Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DArchAngel


DArchAngel
tag

No-no!
Azért azt, hogy valaki nyolcvan-akárhány évesen már nem pattog, mint a nikkelbolha és a családja (ha van egyáltalán) otthonba dugja, nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem élhet jó életet. Nyílván az említett néni nem él, de ez nem jelenti azt, hogy nincs olyan -teszem az- rokkant ember, aki jól érzi magát.
Nem kell annyira félni az öregségtől, csak fel kell rá készülni.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#2) D4rkm4n válasza DArchAngel (#1) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Félreértettél. Nem állt szándékombnan azt sugallni, hogy ott mindenki ''zombi'' meg mindenki kegyetlen, aki bedugja a hozzátartozóját egy szociális otthonba.
Amikor egy-egy lakó panaszkodott az öregségről, mindig azt mondtam nekik, hogy ők legalább megélték a 80-at 90-et. Én örülök majd, ha a hatvanat megélem.

Szerintem az embernek inkább büszkének kellene lennie a korára. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3) DArchAngel válasza D4rkm4n (#2) üzenetére


DArchAngel
tag

A hatvanat? Mire fel ez a pesszimizmus?
Mellesleg én is láttam már ezt-azt. Olyan állapotú embert is, hogy komolyan elgondolkodtam azon, hogy hasonló állapotban lehet, hogy könyörögnék, hogy valaki szabadítson meg szenvedéseimtől.
De, szerencsére, rokonaim között sokan szép kort értek meg, és sokuk haláláig jókedvű, vidám ember maradt. Szerintem, ha szociális otthonba adjuk őket, akkor jóval keserűbb lett volna az életük.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#4) D4rkm4n válasza DArchAngel (#3) üzenetére


D4rkm4n
őstag

''Mire fel ez a pesszimizmus?''

A pesszimista ember csak kellemeset csalódhat! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én is, és a feleségem is egészségügyben dolgozunk, több rálátásunk van azthiszem az emberi élet utólsó szakaszára, mint az átlag embereknek. Ha az iskolai gyakorlatokat is beleveszem, akkor 25 éve találkozom beteg emberekkel. Ami feltűnő a negyedszázad alatt, (most nem ijesztgetésnek, csak elgondolkodtatónak szánom) hogy a ''divatos'' betegségek, pl. a koszorúérbetegség, tumor, egyre fiatalabb embereket érint. Csak a szűk ismerősi körömből tudok több olyan emberről, aki myokardiális infarctust szenvedett el 40 éves kora előtt. A másik, ami feltűnő, de a mai világban nem lehet rajta csodálkozni, hogy a családok egyszerűen nem tudják megoldani az idős, és gondozásra szorulók otthoni ápolását. Egyre több embernek van másod-harmad állása, egy fizetésből megélni átlag embereknek nem lehet, tehát a gondozásra szoruló családtagot, -mégha a nyugdíja nem elég rá, ráfizetéssel is-
elhelyezik egy szociális otthonba/öregek otthonába stb. Itt sokan jól érzik magukat, nem ritkán szerelem szövődik ezeken a helyeken. Amennyiben valaki pl egy agyi érkatasztrófa miatt fekvőbeteg lesz, képtelen önmagát ellátni, akkor a következő történik: Mivel az ápoló személyzet, és a felszerelés is kevés, a nyomásnak kitett helyeken ún decubitus, vagy felfekvés alakul ki, ezt sebészeti ambulancián, vagy osztályon kimetszéssel, keceficékkel kezelgetik átmenetileg.....de sajnos elég sok beteg sepsis-ben (vérmérgezés) elhalálozik. Tehát magyarországon nem kell attól félni, hogy valaki évekig az ágyban magatehetetlenül rákényszerül, hogy ép ésszel feküdjön, megoldja a gondot a decubitus, vagy az ugyancsak gyakori és súlyos pneumonia (Tüdőgyulladás, idős és gyermekkorban veszélyes). Ez amit leírtam, a saját, szubjektív véleményem, úgy ahogy a következő is: Úgy gondolom, hogy a mostani 20-40 évesek nem nagyon számíthatnak (számíthatunk) arra, hogy megérjük a nyugdíjat. A stressz, a hajtás, a létbizonytalanság, az egészségtelen életmód, az alkohol, stb. pár évtized után kilúgozza a szervezetet......és nem kell attól félnünk, hogy ágyban hömbölgetnek bennünket 80 évesen..... nem. Vagy összeesünk és meghalunk, esetleg ha kiderül hogy daganatos betegségünk van, akkor már csak 1-2 hónapunk van hátra, igen, ez ilyen gyorsan megy a fiatalabb korosztálynál. Nem hisztek nekem? Lapozzátok fel az újság gyászjelentéseit: Mennyi lesz olyan hogy pl. 48 évesen hirtelen elhunyt.

(#6) DArchAngel válasza Zoli bácsi (#5) üzenetére


DArchAngel
tag

Azért én szeretnék 80 évig élni.
Még ha a statisztikák ellen is szólnak.

[Szerkesztve]

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#7) Zoli bácsi válasza DArchAngel (#6) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Azt kívánom, legyen hozzá szerencséd. És egészséget hozzá, mert anélkül nem sokat ér a hosszú élet.

(#8) Brett apó


Brett apó
tag

Mi is voltunk régebben ilyen helyen,ugyanígy húsvétkor.Akkor vettem észre,hogy én rossz korosztályban vagyok.A sok nagyfiú,nagylány meg se bírt szólalni, csak röhögcséltek.Legtöbbször én beszéltem helyettük.

Örömmel látom,hogy van aki még törődik másokkal.
Ha karácsonykor mész megint,akkor szólj és leszek a krampusz ;)

http://egyiketsem.blog.hu/2008/06/26/lelenc_kutyamento_egyesulet_kontra_apeh#trackbacks

(#9) BloodRay


BloodRay
veterán

Tiszteletem! :R
Jó, hogy ilyen élményeket is megosztotok.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) ollie válasza D4rkm4n (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tévedsz. A pesszimista ember mindenben a rosszat látja, még ha jobb is történik annál, mint amire számított. Tapasztalat. ;)

***

(#11) ollie válasza Zoli bácsi (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

''Mivel az ápoló személyzet, és a felszerelés is kevés...''

Az én nagymamám 9 napja halt meg az egyik kórházban. Szinte éjjel-nappal volt mellette valaki a családból (2 héten keresztül), és láttuk, hogy milyen is, ha ''kevés'' az ápoló.
A helyzet az, hogy a baj nem az volt, hogy kevés az ápoló, hanem nagy ívben sz@rtak minden betegre, mégha szenvedett is. Ez nem légből kapott, egész nap bent voltak a nővérszobába, és ki sem mozdultak. E miatt az egyik idős, rokkant betegnél felfekvés alakult ki, gondolom abba halhatott bele. Még azt is hagyták, hogy akár több napig a saját ürülékében feküdjön. Persze, a családtagoktól a pénzt elfogadták, de csak akkor mentek oda a beteghez, ha vendége volt, hátha kapnak még pénzt.

Megvan a véleményem róluk, max az vígasztalhat, hogy mindegyikük a pokolban fog rohadni.

Nos, én megértem, hogy éhbérért dolgoznak, de akkor is csinálják rendesen a munkájukat, vagy menjenek kapirgálni a szemétdombra.
Egyébként az orvosok sem voltak különbek, a vizit úgy folyt, hogy a kórterem ajtajából beszólt az orvos, hogy ''Minden rendben?'', aztán odébbállt. Persze a félig kómában fekvő 70-90 éves hölgyek nem is igazán hallották a kérdést.

Ja, és ez Budapesten történt, nem pedig egy vidéki, eldugott kórházban.

[Szerkesztve]

***

(#12) DArchAngel válasza ollie (#11) üzenetére


DArchAngel
tag

Azért szerintem nem ennyire rossz a helyzet.
Bár pár orvosnak én is elkapnám a nyakát, amikor sír, hogy alig kap fizetést.
Igen, csak akkor mondja már meg nekem, a fekete BMW-je miből van? Ha egyszer olyan keveset keres? A családban volt elég betegség életem során, tudok róla, hogy szüleim, nagyszüleim mennyi pénzt hagytak az orvosnál azért az ellátásért ami a törvény szerint ingyenes, a hippokrátészi eskü szerint pedig kötelesség.
Mit szólna a kedves orvos, ha a fagylaltos vagy a boltos csak akkor szolgálná ki, ha azért is plussz pénzt kapna?

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#13) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Summa summarum: tisztelem azokat, akiknek van annyi lélekerejük, hogy ilyen munkát végezzenek. Én őszinte leszek: nem bírnám. Főleg a lelki hatások miatt, és mert nincs türelmem az emberekhez.

Addig szeretnék élni, míg szellemileg friss és mozgásképes leszek. De mint ahogy írtam: sajnos nem válogathatjuk meg, hogy hogy fejezükk be a földi pályafutást.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#14) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Szomorú... egy ilyen helyen egyedül megöregedni és ami után jön az már csak a megváltás.
Ezeknek az embereknek nagy bolgodság lehet egy ilyen látogatás.

"Csak úgy mondom"

(#15) D4rkm4n válasza Csapi007 (#14) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Így van.

Csak annak örülök, hogy a tanárom minden évben tesz ott látogatást több alkalommal is, s mindig viszi magával a diákjait. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#16) KOX88 válasza DArchAngel (#1) üzenetére


KOX88
csendes tag

Ez a dolog nagyon szomorú és elgondlkodtató egyszer ami lehet hogy nom is soka mind ide kerülünk. Örülök hogy vannak még ilyen emberek mint a cikk író!!! :)
Rulez!!!

KOX

(#17) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Respect Neked cikkíró! :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) D4rkm4n válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszönet! :B :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#19) szepi79


szepi79
őstag

engem az ejtett gondolkozóba, hogy mit tekintünk ''szép'' halálnak. mert egy ilyen otthonban lassan elmúlni, az lehet szép kívülről, semmi vér, ilyenek... de biztos gyötrelmes és sokáig tart. meg ott van mondjuk egy közúti baleset, amikor 120as átmegy rajtam egy kamion... kívülről nem néz ki szépen, csúnya pacát hagyok magam után, viszont jó eséllyel fel sem fogom, mi történik, semmi fájdalmat nem érzek stb... egyesek csatában, harcban meghalni jelenti a szépet, hiszen egy általa nagyra becsült ügyért adta az életét...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#20) D4rkm4n válasza szepi79 (#19) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Egy szép halált tudok elképzelni magamnak:

80-85 évesen szellemileg és testileg frissen hazamegyek, lefekszek aludni és álmomban jobblétre szenderülök. Ennél szebbet nem tudok elképzelni. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#21) Terapeuta válasza D4rkm4n (#20) üzenetére


Terapeuta
őstag

Sokan már 30 évesen se épelméjűek... :W nemhogy 80-85 !!! Ahhh... :O ;]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#22) cyanide

Egy ilyen otthonba nem csak kényelmi szempontok alapján kerül az ember. Egy stroke után vagy akármi más után ha magatehetlen lesz egy addig önálló ember akkor sok mindent nem lehet csinálni. És egy ilyen otthon nem 2 fillér, jó esetben futja a nyugdíjból.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#23) yash


yash
senior tag

Bazeg, totál elszomorodtam... szegény néni :( LEgközelebb el ne felejts tojást vinni, hogy legyen miat adnia neked! :)

Egy megjegyzés azért: hogy lehet kócos az ősz haj, ha rövidre van nyírva? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.