Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) Dottore


Dottore
addikt

Elöljáróban annyit, hogy nem szeretnék senkit megbántani, vitát elindítani, stb. amit szeretnék elérni azt az elfogulaltlan álláspont nevében írom le.

Magam is Winampot ( 2.91 ) használtam régebben, míg nem ráakadtam a Foobar2000 programra. Audiophile beállítottságú lévén azonnal ''haraptam'' a progira, jól szólt, tetszett a minimalista design egyszóval a Winamp ugrott.

Azonban a dolog nem ennyire egyszerű. Tudni kell, hogy a lejátszó programoknak nagyon szigorú szabályoknak kell megfelelni a kódolással kapcsolatban. Ebben nem lehet különbség közöttük, gyakorlatilag itt nem merülhet fel minőségbeli eltérés.

Miben rejlik tehát a Foobar2000 tika? Egyrészt, ha megköveztek ha nem, ez bizony nagyrészt lehet pszihológia. Ezek a tényezők, ha valaki audiophile eszközökkel rendelkezik, vagy kicsit jobban beleásta magát a témába, nagyon is hatással vannak arra amit hallunk, vagy hallani vélünk. Szándékosan alkalmazzák ezeket az eszközöket, és vannak akik esküsznek rá, vannak akik buta mágiának tartják az egész dolgot. Gondolok itt a cd lemezekre ragasztható színes karikákra, és még sorolhatnám. Ez a tényező a Foobar2000 programmal kapcsolatban is fennáll. A minimalista, profizmust mutató kinézet, a fórumbejegyzésekben leírt tapasztalatok mind azt erősítik, hogy ez bizony magasan jobb mint bármi amit eddig hallottunk. Ez persze lehet igaz, de ami nagyon fontos, hogy semmiképp nem annyival mint ahogy sokan gondolják.

Ez a vélemény azok után erősödött meg bennem, hogy természetesen szubjektív módon, de összehasonlítottam a két programot. Beállítottam a Foobar2000 lejátszót, és meghallgattam a kiválasztott zenei anyagokat ( Jamiroquai Dynamite, Keitth Jarrett The Köln Concert, Chick Corea Rhumba Flamenco ). Ezek után a Winamp kimenetek pluginjánál átkapcsoltam a waveOut pluginra, ami nem alapértelmezés a Winampnál, sokan ezért is hallanak óriási eltérést elsőre a két program között. Az így tapasztalt eltérés merőben kissebb volt mint ennek előtte, ezt pedig ha akarjuk a pszihés hatásoknak is köszönhetjük.

Kérek mindenkit hasonlítsa össze a két programot minnél elfogulatlanabb módon ( winampnál waveOut plugin bekapcsolva ), és ennek fényében várom a véleményeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.