Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sianis


Sianis
addikt

Gyönyörű. A legeszebb, mikor az Audi megállt a kanyarban a két zebra között. Azaztán tényleg gyönyörű. :o

(#2) Allien


Allien
veterán

Aki rendszeressen jár bent a (bel)városban, annak ez megszokott. Ezek nagy része még nem annyira veszélyes, csak kellemetlen. Sokkal zavaróbb a jobbkéz be nem tartása. Ennek több oka is van, az egyik azt hiszi, hogy neki van mindig elsőbbsége (mert Ő a khirály), vagy a másikon is van fék, majd megáll, de ennél még roszabb az, aki ténylegessen meg van győződve arról, hogy egy kereszteződésben azért van neki elsőbbsége, mert egyenessen jön, nem kanyarodik. :F :W

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3) tildy


tildy
nagyúr

Talán a szerzőnek azt is le kéne fényképeznie, hogy a városban hány kialakított parkolóhely van. És hogy azok teli vannak-e. Van egy sanda gyanúm, hogy igen, és ilyenkor nem marad más lehetőség, hogy az ember felálla kocsijával az amúgysem karbantartott fűre. (jobb esetben)
Ékes példa a parkolóhely hiányára, hogy a Móricznál balra kanyarodó sáv lezárása után azt a sávot elkezdtéka népek parkolónak használni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Polacheck válasza tildy (#3) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez hülyeség. Ha én meg tudok állni szabályosan, maximum 3-4 perc plusz idővel, akkor más is.

less qq more pewpew!

(#5) corlagon


corlagon
senior tag

A 4. képen a taxisok mindig ott állnak meg, a külsőben, multi irodahazak vannak mogottuk, a sok nep jon-megy (persze taxival). Nem lehet mashogy megoldani sajna.

(#6) Vamp válasza Allien (#2) üzenetére


Vamp
senior tag

Ilyenkor kell kiszállni, és erővel lerendezni a dolgot. :D

Egyébként azzal szoktuk szívatni a haverommal az ilyet, hogy egy fényképezőt ráirányítunk a kocsijára (ha épp kocsival vagyunk, akkor onnan). Higgyétek el, a legtöbben mindjárt betartják a szabályokat. Szoktunk ilyet főúton is csinálni kézikamerával. Hirtelen mindenki páni félelemben lassít:D:D

(#7) tildy válasza Polacheck (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Na látod ez is hülyeség. Múltkor mentem infóparkba, nem találtam parkolóhelyet, kb 10-15 perc plusz időmbe telt, mire találtam végre. (Persze közben ''keingőzni'' , meg ilyenek, mert ugye a forgalommal is haladni kéne)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Polacheck válasza tildy (#7) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

De, ha te meg tudod tenni, akkor más is megteheti ugyanezt. Szerintem a mentalitással van gond. Ez a ''megállok a szélső sávbn vészvillogóval 10 percre a körúton, úgysem zavar senkit'' hozzáállás az, ami miatt ölni tudnék. Anno a belvárosban Koko bokszolónk kocsmájához közel laktam. Na, ott voltak az igazi parasztok, akik BMW-vel simán ráálltak a zebrára, vagy úgy parkoltak a járdán, hogy mellettük esélytelen volt elsétálni. Ott nem egyszer kerestem 10-15 percig parkolóhelyet, de mégsem álltam be a sétállóutca közepére ''nincs máshol hely'' felkiáltással.

less qq more pewpew!

(#9) Solad válasza tildy (#7) üzenetére


Solad
őstag

ha jol sejtem az infopark helyszinet, akkor az elte parkolojaban (gyalog is 2 perc) mindig van hely (altalaban csak lezengenek benne az autok)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#10) tildy válasza Polacheck (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Na az ilyen megállok vészvillogóval dolog az, amit sosem tennék. Tehát inkább keringőzök kicsit.

Solad: figy , az ibm/hp környékén kerestem, nem volt. Mivel a helyszínt sem ismerem túl behatóan, muszáj voltam elmenni a munkahelyem felé, és onnét visszafordulni .(Fehérvári út környékéről):

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) dragonfx


dragonfx
veterán

Én is láttam egyet sajna fénykép nincs, de szerintme kivételesne könnyne elképzelhető
Kapubejáró, kb 2.5 kocsinyi hely széles, nem ám elejére végére áll, hogyha már szabéálytalan legalább a maradék 1.5en ki tudjon jönni akar, nem pont a közepére, hogy se előtte se mögötte ne férjen ki senki, cska mert lusta volt mondjuk még1x rökvercbe nyomatni.Jó persze 4.2quattrro S8ban sötét üvegekkel, meg kopazs fejjl mindent lehet.

Amugy eza parkolás örök téma marad, tényleg ninc sparkolóhely elég, szal vagy parkoló kell több vagy kevesebb autó, de inkább ez utobbi.

Amugy ti hallotatok már ilyet hogy kórház területén belül parkolási díj??....hát ne haragudjon a világ, ez legeslegalja.hu :(((

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Igen pesten tényleg nagyon kevés a parkolóhely,és ráadásúl egyre kevesebb a nem fizetős és bizony nem könnyű szabad parkolót találni.Mulltkor apám korházba volt kivizsgáláson és amig benn volt addig kapott egy kerékbilincset, mert van egy tábla ahova ki van irva hogy várakozni tilos, de olyan helyen hogy azt nem is lehet észrevenni.
Szóval nem mindig az ember a hibás hogy a járdán parkol.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) moma válasza tildy (#3) üzenetére


moma
őstag

Le kéne vonni a tanúlságot: a belváros nem autós közlekedésre való.

Egyébként az amit az utolsó képen látunk extra gusztustalan. Próbálnak kialakítani, szépen megcsinálni tompított forgalmú részeket, de az autósok szarnak bele. pl a király utcában nem egyszer dugó van reggelente, mert csak azért is arra megy, nem érti meg hogy a dolognak az a célja, hogy ezt ne tegye csak végszükség esetén. ráadásúl már most egy csomó oszlop ami a parkolás megakadájozását szolgálja ki van döntve, mert neki megy a paraszt. szerintem be kéne látni a város vezetésnek, hogy nem megy ez másképp mint sokkal durvább tiltással és belvárosi útdíjjal.

we all deserve a bit of luck.

(#14) marcee


marcee
addikt

Látom az egyik kép a Váci úton, a WestEnd-del szemben készült. Két hónapja ott törték rommá a kocsink hátulját, mert mi ugyan még meg tudtunk állni az külső sávban parkoló mögött, de a mögöttünk jövő srác nem... :((( Azon a szakaszon nem kicsit idegesítő és veszélyes is a külső sávban haladni, de ez egyre inkább így van az egész városban.

\m/

(#15) tildy válasza moma (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Én már levontam: Belvárosba be nem emgyek autóval.
Viszotn az infópark már közel sem belváros.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Solad válasza dragonfx (#11) üzenetére


Solad
őstag

''Amugy ti hallotatok már ilyet hogy kórház területén belül parkolási díj??....hát ne haragudjon a világ, ez legeslegalja.hu ''

hogyne. miskolcon mar csak ugy lehet behajtani a kapun, hogy x HUFot adsz a bacsinak miota az eszemet tudom.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#17) tkazmer válasza dragonfx (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

A miskolci semmelweis korházban nem csak a parkolásért, már a behalytásért is fizetni kell....
mod: látom, elkéstem :B

Jah, a belvárosiaknak: a four seasons szálló parkolójában szokott lenni parkolóhely...

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) _seth_


_seth_
veterán

Most mondjam azt, hogy ez máshol is így van? Nem csak pesten van sok autó és kevés parkoló... máshol is megállnak vészvillogóval csak annyi a különbség, hogy egyszerű 2 sávos úton ahol esélytelen egyszerűen kikerülni nem úgy mint pesten, hogy ha szerencséd van gyorsan beengednek a belső sávba... a drága autó vs olcsó autó is teljesen mind1 csak szívesebben szidja az ember a bmw vagy merci tulajt...

Egyre többen járnak autóval felénk pl, én is azzal járok busz helyett pedig van diákom és a 2 város közötti utazás nincs 200 huf, autóval pedig olyan 800huf DE a helyi közlekedés sokkal drágább mint a benzin... ha busszal közlekedek debrecenben simán 1,5x annyiba kerül mint autóval... érdekes, hogy 18km helyközi busszal nincs 100 huf de a városban 1 vonaljegy a duplája pedig lehet csak 2 megállót utaznék vele ami pár száz méter (ennyit nem szoktam, inkább sétálok :) ) Ha levinniék a tömegközlekedés árati lehet többen választanák mint az autót na de mint ahogyan egy buszsofőr is mondta ''a haszon a lényeg nem az utasok kényelme'' (helyközi busz, amikor már nem tudtak felszállni sem a megállónál annyian voltunk a buszon... biztos nem érné meg péntek délután az egyetemistákra való tekintettel még 1-2 járatot indítani...)

Kicsit elkalandoztam a fotóktól de van közük egymáshoz...


Ez a W200 kissé gyenge képeket produkál...

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19) _seth_ válasza Solad (#16) üzenetére


_seth_
veterán

Kecskemét - Izsáki úti kórház is ilyen + van ahol nem is engedik a látogatókat/betegeket behajtani autóval igaz ott van kívül parkoló ami ingyenes :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20) #53246592


#53246592
törölt tag

Csak egy naiv kerdes: ezeket miert nem buntetik meg a rendörök?

(#21) zsiga667


zsiga667
addikt

Az utolsó előtti képen lévő kis Mercivel mi a gond? Nem zavar se gyalogost se autóst. Vagy csak dögöljönmegadrágaautósmertnekidrágaautójavan szindróma? :U
És ha már itt tartunk, azt sem értem hogy mi a gond azzal ha két percre kiugrom a kocsiból mondjuk a bankautomatához, vagy a kisboltba megvenni a két zsömlémet meg a tízdeka teszkóspárizsimat, az autót meg félig a járdán hagyom vészvillogóval. Gyalogos elfér, biciklis elfér, babakocsis kismama elfér, az úton mögöttem két teherautó elfér, de a mitugrász seggfej egyből nekiáll pattogni hogy hülye nagyautós...
És több ''kisautós'' (Suzuki elsősorban) gyökeret látok az utakon (természetesen arányaiban, nem darabszámra) mint ahány bunkó BMW-s vagy Audi-s sofőrel futok össze...

(#22) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Hát ezen én már le se tudok döbbeni. Csütörtök este mentem el opera előtt és nem kettő hanem háron sorban álltak a taxik egymás mellett :DDD Na a k**** anyátokat mondtam nem mintha meghallották volna, jó hogy elfértem a sávomba

[Szerkesztve]

(#23) lorcsi


lorcsi
veterán

ilyen : [link] nálunk is szokott lenni és nálunk ott pont busz szokott járni...
nem csak pesten kevés a parkoló, gondolkozni kellene a sok kocsibuzinak hogy hová mennek kocsival, sokan direkt az üzlet szájába állnak meg nehogy menni kelljen pár métert :(((

[Szerkesztve]

(#24) ByB válasza zsiga667 (#21) üzenetére


ByB
addikt

A Mercissel csak annyi probléma van, hogy szabálytalan helyen parkol, de az ő dolga, ha megvágják 10k-ra... Amúgy pedig azt a kis szutyok A-Mercit nem sorolnám a ''dögöljönmegadrágaautósmertnekidrágaautójavan'' kategóriába, van elég baja a tulajnak vele így is...

Ami pedig a félig járdára parkolást illeti 2 percre, azzal nincs is semmi gond, amíg olyan ideális az állapot, ahogy Te leírtad, de ilyen nincs! Általában mindig úgy állnak meg az emberek, hogy vagy az autók, vagy a gyalogosok nem férnek el!

(#25) VladimirR válasza Sianis (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem
a legszebb az, hogy ezeknek a kepeknek egy resze megint menet kozben keszult
az ilyen szerintem csak ne mondjon semmit

(#26) Andie


Andie
őstag

Szombaton a Szerájba mentem bnömhöz, és ott kanyarogtam mire le tudtam parkolni (végül a szeráj utcájában, beljebb az előtt a hivatali épület elött, mi is az ott? ) - és közben láttam, hogy a túloldalt, a hidra felmenö sávban duplázik egy kisbusz vészvillogóval. Valami drogéria vagy mi volt ott, gondolom oda jött az illető. Hát a jobb sávban közlekedök mindegyike nyomta fél percig a dudát, amig kikerülte, nemtom az illető hogy könyvelte el magában benn a boltban :)
Egyébként az ilyeneknél mindig az jut eszembe, hogyha még meglenne a piros transitom (81-es ősöreg csoda), fém első-hátsó lökháritókkal, az a zastavásan hajlitott 5-ös vas fajta... Ezeket kicsit megszélesiteni, hogy egy 10 centivel túllógjon a kasztnin, és az ilyen mellett jó közel elmenni, végigszántani vele az oldalát a hüjéjének...
Csak azabaj, hogy én ilyen szerencsétlen békés természetü vagyko, ráadásul félig épitész, félig programozó, ezért utálom a rombolást, és alkotni szeretek. Igy nem volna szivem egy másik autót összebaxni, bármennyire is megérdemli. (pl komoly fizikai fájdalmat érzek ha összekarcolt (kulccsal, stb) tetejü, oldalú autót látok)

A képekhez egyébként csak annyit, hogy télleg jó volna valami comment alájuk, mer soxor csak sejtem, hogy melyik autóval van gond. Mer állókép, látszólag épp haladhatna is az a teherautó pl a szélsö sávban - bár sejtem, hogy azért fotóztad, mer állt.
Pl az audi is kanyarodhatott éppen, mikor lekaptad.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#27) Polacheck válasza Andie (#26) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Legközlebb már lesz képaláírás mindegyikhez.

less qq more pewpew!

(#28) Andie válasza VladimirR (#25) üzenetére


Andie
őstag

Vlad, ugyan ne lovagolj má ezen, nem vagy Te ilyen kicsinyes.
Vedd úgy, hogy az anyósülésen ülö fotózta. Vagy gyalog volt, csak szeret a kocsiba behajolva, a szélvédön át fotózni. Nyilván nem 80al száguldva fotózta, ez láccik is, meg mondta is. Namost gurulva, 13-al, bepozicionálni egy képet, és megnyomni az exponáló gombot, hát épp 1 mp. Ha sokan csak ennyire vonnák el a figyelmüket vezetés közben...
Sztem Te sem úgy vezetsz, mint mikor anno vizsgáztál, görcsösen, szemedet út-tükör-út 10m-re, 100 m-re, tükör, müszerfal- út pályán mozgatva, izzadva, koncentrálva.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#29) Muton válasza tildy (#3) üzenetére


Muton
addikt

hogy jön ide, hogy mennyi a parkolóhely :F
van a kresz, amit be kell tartani, parkolóhelytől függetlenül. ha meg kevésnek érzed a parkolót (bár pár perces sétával ritka az, amikor nem megoldhtó a dolog), akkor lehet csapkodni az asztalt a helyi önkormányzti képvislőnél pl.
iletve jó lenne már átvenni azt nyugat-európai szokást, h nem csak kocsival járunk, ha nincs hely. sokan küldik motorral pl Párizsban (direkt írtm ezt, mert hasonló éghajlatú város) is, nemre, korra, magassarkú cipőre való tekintet nélkül.

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30) VladimirR válasza Andie (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, nem vagyok hajlando ugy venni
vezetek eleget ahhoz, hogy tudjam, keves idegesitobb allatfajta van, mint azok, akik vezetes kozben a telefonjukat buzeraljak
viszont mikor emelle meg jol le is oszt masokat, hogy azok hogyan hasznaljak az autojukat....
hadd mondjam amr el, hogy szerintem mekkora f*szsag is ez (csak azert nem kivanom, hogy fenykepezgetes kozben csattannyon bele egy oszlopba, mert rendkivul jolnevelt vagyok es mert ezzel meg jobban veszelybe sodorna a kozlekedes tobbi resztvevojet

(#31) tildy válasza Muton (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

MEgmondom , hogy jön ide:
Adott egy x nagyságú terület y parkolóhellyel.
Mivel ez egyelég fontos terület, sokan járnak ide, parkolnának itt. Na most ha rendszeresen többen szeretnének itt parkolni, mert mondjuk ez egy olyan hely, ahova sokan járnak, akkor nem az lenne a logikus, hogy nem y parkolóhely lenne, hanem 2*y?

Csak példának: Örs vezér téren van egy parkoló. Befér sacc perr kb 40-50 autó, de akkor már sokat mondtam. MEllette elhagyatott , gazos terület, félig lebontott viskó. Nem lenne logikus kibővíteni azt a nyamvadt parkolót? (Este talál benne az ember üres helyet, kb...9

Az infóparknál történt esetemben pl. több mint 10 perces séta kellett volna, és nem egy ilyen hely van. NEm is értem miért nekem mondod, mikor rendszeresen betartom a kreszt.
(Mellesleg röhej ez is , hogy a házunk előtt 3 db kiépített parkoló van , kb 40 lakásra. )

-----------------------------------------------
Gondolom te is 40el mész a kinnfelejtett országúti tábláknál... Alapvetően pedig jó dolog lenne a kresz, de amíg ilyenek vannak, addig ne kérje senki rajtam számon, hogy urambocsá fel emrtem állni a dudvára , parkolóhely hiányában.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) Polacheck válasza VladimirR (#30) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Oké, elmondtad, köszönöm, meghallgattam a véleményedet.
Flamebe meg nem fogok belemenni, ebből pedig úgyis csak az lenne, és ezt te is tudod.

less qq more pewpew!

(#33) VladimirR válasza Polacheck (#32) üzenetére


VladimirR
nagyúr

termeszetes, mi mast varsz?
bar lehet inditok a fenti cimmel egy logoutos irast
elkepeszto, hogy mennyire nem veszed eszre magad

[Szerkesztve]

(#34) deicide válasza VladimirR (#30) üzenetére


deicide
veterán

Szerinted mennyivel lehet veszélyeseb egy már fényképezésre előkészitett telefonon lenyomni 1 gombot (amiközben a szemed amugy is az uton van), mint mondjuk behajolni a kesztyűtartóba zsebkendőért, vagy az ülésről a napszemüvegedet felvenni és feltenni? Ugyanannyi időre vonja el a figyelmedet mindegyik.

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35) Andie válasza VladimirR (#30) üzenetére


Andie
őstag

Jó, nemaszontam, hogy változtass nézetet, és helyeseld. Tiszteletben tartom (tartjuk) a véleményed, mint már annyiszor. De a múltkor is beirtad, itt is... holott a cikk nem is erröl szól - én csak ezért nem értettem.
Amúgy örömmel veszünk Tőled egy ilyen cikket, érdemes körüljárni ezt is. Majd ott jól kitárgyaljuk. Hm?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#36) VladimirR válasza deicide (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Andie: egen, es nagy valoszinuseggel a jovoben is be fogok irni valami hasonlot jelen sorozat folytatasaiba
neki a parkolasi szokasok nem tetszenek, nekem a vezetesi - ennyire egyszeru

deicide: nem tudom, taknyos sofor meg nem akart nekemjonni



p.s.: persze tudom en, mindig jo kicsit hoborogni, na van valami szep, kepes cikk, hogy jujj, ezek a f*szok hogy parkolnak, csak neha ki kellene huzni az orrunkat a cikkiro s*ggebol, hogy tovabb is lassunk, esetleg olyan dolgotkat, hogy amit o muvel, az nem csak kellemetlen masokra nezve, hanem durvan balesetveszelyes is

jajj, a kotelezok lemaradtak:
no offense
peace
:)) :C :DD

[Szerkesztve]

(#37) Muton válasza tildy (#31) üzenetére


Muton
addikt

a cikkben túlnyomó részt nem a dudvára felállókról szól, hnem a többi közlekedő biztonságát, haladsát sértő parkolásokról.
az, ha felállsz a dudvára kb elfogadható. de az ha egy kereszteződésben egy járdaszigetre, az nem, mert olyan holtteret csinálsz, ami már bőven veszélyes. ha egy 3 méteres járdára felállsz 1 métert, az elfogadható, de ha egy egy méteresre parkolsz, úgy h 30 cenit hely marad a gyalogosoknak, az nm, mert akkor nem ér el senki bebekocsival, gyerekkel, idős bottal, járókerettel, bevásárló kocsival de egy nagyobb darab ember sem. nem is sajnálom a meghúzott kocsikat ;]
amikor a gyökér beáll a kereszteződésbe, buszmegállóba, körúton az tényleg kevésbé tolerálható, mert nem csak sokakat akadályoz, hanem blesetveszélyes is.


a problémát alapvetően a magyarokra jellemző qrv nagy önzésnek, stupiditásnak tudható be. ez az élet mnden terén megvan. az a lényeg, h neki jó legyen, a többi meg le van szarva. semmi közösségi tudat nincs a legtöbb emberben hazánkban. mert ő nem akar keresgetni parkolót, szopjanak miatta mások, mert ő nem takarítja a lépcsőházat, csinálja más, inkább jár térdig a dzsuvában, ő nem dobja a szemetet a kukába, azér vannak az utcaseprők, h utána takarítsanak, ő befújja a cigifüstöt a buszba, mert nehogymár ne fontosabb legyen 30 utas, mint az utolsó slukk, mert ő inkább tévézik, hadd csússzon el pár idős a havas járdáján stb....
ezért nem is fog ez az ország értelmes színvonalat elérni sohasem. mert vagy nem tartják be az alapvető szabályokat egyéni kisstílű célok miatt, vagy mindig azt várják el, h mások csinálják meg, amit kell. ez a kommunizmus egyik legrosszabb hagyatéka, amit még a mai napig is direkt erősítenek bizonyos érdekcsoportok... de ez már off itt

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#38) tildy válasza Muton (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Teljesen jogos , amit leírsz. (ahogyan az is, amit én írtam ->legyen több parkoló).
Tény és való valahol kéne valami megoldást találni. Ennek egyik oldala lehetne a több parkoló, pl. parkolóházak kialakítása. De erre nagyon kevés példa van:(

Pl. A körúton, vagy a Rákóczin ha az ember el akarna intézni valamit, akkor autóval szinte lehetetlen. (Múltkor a keletinél parkoltunk le, és inkább bemetróztunk az astoriára...)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) ByB válasza tildy (#38) üzenetére


ByB
addikt

''Múltkor a keletinél parkoltunk le, és inkább bemetróztunk az astoriára...'' - Hát az egyik megoldás ez lenne, mióta újak a 4-6-os villamosok, egész szívesen szállok fel rájuk, ha a BKV-n mindenhol hasonló színvonallal találkoznék és betartott menetrenddel én is kevesebbet autóznék, de így... :( Tudom amit leírtam, egy másik topikot igényelne, ráadásul kellően utópisztikus, mivel a társadalom alapvető megreformálását igényelné, hogy ne egy összegányolni való nagy sárga hernyót lássanak, ebbe az új szerzeménybe, szóval inkább offba rakom... :)

(#40) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Akinek nem tetszik, hogy nem talál parkolóhelyet, az menjen tömegközlekedési eszközzel, vagy gyalog. Még a környezetének is jót tesz. ;) Ennyire egyszerű.

Rip and tear

(#41) tildy válasza Zolaash (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ezzel most baromi okosat írtál:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) gLes


gLes
őstag

Én a taxisokat rühellem nagyon. Jó nem mindet, de azokat, akik azt hiszik, hogy ők bármit megtehetnek, mert kell a betevő, mintha azt tisztességesen nem lehetne megkeresni...

Az hogy száguldoznak az egy dolog. De pl. azóta nem szeretek a külső sávban menni a körúton mióta vasárnap este tíz felé megyek a Vígszínház körül, előttem vmi taxishiéna, a színház előtt hirtelen satufék, meglátott egy jó szűk helyet. Namost olyan hirtelen állt meg, hogy kb. egy méterre mögötte voltam és akkor ő rüki és elkezd jobbra hátra beállni, mondom anyád te itt nem férsz el és ha nem kapcsolok hirtelen én is hátra és nem dudálok rá veszettül akkor biztos, hogy ész nélkül belém sarkaz. Nem zavartatta magát, beállt kényelmesen, na akkor láthattak tőlem először obszcén gesztust közúton.

A másik, amikor elmentem az Operába anyámékért. Jó, biztos én voltam a béna és tapasztalatlan, mert először közelítettem meg az Operát az Andrássy felől. Fordulnék be Hajós utcába, hogy majd vhol az Opera mögött megállok (lehetőleg szabályosan), de nem lehet! Mert kerek perec elállták a taxik, mintha utca se lett volna! Végig a Dalszínház utcáig, volt ahol két sorban. Na ez már mindennek a teteje, sajnálom őket, hogy nincs elég parkoló, meg hogy kell a jó fuvar mert etetni kell otthon az éhes szájakat, de akkor várják ki a sorukat vagy nem tudom, de egy utcát ne nézzenek már levegőnek :W

(#43) Andie válasza gLes (#42) üzenetére


Andie
őstag

de egy utcát ne nézzenek már levegőnek
Nem levegőnek nézték, hanem parkolónak :D
:(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#44) gLes válasza Andie (#43) üzenetére


gLes
őstag

Vagy méginkább házfalnak :U

Érdekes, most voltam lent a körútnál a Mechwart ligetnél, és a Szász Károly utcában rengeteg hely volt, pedig még rakodó terület is ki van jelölve a G-Roby előtt, spec. ott sem állt senki. Igaz, hogy az utca túlsó végére kell gyalogolnom a parkolóóráért és közben ott grasszál az ellenőr (hálistennek a másik irányba ment), de egész kulturáltan meg tudtam állni. Jó napom van úgy érzem :DDD

(#45) Zolaash válasza tildy (#41) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nem találsz parkolót? Sanyarú a sorsod. Nagyon sajnállak. De legalább most jól megmondtad a frankót. NAGYÚR. :U

Rip and tear

(#46) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ez Budapest, nincs parkolóhely. :(

"Csak úgy mondom"

(#47) tildy válasza Zolaash (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem sanyarú, mert javarészt bkvval járok, de van , amikor az ember nem teheti meg, hogy bkvval menjen. Pl. egy állásinterjúra .Olyan helyre, amerre ritkán jár/vagy messzi van tömegközlekedés. És elég ciki a parkolóhely hiánya + dugók miatt elkésni valahonnét.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) gLes válasza tildy (#47) üzenetére


gLes
őstag

Vagy BKV-n nehezen szállíthatót kell vinned vhová :U

(#49) _seth_ válasza gLes (#48) üzenetére


_seth_
veterán

Vagy csak egyszerűen használni szeretné az ember az autóját amit megvett ezzel nem kis hasznot okozva az államnak... (átírás, benzin (ebből is kap az állam bőven), adók, műszaki/zöldkártya és más vizsgák, autópályamatrica stb stb...) (csak ugye ezeket a pénzeket nem forgatják vissza pl parkolóházak építésébe...)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#50) chop válasza gLes (#48) üzenetére


chop
őstag

Egyedul ebben az esetben tudom megerteni, hogy valaki kocsival szaladgaljon Pesten. Amugy nem latom ertelmet, tomegkozlekedessel valoszinuleg hamarabb eljutok A-bol B-be. Es talan kevesebb ideget is eszek meg ezalatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.