Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Infomaker


Infomaker
tag

Szia!

Szilikon völgy helyett inkább Szilícium völgy. :B Gondolom az angol Silicone Valley-ből jön a dolog :)

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hehe, minden második user ehhez hasonló írománnyal kezdi a logoutolást. Nem baj, majd kinövöd. :D

***

(#3) bambano válasza ollie (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Neked meg túlmozgásos az í gombod :) Majd kinövi :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Infomaker válasza ollie (#2) üzenetére


Infomaker
tag

Ja, hogy aztán majd jönnek a ''hogy tettem szart a szomszéd ajtaja elé'' írások? :DDD :DDD

(#5) DarkByte


DarkByte
addikt

Annak ellenére hogy szerintem sokat akart markolni nem rossz írás. Így megfogalmazni én biztosan nem tudtam volna. :U Viszont a PH!-n élőknek nem hiszem hogy sok újdonságot írtál.

[Szerkesztve]

(#6) geo.hun válasza ollie (#2) üzenetére


geo.hun
csendes tag

És a minden második kifejezés rád is vonatkozik ahogy látom :D

Azért választottam ezt, mert egyik egyetemista hawerom írta, és szerintem nagyon jó lett. Belejavítva, kicsit átfogalmazva gondoltam leközlöm, mivel itt kezdtem egy új blogot. A régit meguntam, talán átmentem ide a cuccot, de nem biztos :D

(1) A szilikon vs szilícium völgyet úgylátszik mindketten benéztük :D Javítom mindjárt... kösz

(#7) ollie válasza geo.hun (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mondtam, hogy kivétel vagyok. :)

***

(#8) bambano válasza geo.hun (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Valahol látszik, hogy alapvetően nem a sajátod? A végén a két email cím nem mond semmit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) geo.hun válasza bambano (#8) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Igen, nem teljesen a sajátom. Mint mondtam egyik egyetemista hawerom publikálta, én pedig gondoltam, hogy az új blogomat ezzel nyitom meg.

A srác pedig a nick nevét és az email címét kérte hogy jelenítsem meg.

A cikk a Creative Commons Nevezd meg!-Ne add el!-Így add tovább! 2.5 Hungary Licensz alatt van.

Bővebben:

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/hu/

(#10) bambano válasza geo.hun (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tehát plagizáltál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Alapjában véve nekem is tetszett az írás, néhány túlzástól eltekintve:
''Szociális, tudományos, művészeti szempontból egy új forradalomnak lehetünk tanúi. Kiber társaságok élik mindennapjaikat fórumokon, irc csatornákon.''
Lehet, hogy csak én érzem így, de a forradalom a fennálló rendet egycsapásra akarja megdönteni és valami jobb felé terelni. Itt szó nincs erről. Teszem azt, IRC. Az, hogy ott összejön több tucat pihentagyú kölök, és virtuálisan köpködnek, anyáznak, fikáznak, hátha a bash.hu-n kötnek ki - ez nem viszi előrébb őket sem, meg a világot sem. Ugyanazt teszik, mint 15 éve mi is tettük gimiben, csak órán levelezve papíron.
Művészet, nos, ott én is látok előrelépést. Nagyon sok szépet és értékeset osztanak meg velünk a világhálón, amit különben nem nagyon látnánk.
Az internet előnyei és hátrányai észrevehetőek. Mindenkihez eljut az info, csak a minőséggel lehetnek bajok, ahogy az írásban olvashattuk.
Na, mindegy. Azért én is lógok rajta továbbra is. ;)

Más.
Aki írta cikket, az sok Shadowrun regényt olvashatott. Lehet, hogy adatjack is van a homlokában?

A következő linken egy erről szóló lemez (Billy Idol: Cyberpunk) egyik dala van. Én szeretem, bár a klippje iszonyú béna:
[link]

(#12) geo.hun válasza bambano (#10) üzenetére


geo.hun
csendes tag

látom nem vagy tisztában a szabad licenszel. ha loptam volna akkor nem említem meg a szerzőt, úgy ahogy kéri. Nem tettem volna közzé hogy X alatt van publikálva, stb.


(11)
IRC-re azt értettük, hogy ''új kommunikációs csatornák olvadnak be....''. Amit te is említettél, hogy gimibe ez megvolt 15 éve, csak papíron. Nah, az IRC akkor egy új kommunikációs csatorna, amely napjainkra elég nagy tömeget mozgatott meg...

[Szerkesztve]

(#13) bambano válasza geo.hun (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nyilván nem vagyok tisztában a szabad licenszekkel, ezt te vélhetőleg pontosan tudod, tényekkel alá tudod támasztani. Te viszont sehol nem említetted meg, hogy más írását minimális mértékben átdolgozva, az eredeti forrás megjelelölése nélkül a saját neved alatt kiadtad.

Abból, hogy a végére odabiggyesztettél két email címet, még az sem derül ki, hogy a két cím nem ugyanahhoz az emberhez tartozik, az meg pláne nem derül ki, hogy miért is van ott az a két cím.

Loptál. Plagizáltál. Tessék kiírni a cikk elejére, hogy x.y haverom cikkének minimális módosítása olvasható itt vagy valami hasonlót. Tessék a cikk elejére írni egy rendes revision historyt, minden szükséges adattal. Nem pedig sunyin az utolsó sorba firkantani valamit. Ezek elmaradása esetén marad a loptás, plagizálás. Ezen nincs mit vitatkozni, nincs mit erőlködni, másikat sértegetéssel eltántorítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) geo.hun válasza bambano (#13) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Nyilván te ismered a haweromat, aki azt kérte, hogy így jelenítsem meg az adatait. Biztosan tényekkel alá tudod támasztani :D Ha akarod írj egy email-t és kérdezd meg tőle, de hogy tutti ne én írjak neked vissza adok egy linket. Ha pedig ezt sem hiszed el akkor további jó találgatást kívánok. :D

http://enkidu.elte.hu/~afuhl/tanul/filo/net/filo.pdf

(#15) Nimrod


Nimrod
addikt

Én akkor kezdtem kicsit megrémülni, amikor jobban belemerültem a Second Life és hasonló világokba. Egy időben hirtelen el is kezdték klónozni és bizony felmerült a gyanú, hogy itt ugyanaz lesz mint a Mátrixban, egész nap csak a gépre leszünk kötve és élni fogunk egy másik, nem létező valóságban amit igazinak hiszünk. Szerencsére ez most megtorpant, mivel annyira bugos, hogy sokan kiábrándultak belőle. De ez lehet, hogy csak vihar előtti csend, vannak tervek, hogy átjárható legyen az összes ilyen virtuális világ egy felületről meg pár apróság.
A net jó, mert sokkal inkább használható információforrás, mint a tv/rádió, csak tudni kell használni. Viszont ahogy a tv/rádióban is, itt is sok a selejt, például a közösségi oldalak közül az összeset lehetne törölni (napjainkban már phising forrás és spam célpont lett), vagy a videómegosztó oldalak tartalma is sok esetben megkérdőjelezhető, hogy kell ez nekem, kíváncsi vagyok én erre? És most nem arról beszélek, hogy mi a művészet és mi nem.
Egy biztos, az internet is olyan mint az alkohol. Jól esik, de csak mértékkel.

(#16) Nimrod válasza geo.hun (#14) üzenetére


Nimrod
addikt

Igaza van, nekem sem jött le, hogy mi az a két email-cím a végén, mert nincs formába öntve, csak oda van téve mint egy maszat.

(#17) dr faustus


dr faustus
senior tag

...kulturális...

Warning: Explicit Content

(#18) bambano válasza geo.hun (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nagyszerű, akkor most első bekezdésbe beleírod, hogy:
A cikk eredetije [link], <ideírod azt, ahogy a barátod kérte, hogy megjelenjen a neve> munkája. Módosította geo.hun.

És akkor minden rendben lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) ollie válasza geo.hun (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most már nem Creative Commons, hanem a prohardver tulajdona. Tessék elolvasni az alapelveket.

***

(#20) geo.hun válasza ollie (#19) üzenetére


geo.hun
csendes tag

A Creative Commons nem tulajdonos. Csak az ott leírt elvek alapján lett publikálva...


Jó, átírom. Remélem ezután már csak a cikk tartalmával lesztek elfoglalva.

(#21) Crystalheart válasza Nimrod (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

[link]
Ez most készül :)

Az ilyenektől, mint PE, SL nem kell félni, mert ettől nem lesz több idióta manipulálható ember. :)

Amúgy miért mondják ezt cyberpunknak? Kicsit bántja a fülemet...

[Szerkesztve]

(#22) intuser


intuser
csendes tag

A cunaminak meg a hurrikánnak úgy nagyjából semmi köze az ember környezetszennyező tevékenységéhez. Ezek ígyis, úgyis megtörténtek volna.

(#23) concret_hp válasza Infomaker (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

annyira birom amikor a silicon -t szilíciumnak a college -t meg kollégiumnak fordítják :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24) TompapaTM válasza geo.hun (#12) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Így OK. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.