Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Lortech válasza rudi (#2) üzenetére


Lortech
addikt

''Amint nem szeretek'' volt egy ideig a cím.
Egyetértek az írásoddal.
Szerintem két véglet van: 1, aki bármiről képes írni, annak ellenére is, hogy esetleg csak felszínes ismeretei vannak a témáról. És nem érdekli, vagy nem is veszi észre, hogy így csak igénytelenséget tud alkotni.
2, Ért egy témához, mégsem publikál, ilyenből sok van a PH-n.: /a, tényleg érti a dolgát, de túl magas követelményeket állít magával szemben, csak tökéleteset akar kiadni a kezéből, és tudja, hogy olyan nem nagyon van, így nem is ír.
/b: vágja az adott témát, tudna is írni, és el tudja fogadni, hogy a közérthetőség kedvéért kompromisszumokat kell majd kötnie a szakmai mélységgel kapcsolatban - de nincs ideje, nincs kedve írni.
/c: nem tud, nem akar közérthetően írni.


Az (1)-ről az a véleményem, hogy semmi értelme nincs, mert hiába kap a témáról az olvasó egy félig-meddig valóságnak megfelelő képet, a szerző alkalmatlansága miatt nem tud igazán hasznos tudássá válni az írás, mert nem a lényegét fogja meg a témának, hanem ilyen alibiként bedobott száraz adatokkal, tényekkel operál, melyet guglival amúgy is fél perc megtalálni. Nem képes elmagyarázni a témát. Általában aránytalan, sok helyütt elnagyolt írások, nem alkotnak egészet, néhol részletes, lényeges dolgokról meg említést sem tesz.

(2)-t részben magamról mintáztam, de talán mások is magukra ismernek. Nekik: Ideje változtatni a köz érdekében. Írásra fel! ;]

Más: Vga.nfo-s írásaid meg fognak jelenni a logouton valamilyen formában? Talán itt több emberhez eljutna.
Még valami (költői): az elrettentő példaként felhozott írást miért nem törlitek egy az egyben, ha szerinted sem kell ilyen? Én szemrebbenés nélkül azonnal eltávolítanám az ilyet.
Szerk: és ez most itt nem számonkérés, és az sem érdekel senkit, hogy én hogy csinálnám, ha én lennék a PH!Atyaúristen, egyszerűen csak nem értem.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.