Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Csak egy apro megjegyzes.

Whisky-cola igenis van es nem is ritak. Jack&Coke, Makers&Coke, Jim Beam&Coke...stb.

A voros-boros kola viszont tenyleg...ehhheh...mikor egyszer megemlitettem, meg a zongorista is abbahagyta a zenelest negyedik kottasor felenel :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) Soak


Soak
veterán

Nagyon érdekes ez az egész , az elöző irásodat is olvastam és pont ma jutott eszembe valami , ez rátett egy lapáttal arra ,hogy ez az egész USA dolog nagon furcsa, az járt az eszemben ,hogy ha kimegyek mondjuk 1hétre és élném az itthonihoz hasonló életemet akkor nem egy szabálynak mondanék ellent. Oda kell figyelni nagyon ,hogy mit csinál az ember

[Szerkesztve]

(#3) tiv61us válasza tiv83us (#1) üzenetére


tiv61us
őstag

rendben, alairom itt sem Istentol elrugaszkodott a dolog, marmint a viszki -cola, de gyakrabban isszak vizzel szodaval
a vorosboroscola az ertelmezhetetlen itt mit a zsiroskenyer, ezt is alakarcintom
az is teny valami lottyot szinte minden jeghegyre ontenek a poharba ami alatt tomeny van

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#4) zsiga667


zsiga667
addikt

Az előző írásban is szóbakerült, meg most is, de én speciel nem tudom, mi a különbség a sheriff meg a ''sima'' rendőr között? :B

[Szerkesztve]

(#5) tiv61us válasza zsiga667 (#4) üzenetére


tiv61us
őstag

eleg jelntos, es emiatt szentelunk a kozbiztonsagnak egy kulon fejezetet:)
sheriffestol, officerestol

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#6) zsiga667 válasza tiv61us (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor azt megvárom, köszi. :)

(#8) csapos2 válasza tiv61us (#5) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

Arról fogsz majd sztorizni, hogy merre felé jártál és közben miféle emberekkel találkoztál?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#9) tiv83us válasza tiv61us (#5) üzenetére


tiv83us
veterán

Annyira nem jelentos, de ez is allamrol-allamra, megyerol-megyere valtozik. Lenyegeben a Sheriff irodaja egy kulon megyei megbizottat takar altalaban, akinek van egy terulete, egyfajta ''hazirendorkent'' is szolgal, mig az Officer-ek egy bizonyos allami szervezetnek dolgoznak, oda mennek ahova hivjak oket, nincs kulon teruletuk, talan kicsit mas szabalyok szerint is jatszanak, nehol kevesbe szigoruak es kevesbe rugalmatlanok /jobbak kotik oket a szabalyok/, viszont itt is megvannak a kulonbozo osztalyok, az Interstate Police /autopalya rendorseg/-tol kezdve a kabszereseken at, a kutyasokig /K9 Units ~ Kanine Units/...stb.
Szoval osszetett.

''In the U.S., the relationship between the sheriff and other police departments varies widely from state to state, and indeed in some states from county to county. In the northeastern U.S., the sheriff's duties have been greatly reduced with the advent of state-level law enforcement agencies, especially the state police and local agencies such as the county police.''

Bovebben: [link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#10) Racecam válasza tiv83us (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ne lődd le a poént! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) Májki


Májki
tag

Ami tetszett:
A bárba ahogy itt írva is vagyon ID felmutatásával lehet bejutni. Majd mikor kértem egy whisky-t két meglepetés is ért:
- majdnem hogy kiröhögtek... azt mondták, hogy az első most ingyen lesz, de legközelebb így kérjem: ''on the rocks'' :) tehát nem ''jéggel'', hanem ''sziklákon'' :)
- Aki nem kp-ban fizetett annak mind volt a pultban egy kis fakkja. Az ID-m ill. a bankártyámat elkérték és berakták egy kis tasakba és a számlákat mind oda gyűjtötték. A buli végén csak a végösszeget húzták le és nem kellett bajlódnom semmivel :)

[Szerkesztve]

-

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Jut eszembe amerikába a Porch Monkey az tényleg vmi rasszista kifejezés? Mert ezt hallotam egy filmbe

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) tiv83us válasza Jégkokó (#12) üzenetére


tiv83us
veterán

[link]

Az is lehet, de hasznalatos a siman lusta emberekre is. /A legjobb sehogy nem hasznalni...:)/

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#14) tiv83us


tiv83us
veterán

[link]

''Az ittas sofőrt ma viszik a zsaruk a kecskeméti bíróságra: ott döntenek arról, hogy 30 napra előzetesbe kerül-e a nagymama és az unoka gázolója.''

Na peldanak okaert itt allamtol fuggoen ezert kapasbol 60-160 ev vagy halalbuntetes jarna.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#15) Májki


Májki
tag

Az éttermekben full lékondi! Tuti lefagysz!
Kapsz egy kancsó vizet tele jéggel, ha kértél inni valamit, hanem akkor is.

Jobb éttermekben, mint a filmekben előre kell foglanod helyet, különben nem lesz asztalod. Ha csak úgy beestél, akkor a bejártnál lévő host szépen megkér vagy várj ott, vagy menj a pulthoz esetleg egy italra és ha lesz szabad asztal akkor majd szólnak.

Mikor az asztalhoz kísérnek, minden egyes kis akadályra felhívják a figyelmedet! pl. vigyáz egy lépcsőfok, ott egy szék kerüldd ki stb... Nagyon paráznak, hogyha valami bajod lesz perelni fogsz...

[Szerkesztve]

-

(#16) csapos2 válasza Májki (#15) üzenetére


csapos2
addikt

Nagyon paráznak, hogy ha valami bajod lesz perelni fogsz...

Az valóság, hogy a sulikban hozzá sem lehet érnie a tanároknak a diákokhoz, mert mindenfélével megvádolhatják őket?



[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#17) adalbert1 válasza Jégkokó (#12) üzenetére


adalbert1
veterán

Shop stop2 rulez!

De hogy on is legyek: valaki irta azt hogy on the rocks, és tényleg így van. Először én is furcsáltam mikor egyik haverom mondta, de még vendéglátós suliban is így tanítják.

Amúgy érdekesek az írásaid tiv61, így tovább, kíváncsian várom a folytatást.

Ja, a dohányzásról: elég érdekes, ahogy kezelik ezt az egészet, pl.: hogy utcán nemigen lehet dohányozni. Nemrég néztem a Thank You For Smoking című filmet, és abban is ezen poénkodtak, hogy aki egy filmben rágyújt az vagy európai, vagy őrűlt.

(#18) kapcs-ford válasza Kalandor (#7) üzenetére


kapcs-ford
őstag

''Ha zacskóban van, akkor bontott is lehet, de őszintén mondva aki utcán iszik, cigarettázik, az általában lecsúszott ember.'' :DDD
Ahány ház annyi szokás... akkor spanyolban szinte mindenki lecsúszott ember.

Aláírás

(#19) kapcs-ford válasza adalbert1 (#17) üzenetére


kapcs-ford
őstag

A dohányzás tiltása is államról államra változik. A legelső állam California volt aki dohányzás-ellenes törvényt hozott a 90'es években ( vagy a 80'asban :F ) a többi állam akkor meglepődött majd lassan-lassan szinte minden államban van vagy lesz ilyen törvény.

Aláírás

(#20) tiv61us válasza kapcs-ford (#18) üzenetére


tiv61us
őstag

amerikarol van szo, es itt sem igaz mindenkire, aki ragyujt
azert aki zacskobol iszik az mar tobbnyire hajlektalan
de igazad van ahamny haz annyi szokas
en amerikarol irok , amit latok

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#21) tiv61us válasza adalbert1 (#17) üzenetére


tiv61us
őstag

lehetni meg lehet az utcan, lehet majd nem lehet, nem tudom
igaz, tenyleg nem nagyon szivjak az utcan, de bizonyos nagyvarosoktol eltekintve nem is nagyon jarkalnak az utcan

thx. meg 3-4 resz bennem van

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#22) kapcs-ford válasza tiv61us (#20) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Persze látom, nem is neked válaszoltam és nem is a te idézeted van ott! ;]

Aláírás

(#23) SLYM


SLYM
veterán

baszki lehet, hogy amerikába se egyszerű az élet. most ez nem épp az alkoholra meg a cigire vonatkozik, mert nem iszok naponta és nem cigizek, de így kezd körvonalazódni, hogy nem olyan lazák az amcsik mint a filmekbe. remélem az utcán smacizás azért engedélyezett :U olvastam a kocsis cikket is hát az se volt egyszerű. én eddig tök aszittem, hogy amerikába jobban szarnak a fejedre az utcán mint MO-on. ez lenne a nagy demokrácia, hogy a törvényes keretek között azt csinálsz amit akarsz, de ha nem simered a törvényt (másik utcába már csak 1 órával később vehetsz sört) vagyha egy kicsit is megsérted már meghurcolnak érte :(

[Szerkesztve]

(#24) tiv61us válasza SLYM (#23) üzenetére


tiv61us
őstag

azert ennyire tragikusan nem kell felfogni, da ha, a peldanal maradva 8-kor akarsz sort venni, es csak 9-tol lehet az illeto megyeben akkor nem veszed meg, a computer sem engedi athuzni, az ott marad
ettol nem leszel meghurcolva
de a demokracianak ara van, nem javaslom, hjogy nagy jo kedvedben ejjel reszegen ordialj, kukatat dontogess, mert egyszeruen bevisznek
nem fognak fobe loni, csak kellenek a szulok, hogy bemenjenek erted, le kell tenni kis penzt, meg stb
ha tiszteled a torvenyt, az ved teged
a smacizas nem tudo m engedelyezett-e, de nem divat

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#25) Neck


Neck
veterán

Nagyon jók a írásaid, tetszik az a laza információhalmaz, amit átadsz vele, könnyen emészthető, jó stílusban.:) Csak így tovább.:R
Azt kéne felfogniuk azoknak, (nekem remélem sikerült) akiknek nem tetszik hogy US-ről írsz, hogy ez nem Amerika tömjénezése, hanem egyszerűen leírod, hogy ott milyen, és miben más az élet, leírod az érdekes dolgokat :)
Az esetleges fanyalgókra meg ügyet se vess, ez nem újság, hanem blog, nem kötelező olvasni, csak írj tovább!

Várom a következő cikket :)

Remélem egy újabb valaki vagyok akiért érdemes megírni a következőt :D

Mod: a bill.-em nem az igazi :B





[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#26) Hypp válasza tiv61us (#20) üzenetére


Hypp
tag

Ne haragudj meg, de te az Allamok csak egy reszerol irsz. Ezt tedd hozza, ugyanis amit en tapasztalok, sokszor meroben mas az altalad leirtakhoz kepest...

Bite my shiny metal ass!

(#27) Csapi007


Csapi007
veterán

:C :R
Várjuk a következőt. ;)

"Csak úgy mondom"

(#29) gorlin válasza tiv61us (#24) üzenetére


gorlin
őstag

Engem az érdekelne.mert mesélték páran ,hogy mennyire igaz hogy sokkal közvetlenebbek a fiatalok,emberek mint itt magyarországon.Például a lányok állítólag sokkal kezdeményezőbbek mint itt nálunk ,meg ugye ott van az a híres amerikai folyamatos mosolygás:)Tényleg ''folyamatosan'' mosolyog mindenki?

(#30) orbano válasza gorlin (#29) üzenetére


orbano
félisten

Kénytelenek kezdeményezőbbek lenni, hozzánk képest, hogy is mondjam, hígabb a kínálat... Persze ez leginkább kis országunk szerencsés génállományának köszönhető :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) dragonfx


dragonfx
veterán

Előre is elnézést kérek a tesztelőktők, de komolyan 1 ph! teszt nem érdekel ennyire, mint ez az írás.
Már várom a folytatást nagyon, legyne sok, az élet mindne területéről, érdekességekről, kalandokról, stb.
Amugy pár éve rádöbbentem, usa-ba jó élni, de nem az én országom, túl szabályozhoz kötöttminden, nem bírnám ki, tuti előbb utóbb hüvősre tennének picit. :B
Sok a tilalom a piára nevetséges, szerintme nem indokolt, jó mondjuk ekkora országban rendet kell tartani lehet így tudnak csak.A 21évet alatt szinte semmit enm tehetsz témát ismerem, kicsit egyedi, de ez van, én Mo.n pl levinném 16ra már a nagykorúságot látva a társadalom viselkedését, morálját, hozzállását.
Az utcán piálásban semmi extra nincs, ez itt mindne hétvégés dolog, vagon embert látsz így forgalmas helyeken, elméletben nem lehet, de a rendőr le se xarja, volt mikor még meg is kínáltuk őket..... ;) ...jó persze ehhez pariba kell hogy legyenek veled, tehát azért ezt nem ildomos bejátszani soxor.

u.i.:2 téma még:>> koktélok???rövidek a whiskyn kívül????...ja és kinn létezik olyan hely ahol ismerik mondjuk pl:Piestot???cascadat??groove coverage-et.??...stb.....

u.i.2.:hirtelen most beugrott írhatna valaki más ilyet aki nem itthon lakik, hanem máshol, de mondjuk európában :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32) Forest_roby válasza dragonfx (#31) üzenetére


Forest_roby
őstag

''Mo.n pl levinném 16ra már a nagykorúságot látva a társadalom viselkedését, morálját, hozzállását.''

Én nem, pont ellenkezőleg. Nem engedném be a 18 éven aluliakat a szórakozóhelyekre. Össze akarok jönni egy csajjal és kiderül, hogy még csak 16 éves... :( Visszlát pár év múlva! Jó, a 21 év talán túlzás, de a 18-ra itt is bevezethetnék ezeket a szabályokat..

mod: meg ahogy viselkednek, öltözködnek a 16 évesek - mintha felnőttek lennének PEDIG NEM, NAGYON NEM. Én magamon vettem észre, hogy mennyit változtam pár év alatt. Nagyjából jó helyen van az a 18 éves határ.

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#33) Bubee82 válasza dragonfx (#31) üzenetére


Bubee82
őstag

Én is csodálkoztam ezeken a dolgokon, de amit írsz - már megbocsáss - hülyeség. Elég érdekesen gondolkozol. Pont ez az h az amerikai minta a jó. A magyar társadalom viselkedése hányás körülbelül. Pont az olyanok ugatják a legjobban h úristen miez a szigor, akik nem hagyják az embert nyugodtan élni. Az lenne a szabadság h másokat nem hagyjunk aludni hanem torokszakadtából üvöltve vonulunk végig a folyosón hajnalban (egyetemi szokás errefele, sok mást nem is említve)? Hát nem! Pontosan úgy van ahogy Kalandor írta. Én nem szeretem Amerikát sok szempontból, de ha valami jól működik akkor ez az.

Meg miaz h ittas vezetéses gázolás után meggondolják h mi legyen a sorsa a bűnösnek? Hát LOL. Ez szted jó így ahogy van?

21évet alatt szinte semmit enm tehetsz témát ismerem, kicsit egyedi, de ez van, én Mo.n pl levinném 16ra már a nagykorúságot látva a társadalom viselkedését, morálját, hozzállását

Ezzel sok jót nem érnél el az tuti. Már így is olyan kib*szott szemtelenek a kiskorúak és úgy züllenek el h rossz nézni. Nagyon hiányzik itthon ez a fajta szigor... Te meg még enyhítenél is a nekik :F :(

(#34) dragonfx válasza Forest_roby (#32) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát pont ezért ha valaki felnőttnek hisz magát ne vigyük már el tőle ezta jogot, jó tudom sokan visszaélnének vele, de van aki már 15évesen okosabban gondolkodik mint más 20on, szal őrájuk gondolok.Elméletben Mo.n is van szabály hogy 22h után 18 alatt nem mehetsz be arcképes igazolvány blablabla.....de ezt senki nem tartja be, remélem nem kell eszmefuttatást mondanom miért nem. :B Abban semmi baj nincs ha 1 csaj 16 éves attól még nézhet ki k***a jól is :C

#33>>ha bevezetnék elköltöznék azonnal, ez 101%, én nem börtönben élek hanem egy szabad országban, amerika szabad...persze szabályok között, a szabad szót odaát kicsit másképp értékelik, ez nem baj végülis, valaki nyugi életet szeretne élni, tessék nem tiltanám meg menjen ki nyugodtan, id emeg jöjjenek az ellenkezői, ti is jól ellenétek, emg szerintem mi is.

[Szerkesztve]

Méghogy minta, ez már szánalmas szerintem amit írsz, minta???igen, kinek?????...nekem nem az tuti....Ez amerikai-láz amit írsz, vágsz oda hát menjél........

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35) MUŁĐER válasza dragonfx (#34) üzenetére


MUŁĐER
addikt

kicsit gondolkozz már el, a szabadság nem az hogy az csinálsz amit akarsz, amit te szeretnél az majdhogynem anarhia....

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#37) Forest_roby válasza dragonfx (#34) üzenetére


Forest_roby
őstag

bocs, de ezt végig röhögtem!! [kép]

MULDER: Klingon rulzzz!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#38) MUŁĐER válasza Forest_roby (#37) üzenetére


MUŁĐER
addikt

q'uapla :D a 16 éves csajokkal meg vigyázz ;)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#39) Bubee82 válasza dragonfx (#34) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez amerikai-láz amit írsz

Én nem szeretem Amerikát sok szempontból, de ha valami jól működik akkor ez az.

Szerintem kicsit gondold át h mi a szabadság. Látszik h amcsi filmen nőttél fel - ami nem lenne gond, ha nem a fellegekben élnél - és kicsit rosszul dekódoltad azt h mi a szabadság. Nincs felelősségtudata a következő generációknak. Egyszerűen nem érzik h ha valamit elkövetnek akkor annak következménye lesz. Gondolj csak a nyáron elkövetett megerőszakolós-felgyújtós esetre. Kiváncsi lennék h ha a hozzátartozója lennél akkor akkor mit gondolnál a törvényről és mit a szabadságról. Szánalom amit írok? Hát ez a szánalmas. De ez nem a megfelelő szó.

(#40) dragonfx válasza MUŁĐER (#35) üzenetére


dragonfx
veterán

Akkor az, mind1 hogy nevezzük, de erre valaki mondott valami szépet és jót ami nagyon megfogott anno :DDD :C :DD >>>[link]
Ezt kicsit erre a példára kivetítve remélem elég egyértelmű mit akarok mondnai és nem kell kifejtenem.[i

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41) dragonfx válasza Bubee82 (#39) üzenetére


dragonfx
veterán

Rosszul gondolod.
Ha én ismerném azt a gyerek már halott lenne értsd pl:húgom lett volna az adott lány.
Nagyon sajnálom, egyből az jutott eszembe ezta ygereket kivégezni és nem tárgyalás, meg börtön meg stb...1 lövés és nincs tovább gond, ha a törvény nem elég ehhez akkor majd ''más'' igazságot szolgáltat remélem


[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#42) dabadab válasza Bubee82 (#39) üzenetére


dabadab
titán

''rosszul dekódoltad azt h mi a szabadság. Nincs felelősségtudata a következő generációknak.''

Nem dragonfx kartarsat akarom vedeni, de a szabadsag igazabol a kovetkezmenyek hianya.
Otvenpar eve is kimehettel az utcara es elordithattad magad, hogy ''hulye Rakosi'', meg most is kimehetsz, es elordithatod magad, hogy ''hulye Gyurcsany'': a lenyeges kulonbseg a kovetkezmenyekben ill. azok hianyaban van.

''Kiváncsi lennék h ha a hozzátartozója lennél akkor akkor mit gondolnál''

Ez mar teljesen off, de ez hibas erveles: az erzelmileg melyen erintettek tulajdonkeppen szuksegszeruen irracionalisan gondolkoznak, igy az, hogy ok mit gondolnak (ill. inkabb ereznek) nem mervado egy racionalitasokra alapulo vitaban. Ennyi erovel az is szempont lehetne, hogy a falu bolondja mit gondol.

DRM is theft

(#43) dabadab válasza dragonfx (#34) üzenetére


dabadab
titán

''van aki már 15évesen okosabban gondolkodik mint más 20on''

Ne hizelegj magadnak.

DRM is theft

(#44) Bubee82 válasza dabadab (#42) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez is nagyon OFF lesz, utoljára:

az erzelmileg melyen erintettek tulajdonkeppen szuksegszeruen irracionalisan gondolkoznak, igy az, hogy ok mit gondolnak (ill. inkabb ereznek) nem mervado egy racionalitasokra alapulo vitaban

Mér? A halálbüntetés igazságtalan lenne olyan bűnősnek aki más életét fejezte be öntörvényűleg? Sztem egyáltalán nem irracionális azt ''kívánni'' a bűnösnek amit ők átéltek illetve amit okozott az áldozatnak.

Én is rohadtul irracionálisan gondolkodom akkor ha részeg seggfejek verik az ajtómat éjjel és üvöltöznek meg leöntik sörrel a frissen mosogatott edényeimet, meg teszik tönkre a nem éppen olcsó gépemet amikor leb*szkodják a biztosítékot. Mér kéne racionálisan gondolkodom? Egyáltalán mit jelent ebben az esetben racionálisan gondolkodni? Te nem uazt gondolnád, éreznéd amit én? Még akkor is ha nem mondanám h ne érezd magad a helyemben, hanem csak kívülállóként értékeld.

Na mind1, én nem vok ilyen társadalomismeret-, meg pszichoguru, nem értek hozzá h kéne ''racionálisan'' értékelni... Csak nem hiszem h túl nagy toleranciát kéne tanusítani olyan esetekben amikor akár az életemről van szó...

[Szerkesztve]

(#45) dabadab válasza Bubee82 (#44) üzenetére


dabadab
titán

A tarsadalmi szabalyzasok kialakitasakor a racionalis gondolkozas ugyanolyan okokbol szukseges, mint mondjuk egy orasnal. Ha az orasmester ugy oldana meg a gondokat, hogy ugy izombol, beleadva minden vilagfajdalmat, rabaszna az orara egy jo nagy kalapaccsal, akkor az nem lenne egy tul jo oras, igaz?
Hasonlo okokbol a ''lojuk halomra az osszes kocsogot''-tipusu felindulasok sem felelnek meg arra a celra, hogy egy tarsadalom mukodesenek az alapjat adjak.
Kepzeld csak el, hogy mi lenne a vege annak, hogy ha bevezetnek azt a szabalyt, hogy ''oljuk meg azt, aki szerintunk bunos''. Ha nem sikerul elkepzelni, akkor nezz utana, hogy mi tortent par hete Olaszliszkan. Na, az akkor nem rendkivul sulyos buncselekmenynek szamitana, hanem kovetendo peldanak.
Igen, a modern demokratikus allamok igazsagszolgaltatasa nem tokeletes: nehezkes, kijatszhato, stb. Igen, minden bizonnyal ezernyi helyen lehetne javitani rajta. Viszont a mostani allapotaban is ezerszer jobb, mint a zsigeri felindulas vezerelte vendetta.
Na, ezert fontos a racionalis gondolkodas: nem feltetlenul mindenkinel, de a szabalyalkotoknal mindenkeppen.

DRM is theft

(#46) SLYM válasza tiv61us (#24) üzenetére


SLYM
veterán

csak pl nem értem miért kéne nekem várni a sörvétellel akár egy órát is. nede ez van. ez legyen ott a legkisebb gondom :D amúgy melyik államban élsz?

(#47) SLYM válasza Kalandor (#28) üzenetére


SLYM
veterán

nem is azt írtam, hogy bármit, hanem azt, hogy ha csak egy kicsit megszeged........

(#48) dragonfx válasza dabadab (#43) üzenetére


dragonfx
veterán

ha valaki ezt nem sütötte volna el akkor nagyon szomorú lettem volna, még milyne ró hogy előre gondolkodtam mert én nem annyi vagyok :P :P :P

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#49) SLYM válasza dabadab (#45) üzenetére


SLYM
veterán

pont ez a lényeg. a racionális gondolkodás. pl egy racionálisan gondolkodó ember biztos, hogy nem azt mondaná azokról a cigányokról akik halálra verték a csókát olaszliszkán a kislányai szeme láttára, hogy legyen tárgyalás, és a végén hirtelen felindulásból elkövetett emberölés miatt kapjanak 8 évet, mert kb annyit fognak kapni ha megtalálják őket(márha egyátalán még élnek :U) hanem azt mondaná, hogy verjük szarrá mi is a rohadékokat. vagy ha az én egyik ismerősömet felgyújtanák, tuti, hogy azért élnék (legalábbis addig amígy meg nem bosszultam az ismerőst) hogy kivégezzem fájdalmasan a köcsögöt aki ezt tette. gondolj bele a rendőrök heyébe ha egy ilyen kis köcsögért méssz. vagy mondjuk egy pedofilt vinnél be a sittre. én tuti útközbe még jól szájbarúgnám egykétszer. szerintem meg ez a racionális gondolkodás

(#50) dabadab válasza SLYM (#49) üzenetére


dabadab
titán

''egy racionálisan gondolkodó ember biztos [...] azt mondaná, hogy verjük szarrá mi is a rohadékokat''

Ez egy remek pelda. Tehat odamesz, es?... Honnan tudod, hogy kik a tettesek? Kiket versz agyon? Azt, aki a halalos utest/rugast tette? Azokat, akik bantottak az aldozatot? Azokat, akik ugyan nem utottek, de drukkoltak azoknak, akik utottek? Azokat, akik csak ott voltak, de nem leptek kozbe? Azokat, akik nem voltak ott, de akar ott is lehettek volna? Azokat, akik nem voltak ott, de nem vertek agyon az elkovetoket? Es akiket ezek kozul nem versz agyon, azokat egyaltalan nem bunteted meg, vagy maskepp? Ha maskepp, akkor hogyan? Mi alapjan dol el, hogy mi lesz a konkret buntetes? Hogy kerulod el, hogy artatlanokat is megbuntessel?
Egyaltalan, mi a celja a buntetesnek? A bosszu? Az elrettentes? A bunosok helyes utra terelese (mondjuk ez halalbuntetesnel nem jatszik)?

szerk: nem akarom szetoffolni a topikot, koltozzunk at vhova mashova, vagy ha gondolod, valaszolj priviben.

[Szerkesztve]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.