Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vicoo


Vicoo
senior tag

1!!
Jól írod, azok akik manapság nem interneteznek azok többsége már nem az árak miatt nem netezik ,hanem ert nem érdekli...Szomorú,de ez van. Viszont sokan vannak még mindig azok akik nem akarnak 2500/hó-ért 1GB korlát mellett ''netezgetni'' mert tisztában vannak vele hogy semmire sem jó..,de nincs pénzük a drágább hozzáférésre.Magyarország,2007.Ámen.

(#2) cyanide

Szerintem a szüleink korosztályában sokan azt hiszik hogy műszaki analfabéták és így a számgépezésből is kiesnek, pedig ha csinálnák kicsit lehet belejönnének. Valamilyen szinten a mobiltelefonokkal is így volt, csak ott közben a telók majdnem jobban fejlődtek mint a használóik.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#3) Gazala válasza Vicoo (#1) üzenetére


Gazala
aktív tag

miert szomoru, hogy valakit nem erdekel a net? vannak ismeroseim, akik elo tudnanak fizetni valamely szolgaltatonal, de nem teszik, mert semmi szukseguk az internetre, jol megvannak nelkule. helyette inkabb olvasnak, sportolnak, etc...

a masik veglet, hogy nemreg nagypapam is belecsobbant az internet vilagaba, msn-ezik, emaileket kuld, stb...

szerintem az internet hasznalat (otthoni elofizetes) nem igazan korfuggo. azok fizetnek elo valamely csomagra, akiknek tenyleg szukseguk van ra, vagy akar be is hozza az arat.

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

szerintem az internet egy rakás szar. régen, jópár éve, amíg csak a számítástechnikához vagy a tudományokhoz közel állók használták, addig még volt benne valami különleges, és persze a különböző fórumok színvonalára sem lehetett panasz.
ma pedig, boldog boldogtalan a neten lóg, a tizenéves csupaszpöcsűtől a tirpák kamionsofőrig. a netet elöntötték a reklámok, a vírusok. szép új világ...

[Szerkesztve]

(#5) Zotya84 válasza Vicoo (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

A mondandód nagy részével egyetértek, DE 3-4EHUF között meg már vannak korlátlan csomagok több szolgáltatónál, talán az annyival nem több (5-6 üveg sör / hó), hogy ne érje meg. Akinek viszont nincs telefonja, az gonban van sok helyen.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hát izé... A felnőtt korosztály egy része is számítógépen nőtt fel. Én 33 éves vagyok, és 14 éves koromtól nem lehet levakarni a monitor elől (persze itt túloztam).

***

(#7) N1


N1
tag

Ez a világ rendje, egy idő után az embert egy idő után hidegen hagyja a technikai fejlődés.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#8) Polly89 válasza Zotya84 (#5) üzenetére


Polly89
csendes tag

Én a családomban mind a két ''végletet'' tapasztalom.Apa érdeklődő, de annyit dolgozik, hogy nincs is ideje a gép elé ülni, legalábbis annyi ideje nem lenne, hogy értelme legyen belevágni valamibe.Tehát ha szeretne valamit, megkér minket, pl h szedjünk le neki valami zenét.
Nos igen..itt van anya.jesszus.. ő a család humorzsákja, szóval már alig lepődtem meg, mikor hugommal msn-ezett, aki akoleszban volt Pápán.Persze noszogattam, hogy engedjen géphez..erre ezt írta hugomnak:''Na jó dobbantok, mert Lilla itt veri a nyálát!''XD :R

(#9) LonDi válasza Polly89 (#8) üzenetére


LonDi
újonc

Hát gratulálok!! :C Nagyon modern és jófej anyud lehet!! :R
Meg kell becsülni az ilyet mert ritkaság... :D

(#10) spirit007 válasza #51736960 (#4) üzenetére


spirit007
senior tag

Valahogy én is ezt érzem .

Az Internet:

- 80% félre informálás , mivel akárki (gyk. hülyegyerek) arc nélkül és bármiféle következmény nélkül írhatnak baromságokat .
- 80% flame ... biztos ismertek azt az alapviccet , hány fórumozó kell a villanykörte .. [link]
- Multiplayer játékoknak egyenesen a halála az internet ... természetesen a csaló sz@rháziak miatt
- Azt hiszik az okosok , hogy a végtelen tudás tárháza nyílik meg bárki számára ... pedig nem ... legtöbbször bődületes marhaságokat jegyeznek meg az emberek .
- Keresztfiam 6 éves korától van NET közelben , most 14 éves ... mai napig fingja sincs hogyan kell pl. egy játékot beállítani (setup!) . A legszörnyűbb , hogy az apjának se ... másod diplomás informatikus ... ha gond van akkor hívjuk keresztaput .
- egyes cégeknél a 19-20 éves (főnök) kicsi (hülye) gyereke automatice ''rendszergazda'' lesz mivel apuci notebookjára sikeresen fel tudta telepíteni a winamp-ot ... ha valamivel gondja van , legfeljebb beírja 100 szakmai fórumba hogy ''segíccsetek plííz! Kezdő vagyok ....''

ui: ''A mi fiunk már keni vágja az Internetet !'' = Skype-ol/MsN-el /Chat-el ...mert valaki segítet neki beállítani :DDD

[Szerkesztve]

(#11) KKevin


KKevin
tag

Én úgy vagyok vele, hogy nem szívesen látom az idősebb korosztályt a gép előtt. Nekik nagyon nehéz megérteni a számítógép használati szabályait. Mi ebbe születtünk bele, nekünk könnyen megy. Persze nem modnom azt, hogy nem lehet megtanulni, mert nem így van. Nekik több időre is türelemre van szükségük.

Személy szerint én ki nem állhatom ha vmelyik szülőm a gép előtt ül. Épp elég tesómat kirángatni onnan, hogy én hozzá férjek. :DDD
Kicsit idegesítő, hogy apám 2 óráig keres vmit neten. De nem sokat segítek neki, hisz akkor tanul a legjobban ha magától jön rá. Engem se tanított senki, egy idő után mégis belejöttem ;)

Az pedig megint más tészta, az iwiw, az msnen és a többi. Nem gondolom, hogy az idősebb korosztálynak szüksége lenne rá.
Én is meglepőtdem mikor vmi trágár szöveget írtam haveromnak msnen és vissza ír, hogy XY nincs itt, az anyukája vagyok. :B

[Szerkesztve]

(#12) RAM válasza Zotya84 (#5) üzenetére


RAM
őstag

ha lenne 3k-ért használható valami, akkor nem tejelnék 12k-t 5éve uannál a szolg-nál

Csak tisztán

(#13) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Kétféle felnőtt van:
1 - Aki halad a korral, számítógepezik, netezik, digitális fényképezik, stb...
2 - Aki nem halad, egész nap közrádiót hallgat, analóg fényképezik, stb...

"Csak úgy mondom"

(#14) TompapaTM válasza KKevin (#11) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Kedves KKevin!
Szerintem az MSN és iwiw-féle baromságokra ugyanannyi szüksége van az idősebb korosztálynak, mint neked, azaz egyáltalán semmi. Miért gondolod, hogy egy tizenéves vízióvodásnak több szüksége van ezekre? A leckét nem csak MSN-en keresztül, a haver által beadagolva lehet prezentálni, barátokat meg néha személyes találkozás során is lehet szerezni, illetve megtartani. Bár az írásodból erre következtettem.
Képzeld, nekem, a nagy öregnek szükségem van például az iwiwre, csak én nem a számtech órán ba**om el vele az időt, hanem a munkahelyen!
Addig, amíg az apádik csöngetik ki a havi előfizetési díjat, szerintem ne írogass ekkora marhaságokat. Ha meg már te fizeted, akkor belecsúsztál az általad leírt ''öreg'' kategóriába :DD
Üdv. Jobbulást!

(#15) KKevin válasza TompapaTM (#14) üzenetére


KKevin
tag

Azért nem gondolom, hogy az idősebb korosztálynak szüksége lenne ilyen dolgokra, mert közülük alig használja vki. Most nem a 30 évesekre gondolok, hanem azok akik 50 környékén vannak. Szóval, ha apám barátai ismerősei nem használják ezeket a dolgokat, akkor ő minek használja? Persze nem lehet általánosítani, mert ez csak az én környzetemben van így.

Apám elég maradi, ő nem adna pénzt ilyen dolgokra. A számítógép árába se adott bele sokat. Az internet előfizetést is felesbe álljuk tesómmal. Ezek szerint már én is az ''öreg'' kategóriába tartozom? :F

Csapi007-nek van igaza! ;)

[Szerkesztve]

(#16) Smite


Smite
tag

Kíváncsi leszek, ha az én generációm megöregszik, hogyan fog majd viszonyulni az akkori új dolgokhoz. Most azt gondolnám, hogy ez egy állatira nyitott korosztály az újdonságokra, beleszületett és használja azokat, és ez így is marad, de:
Lehet hogy törvényszerű, hogy az idősebbek már nem boldogulnak annyira könnyen az új dolgokkal, mert nehezebben tanulnak vagy egyszerűen érdektelenek, esetleg nincs idejük. Gondoljatok bele! Régen ugyanez volt, mikor apáink voltak fiatalok. Biztos, hogy voltak olyan újdonságok, amikkel nagyapáink vért izzadva bírkóztak meg, míg apáinkra ragadtak az új ismeretek, és csuklóból megcsinálták ugyanazon dolgot.

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egy örökzöld közmodás :)

Ami 15 éves korodig jön létre, azt természetesnek veszed.
Ami 15 és 35 éves korod között, az újdonság
Ami 35 éves korod után, az a világ rendje ellen való

:D

(Jó, nem pontos idézet :) Régen olvastam.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) TompapaTM válasza KKevin (#15) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Szia KKevin!
Na, amit most írtál, az már jobban tetszik. Csapi007-nek tényleg igaza van, de nem is lehet másként. Aki nem fér be az egyik kategóriába, az marad a másikban ;)
Az ötvenes felé járó korosztálynak tényleg nem az internetről szól a szabadideje, de ez nem baj és nem is hiányosság. Ők sok olyat láttak, amit meg mi nem fogunk. Olyan gyorsan változnak a dolgok mostanában, és a helyzet csak fokozódik. Aki a te/mi korosztályunkból nem vigyáz, egyszer csak azt veszi észre, hogy egy nála 10-15 évvel fiatalabb azt mondja neki: ''Te már ehhez túl öreg vagy, nem értheted''! Gáz... Ez ellen lehet tenni, de nem szabad átlendülni a ló másik oldalára, lásd: Budapest Parádé, öreganyó szeletelős zenére ropja a csárdást az út szélén a fiatalok nagy örömére.
Ez a véleményem 31 évesen. Sok tizenévest én már nem nagyon értek meg, sőt, néha már nem is akarok! Azért még jönnek néha, hogy ''Tomi! Légycsó, nézd mán meg a gépemet, mert valami gáz van vele!'' :P
Ha az internetet felesben nyomjátok a tesóddal, akkor le a kalappal :R Rendes srácok vagytok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.