Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cousin333


cousin333
addikt

Örülök, hogy neked is tetszik a program!

Még ezt linkelném hozzá: [link] :B. A két cikk egész jól kiegészíti egymást.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2) cousin333 válasza cousin333 (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Linked esetleg nincs arról az oldalról, ahol ezt az összehasonlítást olvastad? Ha van, bele is tehetnéd a cikkbe.

"We spared no expense"

(#3) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Énis kiváncsi lennék arra a tesztre:)

(#4) chaby7


chaby7
aktív tag

Durva ez a cucc tényleg sokkal jobb. :Y
Egyszerűen mintha több hangot lehetne hallani... :R

ABIT AN7_Barton 2500+@2200MHz_MSI 6600GT(VF700-AlCu)_1GB DDR

(#5) eszgabor válasza -FreaK- (#3) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Beletettem a linket, bár nem klikkelhető :(

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#6) eszgabor válasza cousin333 (#1) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Nem tudtam, hogy már ajánlottad!
Szerencsére nem ugyanabból az irányból közelítettük meg a kérdést! :)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#7) Dottore


Dottore
addikt

Elöljáróban annyit, hogy nem szeretnék senkit megbántani, vitát elindítani, stb. amit szeretnék elérni azt az elfogulaltlan álláspont nevében írom le.

Magam is Winampot ( 2.91 ) használtam régebben, míg nem ráakadtam a Foobar2000 programra. Audiophile beállítottságú lévén azonnal ''haraptam'' a progira, jól szólt, tetszett a minimalista design egyszóval a Winamp ugrott.

Azonban a dolog nem ennyire egyszerű. Tudni kell, hogy a lejátszó programoknak nagyon szigorú szabályoknak kell megfelelni a kódolással kapcsolatban. Ebben nem lehet különbség közöttük, gyakorlatilag itt nem merülhet fel minőségbeli eltérés.

Miben rejlik tehát a Foobar2000 tika? Egyrészt, ha megköveztek ha nem, ez bizony nagyrészt lehet pszihológia. Ezek a tényezők, ha valaki audiophile eszközökkel rendelkezik, vagy kicsit jobban beleásta magát a témába, nagyon is hatással vannak arra amit hallunk, vagy hallani vélünk. Szándékosan alkalmazzák ezeket az eszközöket, és vannak akik esküsznek rá, vannak akik buta mágiának tartják az egész dolgot. Gondolok itt a cd lemezekre ragasztható színes karikákra, és még sorolhatnám. Ez a tényező a Foobar2000 programmal kapcsolatban is fennáll. A minimalista, profizmust mutató kinézet, a fórumbejegyzésekben leírt tapasztalatok mind azt erősítik, hogy ez bizony magasan jobb mint bármi amit eddig hallottunk. Ez persze lehet igaz, de ami nagyon fontos, hogy semmiképp nem annyival mint ahogy sokan gondolják.

Ez a vélemény azok után erősödött meg bennem, hogy természetesen szubjektív módon, de összehasonlítottam a két programot. Beállítottam a Foobar2000 lejátszót, és meghallgattam a kiválasztott zenei anyagokat ( Jamiroquai Dynamite, Keitth Jarrett The Köln Concert, Chick Corea Rhumba Flamenco ). Ezek után a Winamp kimenetek pluginjánál átkapcsoltam a waveOut pluginra, ami nem alapértelmezés a Winampnál, sokan ezért is hallanak óriási eltérést elsőre a két program között. Az így tapasztalt eltérés merőben kissebb volt mint ennek előtte, ezt pedig ha akarjuk a pszihés hatásoknak is köszönhetjük.

Kérek mindenkit hasonlítsa össze a két programot minnél elfogulatlanabb módon ( winampnál waveOut plugin bekapcsolva ), és ennek fényében várom a véleményeket.

(#8) eszgabor válasza chaby7 (#4) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Örülök, hogy tetszik! :))

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#9) Vamp


Vamp
senior tag

Upp, fölös kérdés volt :D

[Szerkesztve]

(#10) eszgabor válasza cousin333 (#1) üzenetére


eszgabor
aktív tag

A playlist-et már át is konfiguráltam a Tiéd szerint!
Köszi a tippet, sokkal informatívabb lett!!

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#11) eszgabor válasza Dottore (#7) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Szia Dottore!

Nos igen!
Én nem wave outputtal próbáltam.
Részemről semmi pszichológia nem volt, csak meghallgattam. Annyire nem vagyok elvetemült, hogy odaképzeljek misztikus dolgokat, még ha az írásom alapján ez is jönne le :))
Mi a helyzet a két további advance-szal?
1, kernel bypass
2, 32bit a default 16 helyett (azt írják hangkártyára, hogy 32bitnél 192 dB belső dinamikatartomány van, nem lehet, hogy azt a winamp nem aknázza ki?)

Na jó, az első lehet, hogy önmagában nem jelent semmit, de a másodikkal együtt lehetséges, hogy igen. Nem? :))
Ha közvetlenül beküldöm a jelet a 32bites feldolgozóba és pont 32bittel....

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#12) rauschie


rauschie
senior tag

hol lehet ezt a plugint beállítani?

(#13) -FreaK- válasza eszgabor (#5) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi megvan:) Hááát nemtudom.. ez nem egy teszt max a véleményüket mondták el.. szal ezt így én olyan ''mindenki azt mond amit akar alapon'' nem veszem teljesen hitelesnek.
Technológiai magyarázatot szeretnék kapni a témában h miért is szól jobban a foobar mint a winamp... csak megjegyzem h a winampnak 24bit-es kimenete van, igaz a menüben be kell állítani.

szerk.: azóta olvastam dottore kolléga hsz-ét is és egyetértek vele abban h két lejátszó között nem lehet olyan nagy eltérés..

[Szerkesztve]

(#14) eszgabor válasza rauschie (#12) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Plugin letölt, bemásol.
Program indít.
Preferences/Playback/Output/Output device: KS-sel kezdődő legyen (Kernel Streaming)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#15) Dottore válasza eszgabor (#11) üzenetére


Dottore
addikt

Nem azt állítottam, hogy nem jobb, hanem, hogy annyival nem jobb mint ahogy gondolják. :)

Ismétlem, szeretném ha továbbra sem értene félre senki. Az én helyzetem sem egyszerű hiszen magam is a Foobar2000 progit használom. Nehéz elfogulatlannak lennem azzal ami tetszik, de a tények kedvéért meg kell próbálni.

Ami a pszihológiát illeti, az nem tudatos, inkább úgy mondanám, hogy szubjektív íteletünket abba az irányba mozgatja ami szimpatikusabb számunkra.

A két lejátszónak azonos minőségben kell kódolni az adatokat, ez szabvány amitől nem térhetnek el.

(#16) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Amúgy most kipróbáltma a foobart-énis,de annyira nem votlam elájulva tőle.. konfigurálhatóságban szerintem a winamp többet tud, funkcionalitásban is, a winamp lite nem eszik olyan hűdesok erőforrást, bár igaz h azért többet mint a foobar.
Nem tetszett hogy ugyan seekbar van de azt hogy éppen hol tart a szám azt nem jelzi ki, folyamatos shuffle lejátszásra nem képes, legalábbis nekem nem sikerült még rábírnom, csak ha a shuffle gombot nyomogatom akkor ugrik véletlenszerűen.Aztán a playlist formatálás alapból borzalmas betöltöttem egy winampból mentett playlistet és hát... el kell még játszanom a playlist formating menüponton belül úgyérzem:)
Vannak viszont tagadhatatlan pozitívumai is, pl.: füles playlist amit a winampból eddíg nagyon hiányoltam, vagy a 32bit a 24el szemben.
Engem még nem győzött meg, maradok egyenlőre winampnál de azért még próbálgatom a programot hátha.. :)

(#17) anaqer válasza -FreaK- (#16) üzenetére


anaqer
veterán

de azt hogy éppen hol tart a szám azt nem jelzi ki
Alul a status barban sem?

folyamatos shuffle lejátszásra nem képes
Order menüben átállítva sem?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) eszgabor válasza Dottore (#15) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Most próbálgattam egy Ákos koncertfelvétellel a Winampot WaveOuttal és a Foobart kernel streaminggel és 32bittel.
Én tompábbnak (élettelennek) hallom a winampot így is.
A pszihológia ügyében : nekem szimpibb a winamp, mert kezelhetőbb és már olyan jól megszoktam, így ez most pont az ellenkező irányba befolyásolt volna.
Jó kis vitát váltottam ki :))
Winampban lehet bitrátát állítani, vagy a 24bit az alap és egyetlen?

[Szerkesztve]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#19) emvy


emvy
nagyúr

A foobar lenyege a kernel streaming, illetve az esetlegesen nagy pontossaggal szamolt dekodolas. Az utobbit sok program tudja, a lenyeg tehat az elobbi (kikeruli a windows mixert).

while (!sleep) sheep++;

(#20) chaby7


chaby7
aktív tag

Állítgattam a winamp-on is és tényleg nem venni észre nagyon különbséget.
Ha a foobar-ba a az a kernel-es plugin van betöltve, akkor azért van különbség.
''füles playlist'' ez nekem nagyon bejön.

ABIT AN7_Barton 2500+@2200MHz_MSI 6600GT(VF700-AlCu)_1GB DDR

(#21) -FreaK- válasza anaqer (#17) üzenetére


-FreaK-
veterán

Megvan mindkettő, köszi!:)
Bár a winamp megoldása így is szimpibb és nem azért mert eddíg ezt használtam, viszont ez ugye ízlések és pofonok.. :)

(#22) Dottore válasza eszgabor (#18) üzenetére


Dottore
addikt

Nem, nem, én nam vagyok hajlandó vitatkozni soha. Nem hiszek abban, hogy a vita előrébb visz. A kölcsönös vélemények ütköztetésének híve vagyok.

Megfigyelhető, hogy sok esetben az igazság mindig valahol ''középen'' van. :)

Ahogy én tudom, igen 24 bit.

(#23) -FreaK- válasza eszgabor (#18) üzenetére


-FreaK-
veterán

A preferences menüben vna, a playback menüpont alatt, ne mtudom h alapból bevan-e kapcsolva:)

(#24) eszgabor válasza Dottore (#22) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Én meg ezt nevezem vitának :)
Mint egy disputa klub, csak itt meggyőződésből érvelünk és nem a meggyőzési technika gyakorlásának kedvéért.
Az anyázás már nem lenne vita szerintem.
De nevezzük vélemények ütközetésének, ha így szimpibb.
Ezen nem veszünk össze! :)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#25) cousin333 válasza -FreaK- (#16) üzenetére


cousin333
addikt

''konfigurálhatóságban szerintem a winamp többet tud,''

Régen használtam Winampot, de ezt azért kétlem. Például a Foobarban elég komoly mértékben tudod állogatni a menüpontokat, azok helyét és láthatóságát. A referencia [link] alapján külön-külön és eléggé részletekbe menően lehet állítani a lejátszási lista, a fejléc és a status bar, valamint a buborék ablak (tooltip) tartalmát. Vagy akár a billentyűzetkombinációkat, esetleg felteszed a Columns UI, vagy egyéb 3rd party plugint [link].

''funkcionalitásban is,''
Meglehet, bár a Foobar is tud okos dolgokat, és pl. a Winamp-féle videolejátszás egyáltalán nem hiányzik. + megintcsak 3rd party cuccok...

''winamp lite nem eszik olyan hűdesok erőforrást, bár igaz h azért többet mint a foobar.''
Na látod, de a Lite-ot a Foobar simán leveri funkcionalitásban.

Félreértések elkerülése végett, én nem akarok senkit rábeszélni a Foobarra, csak megírtunk (igen, én is) egy(-egy) ajánlót, ami vagy meggyőz valakit, vagy nem.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#26) Dottore


Dottore
addikt

Hogy egyenlő esélyekkel tudjuk összehasonlítani a két progit, Winamp kernel streaming:
http://www.stevemonks.com/ksplugin/

(#27) eszgabor válasza -FreaK- (#23) üzenetére


eszgabor
aktív tag

FreaK!
A winampra írtad?
A preferencesben nincs playback menü! (v5.05)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#28) sekli


sekli
addikt

Amikor elsőre felraktam a foobar-t, akkor hatalmasnak éreztem a különbséget, de amikor átraktam a WinAmpot wave out-ra, akkor a különbség már elég minimális lett (foobar nem megy KS-sel) így nekem jobb a WinAmp a sokk plussz funkciója miatt.

De az írás nagyon jó, meg egy kis tesztelgetésre késztetett...:R

(#29) eszgabor válasza Dottore (#26) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Na így már semmi különbséget sem hallok :))
Nem tudtam, hogy winamphoz is van ilyen.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#30) eszgabor válasza sekli (#28) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Igen, írták, hogy ha gondod van a ks-sel, akkor állítsd vissza az eredetire.
Közben pedig Dottore tett be egy linket, ami egy winamp ks plugin.
Így már nem hallok különbséget közöttük.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#31) Dottore válasza eszgabor (#29) üzenetére


Dottore
addikt

Én is csak most találtam ahogy keresgéltem a témában.

Különben elmondom, hogy a Foobar2000 szimpatikusabb számomra, mert nem szeretem a csillivili programokat. Ezért is ragadtam le anno a Winamp 2.91 nél. A témát csak azért vetettem fel mert meglepődtem, hogy ha bekapcsolom a waveOut plugint akkor a különbség csökken. Az igazság meg fontos dolog. :)

(#32) -FreaK- válasza eszgabor (#27) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, winampra, de az már elég régi verzió, szedd le legújabbat!:)
[link]

(#33) -FreaK- válasza cousin333 (#25) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkor nem értünk egyet:)

Van amit csak az egyikben lehet beállítani és van amit csak a másikban, de én még mindíg úgyérzem h a winamp jobb e-téren.

Colums UI-t kipróbáltam és tetszik, köszi:)

A videólejátszást én még sosem használtam, a lite-ban nincs is benne, szerintem azért még a lite is egy partyban van foobarral ebből a szempontból, de én ezt nem csak erre értem, inkább úgy fejezném ki h frissen telepítve is felhasználóbarátabb, és nem csak azért gondolom ezt mert idáíg ezt használtam(bár nyilván ezis belejátszik kicsit:) ).Viszont ha több funkció kell akkor megvan a választási lehetőséged h azt a változatot teszed fel ami a leginkább megfelel az igényeidnek.Természetesen a megfelelő errőforrás éhség mellett:)

Én is csak saját véleményt írok, azonban azt tudom ajánlani h mindenki próbálja ki a másikat is legalább 2-3 napíg aztán döntsön, kis méretük miatt igazán nem okozhat problémát:)

(#34) -FreaK- válasza eszgabor (#27) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csináltam róla egy ss-t is ha nem találnád:)
[link]

[Szerkesztve]

(#35) cousin333 válasza -FreaK- (#34) üzenetére


cousin333
addikt

Hmmm, replay gain jó dolog. Gondolom kezeli a Foobar által ''készített'' replaygain értékkel rendelkező fájlokat is :).

Winamp 5.32...hát igen a legutolsó, amit feltettem az kb. az 5.1 volt.

"We spared no expense"

(#36) bozont


bozont
veterán

Húúú basszus, tényleg nagyon durván szól ezzel a ks-el a winamp :Y Igencsak leesetett az állam mkor meghallottam, eddig azt hittem szépen szól a hangrenszer, hát mostmár tényleg :C :R

(#37) bozont válasza bozont (#36) üzenetére


bozont
veterán

Viszont ahogy nézem, 16biten játsza le és én sem találtam hol lehetne ezt átállítani.

[Szerkesztve]

(#38) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Audiofilek lévén mp3-mat hallgattok?
Szerintem aki ad a hallgatott zene minőségére, az elfelejti a PC-t és elővesz egy korrekt bakelit-lejátszót, erősítőt, hangfalakat... Nem flamelni akarok, csak a véleményem...


[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#39) Dottore válasza sh4d0w (#38) üzenetére


Dottore
addikt

Igazad van, de nekem sajnos nincs pénzem azokra a cuccokra amit megvennék magamnak ha tehetném. A hifi nem érdekel, a high end pedig elérhetetlen egyenlőre. Addig is jobb híjján marad pl. az ape formátum. Hát ezért a PC.

(#40) rauschie


rauschie
senior tag

valaki eltunná nekem magyarázni részletesen (értsd: mint 1 hülyének) hogyan kell feldobni azt a winamp plugint?

(honnan töltsem le és mit másoljak be hova?)

(#41) -FreaK- válasza rauschie (#40) üzenetére


-FreaK-
veterán

Dottore már írta a linket korábban, de azért leírom neked a közvetlen linket a letöltéshez.
[link]
Ezt letöltöd, a zip-ben található out_ks36.dll fájlt kicsomagolod a program files\winamp\plugins\ mappába(vagy ahova a winamp telepítve lett).Ezután indísd újra a winampot, majd jobb klikk egy szabad részén->options->preferences->a plugins alatt az output menü, ott vagy egy kis lista, itt katt a Kernel Streaming output 3.6-ra, ha az lesz kijelölve akkor már működik is.Érdemes viszont egy duplaklikkel bemenni a configjába(vagy configuration gomb) és ott bepipálni az Enable volume control opciót mert enélkül nem tudsz majd winampból hangerőt állítani:) Ha ez megvan akkro csak OK majd CLOSE gomb és meg is vagy.Nem olyan vészes, szólj nyugodtan ha nemsikerül kitatláljuk mia gond:)



[Szerkesztve]

(#42) REDeath


REDeath
őstag

ha látom a direct soundot is meg a waveoutput-ot is winampban a plugineknél akor azt jelenti mindkettő megy? vagy hogyan tom kiváasztani melyik legyen aktív? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#43) REDeath válasza REDeath (#42) üzenetére


REDeath
őstag

jah még egy láma kérdés, hol tudom megnézni hogy a hangkártyám hány bites? bárhol néztem nem találtam :DDD annyit találtam hogy winampban látom hogy 16 biten jön a zene de hátha lehet feljeb tenni.
Amúgy alaplapi 8 csatornás nforce4-es hangkártáyám van :D ennnél jobb egy sima sb live 5.1 is??? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#44) sekli válasza -FreaK- (#34) üzenetére


sekli
addikt

Nekem nincs is 5.12-ben nincs is ilyen fül... :U

(#45) REDeath


REDeath
őstag

jah és mégvalami. lehet csak az én hangkártyám miatt van, de kernelstreammel nincs semmi külömbség az ég világon, amúgy is csak minimális volt.
és bevetettem egy harmadik progi is a WMP-t és mind a 3 progi ugyanugy szól szerintem. És nem tudom hogy ha wmp is ugy szól akor a többinek minek kel a kerneles cucc? :F
(szerintem a legjobb hangzásjavítás meg az SRS WOW effektek, bár nem használom de most hogy teszteltem wmp-t is azok tök jók benne :) )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#46) golyani


golyani
addikt

én a winampot jetaudioval váltottam.
ezen is be lehet álítani a 32 bitet.
vki próbálta a jetaudio vs foobart?

és mai különbség a directsound és a wawe out között jetaudionál?
mert sztem semmi

[Szerkesztve]

(#47) REDeath válasza golyani (#46) üzenetére


REDeath
őstag

ja én is használom néha és az is szépen szól, és vmiért az 5.1-es hangcuccom szebben szólaltatja meg mint winamp :F holnap letesztelem winamp kernellel vs jetaudio.

mégecer nem tudjátok hogy winampban ha látom a kernel plugint akkor azt jelenti hogy megy is? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#48) golyani válasza REDeath (#43) üzenetére


golyani
addikt

magyarul egy AC97-es hangkarid van mint nekem.
attól minden jobb :DDD

(#49) sekli válasza REDeath (#47) üzenetére


sekli
addikt

Hát ha rámész, hogy open status, és a usage bar ide-oda mozog, akkor vélhetően igen....

(#50) -FreaK- válasza REDeath (#47) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az van éppen használatban ameik ki van választva(kék kijelölés..).Viszont elképzelhető h kell neki egy winamp restart h másikat kezdjen el használni, én mindenesetre csináltam:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.