Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Elnézést kérek mindenkitől, lesz mégegy cikk, nem akartam mindent egybezsúfolni.

(#2) Meta


Meta
tag

Nagyon jó cikk lett! :) Gratulálok!

(#3) Fecow


Fecow
aktív tag

Csak egy érdekesség. Az elektromos autókat, már a századforduló (1900, nem 2000 :DDD ) környékén is előszeretettel használták, sőt több járt belőlük az utakon, mint belsőégésű. És akkoriban még többféle rekordot is az elektromos autó tartott.
Porsche első autója is pl. elektromos(hibrid) meghajtású volt.
Linkek akiket jobban érdekel:
Az elektromos autókról [link]
Prosche [link]

Egyébként meglepett a folytatás, nem egészen erre számítottam.

Nyergeld meg a nagyot

(#4) ALI_G


ALI_G
veterán

3. Biodízel

Magyarországon nem lehet használni, mert ha saját magad állítod elő, akkor nincs rajta az adó. Egyébként bármely dízel motorba önthetsz biodízelt, csak nem tisztát. Egyébként még a TG-s olajjal is elmegy bármelyik autó, sőt, a használt olajat leszűrve, még azzal is. Csak az arányra kell figyelni. Fejből 15 %-ra emléxem, hogy ennyit lehet a dízel mellé önteni biodízelből, bármely dízel meghajtású járműbe.
A repceolajat pedig elég olcsó előállítani Magyarországon nagy mennyiségben. Mégsem lehet belőle biodízelt gyártani. Idén fognak ennek a szabályozási ügyében lépni, legalább is tavaj ezt ígérték.

Miért írtad, hogy répce?!

mod: Az alkohol-t miért nem említetted meg? Az is üzemanyag. Dél-Amerikában alkohollal mennek az autók, Ausztráliában már 15 % alkoholt kevernek a kutakon a benzinbe, hogy csökkenjen a károsanyag kibocsátás. Az EU-nak is komolya elképzelései, és irányelvei vannak. Nem tudom hány százalék lesz kötelező 2010-ig, de asszem nem egy-kettő.
Apropó, a MOL 2-3%-ot kevet kishazánkban a benzinhez. (a szám lehet pontatlan, mármint a 2,3)

[Szerkesztve]

(#5) Rive válasza ALI_G (#4) üzenetére


Rive
veterán

Egen, az alkohol tényleg erősen hiányzik a cikkből...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) Vamp válasza ALI_G (#4) üzenetére


Vamp
senior tag

Persze, repce:D

Az alkoholnak utánanézek, azonnal kiegészítem. Hiába, hajnali 2 körül kevésbé vág az agy:D

[Szerkesztve]

(#7) yakuza.tora válasza ALI_G (#4) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na ja! A kedves olaj lobbi... Mindent és mindenkit gátlástalanul lenyomnak!
Remélem, az idei ''tél'' ráébreszt egy-két nagyokost arra, hogy vége a néphülyítésnek és tényleg a megújuló energiaforrások jelentik a jövőt!

Alléz Olympique de Marseille!

(#8) Vamp válasza ALI_G (#4) üzenetére


Vamp
senior tag

Engedelmeddel kiegészítettem, találtam róla egy jó cikket. Kösz hogy felhívzad tá a figyelmem!

(#9) Rive válasza Vamp (#8) üzenetére


Rive
veterán

...egy jó cikk...
Azért azon cikk írójának is feltűnhetet volna, hogy amennyiben az alkoholnál több energiát igényel az előállítás, mint a tárolt energia, akkor mégis mi a fenéért is tudnak vele gazdaságosak lenni. És nem csak pénzügyileg.

No mindegy, csak füstölgök kicsit. Egy csomó fizetett kutatás születet már az alkohol gazdaságtalanságát bizonyítandó.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) Vamp válasza Rive (#9) üzenetére


Vamp
senior tag

Ha tényleg gazdaságtalan, akkor nyilván valahogy kompenzálják a magasabb előállítási árat, talán adókedvezmények v ilyesmi.
Ha meg nem, akkor valaki(k) meg lehetnek kenve.




[Szerkesztve]

(#11) Szabtom válasza Rive (#9) üzenetére


Szabtom
senior tag

Azért azon cikk írójának is feltűnhetet volna, hogy amennyiben az alkoholnál több energiát igényel az előállítás, mint a tárolt energia, akkor mégis mi a fenéért is tudnak vele gazdaságosak lenni. És nem csak pénzügyileg.

Ha az alkohol előállításához alternatív energiát használunk, már önmagában jó. Eleinte ez biztos, hogy drágább, de ha elterjed, és persze fejlesztik a technológiát, akkor egyre olcsóbban előállíthatjuk. Így alternatív energiából alternatív üzemanyag lesz.

(#12) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

a saab nak ma is van bioetanollal működő készüléke;)
85% bio 15% benya a keverék és ezzel elég szép hatásfokot (kb +20%) és kb ugyan ennyivel nagyobb a fogyasztás
ellenben ami a lényeg, hogy a végtremék nem égetett szén hanem H2O ami ugye lényegesen barátibb vmi :))
meg az sem mellékes, hogy kb 200HUF litere..legalábbis ennyi volt mikor írtak róla tavaly okt-nov
és ma már lehet mo -n is tankolni ilyet megengedték, csak nincs hol, és a saab on kívül nincs mibe;)

elektromos auto
vmely japán autogyár épített 1 tanulmányautót bebizonyítva, hogy életkpes a cucc és simán legyorsulta a porche gt2 őt ;)
csak a villamos energiában nem volt akkor üzlet mint az olajban...ez van..mais..amíg el nem fogy ez lesz..:S

Nos Omnes Una Manet

(#13) norbiphu válasza Vamp (#10) üzenetére


norbiphu
senior tag

tetszik a cikked :)

ps: egy kis elírás ''4. Bioetalon''

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#14) Vamp válasza norbiphu (#13) üzenetére


Vamp
senior tag

Jah, értem, persze:D

[Szerkesztve]

(#15) norbiphu válasza Vamp (#14) üzenetére


norbiphu
senior tag

már pont kezdtem csodálkozni, hogy mit nem értesz :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#16) Fecow válasza ^Bundi^ (#12) üzenetére


Fecow
aktív tag

Sztem az eliica-ra gondolsz.
Most ezt találtam hírtelen : [link]
A villamos energiával nem az a baj hogy nincs benne üzlet, hanem, hogy nagyon nehéz tárolni. Tehát az életképessége csak itt csorbul.

Nyergeld meg a nagyot

(#17) Vamp válasza norbiphu (#15) üzenetére


Vamp
senior tag

Jó, hát reggel van :D

(#18) Rive válasza Vamp (#10) üzenetére


Rive
veterán

Nomost.

Egyrészt van az ár. Ezt jelenleg odakint nem terheli olyan mértékű adó, mint a benzint.Ez erősen hozzájárul ahhoz, hogy megérje termelni. Az előállítási költség amúgy nagyjából egy szinten van a benzinével, és még fejlődnek.

Másrészt van az energiamérleg. Valamelyik amcsi egyetem/kutatóintézet/mittudoménmi kavart nemrég egynagyobb botrányt, amiben jól lehúzta a bioetanolt, mondván, hogy több energiába kerül a termelése, mint amennyit nyerhetünk belőle. Emiatt inkább a közvetlen erőműi hasznosítást javasolnák.

Ezzel szemben az európai kutatások meg a szumma energiamérleget 1.7-5 közé szórják. Azaz min. 1.7-szer több energiát kapnánk, mint amennyit belefektetünk a dologba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) ^Bundi^ válasza Fecow (#16) üzenetére


^Bundi^
senior tag

igen arra gondoltam :)
a tárolás a ksiebb gond nagyobb az újrafeltöltés..mert már most vannak olyan gépek..és voltak is gondoljunk csak tesla ra amik többszázkm -t mennek1 töltéssel..szerintem ez a nagytöbbségnek megfelelne..csak ki a tököm akar 10 órán át tankolni..:))
de szerintem ha nem lenne ekkora az olaj körüli herczehurcza már rég megoldották volna..

Nos Omnes Una Manet

(#20) ^Bundi^ válasza Rive (#18) üzenetére


^Bundi^
senior tag

vmi miatt épül mo -n is bioetanol gyár:))
asszem mohácson, de ez nemtuti, de , hogy kukoricával fog menni az igen
abból itt van bőven
csak a faszok nem engedélyezik a géntenyésztett anti moly kukoricát :((
pedig milyen joljönne az 1 ilyen gyárnak..
nagyon jo lehetőségeink lehetnének export irányában, de persze ezt is elfogjuk kúrni mint mindent :))

Nos Omnes Una Manet

(#21) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Mindenkinek ajánlom a ''Kőolaj regénye'' c. könyvet, akit érdekel a téma. (Tudtommal már csak antikváriumban elérhető.) A cikk nagyon jó, lehetne egy 4. rész is arról, mi minden nem lessz még, ha elfogy az olaj (az összes műanyag, festék, vegyi anyag, rengeteg gyógyszer, stb.). Illetve fontosnak tartom megemlíteni, hogy van még rengeteg tartalékolaj (pl. Kanadában), de homokkőben van, így fúrással nem nyerhető ki, nem tudják kitermelni!

(#22) Vamp válasza aquark (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Sajnos komolyabb vegyi dolgokhoz nem áll rendelkezésemre elég forrás, az itt közöltek nagy részét az Energia c. könyvből, valamint az internet egyes oldalairól gyűjtöttem és rendszereztem, de az utolsó részben a forrásokat mind megjelölöm majd (gondolom nem akartok minden cikk végén forrásfelsorolást:D). Az gyártásfolyamatok olajszükségletét csökkentő anyagokról a rénszarvas vegyészkollégát kellene megkérdezni, hülyeségeket nem akarok írni:D

(#23) Fecow válasza ^Bundi^ (#19) üzenetére


Fecow
aktív tag

Hidd el a tárolás elég nagy gond, többek között ezért nem lehet a nap és a szélerőművekre energia ellátást építeni, csak mint kiegészítő energia forrás, és ezrét is vannak, az országok közötti áramellátó (jobb szót most nem találtam :) ) vezetékek, hogy az esetleges felesleget megtudják osztani azzal akinél hiány van, különben ''elveszik'' az energia.
Ezekkel az Tesla kísérletekkel meg óvatosan, bár nem tudom konkrétan mire gondolsz,de kicsit túl van misztifikálva az ''egyszer neki sikerült azóta senkinek sem'' kísérletekkel, bár kétségtelen, hogy voltak nagy ötletei.

[Szerkesztve]

Nyergeld meg a nagyot

(#24) Rive válasza Fecow (#23) üzenetére


Rive
veterán

Ez a teslaság nem az a teslaság. Ha jól rémlik, akkor valami akkus autót neveztek el Tesláról. Marketing.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) Fecow válasza Rive (#24) üzenetére


Fecow
aktív tag

ÚÚÚ, ez fájt, bocs ezt benéztem!
Bocs ^Bundi^! :R
Akkor biztos a Tesla Roadster az, na annak a feltöltési idejéről nem sokat tudok, de elég jól megy :)

Nyergeld meg a nagyot

(#26) Szabtom válasza aquark (#21) üzenetére


Szabtom
senior tag

Az oil sand feldolgozása elég nehézkes (2 tonna anyagból lesz 1 barrel crude). Ez kicsit nagyobb meló, mint fúrni és tartani a vödröt (esetleg pumpálni). :)
Mindenesetre Kanada óriási készlettel rendelkezik, ez tény, és biztos, hogy idővel szárazra fogják facsarni ezeket a mezőket is.

(#27) Vamp válasza Fecow (#23) üzenetére


Vamp
senior tag

Nekem erről az Égely-féle kísérletek jutnak eszembe (illetve csoportjának egy tagja), aki Teslára hivatkozva mutatott be valami gépet, amibe 100% energiát betáplálva, majd a hálózartól levéve a kimenő energia több volt mint 100%, azaz a hatásfoka nagyobb mint 100%.

Ajánlom mindenkinek a Tiltott találmányok c. filmet, bár kétségkívül elgondolkodtató, mégis szerintem csalások sorozatára épül. A modern tudomány nem ismer el semmilyen gépezetet sem ami hasonlóképp működhet, mivel az energiamegmaradás törvényét még soha senki nem döntötte meg.


Kis update, hozzátettem a joggal hiányolt üzemanyagcellát, valamint kiegészítettem a biodízelt pontot.

[Szerkesztve]

(#28) naraku


naraku
aktív tag

Jó lett a cikked. :C

(#29) dabadab válasza yakuza.tora (#7) üzenetére


dabadab
titán

''Na ja! A kedves olaj lobbi... Mindent és mindenkit gátlástalanul lenyomnak!''

Gondolom azert az se elhanyagolhato mellekkorulmeny, hogy az asvanyi olaj joval olcsobb, mint a novenyi (bar nyilvan ez is az olajlobbi vilagosszeeskuvese miatt van :) ).

DRM is theft

(#30) Fecow válasza Vamp (#27) üzenetére


Fecow
aktív tag

Jaj ne! Csak Egelyt ne! Meg ne nézze senki! Az egy bolond, de most komolyan aki egy picit is tiszteli a természettudományokat, az ne kerüljön Egelyvel kapcsolatba. Épp a héten beszélt a mokkában és úgy felidegesítettem megam rajta, hogy á nem is mondom.
Szal egy a lényeg a csávó hazudik mint a vízfolyás, és megpróbálja tudományoskodóan előadni a dolgokat, de szvsz elég hamar kilóg a lóláb, meg csak mindig azt felejti ki, hogy amiket állít azok miért is vannak így! ;)
Szal még egyszer utoljára, aki jót akar magának az kerülje messziről még a nevet is.

Nyergeld meg a nagyot

(#31) dabadab válasza Fecow (#16) üzenetére


dabadab
titán

''A villamos energiával nem az a baj hogy nincs benne üzlet, hanem, hogy nagyon nehéz tárolni.''

Valamint valahol elo is kell allitani :) Marpedig mondjuk egy barnakoszennel uzemelo villamoseromu kevesse kornyezetbarat dolog.

DRM is theft

(#32) dabadab válasza Fecow (#23) üzenetére


dabadab
titán

''különben ''elveszik'' az energia''

Az energia nem tud ''elveszni'', ha tultermeles van, akkor az alaperomuveknel visszavesznek a termelesbol.

DRM is theft

(#33) Vamp válasza Fecow (#30) üzenetére


Vamp
senior tag

Isten ments hogy melléálljak, pusztán ajánlottam a filmet, informálódni nem bűn, legfeljebb a levont következtetés lesz ellentétes a filmben elhangzottakkal :D

(#34) Tyberius válasza Vamp (#27) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Na és hol marad a tisztán elektromos meghajtás? Mert meg lehet csinálni, az Indexen volt is cikk egy átalakított Trabantról. Semmi csúcstechnika, csak ólomakksi meg villanymotor, mégis egész jó paraméterekkel rendelkezett (azaz jobban ment, mint az eredeti Trabant :) ).

(#35) Tyberius válasza dabadab (#32) üzenetére


Tyberius
aktív tag

''ha tultermeles van, akkor az alaperomuveknel visszavesznek a termelesbol.''

Úgy érted, a csúcserőműveknél... Paks, az az alaperőmű.

(#36) Rive válasza Tyberius (#34) üzenetére


Rive
veterán

Egy trabantnál nem művészet, hogy elektromossá alakítás után jobban menjen, mint az eredeti.

Ellenben, hogy pl. Szeged-Bp vonalon megforduljon egy 'tankolással', már nagyon is az...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#37) ngabor2 válasza Vamp (#22) üzenetére


ngabor2
nagyúr

most csak röviden, estefele bővebben írok.

alkohol-üzem: desztillálással 96%-ig lehet finomítani az alkoholt. viszont már a 70% körüli alkoholt meg lehet gyújtani (lásd Absinth), 80% fölött pedig üzemanyagnak is megfelel. tehát 100%-os etanol csak akkor kell, ha benzinhez keverik.

a metanol csak teljesen vízmentesen (vagy majdnem teljesen vízmentesen) elegyedik a benzinnel, kevés víz hatására 2 fázisra esik szét. az etanol valamivel jobban elegyedik, egy kicsit jobban bírja az elegy a vizet.

metileszter: azt magyarul nyugodtan lehet metilészternek írni, sőt, a kémiai helyesírási szabályzat szerint úgy kell.

az alkoholok égetésekor is keletkezik co2, de mivel ezekben eleve van oxigén, ezért kisebb légfelesleg is elég a tökéletes égéshez. cserébe alacsonyabb a hőmérséklet.

az előző írásnál is említettem, hogy a metanolt üzemanyag-cellákban is fel lehet használni, de ott a tisztaságra nagyon oda kell figyelni.

valaki írta, hogy kukorica alapú bioetanol-gyártás, csak nem hajlandóak engedélyezni a molyálló GM-kukoricát. erre én visszakérdeznék: ha nincs (elterjedve) az a kártevő, ami ellen védekezni kellene, ugyanakkor még nem tisztázott teljesen, hogy van-e környezetre/felhasználókra káros hatással a génmódosított növény (amibe egy állati gént vittek bele, tehát olyan módosítás történt benne, ami természetes körülmények között nem játszódna le). egyéb előnye nincs ennek a kukoricának, csak drágább, meg spéci vegyszerek kellenek hozzá (amit csak az előállító cégtől vehetsz, tehát olyan drágán adja, amilyen drágán a max. profitot be tudja tőled szedni), akkor érdemes-e erőltetni. de valszeg nem a kukorica lesz az egyetlen erre használható növény.

(#38) Vamp válasza Tyberius (#34) üzenetére


Vamp
senior tag

Elsősorban olyan meghajtási módokat gyűjtöttem össze (illetve gyűjtettek velem össze később:D), amelyek jobban elterjedtek, mint a házi barkácsolás. Az ipari méretekben megvalósítható lehetőségeket tárgyaltam. Szvsz a tisztán akksiról történő villamosmeghajtás kevésbé gazdaságos mint a felsorolt alternatív módok.

Go Trabi, go!:D


ngabor2: többedmagammal várjuk sok szeretettel, az elnevezéseket javítottam, köszi!

[Szerkesztve]

(#39) Fecow válasza dabadab (#32) üzenetére


Fecow
aktív tag

Az elvesznit, azért írtam idézőjelben, mert abban az értelmében használtam, hogy nem hasznosul, nem pedigg abban, hogy egyszer csak semmivé lesz.
Nos nem vagyok energetikai mérnök, de sztem nem lehet csak úgy vissza venni a termelésből(persze bizonyos feltételek mellett biztos lehet), illetve nincs is nagyon értelme állítgatni. Ha bele gondolsz az erőmű már csak azután tudja , hogy mennyi a kb optimális temelés, miután látja, hogy mennyit vesz fel a hálózat, és a fel nem vett energiának valahova távozni kell, erre írtam, hogy pl megy a másik országnak. Az áram felvétel meg különben is állandóan változik, ha csak felkapcsolsz egy égőt már változik tehát nem hiszem, hogy másodpercenként tudják változtatni az enrgiatermelést De tényleg nem akarok jobban bele menni. Így is szét offoltam a topicot. Bocs Vamp :R
Akit esetleg érdekel villamos energia rendszer működés, az nézze meg ezt: [link]

Nyergeld meg a nagyot

(#40) Rive válasza Fecow (#39) üzenetére


Rive
veterán

Azért ennek a rendszer méretétől függően van valamekkora rugalmassága. Az erőművek pedig (a hatékonyság megtartása mellet) fajtára jellemző idő alatt tudják szabályozni a termelt energiát. Pl. egy gázturbina nagyon gyorsan rá tud kapcsolni, ha szinkron üresjáratban pörgetik (forgó tartalék). Vízerőművekkel együtt adják a gyorsreagálású hadtestet, és a termelésükkel (annak felfüggesztésével) időt adnak a lassabb erőműveknek az igazodáshoz, hatékony üzemhez.

Általában.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) Szabtom


Szabtom
senior tag

Ha már a villanynál tartunk, valaki írhatna a magyar villamosenergia piacról. Na, az aztán durva sztori. :((

(#42) Vamp válasza Rive (#40) üzenetére


Vamp
senior tag

Ehhez még annyit, hogy a villamosenergia-fogyasztásnak is megvan egy bizonyos napszakhoz viszonyított átlaga. A statisztikai adatok felhasználásával tényleg minimálisra csökkenthető az esetleges csökkentés vagy növelés idővesztesége. Nagy gond akkor lehet, amikor több fővezeték/elosztó mondja fel a szolgálatot, ahogy az volt Amerikában is, ha jól emlékszem 2003-ban.

Ezzel kapcsolatban javaslom a következő előadást megtekinteni (Mindentudás Egyeteme):

[link]

[Szerkesztve]

(#43) Fecow válasza Vamp (#42) üzenetére


Fecow
aktív tag

De jó ugyanazt linkeltük :)
#39

Nyergeld meg a nagyot

(#44) Vamp válasza Fecow (#43) üzenetére


Vamp
senior tag

Wazz, tényleg, bocs meg se néztem:D:D

(#45) yakuza.tora válasza dabadab (#29) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Miért is olcsóbb az ásványi olaj???!!! Ugyan! Ne csak a piaci árat vegyük alapul! Az okozott egészségügyi és természeti károkat miért hagyod ki a termék árából? Valakinek azt is meg kell fizetni. :O
Az olaj lobbi nem az ásványi olaj termelésének drágaságáról tehet, hanem az alternatív technológiák víz alá nyomásáról... Sztem...Persze, lehet, nogy ezzel egyedül vagyok... ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#46) ALI_G válasza Vamp (#8) üzenetére


ALI_G
veterán

nincs mit, nekem is csak beugrottt, mert érdekel a téma, és akárhányszor találok róla cikket (üzemanyagok, mind fosszilis, mint megújuló energiaforrások), mindig elolvasom. Faterral meg sokat szoktunk erről beszélgetni.
Mezőgazdi, szal az előző cikkbe is csak azért kötöttem bele :) Egyébként korrekt mind a 3 cikk, várom a negyediket. Egyébként nehéz objektívnek maradni a gyors változások miatt, ami még mindig igen lassú.
Protezis mester hívta fel a figyelmem a hideg fúzióra. Arról is szívesen olvasnék egy objektív cikket, de ahogy mondta nekem, olyat nem lehet egyenlőre.

(#47) ALI_G válasza Rive (#9) üzenetére


ALI_G
veterán

ha azt nézed, érintőlegesen a biodízel is pazarló, mert elő kell állítani, nem található meg a természetben, mint az olaj (azt meg a dínók állították elő tudomásom szerint azzal, hogy kihaltak). Miért? Hát azért mert az előállítás folyamata alatt elvileg többet kültünk rá a folyamat, és a szállítások alatt, mint amennyit nyerünk vele. Nem pénzről beszélek, hanem energiáról. Ha az egész világ nem a pénznek élne, hanem az energiának, akkor nem messze nem lenne ekkora környezet szennyezés, és ez csak mellékes lenne a hasznai közül. (a biodízel ezen részéről, amit leírtam, több cikkben is olvastam, de csak az írott sajtóban, e-sajtóban még nem)

(#48) ALI_G válasza ^Bundi^ (#12) üzenetére


ALI_G
veterán

bundi, a #4-re mit szólsz? Mert én úgy tudom, ahogy leírtam, te pedig mást írtál. Kíváncsi vagyok a véleményedre. Te ezeket hol olvastad? (neharagudj, nem azt mondom, hogy nincs igazad, de én nem így tudom. Amikről írtam, mind tavaj nyár óta olvastam, pontosabban szeptember óta)

(#49) ALI_G válasza Szabtom (#26) üzenetére


ALI_G
veterán

hozzátenném, hogy USA kb 90-ben leállt a nagyüzemi kitermelésből. Ott még nagyon sok van, és akkor iszonyatot fognak tarolni, amikor már elfogyott a nagyrészt kitermelhető kőolaj. Mellesleg azért is döntttek így, hogy egy esetleges háború során, nem kell vegyenek senkitől, akkor is biztosított a sikerük, és nem buknak el e miatt, mint más állam elbukhat.

Más: Amit most még gazdasági okokból nem termelnek ki, az 10-20 éven belül már gazdaságos lesz.

(#50) ALI_G válasza Vamp (#27) üzenetére


ALI_G
veterán

A hideg fúzió pont ezen alapul, olyat csinál, amit nem ismernek el. Protezis kéne ide, ő informáltabb 1-2 fokkal mint én, ezzel kapcsolatban. Szólok már neki, h ha van ideje akkor fejtse ki véleményét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.