Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Miért nem erkölcsös az, ha önként adod meg az adataidat? Senki sem kényszeríti ki, sőt még az sem kötelező, hogy bevásárlóközpontban vásárolj.

***

(#2) bazs válasza ollie (#1) üzenetére


bazs
aktív tag

Nem az önkéntes adatszolgáltatást tartom erkölcstelennek, hanem azt, hogy ezeket az adatokat arra használják fel, hogy minél több pénzt ''csaljanak ki'' tőlünk, miközben azt a látszatot keltik, hogy még mi kapunk kedvezményt. Kíváncsi lennék, hogy hány pontkártya tulajdonos van tisztában vele, hogy a kártya használataával milyen adatokat ad át a cégnek és mire használják fel azokat.

Pont most fogyott el...

(#3) t72killer válasza bazs (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy általánosságban igazad van: az átlag, manipulálható vásárló (aki megvesz a T akciós penészes aszút) így működik, és így tényleg lehet belőle $-t kicsalni.

Mivel a rendszer önkéntes, én nem tiltanám - lévén aki hagyja, hogy átverjék, ill aki vásárlási mániás (ok, én is szeretek vásárolni, de cs azt veszem meg, amire szükségem van) azt nem sajnálom. A dolog USA-ban idegesített csak, amikor egy Sam's club nevű áruházban közölték velem, h csak tagok vásárolhatnak (szerencsére pótpapám tag volt) és a tagság évi 100$ :Y . (amellett, hogy ezekután végül neweggről rendeltem olcsóbban - és így még cipekedni se kellett)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Realradical


Realradical
őstag

Hülyeségre nincs orvosság...Az emberek nagyon könnyen nem vesznek észre nyilvánvaló dolgokat...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5) bambano válasza ollie (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mert nem mondják el, hogy mi mindenre használják majd az adatokat. Lehet, ha tudnád, nem adnád ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) tsikorgo válasza ollie (#1) üzenetére


tsikorgo
csendes tag

Az elvről van szó: az életedről sem mondhatsz le pl. egy tévéjáték kedvéért. Remélem legalábbis.

(#7) Ariadne


Ariadne
őstag

Tetszik ez az írás. Ma az összes ''küldj be x kivágott izét vagy csomagolást, és nyerhetsz autót, lakást, gumikacsát'' kezdetű akció egyszerűen adatgyűjtés. Ez szinte mindig fel is van tüntetve azon a papíron, amit visszaküldesz. Ha nyerni szeretnél, nyilván nem írhatsz be kamu adatokat, és innentől sok embernek már egyből mindegy lesz az is, hogy a cetli apróbetűs része szerint részletes adatait 3. személyeknek is továbbadhatja a cég...

Itt van most pl. a kezemben pár Kaiser'ses autónyerős kupon, vásárlásnál adták, és ezen egyáltalán nincs feltüntetve adatvédelmi nyilatkozat. Pedig tuti, hogy felhasználják az adatokat, és nem puszta szívjóságból éri meg nekik pár Audit szétdobni a vásárlók között... Szóval szokás szerint ez a papír is a kukában fogja végezni máris, ahogy az apróbetűs társai is, ennyit nekem nem ér az egész. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8) dabadab válasza bambano (#5) üzenetére


dabadab
titán

''Mert nem mondják el, hogy mi mindenre használják majd az adatokat''

Pedig elvileg kotelezo lenne, bar persze technikailag meg lehet felelni a torvenyi eloirasoknak vmi aprobetus semmitmondo izevel is.

DRM is theft

(#9) Pötyi


Pötyi
őstag

Én vitatkoznék a monitorozás módszereivel. Ha ugyanis a cég alkalmaz egy szűrőt a proxy szerverén, akkor bizonyos oldalakat nem látogathatok. Ez az én értelmezésem szerint indirekte feljogosít arra, hogy a tiltólistán nem szereplő oldalakat szabadon látogathassam. Ez lenne az igazi szabadság... Akkor meg miért naplózza a rendszer az elméletileg szabadon látogatható oldalakat?

Vagyis: vagy tilt bizonyos oldalakat, de nem naplóz, vagy naplózzon, de engedjen mindent!

Tudom, hogy egy örök versenyfutás lenne a kártékony oldalak megjelenése és a szűrő frissítése között, dehát az élet nem habostorta, ezt már Virág elvtárs is megmondta... :D

QNX is cool!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.