Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Hát igen
Ha elkoptatál már egy jópár bejelentett munkahelyet (főleg minimálbéreset ahol tényleg nem is kapsz többet) akkor rájösz hogy ez mindenhol így működik.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#2) 7


7
addikt

Sajnalom, hogy ugy latod, nem kerhetsz erte tobb penzt, siman mondhatnad, hogy oke, megcsinalom ezt es ezt, de vagy munkaidoben, vagy plusz penzert.
Ha remenytelen, akkor kezdj esetleg masik munkat keresni, hatha van jobb ajanlat emberibb korulmenyek kozott.

Helyesirasod nem olyan ordasan rossz, konnyen olvashato vagy. Csak arra hivnam fel a figyelmedet, hogy az 'egy' nem mindig egyenlo az '1'-gyel. Javitsd ki ;p

[Szerkesztve]

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Várost tudsz mondani? Mert az én ''főnököm'' pont ilyen volt. Kipróbálja, hogy mennyit lehet belőled kihozni. Neki meg tök mind1, mert talál mást akármikor.

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szerintem ne lúzerkodd el a dolgot, igenis állj a lábadra és mondd meg a főnöknek, hogy mi mindent teszel a boltért. Ha nem teszed most, még jobban a fejedre fognak nőni.

***

(#5) tam@s


tam@s
tag

Helló!

Ez nem a szerelem, szóval viselkedhetsz úgy is, hogy keresel másik állást, miközben itt dolgozol még. Vigyázni kell, hogy ne derüljön ki. Így válthatsz majd úgy is, hogy 31-én leteszed a melót, 1-én meg kezdesz az új, és talán jobb helyen.
Ennyi.

(#6) Goose-T


Goose-T
veterán

Szerintem próbálj meg másik állást keresni, és ha ott zöld a lámpa, könnyen kész helyzet elé állíthatod a főnöködet. Ha megszünteted a kiszolgáltatott állapotodat, rögtön te leszel előnyben.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) SAMYka válasza ollie (#4) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Én pont ugyan ezt tettem és 15 perc mulva beadtam a felmondásom az első munkahelyemen 13 hónap ledolgozott idő után

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#8) jerry311


jerry311
nagyúr

náLad, náLam még mindig csak 1 L!!! :Y
Olyan nehéz ezt megtanulni??? :F

Azért remélem legalább a szórólapokra ráereszted a helyesírás ellenőrzőt a 'szerkeztés' után.

Gyász.

[Szerkesztve]

(#9) MrB


MrB
újonc

Pont ugyanez a szituáció: 2000 nyarán ugyanezért jöttem el egy debreceni belvárosi számítógépüzletből. 2-3 év alatt ''szervízvezető''-vé küzdöttem fel magam 1 azaz egy beosztottal, majd jött a szöveg: egyedül én nem dolgozok. Pofátlanul még 30 nap felmondási időt ledolgoztattak velem. Még tavaly is az én általam készített honlapot toldozgatták, azóta valószínűleg találtak egy másik idiótát, mert már azt is lecserélték. A főnökön és a feleségén kívül én vagyok a csúcstartó az ottani három évemmel. Volt olyan is pl. aki még egy hónapot sem bírt. Az ott töltött időm alatt a létszám 3 és 7 között mozgott ''időjárástól'' függően. És ami azóta is meglep: még mindíg megy a bolt. Úgy látszik így is lehet. Javaslom, a háttérben azért te is keress, mert ettől jobb is van.

(#11) TompapaTM válasza Kalandor (#10) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Attól függ: elküldték, vagy ő mondott fel?
Az utóbbi esetben az egészet ledolgoztathatják vele - erre van a betegszabadság...

(#12) adalbert1 válasza tam@s (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért ez fordítva is működik. Egyik kolleganőnk azért lépett ki a másik divízióból, mert látta, hogy az ő pozícióját hírdetik a cégnél. :(

(#13) lajafix


lajafix
addikt

ha ilyen feladatokat megcsinálsz, akkor keress nyugodtan új munkát, van elég tapasztalatod.
az a tulajdonos, aki így törődik az üzletével ezt érdemli.

Esetleg nem jött meg a kedved a fősuli folytatásához?

Rock'n Roll

(#14) Kantorpe


Kantorpe
tag


Tulertekelik a diplomat.

Ha ujrakezdenem, akkor villanyszerelo, vagy acs szakmat tanulnek.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#15) jimmy399


jimmy399
senior tag

Húha, jó az írás. LEhet tanulni belőle. Azért eléggé sok mindent kellett csinálnod, és akkor még te voltál a kocsog, meg ilyenmek... De ez Magyarország...

--- N/A ---

(#16) bambano válasza ollie (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sarkadra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) spirit007


spirit007
senior tag

Sürgősen keress máskik melót .
Aztán ha kilépsz a vebboltok index.php-ját nyugodtan törölheted .. vagy linkelj nekik valami XXX tartalmút (k@pják be)

(#18) Calibos válasza Kantorpe (#14) üzenetére


Calibos
addikt

Villanyszerelő se ként keresel mindig jól, ha magad úrra vagy akkor könnyebb,- ennek meg hátránya hogy futkározhatsz a lóvéd után(van pár Vszerelő ismerős)

(#19) Carpio


Carpio
tag

Én a következőt javaslom Neked:

Hozd tudtára, hogy el akarsz menni. De pl úgy, hogy ''véletlenül'' az önéletrajzod látható a monitoron vagy egy újság amiben be vannak karikázva egyes álláshirdetések. Vegye észre, hogy váltani szeretnél, de ne mond neki.
Akkor majd kiderül, mit is gondol rólad. Ha nem szól semmit, akkor egy köcsög, hagyd ott. Ha szóvá teszi, akkor már nyeregben vagy csikarj ki LEGALÁBB 50%-kal nagyobb fizut.
Sok szerencsét

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#20) drizzt1666


drizzt1666
tag

Sintén pályakezdőként hamar rá kellett jönnöm, h hiába nyújtok 200%-os teljesítményt, egyszerűen felesleges. Havi 75-80 ropiért pláne. Azóta penge élen táncolok és ''okosan'' csinálom: Később bemenni, előbb eljönni, munkát csak módjával, közbeiktatva pár 10 perces szünetet. És láss csodát, észre sem veszik. Persze ez egy gyárban nem annyira feltűnő. A munkahelyekkel kapcsolatban pedig: nincs jó, csak rossz és mégrosszabb (legalább is magyarisztán területén bellül)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#21) agent_k válasza Kantorpe (#14) üzenetére


agent_k
őstag

Teljesen egyetértek. Én autó- vagy gép- vagy gépszerelő lennék, vagy esztergályos CNC marós, vagy víz és központi fűtésszerelő. Azt hiszem. De most így a diploma után menjek el szakmunkásképzőbe?? Valahogy az 50. önéletrajz megírása után kicsit kezd elmenni a kedvem az egész IT-től...

A másik hogy első munkehelyemen dolgoztam 192napig, mint raktáros, telepvezető (4 beosztottal). Az első két hónap jó volt, ment minden, mint karikacsapás. Kezdett tetszeni, hogy vannak beosztottjaim, felelős vagyok dolgokért. Kezdtem tudni, miről szól a dolog.
Aztán jött a napraforgó, majd a búza, aztán a kukorica szezon. És jöttek a gondok is. A főnök bizonytalan pénzügyi manőverekbe kezdett gépvásárlás terén. Túlköltekezett. Kezdte eladni feketén először az intervenciós készletekből, aztán a sajátból. Lábon eladta a kukoricát a végén. Kezdett hiány mutatkozni az elvárt és a meglévő készlet szerinti összehasonlításban. A papír alapú raktárkezelés 13 raktárnál, kezdett a káosz felé fordulni. A javaslataimat nem hallgatta meg, aztán ovodásnak nevezett többször is mindenki előtt. Utána jött a kemény móka, mivel a feletteseinek nem mondta el, hogy miből van a pénze a cégnek, de az én aláírásom túl sok mindenen rajta volt. Közben kaptunk egy MVH-s ellenőrzést is. Nos az lett az egészből, hogy már engem vádolt, amikor a 7t/ha-os búza termés valós értéke 5,5 lett. Persze ezért is én lettem a hibás, bizos elcsaltam a termést, hogy eladjam. Persze ő adagolta szarul a műtrágyát, nem én. No mindegy. Paranoid lett az ürge. Az állandó vádaskodáskodástól egyre szarabbul éreztem magam. Majd egy reggel, megkaptam: ''Lácci én nem akarni veled tovább dolgoz'' (A német uriember 5 év alatt ennyire volt képes) Szóval el kellett jönnöm. Csak az bánt, hogy én jól éreztem magam ott és jól is dolgoztam szerintem, az emberek kedveltek, mert még sokáig kérdezték, hogy mi baj volt velem...

(#22) Vamp válasza agent_k (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Miért nem küldted el a jó k*rva anyjába? Nem értette volna:D

(#23) agent_k válasza Vamp (#22) üzenetére


agent_k
őstag

:DD jó lett volna... de mást tettem... tudod, amikor néhány papír eltűnik... pár xls fájl kap egy shift+del kombinációt... nos ez nagyobb öröm volt számomra. Ők meg kereshették a nagy sikerű új beosztottjával, hogy hol van a készlet...

HA valaki szemét g*cinek tart ezért, azzal nem tárgyalok. :)

(#24) he7edik. válasza agent_k (#23) üzenetére


he7edik.
addikt

:R karaj vagy :R ;]

Égő szöveg a flém vázon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.