileg valami amalgám-féleséget képez, megbontjaa felszíni védő oxidréteget - azaz szépen lassan elrohasztja.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) juliabrilke válasza Rive (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez jól hangzik... ;]

Erről láttam már pár cikket.... Egyébként azt hírdetik, hogy jól hűti a procidat ezzel a pasztával. (talán azért, mert ''egybenyógyítja'' magával a hűtővel... :D :D )

(#25) Calibos


Calibos
addikt

Valakinek negatív tapasztalata ?

(#26) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Most akartam venni, de amikor megláttam azt a bizonyos zalmanos képet... :Y
Ki próbálta még gyakrolatban?

(#27) Calibos válasza juliabrilke (#26) üzenetére


Calibos
addikt

Ezekszerint nem túl sokan.

(#28) Rive válasza Enszuke (#24) üzenetére


Rive
veterán

Mármint: a rézről a trutyit nem lehet leszedni. Esetleg kemény savakkal, polírozással.
A bordával kapcsolatban: a cucc bediffundál mind a bordába, mind a procisapkába. Mint a lágyforrasz, csak lassabban. És minél tovább marad együtt a cucc, annál nehezebb utána szétszedni. Bár melegítéssel még lehet könnyíteni a helyzeten.

Nagyjából ennyit tudtam összeszedni a cuccról. Akinek ezen az áron kell néhány fok, az nyugodtan használja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ebayen láttam ugyanezt a márkát, csak egy kis lap volt az egész. (legalább nem kell vesződni a szétkenéssel)

Viszont olyan hűtőre lenne rárakva, aminek réz az alja. Akkor semmi gond nem lehet?
Ennél melyik az egyel gyengébb paszta? STG1? Lehet, hogy ezt a cuccot hagyni kellene. :F

[Szerkesztve]

(#32) Calibos válasza juliabrilke (#30) üzenetére


Calibos
addikt

Hagyd a fenébe, túl sok a kellemetlen mellékhatása, én akartam venni de ezek után mégsem fogom!
Vegyél Artic Silcer 5-t

(#33) juliabrilke válasza Calibos (#32) üzenetére


juliabrilke
addikt

Artic Silencer 5-nél jobb eredményeket produlál szerintem a zalman ragacsa. Valami viszont tutira kellene, mert most valami alap ''zsír'' van a procikon.

Egyébként a Liquid pro isteni eredményeket produkál, de szerintem nagyon kétes egy cucc. :(

(#34) Calibos válasza juliabrilke (#33) üzenetére


Calibos
addikt

Hát nem tudom hogy jobb e a zalmi ragacsa de az én 1- éves teszjeimben sokkal jobban szerepelt az Artic. Ha gondolod, elküldhetem excel táblázatban neked...

(#35) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Itt a link a ''lapról'' [link]

Az táblázatot meg megköszönném! :R

(#36) Calibos válasza juliabrilke (#35) üzenetére


Calibos
addikt

Levél ment

(#37) juliabrilke válasza Calibos (#36) üzenetére


juliabrilke
addikt

:D Azt láttam,de csak szöveg jött (egy mondat) . Csatolás nem igazán. :(

(#38) juliabrilke válasza Calibos (#36) üzenetére


juliabrilke
addikt

Köszi a táblázatot még 1x. Holnap hasznosítom is a végeredményt. De liquid pro-t tutira nem veszek. :))

(#39) Bagira01 válasza Calibos (#36) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem tudnál nekem is vmi táblázatot küldeni a hűtópasztákról. Az artic silver 5 és az ac mx-2 esélyes(de mx-2-t sehol nem találok) Először erre gondoltam mikor láttam egy diagrammot googlival keresve, de végigolvasva a leírtakat inkább hagyom.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.