Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Nem akar bejönni a kép, pedig Tildy-módra csináltam. Ahogy Csiminek javasolta...

(#2) erdey_a


erdey_a
őstag

oké oké... na de mindezt 17 és egynegyed évesen? Ultragáz... :(

Vérboci

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szerintem csak egy tipikus tinédzser.

***

(#4) MBazsee


MBazsee
tag

Valaki egy kacsapörit, vagy hattyúvagdaltat? Esetleg verébecsinált?....
Na jó csak vicc volt, de tényleg át kéne gondolnia ezeket a dolgokat.

(#5) 7


7
addikt

Teljesen tipikus :)

(#6) cshc válasza erdey_a (#2) üzenetére


cshc
csendes tag

''Az vesse rá az első követ...''
Nem hiszem el, hogy mindenki tökéletesen viselkedő kamasz volt annak idején, csak az emberek hajlamosak elfelejteni a saját gyerekkorukat. És egyébként is, a mostani generációk egyre később érnek.

(#7) EQMontoya válasza TompapaTM (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

a cikk jó, egyetlen hiba, hogy az első párbeszédben NA (nevelő apa) helyett többször HA-t irtál, ami ugye megtévesztő lehet, hogy ki is mondta. bár érthető igy is, de sztem jobb, ha javitod :)

Same rules apply!

(#8) bambano válasza erdey_a (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pár hónap és szavazati joga lesz, választhat és választható...

Egyébként én is falra szoktam mászni attól, ha valakinek szelektív a hallása. Ha nem tud segíteni és ezt korrekten meg is mondja, akkor nem tud. Nehogy már egy fodrász fontosabb legyen, mint a másik munkája.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Nimrod válasza TompapaTM (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Második nekifutásra bejöttek a képek.
Szerintem nincs ezzel semmi gond, idővel el fog múlni. :)

(#10) Eszleny


Eszleny
aktív tag

A sztori jó, csak van egy kis kerveredés a második részben: NA mondja ÖH-nak, hogy kérj apádtól. Nem NA az apa?

(#11) EQMontoya válasza Eszleny (#10) üzenetére


EQMontoya
veterán

NA a nevelő apa, az apa az ''igazi'' szülő.

Same rules apply!

(#12) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

.... és a negyedik napon a kis ázott hattyú kapott a hajára egy nagy CSATT-ot. :DDD ;]

Kiváló, tanulságos történet. Gratula! :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#13) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Mert ki nem esett át az ''Apa-anya utállak! Adjál pénzt!'' korszakán?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#14) bambano válasza TheVeryGuest (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én pl. sosem utáltam a szüleimet... Pénzt természetesen tarháltam, mint atom :)

Nálunk ráadásul nem az volt a jellemző, hogy egy kenyércsücsökből megmarad-e valamennyi és girhesek maradunk a bátyámmal, hanem az, hogy a mutter közelharcot folytatott egy nagy tál húsért, hogy apámnak is maradjon :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Rez_Grof válasza bambano (#14) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ilyen harcok mifelénk is elő-elő fordultak. :D

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#16) ]Phobos[ válasza cshc (#6) üzenetére


]Phobos[
senior tag

csak nevelés kérdése, ami + az új (de)generációt illeti ... nos, hát khmm

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#17) Csimasz22 válasza cshc (#6) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Örülök, hogy regisztráltál... Ebihal megint tálcán. :F Habár rászolgál. Hattyúmama.

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Nehez az elet...

(#19) TompapaTM válasza 7 (#5) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Szerintem is tipikus. Nincs ebben semmi (szokatlanul) gázos.

(#20) TompapaTM válasza 7 (#5) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Szerintem is tipikus. Nincs ebben semmi (szokatlanul) gázos.

(#21) TompapaTM válasza EQMontoya (#7) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Javítva, köszi.

(#22) spirit007


spirit007
senior tag

Lelki terror helyett , inkább az a bizonyos Makarenkói ...
Jó időben és nem lesz gond , a felfogása javulni fog az tuti :)
Persze 17 évesen már késő . Akkor már 99% , hogy hülye felnőtt lesz belőle .

(#23) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó kis írás.

Ami nem tetszik.
''...és közben lesajnáló arccal fintorog „nevelőapa” felé vérlázító módon. Mintha azt mondaná: Szánalomra méltóan hülye vagy!''
''...arckifejezés átfordul „Te szemét bunkó”-ba.''


Ami tetszik:
''OK, szia! – rázza le magáról a lelkiterrort,...''

Elnézést a hosszú idézetért:
''Megázott, a cipő feltörte a lábát, sok időt eltöltött HÉV-n, buszon, de hazaért. Otthon sírva vetette magát Hattyú Mama keblére. Kizokogta bánatát, hogy vele mindenki milyen dög, neki senki sem segít. Hattyú Mama megvigasztalta, mert ő ilyenkor nem emlékszik a lesajnáló, lehülyéző arckifejezésekre, csak a pityergő kismadarat, a Sajnálatra Méltó Kiskacsát és Ázott Verebet látja maga előtt.''
Sajnos HM nem vette figyelembe, hogy NA is egy dög ÖH számára. Ragozhatnám, nem akarom.

Egyébként tényleg jó kis írás, élvezettel olvastam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) bambano válasza spirit007 (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ebben a korban már csak az élet jogosult ekkora pofonok kiosztására...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) lapa


lapa
veterán

nagyon szeretem a tatár beefsteaket. bocs, hogy nekem ez volt a csúcs az írásban. :)

ja igen: éhes vagyok.

[Szerkesztve]

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezt a túró rudolf dolgot már a Poirot-képzőben is felhánytorgattad :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) TompapaTM válasza bambano (#26) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

A rudolf kényes pont. A bevásárlásnál 5 óriást veszünk, erre hárman vagyunk + Zombi papagáj. Sehogy sem jön ki. Valaki mindig rosszabbul jár. Pláne, ha valaki ebédre is ezt akarja enni. :D

(#28) [CaveMaN] válasza bambano (#24) üzenetére


[CaveMaN]
tag

És az élet ki is ossza, nem is kicsit...

(#29) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, ti hogy voltatok vele, de én ha olyan kaja volt/van, ami nem ízlett (és sok ilyen kaja van még manapság is itthon), inkább nem eszem. Ilyenkor persze ''nem vagyok éhes'', viszont annál frusztráltabb. (Tudni kell rólam, hogy egy nap nemzabálás (szó szerint) után kilókat vagyok képes fogyni a 65-ből. :DDD Múltkor kicsit megbetegedtem, szimpla megfázás, ~10 kiló mínusz egy hét alatt... :)) )

És ha nem is nyavalygok, de legalábbis dühöngök, ha megázás vár, viszont ahhoz túl nagy az arcom, hogy segítséget kérjek :) És túl fukar ahhoz, hogy ilyenekre egy fillért is költsek. ;]

(#30) bambano válasza Crystalheart (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jesszus, 65 kilóból 5-10-et fogyni...

Én ha nem eszem egy napig, estére kóválygok... szó nincs arról, hogy 110 kiló alá menne a súlyom:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) bambano válasza TompapaTM (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

boltban akarnak neked olyat eladni:) ha gondot okoz, adok mobilszámot és felhívsz, hogy megsúgjam, az általad választott mennyiség osztható-e 3-mal vagy inkább vegyél többet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) TompapaTM válasza bambano (#31) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Ejnye! Hát nem érted, hogy ennél töbre nem telik? Hármat meg nem veszünk, mert akkor csak 1-1 jut. Egy rudi meg nem rudi...

(#33) TompapaTM válasza Crystalheart (#29) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

65-10 az már nem negatív szám? :P Én kereken száz kiló vagyok, de ha megfázok, egyből 102 - a sok takony miatt...

(#34) tildy


tildy
nagyúr

1. Igaza van hattyúnak. 2. Neked van igazad. Szerintem

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) tildy válasza Rez_Grof (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát én az első történetnél az NA-nak adtam volna egy barackot :DDD :DDD
Természetesen a fejére.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) tildy


tildy
nagyúr

Bocs hogy ideírom, msot találtam, de annyira jellemző az első részére történetnek:D:D

Valószínűleg ismeritek azt a helyzetet, ami csaknem minden szülő és gyerek között fennáll – főleg akkor, amikor a gyerekek kicsik – hogy a gyerekek föl akarják ébreszteni a szüleiket, a szülők pedig el akarják altatni a gyerekeket. A szülők nem akarják fölébreszteni a gyerekeiket, s a gyerekek nem akarják elaltatni a szüleiket. Felfigyeltetek már erre? Minden szülő azon munkálkodik, hogy minél előbb elaltassa a gyerekét, és minden gyerek föl akarja ébreszteni a szüleit. Ez nemcsak átvitt értelemben, hanem konkrétan is igaz. Reggel a gyerekek alig várják, hogy fölébredjenek a szüleik, este pedig a szülők alig várják, hogy a gyerekek elaludjanak. Sajnos az történik, hogy gyerekkorodban ugyan fel akarod ébreszteni a szüleidet, de ahogy szülő lesz belőled, te is el akarod majd altatni a gyerekedet. Valami tehát történik a gyerek és a szülő között, ahogy a gyerek felnő. A szüleink életünk legelső hipnotizőrjei. Ez azért van, mert amikor először meglátjuk a napvilágot, akkor nem tudjuk, hogy mi micsoda, mi ez, mi az, mi nem ez, mi nem az, nem tudjuk, hogy mi az a világ. Ezt mind a szüleink mondják és mutatják meg nekünk. Mindent megneveznek. De nem biztos, hogy a világ dolgai valóban azok, aminek a szüleink nevezik őket. daath

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Crystalheart válasza tildy (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Huh, a fránya mindenit, de egy elfajzott család vagyunk mi... :DDD

(#38) TompapaTM válasza tildy (#34) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

A Hattyú gyerek akkor eszik, amikor akar. Felőlem fotoszintetizálhat is. Az nekem olcsóbb, neki meg divatos keszeg-segge lesz, meg szép zöld színe.
Pofákat viszont nem vághat. Ha a Hattyú Mama véleménye nem tetszik neki, akkor felém fintorog, hogy ''ez milyen hülye'', ha meg én a Hattyú Mama mellé állok, nem mellé, akkor én is hülye leszek. Pedig alapból jó cimbik vagyunk, és HM-t is nagyon szereti, de hát ő már olyan okos nagylány, hogy mindenről eltérő véleménye van, ami az objektív igazság is egyben. Aki ezt nem ismeri el az hülye, meg szemét, vagy mindkettő.
Elmondtam már neki százszor, amit végig is hallgat, sőt, egyet is ért vele: Ez egy család. Vagy valami ilyesmi. Nem demokrácia. Vannak kötelességek és lehetőségek. A kötelességeket meg kell tenni noszogatás nélkül, a lehetőségeket pedig azok teszik elénk, akik megküzdöttek értük: HM és NA. Ő választhat. De ő nem választani akar, hanem neki ez jár, meg az jár! Na, ez így nem járja...
Ugyanitt tartunk az étkezésnél is. Ő soha nem azt kéri, ami van. Azt egye meg a kutya. Ő nassolni akar inkább, mert az finom. Elmondtam neki, ez nem étterem. HM sokszor megkérdezi ugyan, mit szeretne enni és azt főzi, de nem mindig. A kishattyú tehát szabállyá tette: mivel néha kikérjük a véleményét, ezért most már csak ez számít. Ha ő bolognait akar enni, és az nincs, akkor nincs kaja! Hehe! A hűtőt kinyitom és nem jön ki belőle fény, úgy tele van pakolva... Egy megoldást látok, ami nem jár üvöltözéssel meg ilyesmivel. Üres lesz a hűtő. Csak az lesz benne, amit HM főzött, aztán lehet kényeskedni, meg nassolgatni... Meg pofákat vágni. :D
Válasz tömören: Ja, igaza van. Vágjon pofákat, nézzen minket hülyének, mert úgy véli, neki jogai vannak. Biztosan ez a normális. Holnaptól meg megkérem, hogy ossza be fizetésemet, és írja le a teendőmet! :F

(#39) Crystalheart válasza TompapaTM (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Látom mindenki jó kocka alkat itt :D Csak én negatív irányban :D

Azért sem értem, hova fogyok, mert a testzsírméréskor még éppen normális voltam, amikor 65 kiló voltam (tizenmittoménhány %, 175-176 cm), az 7-8 kiló zsírt jelent, akkor már mi a gyíkból fogytam a 10-nél, pláne, h az összes testzsírt nem is lehet olyan könnyen elfogyni...? :D De sebaj, egy nyár rántottcukkinizabálás után sikerült magam visszatornászni 66-ra is! :DDD Ejjha ;]

(#40) Crystalheart válasza TompapaTM (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos azt mindenképp bele kell nevelni egy gyerekbe szerintem még kiskorában, hogy tudja, a szülei mit meg nem tesznek az ő puszta létezéséért is, ezért neki még inkább kötelességei vannak, mint jogai. Ilyen korban persze ezt vagy nagyon nehéz megmagyarázni, mert már beleivódott a másik véglet, vagy nagyon könnyű, hiszen már meg tudná érteni akár józan ésszel is.

De azt én sem bírom, ha olyan kaját akarnak elém nyomni, amit nem szeretek.
Ha nem eszem meg, én vagyok a főellenség. :D Igaz, amit én szeretek, az nem csak a nassolnivaló, hanem mondjuk 1,5-2 kiló vegyeskaja ebédre, fele saját termesztésű ződség... :D

(#41) bambano válasza TompapaTM (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Neked nem mindegy, hogy Csimasz osztja be a fizetésedet, vagy a Hattyúlány? :)) :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) TompapaTM válasza Crystalheart (#39) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nana! Én nem vagyok dagadt, kikérem magamnak. Erősek a csontjaim ;)

(#43) TompapaTM válasza bambano (#41) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Na igen. Gondolkodom is rajta, hogy a fizetéssel egyből a kocsmába megyek, és addig nem megyek haza, míg el nem fogy... :P

[Szerkesztve]

(#44) Vakegérke válasza TompapaTM (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fehér Klára írta valahol, az idézet nem pontos: egy gyerek azt eszik, amit kap, és azt csinál, amit megengednek, vagy mondanak neki.
Jó, nem gyerek már ÖH, de még nem késő megóvni az élet nagy pofonjaitól. Ha most minden a kívánsága szerint történik, mi lesz, ha önállóvá válik? Trónusa leomlik, marad a csupasz valóság. Az pedig kegyetlen lesz.
HM és NA összefogása szükséges. Vegye tudomásul ÖH, hogy nem játszhatja ki őket egymás ellen. Keményíteni azt az anyai szívet, és elő a következetes szigorral.
Egyáltalán van valami feladata a háztartásban ÖH-nak? Mert ugye aki nem dolgozik...
Bocs, ha túl kemény elveket vallok, nálam beváltak a módszerek. Egy lányt, és egy fiút neveltem fel. Nem volt válogatás, és nem vágtak pofákat. Néha kaptak a popójukra, kiskamasz koruktól viszont elég volt egy ejnye, vagy egy szigorúbb nézés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Crystalheart válasza TompapaTM (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

WoW-kari alkat lehetsz ;D

(#46) Mackósajt válasza tildy (#34) üzenetére


Mackósajt
senior tag

1. Nem is tudom. Én soha nem éreztem úgy gyerekként, hogy túl szigorúan fognának, felnőtt fejjel visszatekintve pedig egyenesen úgy érzem jobb lenne most nekem, ha bizonyos területeken keményebbek velem akkor. Azonban az nálunk alapvető volt, hogy ha valaki főz, és családi ebéd van, akkor nem vágunk be előtte pirítóst, és rudit, és mondjuk utána, hogy nem vagyunk éhesek. Ez nem csak neveletlenség, de bunkóság azzal szemben, aki főz. Az alapvető illemszabályok közé tartozik.

(Igaz persze, hogy én nem voltam anorexiás babérokra törő kamaszlány, így sosem jelentett gondot együtt enni a többiekkel akkor sem, ha véletlenül mégis ettem valamit előtte. :DDD )

(#47) Crystalheart válasza Mackósajt (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Én sohasem eszem együtt senkivel sem, mindig a gép előtt kajálok, ha tehetem :DDD)

(#48) TompapaTM válasza Vakegérke (#44) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nagyon egyformán gondolkodunk ebben a témában. Van neki kötelessége, amit már elég rendesen be is tart, megtesz.
HM-val egy időben ki tudott játszani minket egymás ellen. de ez hamar véget ért. Persze próbálkozik még a kiscsaj... Az anyai szív pedig nem keményedik meg. Az már csak ilyen marad. Én osztom neki az észt az önállóság előnyeiről, a felelősségvállalásról és a mások igényeinek figyelembe vételéről. Mindig példákkal, mindig konkrét dolgok kapcsán. Egyszer majd megérik a dolog.

(#49) TompapaTM válasza Crystalheart (#45) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Tudod mit? Kérdezd meg Csimaszt!

(#50) TompapaTM válasza Crystalheart (#47) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Én is futtában ettem egészen addig, míg össze nem bútoroztam Szívem Hölgyével (HM) és ballasztjával (ÖH). Őt viszont megtisztelem vele, hogy meghallgathassa csámcsogásomat és végignézhesse, ahogy az államon folyik szaftot. Ő erre gerjed... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.