Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norti


norti
addikt

Jó-jó, hogy jönnek a consumer kliensoldali eszközök, de hol vannak a routerek, switchek, amik ki is szolgálják a hálózatot?

(#2) #72042496 válasza norti (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Leginkább sehol, switchek pedig kellenének. :(
(Ha költői kérdés volt, akkor simán csak +1.)

[ Szerkesztve ]

(#3) S_x96x_S válasza norti (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Jó-jó, hogy jönnek a consumer kliensoldali eszközök,
>de hol vannak a routerek, switchek, amik ki is szolgálják a hálózatot?

Miért? nincsenek ?

http://www.wireless-bolt.hu/kereses/10g%20sfp

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) Chrys_


Chrys_
addikt

Ez még csak 2* 10Gbps portos, de már elérhető áron: Netgear Nighthawk Pro Gaming SX10 Switch mit 8 Ports VLAN Managed

(#5) Cifu válasza #72042496 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mikrotikból switchet már vehetsz, csak persze kell még bele annyi ilyen, amennyit kihasználsz.

Viszont oké, van switched - és a router feladatokat mi látja el? A fenti Mikrotik előnye, hogy rárakod a routerOS-t, oszt működhet routerként is. Csak ehhez már kevés a teljesítménye, switchként 35-81 Gbps-t is tud összesen, routerként már optimális körülmények között is csak 1.22 Gbps...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Cifu válasza Chrys_ (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól értem ez csak managed switch, nem?
Tehát az internetmegosztást akkor valamelyik gépen keresztül kell megvalósítanod. Más szóval belső hálót építhetsz belőle, de az internetmegosztásra nem képes.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) dabadab válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Miért? nincsenek ?"

Ha megnézed, akkor a listában van kb. két darab router, ami alkalmas arra, hogy 10 gbites hálón használják, mindegyik a félmillós árkategóriában (a többi gigabites hálót tud route-olni + van egy 10gb-s uplinkje) - ez consumer szempontból kb. a nemlétező kategória.

DRM is theft

(#8) dabadab válasza Cifu (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Ha jól értem ez csak managed switch, nem?"

Nem teljesen. Dual bootos, tud simán switchként is működni meg routerként is.

DRM is theft

(#9) #72042496 válasza Cifu (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Router engem nem izgat, LAN-on tudnám használni a 10, pontosabban 1+ gigabitet. Erre két gigabites port összevonása is opció, de "konzumer" alatt én olyan megoldást értek, hogy bepattintom, összedugom, megy. A bővítendő, illetve SFP+ portos Mikrotik switch sem ilyen.

A feljebb linkelt Netgear inkább, ott alakul valami. Illetve még az ASUS-nak van egy ilyenje, de elég vegyesek a vélemények róla.

[ Szerkesztve ]

(#10) Cifu válasza dabadab (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Te most a Netgear-ről beszélsz? böngészem a user manualt, de abban nem látok ilyet. :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) S_x96x_S válasza dabadab (#7) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Ha megnézed,... a félmillós árkategóriában

lehet, hogy félreértettem - ha az olcsó megoldásokat hiányolta az eredeti komment.

Az Apple termékeknek vannak árai , és az Apple felasználóknál
a consumer és a proffesional nem választható el élesen.
Amikor egy iPhone XMax Indulóára: 439 990 Ft - akkor mi a consumer szegmens ?

de amúgy is ezzel a "media professionals" -célozták, lehet, hogy én is félreértettem.
https://www.qnap.com/en/product/qna-tb-10gbe

"As video resolutions move from 1080p, to 4K, 8K (and beyond) media creators are struggling with the storage and network requirements needed for editing huge multimedia files. The QNA series comes with two models. The QNA-T310G1T features a Thunderbolt 3 to 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M) port, and the QNA-T310G1S features one 10GbE SFP+ port, allowing you to easily add 10GbE connectivity to any Thunderbolt 3 device. Coupled with a QNAP 10GbE switch, a budget-friendly 10GbE environment can be created for creative studios to benefit from the incredible speed and bandwidth that 10GbE provides."

és természetesen a saját 10Gb -os switch-üket ajánlják.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#12) Cifu válasza #72042496 (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jobbat nem nagyon kapsz. Sajnos, teszem hozzá, a lenti Netgear sem tud többet (sőt, mivel csak 2x 10Gbps csatija van, valójában kevesebbet csak), és olcsóbbnak se mondanám...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Akkor pontosítom magamat, mert én is félreérthető voltam.

Az ehhez ajánlott QNAP switcheket
* QSW-1208-8C ~200eFt
* QSW-804-4C ~ 140eFt
ért látom az árkeresőkön

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#14) dabadab válasza Cifu (#10) üzenetére


dabadab
titán

Félrenéztem az előzményeket, a Mikrotikre gondoltam.

DRM is theft

(#15) #72042496 válasza Cifu (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, maradtam is gigabiten. :) Power usernek nyilván van opció. Én ellenben kibékülnék azzal, ha egy egy ilyesmi eszközön egy négyes blokk 10GbE lenne és hűtés nélkül se akarna elolvadni.

Az ASUS vagy Netgear árát kifizetném érte, ennél bonyolultabb/drágább megoldás felé nem akaródzik elmozdulni. De ez egy rétegigény lehet, mert ilyen eszköz a láthatáron sincs, inkább a Wi-Fi-t és mesh hálózatokat nyomják újabban.

[ Szerkesztve ]

(#16) vicze válasza S_x96x_S (#13) üzenetére


vicze
félisten

A QSW-1208-8C nem is rossz, egyáltalán nem. :)
Mondjuk majd megduplázná a hálózatom árát, de hát valamit valamiért. :P

(#15) Balika911: A teaminghez azért CPU is kell bőven, ha használod is, mivel akkor nincs offload, és hát meg Windows is kell hozzá és még protocol is ami támogatja, szóval az inkább a szívás kategória elég sok esetben, főleg otthon.

[ Szerkesztve ]

(#17) X Factor válasza S_x96x_S (#13) üzenetére


X Factor
addikt

Pont most épÍtek egy helyen 10gbps core hálozatot. UNIFI 16 XG a core switch, nagy előnye h. van hozzá alapból 4db rj 45 port, de maguk az sfp+ csatik se mennek horror árban.

Még a buffalo-nak van egy 12 portos megoldása ami játszhat, efelett meg netgear cuccok, de az már itthon általában overkill.

Annyi h. rj45 esetén sfp+-ról van egy 30m limit. És ez Layer2-es managed switch.

Pont fog rajta csücsülni 3db qnap nas is 10gbps-el.

Make things work

(#18) fagzal


fagzal
csendes tag

Most nézem, egy 5GBASE-T AQC108-B0-C chip ára $38, ha nagy tételben veszed.
Egy random 1Gbit-es Realtek meg olyan $4, de lehet, hogy sokat mondok.

Amíg ez így van, addig nem lesz olcsó switch, vagy router...

(#19) bambano válasza Cifu (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

akinek rezes 10 gigás ethernet kell, az vegyen rj45-ös aljzatú cuccot. az sfp+ cucc olyan helyre jó, ahol optikát akarnak használni. egyébként az se drága már.

az asusnak már legalább egy éve van olyan switche, amiben van két 10 gigás rezes port, meg pár gigás, az tökéletesen alkalmas arra, hogy a nasodat meg az egy darab nagy sávszélesség-igényű munkás gépedet rádugd, a többinek meg ad gigát.

egyébként még mindig: akinek 10 gigás cucc kell, az vegyen intelt, a többi lutri.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Cifu válasza bambano (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

Én egy mikrotik sfp+ portos switchhez ajánlottam mikrotikes sfp+ modult.
Szóval especiel ezt a mondatot így nem tudom mire vélni... :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) vicze válasza fagzal (#18) üzenetére


vicze
félisten

Switch/routerbe mocskosul nem ilyenek mennek, hanem rendes vezérlő SoC-kal, és nem éppen kis teljesítménnyel.

(#22) bambano válasza Cifu (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet, hogy félreértettem, hogy a cikkben szereplő sfp+ portos qnap cucchoz ajánlottad...

de mindegy, én egyáltalán nem ajánlom senkinek sehova a 10 gigás rezes sfp+ modult :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) bambano válasza fagzal (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aqc-107-es chippel szerelt ethernet kártya most éppen 30 rugó alatt van egy hajszállal az iponnál, de volt már az 20 rugó környékén is. szóval anyagilag már nem annyira durva, mint egy rendes intel kártya 140-ért.
csak pocsékul működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Cifu válasza bambano (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mit jelent a pocsékul?

Szerk.: Tehát igazából tapasztalatra lennék kiváncsi, hogy mi a gond vele? Driver / support a gáz, rossz meghajtóprogramok, avagy gáz az átvitel (dobálja a csomagokat), vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) trafipax


trafipax
tag

Ezek az "átlag" otthoni felhasználónak egyáltalán nem éri meg egyenlőre, de idővel ennek az ára is alakulni fog remélem. :D

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#26) Cifu válasza trafipax (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az átlag otthoni felhasználó is profitálhat abból, ha 10Gbites hálót épít ki, és kvázi minden fájlt a NAS-on fog tárolni, hiszen elméletben akár az is lehet, hogy a NAS-ban lévő SSD elérése így nem lesz érzékelhetően lassabb, mint egy gépben lévő SSD elérése...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) vicze válasza Cifu (#26) üzenetére


vicze
félisten

Ja csak a 10Gb-s NAS még egyszer annyi mint a switch hozzá, ami azért jelenleg fél millás játék, tehát maga az adapter már filléres költség az egész mellett.

[ Szerkesztve ]

(#28) Chrys_ válasza Cifu (#6) üzenetére


Chrys_
addikt

Ennyi, csak egy egyszerű VLAN_ switch, nem router.

(#29) X Factor válasza bambano (#19) üzenetére


X Factor
addikt

szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

Végülis, miért van az összes nagy gyártónak ebből sajátja, ha nem lehet... Ne mondjunk már ilyet. Annyi h. hivatalosan cat6 és cat6a kábel esetén is csak 30m-ig garantálják a 10gbps-t. Sima MM modullal 100m, SM-el akár 300m. De jellemző a DAC kábel is, ha csak rack-ben kell összekábelezni a cuccokat.

Én továbbra is abban latom a problémat, h. smb és home környezetben is kezd igeny formalodni a 10g-re, és mig srv oldalon nem kulnosebb gond az sfp+, addig ezen esetkeben rj45 van, de az rj45 10g switchek horror arban van, ami meg elérhetőbb az meg amugyis sfp+-os.

Make things work

(#30) #25954560 válasza bambano (#19) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez a felreertesek napja, de lehet en nem ertelek :B
szoval eleg regota hasznalok rovid (<3m) madzagokat, amik sfp+ sot qsfp veguek, de rez erparok, nem optika. akkor ezek csak siman nem szabvanyosak? mukodni mukodnek. persze ettol meg a nic draga, ami sfp-s.

(#31) bambano válasza Cifu (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, akkor saját tapasztalat, majd a tapasztalat alapján szabvány olvasgatás eredményei:

- az aqc107-es chipből készült ethernet kártyákhoz nincs működő linux driver. ettől kezdve számomra felejtős. az asus weboldaláról letölthető driver kapásból teljesen rossz, az opensource elérhető driver meg terhelés alatt nem bírta.
- a 10 gigás etherneten a jel-zaj viszony javítása érdekében megemelték a jelszintet. ehhez az sfp+ modulnak több áramot kellene felvennie, mint amit az sfp+ szabvány előír. két látszatmegoldási lehetőség:
1. nem szabványos sfp+ port, amit a mikrotik csinált, de ennek az az eredménye, hogy melegszenek a modulok, mint állat. én vettem vagy 6 ilyen rezes sfp+ modult, betoltam a switchbe, de kivettem, mert tűzveszélyesnek ítéltem meg.
2. távolságkorlátozás, mivel rövidebb távon kisebb az ellenállása a kábelnek, ezért (ahogy itt írtátok) leharmadolják az áthidalható távolságot.

szerintem egyik sem tisztességes megoldás, csak a második nem balesetveszélyes.
a jelenlegi feltételrendszerben az a jó megoldás, ha optikát húz az ember 10 gigához. előregyártott kész kábelekkel szerelve már nem elviselhetetlen az ára.

illetve 1-2 méteres távolságra vannak ezek a közvetlen dac kábelek, az is jó lehet, de az nem ethernet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) vicze válasza bambano (#31) üzenetére


vicze
félisten

"ennek az az eredménye, hogy melegszenek a modulok"
Én a sima SFP -> RJ45 1Gbit-et se tudom megfogni olyan forró még terheletlenül is.
Nálam ennek inkább a switch hőgazdálkodásához van köze. Passzív PoE switch kicsi 150W(tudom tudom, nem kell az oktatás), és 1 szem eszköz van rajta max. 20W-vel, de így is iszonyat meleg, és ez az normál üzemi hőmérséklete, egyszerűen a felépítése miatt. Az SFP modul mivel egy ba**ott nagy fém felület nagyon szépen felveszi ezt a hőt.

10Gbit-nél simán el tudom képzelni, hogy ott még rosszabb a helyzet, ott elég durva hőmérsékletek tudnak lenni, ha nem szellőzik eléggé.
"közvetlen dac kábelek, az is jó lehet, de az nem ethernet."
Kutya közönséges Ethernet, semmi speciális nincs a DAC-ban, csak nincs a végén átalakító, ezért jóval olcsóbb összességében, mint két modul+kábel.

"2. távolságkorlátozás"
Az csak CAT6-on van, 7 és felette simán megy a 100m, persze ez erősen kábel függő, azért az AWG23 nem árt. :)

Olvas belle a CAT8 szabványba, 100Gbit-ig óhajtják vinni, persze csak 30m-en de általánosan elég szerverterembe, és tök sima UTP.

[ Szerkesztve ]

(#33) tecsu válasza bambano (#31) üzenetére


tecsu
addikt

Mi az a dac kábel?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) vicze válasza tecsu (#33) üzenetére


vicze
félisten

(#35) bambano válasza vicze (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem mindig azt mondták a villanyászok, hogy amit tartósan meg tudok fogni, az nem meleg.
a gigás sfp-ket simán megfogom, azzal nincs baj, a 10 gigásról meg azonnal elkaptam a kezem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) vicze válasza bambano (#35) üzenetére


vicze
félisten

Akkor egy Intel X540 is tűzveszélyes, mert azt se tudnád megfogni, ha terhelve van. :)
De rengeteg passzív hűtésű dolog van, ami már +60°C, amit én már nem tudok megfogni, mondjuk van aki meg igen, szóval ez is relatív. :) Persze többnyire ezek belül vannak, és az SFP meg kívül, így érthető, hogy szokatlan. Nekem se tetszik, de hát ha kell az a +2port akkor kell, a 86 fokos switch CPU-n is nagyokat nyeltem, aztán beletörődtem...

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az 5let nem rossz, de akkor ideje lenne elkezdeni telepakolni usbc thunderbolt csatikkal a notikat, mert jelenleg az 1 is ritkaság, és hát ott meg erősen elgondolkodtató hogy eGPU vagy ez, és hát nem biztos hogy pont ez fog nyerni.

(#38) Dr. Akula válasza bambano (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A proci és a vga után a kábelre is kell vízhűtés és probléma megoldva. :D

(#39) #25954560 válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


#25954560
törölt tag

altalaban daisy chain-elhetoek a tb eszkozok, bar sosem lattam egpu utan dugva halokartyat, elmeletileg lehetseges

(#40) Cifu válasza bambano (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi az infókat, ilyenekre voltam kíváncsi. :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) Dr. Akula válasza #25954560 (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kérdés hogy ha mindkettőnek kell a teljes sávszél, akkor egymással osztozva mennyire lesz elég nekik.

(#42) bambano válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rgb-s... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Dr. Akula válasza bambano (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gondoltam ez ma már természetes, nem kell külön kiemelnem. :D

(#44) norti válasza S_x96x_S (#11) üzenetére


norti
addikt

Nem az olcsót hiányolom - de nyilván egy 400-500000 forintos switch nem pálya az otthoni felhasználóknak.
A kínálat hiánya a bajom, van maximum 2-3 eszköz, jó esetben 2 db 10G porttal (1 db 10G porttal mégis mit csinálsz ha két 10G klienst szeretnél összekötni helyi hálózaton?), miközben a kliensek meg már jönnek ki lassan tömegesen. Min. fordítva kellene működnie, ráadásul megint megy az ipar az SFP+ felé, a normál RJ45 helyett, ami elvileg az eredeti terv a kompatibilitás miatt (is).

(#45) vicze válasza norti (#44) üzenetére


vicze
félisten

Van RJ45-ös 10Gbites switch nem is egy és nem is három. Tönnyire ezek a 3000$ környékén tanyáznak.
A legfőbb probléma a hő és a szamítási igény. 16+ portos switchbe már Xeon/FPGA szintű teljesitmény kell, és rendes aktív hűtés. Teljesen használhatatlan otthonra, hacsak nincs valamilyen elkülönített szoba erre. Gondolj bele, hogy egy egyportos kártyán mekkora a borda, akkor egy 16/24 portosban ahol még bőven kell extra számitási teljesítmény is, mekkora hőt kell elvezetni?

Akkor lehet majd olcsóbb ha a 7 és 10nm kifutóban lesz és lehet olcsó hálózati chipeket gyártani rajta, addig mardnak az 1-2 portos cuccok.
Amugy 5Gbit fog majd elterjedni 2-3 éven belül annak sokkal kisebb a teljesitmény igénye, és mehet passzívan 8 port is.

[ Szerkesztve ]

(#46) Chal válasza bambano (#19) üzenetére


Chal
addikt

szabvány szerint nem lehet rj45-ös rezes 10 gigás sfp+ modult csinálni, tehát azt a mikrotikes sfp+ modult ne ajánlgasd nem mikrotikes cuccba, mert nem fog működni.

+1

Nekünk ígérgetett a gyártó rezes sfp+ fejlesztést, meglevő 10G-s blade switchez. Akkor egy kicsit belemélyedtem a témába: a szabványba egyszerűen nem fér bele az az energiafelvétel ami a 10G-hez kéne. Végül közölték, hogy nem fog menni (valószínűleg eljutott a mérnökökig a sales, azok meg kiröhögték őket), és elkezdtek DAC kábelt ajánlgatni. A Mikrotik meg pár gyártó meghágja a szabványt úgy, hogy már maga az sfp slot meg van mókolva az eszközben, ettől persze nem fog menni az sfp modul máshol, és nekem a felől is kétségeim vannak, hogy a sajátjaikban tartósan kiterhelhetőek, és persze ott van a 30m-es limit is.

Írta itt valaki, hogy minden gyártónak van, tehát működik: ez így van, csak itt SFP+-ról van szó, nem direkt RJ45 portokról. Egy 10G-s RJ45 alapú Cisco switchben pl. nyilván nem kérdés a dolog, mert ott magát a portot, és a mögötte levő elektronikákat nem kötik ennyire a szabványok (elég csak a POE-re gondolni). SFP+-on működő rezes 10G-t viszont maroknyi gyártó kínál csak, mert csak taknyolással lehet megcsinálni.

Az egész 10G over coppernek amúgy nem sok értelmét látom, vergődés. Túl nagy az energiaigénye, e miatt switch/router oldalon nagy a hőtermelés. Ezen kívül ha tényleg ki is akarja valaki használni, akkor arra is figyelni kell, hogy hol és hány fokban töri meg a kábelt, stb..

Szerintem a jövő úgy fog kinézni, hogy 2.5/5Gbps-ig bezárólag ott lesznek (vannak) az új szabványok, felette meg optika. E miatt én mindenkit lebeszélnék inkább arról, hogy otthonra 10G rezes ethernetbe ruházzon be.

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza vicze (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, hülyeséget kérdezek mert nem értek hozzá, de olyan út nincs, hogy egy 16 portos 10G switchben maximum két port között menjen egyidejűleg a 10G átvitel, a többi pedig 1G sebességgel? Ha nagyobb a terhelés, akkor dinamikusan szétosztaná a kapacitást.

"Amugy 5Gbit fog majd elterjedni 2-3 éven belül annak sokkal kisebb a teljesitmény igénye, és mehet passzívan 8 port is."

Ez sem hangzik rosszul.

(#48) vicze válasza #72042496 (#47) üzenetére


vicze
félisten

De azon van 2db 10Gbit port. :) Azok passivak és 60e kölül megkaod.
A hűtést meg nem minimális hanem maximális teljesítményre kell tervezni nyilván, igy ha több10Gbit van kell a teljítmény és a hűtés is.

(#49) X Factor válasza #72042496 (#47) üzenetére


X Factor
addikt

Komolyabb switcheken természetesen belehet konfigolni.

Make things work

(#50) #25954560 válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


#25954560
törölt tag

nyilvan ugy nem opcio. siman egy x8-as videokartya is tudhatna tobbet kerni a pcie v3.0 x8 elmeleti savszele miatt, de legtobb esetben az sincs kihasznalva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.