Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Kövesd a jó példát, nex time te légy a ''harmadik'' ! :C

Nagyon örülök ennek a jó tapasztalatodnak, ami szerintem is MÉG ritkaszámba megy Mo-on. De, ha folytatod , mások is ilyen kellemes meglepetésben részesülhetnek..Reménykedjünk, hogy a yó példa is ragadóssá válhat! :Y

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#2) piqla


piqla
őstag

Ritka :)

Szereted az állatokat?

(#3) #64791808


#64791808
törölt tag

Ezt olykor, ha nagyon tele a kocsim és a mögöttem lévő csak egy-két dolgot vett, én is megcsinálom. Kell hozzá, hogy jó kedvem legyen, és a célszemély is szimpatikus legyen... de tulajdonképpen így lenne logikus.

Mért csinálom? Mert én vagyok a fasza gyerek? Nem... hanem azért, mert nekem is nagyon-nagyon jól esik, ha valaki előzékeny velem. Ez mindig nyújt egy pici vígaszt, hogy nem mindenki rohadt tetű idehaza.

Szóval igen, a hölgy magatartása követendő példa. Emelem kalapom!

(#4) EQMontoya


EQMontoya
veterán

valóban ritka az ilyen. Respect Neki :R mondjuk más téma, de engem legtöbbször a pénztárosok modora szokott felidegesiteni, mondhatni, kulturáltsági fokuk valahol az erdei moha és a székláb között helyezkedik el.

Same rules apply!

(#5) #53246592


#53246592
törölt tag

Nekem is volt hasonlo tapasztalatom, igaz ott en kezdemenyeztem. A keletiben altal sorba vonatjegyert es voltak meg negyen elöttem. Elkezdtem kerdezgetni hogy nem-e mehetnek elöre mert 5 perc mulva indul a vonatom. Ket embert megkerdeztem, a többi mar magatol ajanlotta hogy menjek. Mondjuk a megkerdezettek közul az egyik ugy nezett ram, mintha lepras lennek, vagy ilyesmi, de legalabb elertem a vonatot.

Ez egy jo peldaja annak, hogy ugyan vannak hulye emberek mindenhol, de rendesek is, söt ök többsegben vannak.

(#6) föccer


föccer
nagyúr

Idős néni naná, hogy nem siet sehová :)

Ami a témához illik: kulturországokban nincs ilyenre példa. És mielött elmondtokmunden utolsónak hozzáteszem, hogy azért, mert a világ már rég kitalálta az express kasszákat. Expresssz kassza annyit jelent, hogy ha megfeljebb 3 terméket vásárolsz, akkor beálhatsz az expressz kasszához. És nem kell végigvárnod azt, hogy az elöted lévőnek lehúzzák a 87.542.- árúját. Szerintem valahol itt (is) kellene keresni a megoldást a kígyózó sorokra.

Üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) Overlocker


Overlocker
veterán

Velem is megtörtént ez 2x-er is..egyszer egy idős hölgy, egyszer pedig egy középkorú..bizony vannak rendes emberek!

Én csak egy-két termékkel ballagok rendszerint, mindig annyit veszek amennyi kellhet, szeretem letudni gyorsan a vásárlást.. A diákokat tessék békén hagyni, ahogy őket kihasználják..!!

(#8) piqla válasza föccer (#6) üzenetére


piqla
őstag

Pedig en mar lattam ilyen kasszat, itthon is... Kar, hogy mint a feher hollo.

Szereted az állatokat?

(#9) karaj


karaj
csendes tag

Én is mindig előreengedem azokat, akiknek csak 1-2 holmijuk van.

Amin viszont meglepődtem, hogy elmentünk üdülési csekket hosszabbítani, húztunk sorszámot, és láttam, hogy még kb. 10-en várnak előttünk. Szépen leültünk, mire odajött a biztonsági őr: elnézést, elkérhetem a sorszámát? Én rögtön néztem, hogy mit akarhat, már felkészültem lelkileg a cirkuszra. Erre ő: aki gyerekkel van, az előremehet. Köpni-nyelni nem tudtam. Két perc múlva készen voltunk, és döbbenten mentünk tovább. Mintha újra nyugaton lettem volna.

Ismerd meg az Operát! http://magyaropera.blog.hu/

(#10) nRu3 válasza piqla (#2) üzenetére


nRu3
addikt

anyira nem ritka, söt sokszor már nálam is megtörtént ahol nagy bevásárlok voltak a kissebb tételüt maguk elé engedik, azokat visszont nem nagyon akik pofátlanul automatikusan erre pályáznak mert azoknak gyakrabban mondanak nemet. :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#11) Loha válasza EQMontoya (#4) üzenetére


Loha
veterán

Kiváncsi vagyok te mennyire lennél kúltúrált, ha alacsony fizetésért, túlterhelve kellene egész nap, egy leolvasó elött huzogatni az árukat... ;]
De egyébként egyet értek, de ugyanakkor meg is értem a dolgot.

(#12) menpee


menpee
aktív tag

Napi rendszerességgel lógtunk ki a suliból az 50 méterre lévő boltba (Pen**). Mivel haverjaim az aznapi túléléshez szükséges kajamennyiséget vették magukhoz, én meg néha egy csomag rágót, ezért megszámolni nem tudom, hányszor engedtek előre. Igaz, nem is Bp....

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13) evR


evR
aktív tag

Én bankban voltam így nemrég, mobilinfo szolgáltatás módosítás. Sorszám kér, ismerős ügyintéző meglát, int: ''Norbi gyere...''.. :DDD na jó ez más tészta..


Vidéken többször jártam így! Érdekes módon én is öregebb nénékre emlékszem (akik előzékenyek voltak).. Engem először ez teljesen zavarba hozott, és mint a cikkíró is, kicsit ellenkeztem.. A nénike viszont akaratos volt, muszáj volt engedni.. :)

Örülnék, ha ez a fajta morál elterjedne Magyarhonban mindenhol! Na meg az express kasszák... :)

''...trend a lelke mindennek...''

(#14) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sztem sok ilyen van, csak hajlamosak vagyunk mindig a negatív példákat megjegyezni.

[Szerkesztve]

(#15) EQMontoya válasza Loha (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

nyilván ebben is igazad van. teljesen megértem, ha el néz vmit (pl személyiet a dátumot)... ez eddig rendben van. de az nincs rendben, hogy nem tud köszönni, hogy nem tud kulturáltan megkérni, hogy adjam oda a személyit, az meg főleg nincs rendben, hogy Ő pofázik, amikor elnézett vmit... elnézte? megesik... elnézést kér, azt semmi gond. de amikor csak azért is meg akarja mutatni... nah ilyenkor szoktam verbálidiótát gyalázni.

Same rules apply!

(#16) lacam


lacam
aktív tag

Igen, ritka! Személyszerint még nem találkoztam ilyennel, pedig elég gyakran látogatom a kékfehértgazdaságost és a ''madaras'' társát.
Meglepődtem na! :)

Expressz kasszáknál az a jó, hogy mindenki lexarja. Egy helyen láttam ilyet (talán egy Interspar volt?! ) de ugyanúgy odamentek n+1 cuccal, és senki egy rossz szót sem szólt az illetőnek. Ő is menekülni akart a boltból...ott volt egy nyitott pénztár és odaállt.


Ha fordított helyzetben lennék, én is megtenném, bár nagybevásárolni nem szoktam. Soha sincs annyira kifogyva a konyha, hogy 20e-ftokat kelljen otthagyni a boltban a visszatöltéshez.


Mégegyszer: :R

(#17) Bash


Bash
őstag

Az expressz (kevesebb, mint 10 áru) és az önkiszolgáló pénztárokat még nem találták fel Tesco-éknál?

http://bashtravel.com/

(#18) lacam válasza Overlocker (#7) üzenetére


lacam
aktív tag

''...A diákokat tessék békén hagyni, ahogy őket kihasználják..!!''

Nem szerettem volna komolyan megsérteni őket, de pár hónap alatt elég sok munkaközbenbarátnőveltrécselő (nem vicc, odaállt a csaj a kassza mögé, s miközben pittyegett a gép, beszélgettek pasikról, bulikról :Y ) és pontatlan diákkal találkoztam. Pl.: ''milyen pékárú ez?'' ''Tepertőspogácsa''-mondom...azért fel kéne tudni ismerni egy azaz 1db tepertőset..mondjuk ha sajtosról és tudomisén krumplisról lenne szó, azt még megértem, de a tepertőset külsőleg is be lehet azonosítani, ezekután kóddal beütötte a sajtosstanglit! :Y :U

Ez csak egy példa volt, biztos csak rossz passzban volt a kiscsaj, s azt is elismerem hogy nem a melóhelyek-királya a ''gazdaságospénztáros''-munka, s ők is csak kényszerből (kell a lóvé, hisz nyár van) dolgoznak.
Najó, nem általánosítok! A pontos, precíz diákoknak :R és kitartást kívánok....a többiek meg. :U

[Szerkesztve]

(#19) Realradical válasza Bash (#17) üzenetére


Realradical
őstag

Van mindegyikben. A 2-es kassza a Pólusban. Először kiraktunk egy nagy óriásplakátot fölé, hogy ide ne állj kocsival. Majd mikor a szöveges nem vált be egy képet tettünk alá egy kocsival áthúzva. Majd mikor ez sem vált be összébbhúztuk az egyes és a kettes kasszát, hogy ne férjen be a kocsi. (ekkor átlag napi 3 ember akadt be úgy, hogy ki kellett emelni fej fölött a kocsiját) Végül ez sem vált be, mert babakocsis anyukái a nagyvilágnak háborogtak, hogy nem férnek át. Úgyhogy most van is gyorskassza meg nincs is. Sokminden jól menne ha lenne Mo.-on vásárlói kultúra. Lehet mondani, hogy a pénztáros küldje el a kocsival beállókat, de ha nem vagy 90-100kg és szőrős mint én, akkor kitör a világhábórú, hogy tetves Tesco meg mocskos pénztáros. (Hozzáteszem a pénztárosok jó része szerencsétlen kihasznált kisnyugdíjas)

Külföldön olyan (pl. Anglia) olyan kasszák is vannak ahol magadnak blokkolsz, majd hitelkártya bedug és leemeli a pénzt amit blokkoltál. Kb. 5-7 kasszára van egy ellenőr, de az többnyire csak néz ki a fejéből.. Mo.-on külön kommandó lenne kisebbségiekből.

(2 évig voltam a Tesco alkalmazásában)


[Szerkesztve]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#20) burgatshow válasza Realradical (#19) üzenetére


burgatshow
veterán

Igen, ilyen önkiszolgáló kasszákról már én is hallottam, legutóbb apámtól Salzburgban.

Itthon tudod mi lenne? :D Nem lenne az a különleges alakulat, aki ezeket a kasszákat felügyelni tudná. :(((

Tényleg hiányzik itthonról a vásárlói kultúra. Najó más kultúra is, de az már más tészta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.