Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Íme egy kis történelem, remélem nem riasztalak el benneteket ezzel... :D Jó olvasást!

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) koffeine


koffeine
csendes tag

nem igazán szoktam hozzászólni, de ez egy eléggé érdekes és elgondolkodtató írás volt.
köszi.

(#4) Vikthor válasza Kalandor (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Javítva, itt a mentális állapotra gondoltam, bocsi.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Vikthor


Vikthor
nagyúr

várom az értelmes hozzászólásokat, véleményeket, hogy eszmét cserélhessünk erről-arról...

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) dabadab


dabadab
titán

A ''skandinav'' melleknev, es mint ilyen, kisbetuvel irando.

DRM is theft

(#7) Vikthor válasza dabadab (#6) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen látom a lényeget ismét felismerted... :) hibát korrigálom.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Niquis


Niquis
aktív tag

Erős, erős.... de nagyon jó! Már beírtam egy majdnem egyoldalas szösszenetet, mert annyira feltorlódott bennem a mondandó, de tök zagyvaság lett, majd később megpróbálom újra...
Nagyon igazad van abban, hogy kevés az életkor szerinti megfelelés...emberi minőséget viszont nem lehet szabályalapon mérni! Nem lehet törvénykönyvet felállítani arról, hogy milyen emberi feltételeknek kell megfeleljen valaki, aki szavazni megy. Ez a baj a jogrendszerrel egyébként: szabályokként van leírva, de az értelmezése ugyanúgy szubjektív alapon történhet...
Nagyon-nagyon messzire lehet menni gondolatban a ''cikked'' nyomán, ugye tudod? De az ilyenek a jó írások!

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#9) dabadab válasza Vikthor (#7) üzenetére


dabadab
titán

Gondoltam, hogy megjegyzem, hogy az a jo a demokraciaban, hogy a hozzad hasonlo, kisebbrendusegi-komplexumban szenvedo nepek is szavazhatnak, de ettol inkabb megkimeltem az erzekeny lelkedet ;]

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#10) Vikthor válasza Niquis (#8) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hát igen sajnos egy ilyen elkorcsosult rendszerré fajult az idők folyamán a demokrácia, ez ellen van megoldás, de sajnos, nagyon sok az agymosott emberke és nehéz meggyőzni őket. Röviden most még annyit mondok erre, hogy népességnövekedés. Ezzel magyarázható az egész. A pogányságban (pogány=falusi ember) élő emberek nem kértek anno a kereszténységből, vagy 200-300 évig küzdöttek, amíg tudtak, de végül is őket is elérte ez a sors. A kereszténység tömegvallás. A pogányságban nem mindenki volt beavatott és ez a ''többieknek'' fájt. Ezért, amikor a kereszténység tért hódított abban a korban, pont kapóra jött nekik, mert legalább akkor ők oda tartozhattak. Persze ezzel nem oldódott meg a problémájuk, csak értelmileg nem voltak olyan szinten, hogy erre rájöjjenek.

A mai jogszabályok szerint gyakorlatilag, mint ahogy azt írtam is, ma teljesen normális az, ha egy ember gyilkolt, csalt, nemi erőszakot követett el vagy akár perverz pedofil és még nem kapták el (ami amúgy is valószínűtlen, persze vannak kivételek), akkor minden további nélkül szavazhat. Hát ez a demokrácia mai mellékterméke. Miről beszélünk akkor?

Ja, és te vagy az első, akinek értelmes hozzászólása van ebben a témában. :)

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) Vikthor válasza dabadab (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nyugodtan megkímélhetsz, mivel még mindig nem szenvedek kisebbrendűségi-komplexumban. Te meg az ékezetekkel állsz hadilábon. Megint csak egyszámjegyes IQ-s hozzászólással gyarapodott a számlálód, gratulálok! :)

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) Niquis válasza Vikthor (#10) üzenetére


Niquis
aktív tag

Basszus, ezt is pont le akartam írni! Szerintem is, a túlnépesedés (majdnem) mindennek az oka!<itt baromi hosszú okfejtés, később:)> A tudománynak már nagyon régóta azzal kéne foglalkoznia, hogy ki tudjunk rajzani más bolygókra, hogy mindenkinek emberhez méltó élete legyen. Sajnos ez sem teljes megoldás, mert a tudomány tippem szerint kb. 100-150 évvel az átlagos társadalmi fejlettség előtt jár, és a hajtóereje a piac, nem a tényleg szükséges mértékű innováció. Az emberiség lehet, még nem nőtt fel más bolygók felelős kolonizációjához. Van egy mondás, amiben mostanában egyre inkább kezdek hinni, '' a lét akkor teljesedik ki, mikor bukni látszik'', de nem hiszem, hogy ez a kiteljesedés sokk nélküli lesz. Hatalmas nagy baj lesz még itt ebből.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#13) dabadab válasza Niquis (#12) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol hol van ez a tulnepesedes es mit okoz?

DRM is theft

(#14) Vikthor válasza Niquis (#12) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ami változtathat a dolgon, egy világháború, természeti katasztrófa, vagy világjárvány. Ugyanis felborult az egyensúly, amit a természet így vagy úgy helyre akar állítani. Az Anyatermészetnek, ahonnan jöttünk/származunk, nem mondhatunk ellent. Ugye széllel szembe nem lehet pisilni... :)

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) Foxi


Foxi
senior tag

Demokrácia? Végülis... Kérdés, hogy mennyiben tekinthető egy olyan rendszer demokratikusnak amiben léteztek rabszolgák, vagy éppen abból tartotta fennt magát, hogy végig rabolta fél Európát. Athénban sem úgy sült el a dolog ahogy szerették volna (és itt is voltak rabszolgák :D). Elég sokan kiábrándultak belőle, sok ellenzője is akadt és megint csak nem lett volna képes fenntartani magát ha nem zsákmányolja ki a többi görög állam jelentős részét (déloszi szövetség).
Túlnépesedés? Ha Kínában vagy Japánban lennénk megérteném ezt az érvet, de errefelé aligha ez az oka a problémáknak. A decentralizált struktúra kiépíthető, az más kérdés, hogy mennyire működőképes és mennyire hagynák kiépülni. Bakunin, Kropotkin és a többiek neve nem cseng túl jól már ha ismerik egyáltalán...
Egyébként ilyen alapon az összes pusztai nép (köztük a magyarok is) demokráciában éltek :DDD Csak ezt vérségi társadalomnak hívják ha nem tévedek.

(#16) Vikthor válasza Foxi (#15) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Miért ne lehetne demokráciának tekinteni? Lehetett szavazni családonként. Akkoriban más (értelmes) dolgok voltak fontosabbak, mint manapság, ezt már leírtam a cikkben, de leírom neked is. A föld (Anyatermészet) szeretete és tisztelete, a család egysége, a szentekhez való felemelkedés, a jobb jövő biztosítása (haladás a tökéletesség felé -> istenek), és a jó emberként való viselkedés (good - god).

Amit ebben az életben nem tapasztaltunk meg, azt majd a következő életben meg fogjuk. Ez a folyamata, annak, hogy a tökéletesség felé haladunk. Nem hiába vagyunk mi emberek itt a földön, hanem van célunk. És ez lenne az a cél. Kérem szépen, itt nem buzulni kell, meg jogot adni, hogy pl. homoszexuális (beteg!) emberek összeházasodhassanak, mert ez a rendszer szellemi degenerációjának az egyik jele. Ez nem előre visz, hanem hátrafelé húz. És még sorolhatnám.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17) Niquis válasza dabadab (#13) üzenetére


Niquis
aktív tag

Megpróbálom elmondani, mire gondolok. A túlnépesedés szerintem nem lokális probléma. Onnantól, hogy az a sok ember kirajzik, máris a mi problémánkká is válik. De itt nem is ezt a fajta túlnépesedést akartam írni, hanem azt, hogy több ember van, mint értelmes munka. A termelésben alig van szükség emberre a gépek miatt - ezt az alig-ot kéretik relatíve érteni, a termelés mennyiségéhez viszonyítva. Mit csináljon akkor a többi? Valószínűleg a szolgáltatóiparban fog elhelyezkedni, és idővel egyre agresszívebb módszerekkel fogja a termékeket próbálni rásózni az emberekre, vagy kitalál szolgáltatásokat, amik nélkül is jól meglenne mindenki. Szerintem ezzel az az egyik nagy baj, hogy nem foglalkozhat azzal valaki, amit szeretne. Ha az a szakma éppen telített, akkor el kell helyezkednie valami más területen, ami mi lesz?...

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#18) Foxi válasza Vikthor (#16) üzenetére


Foxi
senior tag

A szavazás léte még nem teremt demokráciát. Rákosiék alatt is lehetett szavazni... (Ez pusztán egy erősen sarkított példa)
Az, hogy mi a jó, a rossz, a beteg elég erősen változik emberenként, egyénenként. Emellett a homoszexuálisok tulajdonképpen mindenütt jelen voltak a történelem során akár tetszik akár nem. Főleg ha sok ember viszonylagos elszigeteltségben volt összezárva jelentősebb ideig pl.: hadsereg, börtönök. Ebben alighanem az északi népek sem különböznek jelentősen. Az meg, hogy nem beszélnek róla még nem jelenti azt, hogy nincs is.

(#20) Foxi válasza Kalandor (#19) üzenetére


Foxi
senior tag

Mert megengedhetik maguknak. De erre is volt már példa a görögöknél. Hiába, nem sok újat tudunk kitalálni :D

[Szerkesztve]

(#21) Vikthor válasza Foxi (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen, de én mintha azt érezném, hogy te ezt normálisnak illetve elfogadható tényként tekinted. Szerintem meg ez egy probléma, egy baj, amire gyógyírt kellene találni, mert nem ez képviseli a jövőt. A homo-k nem szülnek gyerekeket. Max örökbefogadnak gyereket (vagy többet) és elrontják az ártatlan életét (életüket). Ergo a degeneráltságból nem sült ki sosem jó. Én nem támogatom a homo-k által terjesztett fertőt.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) Foxi válasza Vikthor (#21) üzenetére


Foxi
senior tag

Amíg elfogadják, hogy én nem vagyok az, addig azt csinálnak amit akarnak. De ha elolvastad Kalandor hozzászólását láthatod, hogy 2000 éve is pontosan így volt mégis itt vagyunk most is.

De az előbb még nem a túl sok ember volt a baj. Most meg az, hogy nekik nem lesznek gyerekeik.

(#23) dabadab válasza Foxi (#20) üzenetére


dabadab
titán

Csak kulturtorteneti megjegyzeskent: amennyire igy utolag tudni lehet, a gorogoknel nem valt kette a dolog hetero- meg homoszexualitasra, hanem alapjaba biszexualisok voltak.

DRM is theft

(#24) Vikthor válasza dabadab (#23) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Magyarul betegek... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) Solad válasza Vikthor (#24) üzenetére


Solad
őstag

hazudtolj meg felelmeimben, es mondd, hogy itt a beteg szot ugy hasznalod, amit konkretan jelent; nem pedig megvetendo devians viselkedesformara utalva


jajj most latom, hogy nagyon regi temat hoztam fel.. sry



[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#26) Vikthor válasza Solad (#25) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én meg megkérdezem, hogy szted van e jövője és normális dolog a homoszexualitás?

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#27) gregorik


gregorik
senior tag

Vikthor:

dabadab és mások személyében egy-egy valódi értelmiségi (nem ironikusan értem, hanem őszintén) is hozzászólt az írásaidhoz, ennek örülnöd kéne, nem anyáznod, mert ennyivel is javítják enyhén szélsőjobbos beütésű és elég sötét meg álintellektuális cikkeid színvonalát -- amikkel csak égeted magad. elnézésedet kérem.

(#28) Vikthor válasza gregorik (#27) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Építő jellegű beszólásod nem ért célba, ezzel is bizonyítod, hogy mennyire buta és beképzelt vagy. Hiába, a vak ember nem lát... Kérdés az, hogy meg akar e tanulni újra látni vagy pedig az örök sötétségbe zuhan a végtelenségig.... A te döntésed.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#29) finest válasza Vikthor (#11) üzenetére


finest
őstag

Jé, LOL, nem csak az ékezetekkel. Vajon 2006-ban dabadab a kisebbrendűségi komplexumot komolyan gondolta, vagy igazán keveri a komplexus - komplexum szavakat? Értelmiségi létére nagyon ciki. ;)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#30) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Mielőtt valaki megkérdezné: "Ezt most találtad ki?" (:DDD) forrást sztem jó lenne megjelölni... :U

[ Szerkesztve ]

(#34) Cartevo


Cartevo
őstag

Az ősi demokrácia "illiberális"? Hazánkban sehogysem működik.
A szakmunkások elvándorolnak, bevándorlók pótolhatnák őket, de szigorodik a bevándorlás. Felnőttképzésre nincs időnk. A közmunka programban nem szakképzés, hanem művelődés folyik. A hiányszakmákban emelni kell a fizetéseket, amit megold az infláció, a kormánynak azt kell megoldani, hogy az árak ne emelkedjenek. Ez úgy lehetséges, ha állami tulajdonban vannak a cégek, erre is törekszik Orbán, Budapest Bank, e-on gázüzletág, stb visszaszerzésével. Vona célja is a kiárusítás visszafordítása. A munkások ha nem is hivatalokba, de legalább egyetemre mehetnek, hogy ne csak a családi céget igazgassák.
Totális jobbra tolódásunk ellenére is éledezik a kommunizmus.

[ Módosította: radi8tor ]

(#35) potyautas válasza Cartevo (#34) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Amiket leírtál, hogy kapcsolódik a demokráciához...és főleg a kommunizmushoz?

(#37) szundybence


szundybence
aktív tag

A cikk butaság. A demokrácia rabszolgatartó társadalom. (most is az, lásd adósrabszolgaság) A cikkből és a hozzászólásokból riasztóan tetszik ki, a nagy magyar tudatlanság. Szörnyű.

(#38) Cartevo válasza szundybence (#37) üzenetére


Cartevo
őstag

Privatizáció=másoktól függés. Bárcsak bevallaná, hogy az első nemet elhamarkodta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.