Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Érdekes,hogy mit meg nem engednek a szolgáltatók.
Nem közvetlen a stroyhoz tartozik,de bele kellett törődnöm,hogy mobil területen,sajna csak percalapú számlázás van.
A voda úgy döntött, május x-től átléptet egy másik csomagba..szevasz neked másodperc alapú...
Kb hasonló ötelete lehett a datanetnek is.
Gondolt egyet, kevés a zsé...rövidítsük meg a kisembert...
Mocskos egy banda mind..

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2) shark300 válasza moongoose (#1) üzenetére


shark300
tag

Éppen erről volt szó egy cikkben, a szolgáltatók ''jogai'' pontosan rögzítettek a szerződésben, de a tiéd... hát az, ha benne is van, jól elrejtve. Biztos benne van a vodával kötött szerződésben, vagy az internetes ÁSZF-ben. Ha meg nem, irány a fogyasztóvédők. Egy-két év, és talán(!) dűlőre jutsz.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3) twollah válasza shark300 (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Fel is mondhatsz nekik x napon belul ha nem fogadod el az uj ASZFt.
En utanna neznek ennek a helyedben.

(#4) shark300 válasza twollah (#3) üzenetére


shark300
tag

Tényleg? Az nagyon jó lenne, mert már a t*köm ki van velük. Esetleg nem tudod megmondani, hogy ilyenkor számít-e a hűségnyilatkozat?

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#5) EQMontoya válasza moongoose (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

pannon üzleti másodperc alapú. csak kell hozzá egy egyéni vállalkozói.

cikkel kapcsolatban: Datanet Pesten van, ott van még jópár sozlgáltató, hajrá. találsz jobbat. akár a zenészek is.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#6) shark300 válasza EQMontoya (#5) üzenetére


shark300
tag

Tudom, már kerestem volna, de nálunk csak 3 szolgáltató van. Utána nézek twollah javaslatának, és lehet, hogy lesz egy ADSL kálvária - Animátrix rész is... :DDD

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#7) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Az internet szolgáltatók viszontértékesítik adott telecom területen az ADSL-t, nekik semmi beleszólásuk nincs abba milyen csomagok vannak és azokhoz milyen sebesség paraméterek tartoznak. Ha a nagyker telco sebességet emel, akkor az minden internetszolgáltatónál egységesen meg fog jelenni, ha a nagyker telco változtat a csomagok nagyker feltételein, azt az internet szolgáltatóknak is egységesen át kell venni.

A HTCC csoport amihez a Hungarotel, Invitel, Pantel, Euroweb, Tele2 cégek tartoznak egy új egységes brandet fog elindítani, vagyis közös cég alá szervezi a most külön cégként üzemelő érdekeltségeit. Ennek megfelelően a csomagok és gondolom az árak is egységesedni fognak, de ennek a Hungartotel és Invitel esetén macerásabb a kivitelezése mivel JPE(Jelentős Piaci Erejű) szolgáltatók akiknek hatósági kötelezettségei vannak.

Gondolom ez a kisebb korrekció is azért van mert az eltérő cégek csomag kínáltata egységesedek. A csomagok egyébként teljesen azonosak a Tíkom jelenlegi ADSL csomagjainak beállításaival, az Invitel területen is ilyen beállítások voltak, Hungarotelen is kivétel az 1 Mbps-es uploadjánál tért el egy kicsit. A garantált minimum értékek is a Tíkoméval megegyező.

Szóval hiába mész át másik ADSL szolgáltatóhoz Hungarotel területen belül náluk is ugyanezt a csomagkínálatot fogod találni hisz adott telecom területen csak egyféle van amit a nagykereskedelmi telco viszontértékesít az internet szolgáltatók felé.

(#8) shark300 válasza shabbarulez (#7) üzenetére


shark300
tag

Köszönöm hozzászólásod, értettem. Beleolvastam a Datanet ÁSZF-be (89 oldal :((( ), fehérel feketén le van írva, hogy a sebességet a HTCC adja meg. A HTCC ASZF-ében meg le vannak írva ugyanezek a módosítások. Szóval hiába is mennék máshová, a sebesség maradna, és kergethetném őket egy hónapig. Szerintem maradok a hűségidő végéog, addigra hátha lesz valami kábeltv, vagy valami a környékünkön.


[Szerkesztve]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#9) Daudi Baldr


Daudi Baldr
tag

Ahhaa! Akkor ezért csökkent kb 10kbyte-al a feltöltésem pár napja, de engem nem értesítettek (bussinestel-8mbit).. :(

[Szerkesztve]

(#10) Kantorpe


Kantorpe
tag


Varazsszo: Hungarotel

Ruhellem azt a vallalatot multit ceget akarmit.

Ott kellene atomot robbantani.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#11) shark300 válasza Kantorpe (#10) üzenetére


shark300
tag

Osztom véleményedet. Bár most kitaláltak valami olyat, hogy a hónap utolsó szombatján egész nap ingyen hívhatsz vonalast egy évig. Csak tudnám, utána mi lesz? Kifizettetik? ;]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#12) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudom mi a baj, aki torrentezni akar, az nem 1mbites csomagot hasznal, böngészésre, windowsupdate-ra meg nincs kihatassal ez. Raadasul ugy lattam, mashol emeltek...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Zotya84


Zotya84
őstag

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az 1280hoz sosem volt 160up, még a gtsnél sem. Már a trékom miatt sem, akik mint nagyker 128at adtak mindig is a 10szereséhez. Az hogy neked 160volt, csak az emelgetéseknek köszönheted. Azt meg hogy a trékom hozzáigazítja az összes szolgáltatónál a sebességeket az általa hivatalosan biztosítotthoz, a gts nem tehet.

ezt a kérdést, hogy ki emel (csökkent) ki nem, már egyszer kiveséztük, hogy a szolgáltatóknak semmi köze sincs hozzá, mert a nagyker adja a Te neted is.


(PS ezt az infót gtses ismerős mondta, aki ''termékfejlesztési-manager'' náluk, úh tudja mi van)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) L a m y


L a m y
csendes tag

tényleg 1 szerűen szánalmas ami most van... pl hogy lecsökkentik a letöltésre szánt sebességet mert a vidigame stb fontosabb... de honnan veszik hog y van aki 10 mb vel gamel? énis gts datanetes vagyok és ha nem lenne a hűségi amit most kötöttünk váltás miatt akkor huznánk erről a lámaságról... pl azért mert 3 percet kell várni új ip re...+ van amikor fél nap mire felcsatlakozik arra a láma 1 megás netre nem is értem mért emelett a lámaság melet döntöttünk :((
amúgy nagyon jó hogy emeltek de más országokba mi van??? 10 Mb az alap net pár ezer ft ért... és 100 Mb-s net 1* Ft ért... itt meg? Éljen mo és a jó kis netszolgáltatók :R

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.