Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) haxiboy


haxiboy
veterán

Korrekt...ha meg károkat okoz esetleg azt megtérítik, vagy lehet menni a biztosítóhoz könyörögni?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) Szmeby


Szmeby
tag

Remélem azért hagynak fenn egy mentőkapszulát Sandra Bullocknak. :)

(#4) TomMusic


TomMusic
őstag

MÉH-ben átveszik? :DDD

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Természetesen New Yorkban fog földet érni, és kitör a háború... :/ :))

A viccet félretéve, azt lehet tudni, hogy milyen szélességi körön helyezkedik el?

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#6) ledgeri válasza noPublicFG (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Érted, hogy miért nem értem?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Geffry


Geffry
aktív tag

A Föld 71%-át víz borítja. Igazából engem már az is meglepett hogy Sandra Bullock pont egy kis festői tavacska közepébe pottyant, mondjuk a Csendes óceán helyett. Pedig az csak egy film volt...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

", de abban csak reménykedni tudnak, hogy nem szárazföldre, hanem az egyik óceánba zuhan"
Meg őket ugyanúgy nem fogja érdekelni, mint semmi más sem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) t72killer válasza ledgeri (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mit nem lehet ezen érteni, É.Sz. 60 és D.Sz. 60 között :DDD

Amúgy ha beüt a balhé, és már tudják, hogy szárazföldi a célpont, tudnak valamit utánaküldeni, hogy olyan apró darabokra robbantsa, amik már elégnek? Anyós egy marmonkanna gázolajjal?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) gerii válasza t72killer (#9) üzenetére


gerii
addikt

É-Koreában már fenik a fogukat egy jó kis célpontra :DDD

(#11) t72killer válasza gerii (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahham. A hülyegyerekfrizurás csávónak meggyűlt a baja a kínai anyóssal?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) azbest válasza t72killer (#1) üzenetére


azbest
félisten

Miért ne eshetne éppen alaszkára? ;]

(#13) ledgeri válasza t72killer (#9) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát ki lehet számolni a magasságából az aktuális sebességét, ebből a belépésit kb, majd megnézni, mi az ami utolérheti, és hogy azt a valamit honnan indíthatják, milyen távolról... És csak annyi marad hátra, hogy az a valami hova nem ér el... Meg is van ki van igazán veszélyben...

De a zuhantatás szerintem elég... bár itt csak zuhanás lesz...

Muhahha szópoén pedig nem is akartam....

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) ph0nak


ph0nak
csendes tag

kínaiak fellőtték második kísérleti űrlaboratóriumukat, a Tiangong [Tienkung – 天宫二号] 2-őt

A 天宫二号 -ből a 天宫 a Tian gong, a 二号 csak azt jelenti, hogy a kettes számú :)
(nem tudok kínaiul, olvasni sem, de ennyit a google translate-tel is ki tud deríteni az ember. a 天宫-re amúgy a temple szót adja ki fordításnak, bár igazából égi palota a jelentése)

(#15) noPublicFG válasza ledgeri (#6) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ahaa! Tudtam, hogy valami csavar lesz a dologban! :D

plus ça change, plus c'est la même chose

(#17) Venyera7 válasza dementor (#16) üzenetére


Venyera7
senior tag

Számtalan eset volt már, hogy az űrben tönkrement valamityen eszköz... Mikrometeorit, sugárzás, fellövèskor a rezonancia bármi okozhat hibát... Egy ilyen eszköznèl 1% az esèlye annak, hogy tervezèsi hiba miatt megy tönkre. Mind máig csodának számít, ha egy rakèta feljut az űrbe. Azèrt tudnak a kínaiak is mínőségi terméket gyártani, ami sz@r termék az meg azèrt sz@r, mert olcsón kell előállítani.

(#18) galocza


galocza
aktív tag

essen magyarországra, legalább a színesfémgyűjtók egy ideig azzal foglalkoznak, nem kabelekkel.

(#19) t72killer válasza galocza (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, essen a színesfémgyűjtőkre;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Kékes525 válasza t72killer (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Az udvarotokra esett? ;]

Habár kicsi a valószínűsége, hogy lakott területre esik, de mi van akkor, ha igen? Nem kellene kockáztatni...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) t72killer válasza Kékes525 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos nem, pedig utánaküldtem volna a szuperpredátor-elfogódrónt is, nehogymá a szomszédé legyen;]

A MIR anno asszem a csendes-óceánban landolt, de mintha azt még tudták volna irányítani, hova kerüljön nagyjából. Ha itt totál elvszítették a kontrollt, az kellemetlen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) akom


akom
senior tag

Miért nem lövik szét? Intergalaktikus dum-dum golyókkal?!

Viccet félretéve, úgy tudom Kína már lőtt le műholdakat.

(#23) Kékes525 válasza t72killer (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, hogy mennyi fog elégni belőle, de egy házat, vagy egy háztömböt biztosan letud majd rombolni, ha lakott területre esik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) t72killer válasza Kékes525 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az tuti, hogy nagy pusztítást végezne. Ha látják, hogy lakott terület a célpont, akkor km2-eket kellene órák alatt evakuálni.

#22: lehet, hogy az lesz, viszont nem mind1, hogy lövöd szét: apró darabokra kell durrantani, amik tuti elégnek a légkörben. Az igazi az lenne, ha felküldenének egy rambó-teamet akik a WC-től a spájzig telepakolják C4-gyel, és bumm. (lehet ezt robotokkal is csinálni, nem órásmester-művelet)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) akom válasza t72killer (#24) üzenetére


akom
senior tag

Sly sztem vállalná a csapatával.

(#26) Cifu válasza t72killer (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mindenek előtt annyira nem masszívak ezek az űrállomás-modulok, hogy nagyobb darabok elérhessék a földfelszínt.

Ne felejtsük el, hogy ezeken nincs hővédő pajzs, így a légkör sűrűbb régióiba érve szépen elég a nagy részük. Néhány komolyabb részegység, például üzemanyag-tartályok vagy hasonló maradványai a maximum, ami elérheti a felszínt, illetve a kisebb, könnyebb, az erőhatásoktól leváló alkatrészek, amelyeknek nagyon kicsi a tömegük és nagy a felületük, mivel a nagy légellenállásuk miatt hamar lefékeződnek annyira, hogy ne égjenek el - ám ezek végképpen nem a veszélyes kategóriába tartoznak.

Ha adott esetben lelőni akarnák, akkor szinte mindegyik nagyhatalomnak vannak anti-ballisztikus rakétái, amelyek a ballisztikus rakéták, illetve azok harci fejeinek megrongálására/megsemmisítésére szolgálnak. Ilyen az amerikai THAAD, az amerikai-japán SM-3 (hadrendben még Dél-Koreában, illetve szárazföldi telepítéssel Lengyelországban és Romániában), az orosz ABM-3, illetve az Sz-300V, Sz-300PMU-2, Sz-400 légvédelmi rendszerek, Kínában több különféle rendszer (HQ-19, HQ-29, talán a HQ-9/HHQ-9 rendszer is képes rá), az Európai (Francia, Angol és Olasz) Aster-30, illetve az Izraeli Arrow-2.

Viszont...

Nem sok értelme lenne az űrállomást tűz alá venni. Először is azért, mert az elfogó rakéták egy része (pl. THAAD, SM-3, Arrow-2) eleve csak viszonylag kis méretű fejének kinetikai ütközésével semmisítené meg a célt, ezeknél a feladatuk az, hogy a harci fejet tönkretegyék - a nagyobb, de "lazább" felépítésű űrállomást eltalálva feltehetően keresztülrepülnének rajta, mint egy lövedék a balsafán.

A többi rendszer repeszhatással dolgozik, ott megint az a probléma, hogy csinálnának egy csomó lyukat, a kiálló elemeket (napelemek, antennák, stb.) ledarálnák, de hát a légkörbe érve azok amúgy is hamar letörnének.

Egyszóval az elég valószínűtlen, hogy egy találat esetén az űrállomás sokkal kevésbé lenne veszélyes, mint amúgy - de hát ahogy a hsz. elején írtam, amúgy sem túlzottan veszélyes...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) saki04


saki04
csendes tag

Kicsi a valószínűsége, hogy szárazföldet ér. Bolygónk nagy része egyébként is vízfelület és az a 30% szárazföldön is nagyobb esélye van lakatlan területen landolnia.

Az állomás nagyrészt elég egyébként is amikor belép az atmoszférába. Ha tenyérni nagyságú darabok túlélik, akkor már az is csodaszámba fog menni. Az azért megjegyzendő, hogy egy kis darab is a nagy sebesség miatt hatalmas kárt tud okozni a becsapódás helyszínén, szóval ha a nappaliba esne be, akkor búcsút lehet mondani a háznak :3

De nem sokkal nagyobb az esélye rá, mint hogy megnyered a lottót, szal inkább az ötöst töltögesd.

(#28) t72killer válasza Cifu (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A MIR-ből nem tudom, mennyi ért végül az óceánba, őt elég szabályozottan hozták le.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Kékes525 válasza t72killer (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

"akkor km2-eket kellene órák alatt evakuálni." Ez sajnos lehetetlen. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) Cifu válasza saki04 (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az azért megjegyzendő, hogy egy kis darab is a nagy sebesség miatt hatalmas kárt tud okozni a becsapódás helyszínén,

Annyira nagy nem lesz a sebessége, a légellenállás miatt jellemzően max. párszáz km/h sebességgel csapódhat be (noha nem a legjobb példa, de talán a Columbia űrsikló visszatérő darabjai a állnak a legközelebb, nos, azok sem fúródtak mélyre, mikor földet értek...)

Ne keverd a mélyűrből érkező fém / kőzet meteoritokkal, azok más kategóriába esnek - mind beérkezési sebesség, mind összetétel (sűrűség) alapján.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) t72killer válasza Cifu (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez igaz, normál légópince megóvná a lakosságot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Kékes525 válasza t72killer (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak hát alig-alig van légópince, így ez akár veszélyes is lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) t72killer válasza Kékes525 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg ahol van is, kb dunsztja nincs a lakosságnak, hova-hogyan kell menni, ill egyáltalán mit jelent a sziréna (ha van egyáltalán sziréna).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Kékes525 válasza t72killer (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek közé tartozok én is. Fogalmam sincs, hogy Szegeden hol van védett hely.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) Zoja™


Zoja™
őstag

Hozzánk jöhet, úgy is rendelni akartam Kínából pár alkatrészt... ;]

(#36) t72killer válasza Zoja™ (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így végre nem a csiga hajóval szállítják, modern idők...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Kici oco urallomas leesni foldre.
Szerintem is vizbe pottyan, de ha megse akkor nekem mindegy, csak ne a fejemre.

(#38) lkksioskdl3 válasza hemaka (#37) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Ebből akár még anyós vicc is lehetne :DDD

(#39) dstern


dstern
tag

Lehet "véletlenül" majd a Japánokra zuhan aztán hamar eldől a vitatott Kínai-tengeri szigetek sorsa :D

(#40) unclefucka


unclefucka
senior tag

Személy szerint az zavar az egészben, hogy nem tudni, hogy a napelemeken kívül van-e rajta valamilyen nukleáris reaktor energiaellátás-gyanánt. Azt eléggé be szokták bugyolálni és imigyen leérhet a földre -nagyjából- egyben és mondjuk a becsapódáskor esik szét... Kici, óccó sugárfertőzés. :(

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41) Geffry válasza unclefucka (#40) üzenetére


Geffry
aktív tag

Egy RTG minden lenne csak nem "kici ocó". Még faroklóbálásból sem lennének olyan ostobák hogy erre alkalmas plutóniumot így elpazaroljanak. Ha egyáltalán lett volna, akkor azt tuti hogy lehozták volna magukkal újrahasznosításra.
De földkörüli pályára tök felesleges az ilyesmi, dögivel van napfény és sosem felhős az idő, leszámítva azt a "kis" Földárnyékot.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#42) DG790401 válasza azbest (#12) üzenetére


DG790401
tag

Ú de fasza volt az a sorozat

(#43) unclefucka válasza Geffry (#41) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem kell feltétlenül plutóniumot tenni az RTG-be. Ha van valami probléma a napelemekkel, akkor kell valamilyen alternatív energiaforrás. A nukleáris programjukból visszamaradt melléktermékkel is lehet ilyen reaktort működtetni. Még jó is, mert így nem kell elásniuk.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#44) Geffry válasza unclefucka (#43) üzenetére


Geffry
aktív tag

Továbbra is a pazarláson van a hangsúly. Az általad leírt helyzetre az üzemanyagcellák messze jobb megoldást jelentenek. Olcsóbbak mindenekelőtt, illetve biztonságosabbak.
A rakétáknak van egy olyan hajlamuk hogy ha valami nem jó akkor felrobbannak. Namost Kínáról lehet sokmindent mondani, de ők sem fognak a saját fejük felé emelni egy piszkos bombát. (értsd: kilövés közben történik valami grimbusz és akkor a környék be van szórva radioaktív hulladékkal)

Bár őszintén szólva az elmúlt pár évtized tapasztalataiból kiindulva nehezen tudom elképzelni a napelemes problémát. Egyrészt több van belőlük, másrészt vannak akkumulátorok a már korábban említett árnyékos időszakra, harmadrészt és talán legfőbbképp, ez egy kidobandó állomásocska volt. Az ISS 1998 óta van fent és még arra sem raktak semmiféle reaktort pedig az több évtizedes üzemeltetésre épült.

És akkor el sem kezdek belemenni miféle sugárvédelem kellene a berendezés köré (ha nem kompakt RTG-ről beszélünk) hogy ne terheljék tovább az űrhajósokat akik már így is emelt dózisoknak vannak kitéve... Mindenki látta a statisztikákat hogy mennyibe kerül 1kg feljuttatása...

Bottom line: Drága, veszélyes, felesleges. Minden más konteós gyanakvásra pedig annyit tudok mondani hogy:

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#45) azbest


azbest
félisten

A mars mentőakció (The Martian) óta tudjuk, hogy az űrhajósok számára létfontosságú a krumpli. Szerintem a kínai állomáson is azzal készülnek vész esetére:

(#46) Kékes525 válasza azbest (#45) üzenetére


Kékes525
félisten

"krumpli" A rizs az smafu? ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) Lacinagypapa


Lacinagypapa
újonc

Csak jó lenne egy drótháló az ország fölé a leeső űrállomással érkező migránsok visszatartására. :C

(#48) azbest válasza Lacinagypapa (#47) üzenetére


azbest
félisten

(#49) ledgeri válasza Geffry (#44) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Úú ez miből van (a karakter..)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50) Geffry válasza ledgeri (#49) üzenetére


Geffry
aktív tag

Dilbert

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.