Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Dave Brubeck? No igen. Te sem lehetsz mai gyerek, Daneey.

A zenéről általában?
Megnyugtat, felpörget, megríkat. Hangulat függő, és ahhoz mérem a hallgatottakat. Ha szomorú vagyok, nem igyekszem könnyed dallamokat hallgatni. Inkább szomorkásat. Ha pedig jól érzem magam a bőrömben, jöhet a hepaj.
Mindenevő vagyok. Könnyű, sláger, punk, opera, népzene, bármi jöhet. Egyetlen kikötésem van, képviseljen valamiféle értéket. Wagner túl nehéz, nem vállalom. Gy*zike túl fajsúlytalan, brrr, mikor a hátam közepét. ''Én egy egyszerű arcú virág vagyok...'' Valahol a kettő közt jöhet bármi.

Hirtelen ennyi. Nem bírtam, hogy ne osszam meg veled gondolataim.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) feka007


feka007
nagyúr

Én az elég kemény zenék hódolói vagyok, nekem egy heavy metal album már megnyugtatónak számít két black és death metal szám között. :D

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

esetemben változó, alapvetően minden zenét elviselek, kivéve a magyar népzenét(sebestyén mártától a falra tudok mászni), és a lakodalmas rockot. A kedvenceim nem együttesek, inkább zeneszámok, többségében rock (keményebb, de a metallica már sok), de néhány rap szám is belefér(haverokkal épp most csináltunk egy g-unit: poppin them thangs - hungarian edition-t:) (csak klip))

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) commanDOS válasza feka007 (#2) üzenetére


commanDOS
senior tag

Érdekes dolog ez a zene.
Borzasztóan hangulatfüggő az egész dolog.
pl ha sikerül jól felhúznia valakinek, vagy csak szimplán ideges vagyok, akkor a legdurvább riffekre tudok lazulni :DDD Nemtudom, hogy ez mitől van. Egyébként is főleg a keményebb zenéket kedvelem, de a nagyon szélsőségeseket általában nem hallgatom, viszont ha az imént említett állapotban vagyok, akkor simán ezek a legjobbak...2 szám és elönt a lelki béke :DDD
Szerintem a legtöbb zenének megvan a varázsa, ez igaz a metálra, mégha egy laikus úgy is gondolja, hogy mi mondanivaló lehet egy ilyen durva zenében. Hát rengeteg minden.
Sokszor nemis kell ének, mert a zene minden érzelmet átad, amit a szerzője belevitt, vagy át akart adni. Ez a hangszeres zenékre hatványozottan igaz. Ellenben szintivel is lehet félelmetes dolgokat művelni, ha valaki mesteri módon bánik vele. (itt nem a műnyál pop zenére és társaira gondolok, hanem pl. ambient..)

Hát tőmondatokban ennyit a zenéről :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#5) Eastman


Eastman
őstag

ZENE. ...hm... Nálam az ''egyszálgitáros'' bluestől Panteráig tart.
De azért egy-két nevet kiemelnék:
Paganini, Eugen Cicero, Joe Pass, Gene Harris, a magyar Syrius, Tűzkerék R.B., Elvis Presley, A Rolling Stones londoni lemezei, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, The Doors, Bob Marley, a Deep Purple, a Pink Floyd [link], KRAFTWERK, Steve Ray Vaughan, az Iron Maiden, a Guns 'n' Roses, az AC/DC, az Aerosmith ''Pump''-ja, A Mötley Crue ''Dr Feelgood''-ja, A Skid Row ''Slaves and Masters''-e, Joe Satriani, Manu Chao, Jamiroquai, a Buena Vista S.C., Ákos koncertfelvételei, a Tankcsapda korai lemezei, a Rage Against The Machine, Megadeth, Pantera.

Mind-mind egy-egy hangulat, egy-egy tudatállapot. Van amelyik lelazít, van amelyik megutaztat, van amelyik hatalmas energiával tölt fel. Nem telhet el nap zene nélkül!!!
Egy biztos, hogy a zenészek, angyalok. Mind-mind hozzátettek/hozzátesznek valamit a világhoz.
Ha valaki ezt esetleg megkérdőjelezné, lessen ide: [link]

Itt tessék csemegézni: [link] , [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) Daneey


Daneey
tag

Látjátok, ez a szép benne: különböző emberek, különböző zenei stílusok. Minden zene mindenki mást köt le és nyugtat meg. És mindenkiből mást hoz ki, mindenkinek mást jelent. :)

(#7) Pala válasza Daneey (#6) üzenetére


Pala
veterán

Grat, jó kis iromány lett! :R
Tény, hogy mindenkinek mások az igényei zenei téren, kortól is függ. Meg ugyebár nem mindenki ellazulni, megnyugodni, elábrándozni szeretne, hanem tombolni, ''zúzni'', szal mindenre van megfelelő műfaj.
Én, bár még csak 22 vagyok, elég sokféle stílusnak hódolója voltam, sokmindenbe belekóstoltam, végül a Bee Gees-nél ragadtam le, számomra ez jelenti a beteljesülést (legalábbis most úgy érzem). Fantasztikusan jók, minden idők egyik legsikeresebb pop-rock zenekara, szvsz teljesen megérdemelten. Egyik fronténekesük, Robin Gibb (szólókarriert is befutott), talán a valaha volt legszebb hangú férfi énekes; [link] itt valami csodálatos hangja van.
Emellett szeretem még a klasszikus italo disco-t (Ken Laci, Italian Boys, ilyesmik)

(#8) Pala válasza Pala (#7) üzenetére


Pala
veterán

Amúgy ti szoktatok a szó legszorosabb értelmében _zenét hallgatni_!? Úgy értem, hogy leültök, bekapcsoltok egy számot, amit kedveltek, és közben semmi egyéb elfoglaltságot nem csináltok, hanem átadjátok magatok a zenének (mintha pl. egy hangversenyen lennétek). Velem van, hogy leülök a kanapéra, bekapcsolok egy számot és egész egyszerűen hallgatom, figyelek rá, és közben látszólag csak ott ücsörgök egy helyben, mozdulatlanul.

(#9) Eastman válasza Pala (#8) üzenetére


Eastman
őstag

A koncert DVD-ket figyelem ezerrel, de legtöbbször valamilyen tevékenység közben hallgatok zenét. Ez azért lehet érdekes, mert van úgy, hogy 10 év hallgatás után ''veszek észre'' egy dalban egy jó zenei megoldást vagy hangot, zörejt, apró neszt, poént.
A Jazz ezért nagyon izgalmas, színes. Mindig újat nyújt.

Eugen Cicerót ajánlom mindenkinek! Ha igény van rá, megosztom veletek szívesen. Egy csoda!
[link]
[link]
[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) Pala válasza Eastman (#9) üzenetére


Pala
veterán

A Jazz-zel ugyan semmi gondom, de valahogy nem sikerült vele azonosulnom soha, pedig tettem néhány erőszakos próbálkozást. :)
Többen mondogatták nekem, hogyha Bee Geest, Beatlest, Neil Sedaka-t szívesen hallgatok, akkor a jazz sem állhat olyan távol tőlem. De valahogy mégse tudom beleélni magam. Akkor már inkább swing (Cotton Club Singers, azt pl. szeretem).

(#11) Sidaries válasza Pala (#8) üzenetére


Sidaries
őstag

Én szoktam. Sajnos mostanában kevés az időm ilyenekre, de mindennél nagyobb élmény a Tiamat - Deeper Kind of Slumber albumát az ágyon fekve töksötétben hallgatni. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Daneey válasza Pala (#10) üzenetére


Daneey
tag

Na látod én ezért hallgatok jazz-t, mert mindig tud újat mutatni nekem, mivel nem egy berögzött dallam-hullámot vonultat fel. Egyébként csak az utóbbi 3 hónapban hallgatom csak ''amatőri szakértői'' szemmel a muzsikát, de hidd el: leköti és szórakoztatja az embert :).

Ha szereted a swinget, Dick Hyman-t próbálj hallgatni / beszerezni.

(#13) Pala válasza Daneey (#12) üzenetére


Pala
veterán

Köszi! :R Utánanézek!
A jazzre visszatérve: nem tudom. :) Nekem a légköre, szóval az atmoszféra, amit teremt, nem áll igazán közel a szívemhez. Bizonyos helyzetekben / bizonyos hangulatban én is tudom élvezni, de tudatosan nem szoktam leülni jazzt hallgatni.

(#14) Pala válasza Sidaries (#11) üzenetére


Pala
veterán

Az milyen jellegű muzsika? Relaxáló?

(#15) Sidaries válasza Pala (#14) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem éppen. :) Elég sok album van már, de mindegyik más. Az első még kökemény Black Metal. Utána szoftosodik egész sokat. A Deeper a középtájon van ez amolyan beszívott pszichodelikus cucc. Aztán jön néhány könnyen hallgatható rockos album. A szövege mindegyiknek marha jó. Megéri meghallgatni. Ha érdekel akkor a Wildhoney, a Depper Kind of Slumber és a Prey című albumot ajánlom. Az elég jól felöleli az egész munkásságukat. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) Pala válasza Sidaries (#15) üzenetére


Pala
veterán

Huh, hát nem tudom, igazság szerint a metál nálam áll egy Rhapsodyból, egy Rammsteinből meg egy Nigthwishból, és ezzel kifújt, a többi nekem túl szélsőséges. :) De egy próbát megér, mert alapvetően a rap/hiphop és az igénytelen tömegpop kivételével mindenevő vagyok.

(#17) Viszlát válasza Pala (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Épp most készülök írni egy ajánlót egy olyan jazz zenészről, akinek a zenéje szerintem sokkal többek számára emészthető és élvezhető, mint általában a jazz zenék, olvasd majd el :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) Sidaries válasza Pala (#16) üzenetére


Sidaries
őstag

Akkor a Deeper és az azutáni albumok vannak neked. Azok tényleg elég szoftosak. :) Szerintem kezdésnek nézd meg ezt aztán majd eldöntöd: [link]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) Daneey válasza Viszlát (#17) üzenetére


Daneey
tag

Kiről fog szólni az írás? :)

(#20) C4mp3r válasza Eastman (#5) üzenetére


C4mp3r
addikt

Children of Bodom-ot nem nagyon szeretem. Régebben hallgattam, de szerintem ''egyszerű'' zenét játszanak. :) Inkább Ők.:[link] Pantera viszont szerintem is nagyon jó. :R

[Szerkesztve]

(#21) Sidaries válasza Sidaries (#18) üzenetére


Sidaries
őstag

Ja ezt írták róluk a Wikipedián:
Tiamat is a band that formed in Stockholm, Sweden in 1988. Their music has been the subject of debate, utilizing subgenres like progressive, doom/death, gothic and symphonic metal, but more recently they have focused on what has been described as ''atmospheric/gothic rock''[1] with ethnic, psychedelic and experimental elements.

Akkor most el lehet dönteni milyen a stílusuk, de a Gothic Rock szerintem még a legjobb.
:D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#22) Eastman válasza C4mp3r (#20) üzenetére


Eastman
őstag

A Children of Bodom-ot én meg nem nagyon ismerem. Vivaldit és a villanygitárt viszont nagyon szeretem külön-külön is. Ez a videó azért fogott meg, mert ötvözik a kettőt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Pala válasza Sidaries (#18) üzenetére


Pala
veterán

Ez nem is rossz, én durvábbra számítottam. :) De az énekesük legalább tud énekelni (nem úgy, mint pl. az Immortalnál). Időnként hallgatok hasonló zenét, bár előadót most hirtelen egyet sem tudnék mondani. :)
Tisztes iparosmunka.
Jut eszembe, Midnattsolt még néha hallgatok. Szimfonikus metál, Nightwishez hasonló, de nem sokan ismerik. Rock téren meg Jimmy Eat World, The Chelsea Smiles, Fall Out Boy, Alkaline Trio, Yellowcard, ezeknek van pár jó számuk, bár hogy pontosan milyen műfajba tartoznak, azt nem tudnám megmondani.

(#24) C4mp3r válasza Eastman (#22) üzenetére


C4mp3r
addikt

Villanygitár. :D Ezt a kifejezést sem sűrűn hallani. :)

[Szerkesztve]

(#25) Sidaries válasza C4mp3r (#24) üzenetére


Sidaries
őstag

Szigetről mondta egy öreg mikor mentünk:
''Tudomén!!! Villanygitár, cipzáros paplan meg hülyegyerek zene.'' :DD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#26) Sidaries válasza Pala (#23) üzenetére


Sidaries
őstag

Mondtamén hogy az újak nem durvák. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#27) C4mp3r válasza Sidaries (#25) üzenetére


C4mp3r
addikt

Sokféle megfelelője lehet az elektromos gitárnak, de én jobban szeretem a nevén nevezni, vagy lehet distortion gitár, overdriven. :)

(#28) Eastman válasza Sidaries (#25) üzenetére


Eastman
őstag

...ja, meg száraz fa amire rá van tekerve a deróót! :DDD A legnagyobb találmány!

Így nézett ki az első: [link] , [link]

Adolf Rickenbacker és George Beauchamp készítette 1931-ben.

[kép]


Áldassék meg az Ő nevük!
:R

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) majerfeco


majerfeco
csendes tag

Nekem a Jazz zene a kedvencem. Kedvenc előadóm Dizzy Gillespie. Sajnos már meghalt. A ''kemélyebb zenéket'' nagyon utálom. Divatzenék... Nem értem, hogy miért kell olyan zenét halgatni, mint mindenki más és tudomást sem venni más műfajokról.

Én most is játszok egy zenekarban, ahol a második trombitaszólamot erősítem. Tényleg össze lehet szokni, csak az a baj, hogy ezt nem mindig veszi észre a közönség. A zenekar neve elég hosszú: Nyírbátori Koncertfúvószenekar. Ennél mondjatok hosszabbat!

Az Opera és a Firefox a gyávák böngészőke! Az igazán bátrak Internet Explorert használnak!

(#30) Chandler


Chandler
senior tag

az Írónak teljesen igaza van :))
kedvencem (hát nem stílus hanem inkább egy csoport vagy hogy mondjam) a Ninja Tune [link] nem tudom ki hallott már róla, rengeteg tagja van és mind nagyon jó zenét játszanak, a stílus meghatározhatatlan számomra (habár miért is kéne meghatározni :) ) de ha valamihez kötni kéne akkor ilyen jazz-ambient-picit elektro, de persze ez az előadónként változik :)
és a legjobb sztem DJ Food (a neve egy kicsit vicces) de baromi jóóóó

[Szerkesztve]

(#31) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az szólaljon föl, akinek nem tetszenek az ilyesmi zenék: [link]

:) Én néha az ilyet hívom igazi ''tömegzenének''. Na nem mert tömeges mennyiséget gyártanak belőle, hanem mert egész tömegeknek szól... Nem véletlenül ilyenek vannak leggyakrabban a játékok és filmek introiban, mert ez majdnem mindenkinek bejön :) Nekem meg különösképpen. Kicsit megalomán vagyok, tudom :DDD

(#32) Chandler válasza Crystalheart (#31) üzenetére


Chandler
senior tag

csak egy kicsit? ;]

a zene meg tényleg nem rossz, de pl nem raknám fel az mp3amra...

(#33) Brutforsz válasza majerfeco (#29) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

''A zenekar neve elég hosszú: Nyírbátori Koncertfúvószenekar. Ennél mondjatok hosszabbat!''

Ez túl magas labda ahhoz, hogy ne csapjam le:
Ej, mi a kő, tyúkanyó kend, a szobában lakik itt Band :D

[Szerkesztve]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#34) Crystalheart válasza Chandler (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Miaz, tán elolvastad az aláírásomat? :P)

Nekem egész gyűjteményem van ilyenekből, mp3-on meg elférne az a ~ 100 mega, ha lenne mp3-mam, de javarészt metál lenne ott is... :)

Az biztos, hogy az általam kedvelt zenék nagyon távol állnak az improvizációs dolgoktól, mint pl a klasszikus jazz. Szeretem, ha egy zenén látszik, hogy sokat tököltek az elkészítésével, ha egy mestermű maga...

Na de akkor egy teljesen más, de még mindig univerzális egyed: [link]

Ez sem új valszeg senkinek. :)

[Szerkesztve]

(#35) Chandler válasza Crystalheart (#34) üzenetére


Chandler
senior tag

csak hogy vmi vidám vidi is legyen
[link] :D nagyon jó :))

(#36) Crystalheart válasza Chandler (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hehhe, ez valami ismeretterjesztő klip kisgyerekeknek? :D Hmm, így belegondolva a HTF zenéjén kívül vidámat nem szoktam hallgatni. Valahogy nem rám vall... :)

De ha már lolzene, akkor egyik best: [link]

Két napig nem bírtam kiverni a fejemből :DDD Ez is a ''for all'' kategória :P

[Szerkesztve]

(#37) Daneey válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Daneey
tag

Ezek a szimfonikus, klasszikus beütésű művek sem rosszak. Gyűrűk Ura, stb ilyeneket hallgatsz?

(#38) Pala válasza Daneey (#37) üzenetére


Pala
veterán

Ha ezek tetszenek, akkor erősen javaslom meghallgatásra James Newton Howard - Hand of Fate (Part 2) c. számát; ez a Jelek c. film egyik betétdala, nagyon szép mű! :R
Danny Elfman - Grand Finale-ja is jó (Ollókezű Edward betétdala)

(#39) snecy válasza majerfeco (#29) üzenetére


snecy
senior tag

Hogy a keményebb zenék lennének a divatzenék?
Na ezt kifejthetnéd igazán :)

Nem is tudom, én valahogy másokat hallok a rádióból, TV-ből, médiából.
Az egykaptafa f0st. Na azok divatzenék.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#40) Crystalheart válasza Daneey (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jaja, azt is pl, de ha már filmzene, akkor Gladiator meg Karib-tenger kalózai nagyon ott van, ugyancsak tömeghipnotizálóak. Vagy említhetném a StarWarst, a régi és az új szériát is.

(#41) Eastman válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Eastman
őstag

De ez sem rossz! ...sőt! [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) Crystalheart válasza Eastman (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kicsit amerikaiháborúsfilm-hangulat, valszeg enm véletlen, de tényleg nem rossz :)

Azt nem értem igazán, hogy a magyarok miért csinálnak relatíve kevés ezekhez hasonló minőségűt? :\ Költői kérdés...

[Szerkesztve]

(#43) majerfeco válasza snecy (#39) üzenetére


majerfeco
csendes tag

Divatzenék azért, mert nagyon sokan azért halgatják, mert mások is azt halgatják. A mi sulinkban szinte mindenki "rokker". Azt hiszik, hogy csak az van a világon, pedig semmi más műfajt nem ismetnek. A ChaSe-zenekar jazzrock-ot játszik és szerintem sokkal nyugtatóbb bármilyen helyzetben, mint ezek a kemény zenék.

Rock-ot bárki tud játszani, aki valamennyire tud gitározni. Nézz rá pár divatzenekarra, mint a No Thanx vagy hasonlók.

A keményzenében is vannak jók, de azt nem szeretik a divatrokkerek, mert az már régi.

Ez persze az én véleményem.

Az Opera és a Firefox a gyávák böngészőke! Az igazán bátrak Internet Explorert használnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.